Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 101 841
  • 484
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 948
Цитат на: Vjara
Аз не споря с никoй в случая. И не твърдя кое е по-добро и кое е по-лошо. Всичко което съм казала е какво се прави тук. Може пък на някой и да му е полезно за да се ориентира. Иначе защо изобщо обменяме опит?


Нещо май не ме разбра и се разпали неоснователно Wink
Няма значение.

# 61
  • Мнения: 1 365
Здравейте момичета!
На мен ми предстои ин витро и не знам кога да си направя цветна снимка?

# 62
  • Мнения: 7 716
Деси, ама не изваждай  теми от преди три години, когато съм била толкова невежа, ще ми падне ренюмето. Joy Joy Joy
Пусни си нова тема, с въпроси и ще ти отговаряме.
Кой и защо ти определи ин-витро? По принцип преди ин-витро не е необходима цветна снимка, но зависи какво точно се цели.
Успех.

# 63
  • Мнения: 1 365
Съжалявам, ако съм те обидила, определено не съм целяла да стане така. Лятото направих извънматочна след ин витро със всички екстри. Спукана тръба, огромен кръвоизлив и последвало отстраняване на тръбата. Сега съм само с дясна тръба и то запушена - та това е моето положение. Трябва да правя втори опит и доктора ми каза, че е хубаво да се направи цветна снимка, за да се види какво е положението след операцията. И се чудя по кое време на цикъла се правеше, защото съм забравила... Та да започна отнякъде и да вървя напред. Това е!

# 64
  • Мнения: 7 716
Деси, изобщо не съм се обидила. Laughing Казах го като закачка, бих искала да си бях останала необразована. Sad
Деси, съжалявам за това, което си преживяла. Cry
Ако другата тръба ти е запушена защо не са ти я махнали и нея? Щом ще правиш ин-витро може би е добре да я махнеш, ако наистина е непропусклива, за да не стане пак така.
Цветна снимка се прави след менструация, след един-два чисти дни, преди овулация.
Късмет и пиши.

# 65
  • Мнения: 939
лелеееееееееее, откъде я изровихте тая 3-годишна тема doh

# 66
  • Мнения: 1 365
Лали, благодаря ти за отговора. Не са ми махнали тръбата, защото самата операция е била на живот и смърт - както каза доктора: "За мен най-важното беше да ти спася живота" . То аз имам и една малка миомка, но поради същата причина и нея не е махнал. Ще направя една цветна снимка, за да видя какво е положението. Хич не ми се иска да си правя втора лапароскопия...ама хич. Пък после каквото сабя покаже...

# 67
  • Мнения: 524
Здравейте момичета! започвам да се плаша, като вече за втори или трети път чета за извънматочна след ин-витро. аз преживях извънматочна преди 2 години, с махната дясна тръба. лятото правих хидротубация, като се оказа че тръбата пропуска без проблем. лекарката обаче ме предупреди, че това, че е пропусклива тръбата не трябва да се успокоява, понеже може да има сраствания около нея, в следствие на коремната операзия от извънматочна и кръвоизлива в кухината. сега сме на вариант ин-витро, но като чета, че и при него може да се получи извънматочна, направо...... не искам и да си помислям. дано да имаме късмет и Бог да е нас. желая го на всички момичета

# 68
  • Мнения: 1 365
Здравейте момичета! започвам да се плаша, като вече за втори или трети път чета за извънматочна след ин-витро. аз преживях извънматочна преди 2 години, с махната дясна тръба. лятото правих хидротубация, като се оказа че тръбата пропуска без проблем. лекарката обаче ме предупреди, че това, че е пропусклива тръбата не трябва да се успокоява, понеже може да има сраствания около нея, в следствие на коремната операзия от извънматочна и кръвоизлива в кухината. сега сме на вариант ин-витро, но като чета, че и при него може да се получи извънматочна, направо...... не искам и да си помислям. дано да имаме късмет и Бог да е нас. желая го на всички момичета

Доколкото знам е по-добре изобщо да нямаш тръби, за да не се получи извънматочна при ин витро, само че мен ме е страх да си махна моята, която е запушена...

# 69
  • Мнения: 274
Деси, ама не изваждай  теми от преди три години, когато съм била толкова невежа, ще ми падне ренюмето. Joy Joy Joy
Пусни си нова тема, с въпроси и ще ти отговаряме.
Кой и защо ти определи ин-витро? По принцип преди ин-витро не е необходима цветна снимка, но зависи какво точно се цели.
Успех.
Всеки тръгва и се учи от някъде, някои се научат от собствените си преживявания, болки и изпитания като нас, тук. . . за съжаление и аз взех да влизам в час с материала и то толкова скоро. Това едва ли е радващо, и аз като теб, Лали, предпочитам да си бях останала НЕобразована относно извънматочната, лапарото, цветната снимка.....   Confused Hug  но иначе изровената темичка е чудесна и е много полезна

# 70
  • Мнения: 274
Сега и аз да задам въпрос. Отчаяно се нуждая от вашето мнение и съвет относно тези три процедури. Първо, вече се отчетох, че вчера бях на контролен преглед. Второ, яко ме наплашиха там - уж тръбата ми беше хубава, ала бала, те дори и не са я напълнили с лекарство, както ме излъгаха след операцията, а просто са изпълнили с нещо си самата коремна кухина, по-точно казано промивка. И ТОВА МИ ГО СЪОБЩАВАТ ЕЙ ТАКА ЧАК ВЧЕРА! Операцията беше лапароскопия за отстраняване на извънматочна, след като се събудих ми казаха, че останалата тръба е видимо хубава, нормална бла бла бла и са я напълнили с нещо си да не слепне. Трето, аз сама си поисках вчера хидротубация за всеки случай и ми казаха, че нямало нужда, то на лапароскопията се видяло квото има да се вижда, а и вече ако е слепнала, хидротубацията нямало да помогне. За цветна снимка изобщо не е ставало въпрос. С една дума ми казаха, че тръбата можело и да слепне след оперативната намеса, въпреки че преди това била хубава (как са го видяли това като не е пълнена не знам), но пък дори и да слепнела, вече било късно за хидротубация. Ако не станело бебето до 6 месеца от опитите да съм отидела пак там да направим вече ЦС и подготвяне за евентуално инвитро.  Twisted Evil Това ми прозвуча като "правим всичко възможно да ти махнем и другата тръба, та да дойдеш пак при нас за инвитро" Все пак разликата в цените за хидротубация и инвитро е голяма  Close ТА въпросът ми е какво да направя сега - цветна или хидротубация? Възможно ли е да се види състоянието на тръбата по време на лапаро въпреки че не е пълнена с разтвор? Не върши ли и хидротубацията същата работа като ЦС след като вече имам лапароскопия. Просто не искам да се облъчвам с ЦС, а и нали уж лапарото било най-точно, т.е. след него мога да мина и с хидрот. Въпросът е колко точно може да е лапарото ей така "на поглед, по външни белези" без да се изпълни тръбата с течност? Направо ме убиха вчера  Crossing Arms НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ   Cry

# 71
  • Мнения: 7 716
Направи си хидротубация и ще си спокойна. Laughing

# 72
  • Мнения: 274
Мерси за отговора, Лали. Май и аз натам съм се ориентирала - хидротубация. Нека само да ми дойде първия нормален МЦ и след края му ще действам

# 73
  • Мнения: 277
Аз пък четох, четох и реших че цв. снимка била по-добрия метод и улеснявала пропускането... беше казано нещо за власинките...  Embarassed и че имала давност 6 месеца. сега пак съм объркана - значи в крайна сметка хидротубацията ли е по-добре?
Да уточня - декември ми беше направена лапароскопия за отстраняване на извънматочна тръба, като ми беше махната и тръбата, другата тръба не ми е проверявана, а огледана само външно и била видимо добра. Скоро ще съм на преглед и незнам кое да предпочета  Thinking

# 74
  • Мнения: 397
Здравейте на всички момечета!

Много се радвам, че някой е изровил тази толкова полезна тема. Ще съм ви благодарна, ако ми отговорите и на мен, че и аз май се пообърках.
На мен след седмица ми предстои цветна снимка, назначена ми от д-р Стаменов.  Малко се притеснявам от болката, защото съм си глезла, но доктора не иска да я прави с анестезия. Каза само с обезболяващи свещички. но другото по-важно, което ме вълнува е, че д-р Стаменов не ми е назначил нито микробиология на влагалището, нито изследване за хламидии. Чудя се защо? Във форума чета, че това е задължително. Аз ли трябва да му напомням?! Струва ми се глупаво - аз да му давам акъл и си замълчах......Изпълнявам това, което ми казва, но съмнението ме гложди. Кажете как да постъпя?
Някои момичета са писали, че облъчването с рентгена е опасно? Така ли е наистина? Знам, че болката при всеки е индивидуална, но ще ви бъда благодарна, ако намерите време за кураж!
Лали, очаквам специален коментар от теб. Държа на това! Знаеш!
Обичам ви всички! Без вас, нямаше да е същото.....
Дано тази 2008 година да е много успешна за всички! Време е за сбъдване на мечти!

Общи условия

Активация на акаунт