Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 101 865
  • 484
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 980
прага си е праг, но пък неможе да има чак такава разлика, а и някой са имали снимки по два пъти с и без болка, прага им не се е променял нали? Остава да кажат дали са били и при различни доктори.


котенце десси-г При Савова

# 181
  • Мнения: 740
Хубаво би било да престанеш да говориш глупости. И какво според теб прави доктора когато "нищо не върши"?

Аз имам направена хистеросалпингография по възможно най-класическия начин само с една инжекция от ношпа и алергозан. Болка нямаше, само леко неразположение

# 182
  • София
  • Мнения: 980
би ли говорила само за себе си, аз споделих идея и друга гледна точка, за теб може и да са глупости, но хората често затварят устата на тези, които им отварят очите! Затова ще те помоля да не категоризираш изказванията ми. Всички сме изнервени и търсим истината, затова не отсичай така! Остави всеки да си прецени кое е глупост и кое не, и не ги лишавай от още една идея, бъди по-толерантна към нестандартните мисли.

Беше глупост и темата за зелените изпражнения и че се причиняват от определена марка вафли, но....

А за болката, родих без да ми слагат абсолютно нищо и почти не усетих болка, адреналина си каза своето предполагам, но след това при шиенето едвам ме спряха да не убия докторката, хем ми бяха сложили местна упойка, дано не ми е зашила каналите  Joy

Ще се види следващата седмица, все пак ще отида пак в Щерев, ще пиша. Успех на всички!  Peace  Hug

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 11:51 от х_diabet_mama

# 183
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета що се карате Laughing
Истината е една:болката при всеки е различна и не зависи от Доктора,който я прави,просто всеки има различен праг на чувствителност.При мен например много ме боля при две напълно проходими тръби,а момичето което излезе преди мен,я попитах,какво е усещането и тя ми каза-Спокойно,съвсем леко усетих,не боли и аз влязах с тази нагласа но,какво ти леко усещане Laughing,беше адски болезнено,както вече казах.Така,че всичко е строго индидуално. Peace

# 184
  • Мнения: 94

Наложи се и аз  да направя хистеросалпингография  преди 10 дни. При мен болката беше при поставяне на инструментите #Crazy, чувството беше доста по-силно от болките при цикъл, направо изтръпнах цялата Confused, може би защото рентгенолозите нямат опита на гинеколозите, но разликата я усетих още при поставяне на спекулума, доста грубо беше. А като преминаваше контрастното вещество не усетих  абсолютно нищо(лекаря ме информираше какво точно прави и следва), което може да се дължи на факта, че тръбите не бяха запушени.
След процедурата нямах  никакво кървене. След около 1 час започнаха болки ниско долу като при цикъл, пих 1 болкоуспокояващо и не след  дълго ми мина.

# 185
  • София
  • Мнения: 2 367
момичета наистина мисля,че е безсмислено да се карате. Прсто при всеки е индивидуално, аз съм минала през доста процедури до сега, но определено цветната снимка беше едно от най- болезнените и неприятни за мен. От личния си опит бих казала ,че болката зависи и от налягането , с което вкарват веществото, при моята снимка ме снимаха 2 пъти ,като единия път вкараха веществото по- бавно, а другия доста бързо, е тогава вече не се тръпеше, мислех ,че ще припадна. Наистина болката е за няколко минути, но аз дълго време като минавах покрая болницата гледах на другата страна Simple Smile

# 186
  • Мнения: 36
Да ви каже ветерана че имам правени три снимки.Прага си ми е все тоз ,аз друг нямам.Може би има малко по внимателни Доктори,между които и по горе споменатия д-р Сигридов.Та точно той ми обясни че много зависи в какво състояние са тръбите,ако няма къде да влезе контраста т.е.тръбата я няма или е вързана или пък  си е ок от всякъде и няма сраствания или нагъвания няма от къде да дойде болка.Не е най приятното нещо което може да ти се случи,но се търпи.

# 187
  • София
  • Мнения: 980
имам записан час за вторник за хидротубация ooooh!
и да боли колкото едно раждане, пак ще го направим нали така, само и само да помогне Wink

# 188
  • София
  • Мнения: 2 908
х_diabet_mama,успех във вторник и хубав резулат. fingerscrossed
И точно така-всичко ще изтърпим само и само да  постигнем крайната цел към която сме се устремили Peace

# 189
  • София
  • Мнения: 2 367
x_diabet_mama, успех във вторник, няма страшно през всичко се минава за постигане на целта.
слънце,аз имам 2 напълно проходими тръби , но пак ме боля доста, но предполагам,че ако има запушване тогава болката е още по-силна

# 190
  • Мнения: 3
Zdraveite..iskam da popitam poneje na men lekarqt mi mi preporacha laparoskopiq,zashtoto imam problrm sas zabremennqvaneto,kakva e veriatnostta ot bremennost sled neq?sashto taka imam leko kistozni qichnici,i mi kazaha che napravo shte mi gi obgorqt po-vreme na laparoskopiqta,i se chudq dali da q pravq,poneje me e strah,apak nali i kato vsqko drugo neshto i tova si ima riskove,dokolkoto prochetoh...ima li nqkoi s oplakvaniq sled tova?Molq pomognete.

# 191
  • София
  • Мнения: 561
И аз минах през хистеросалпингографията /в Шейново/- резултата - тръбите са ми ок, НО адски боля, преди процедурата акушерката ми каза че най-много да боли като много болезнен цикъл, аз се успокоих. Даде ми да изпия преди това един аулин. Започна снимката, лекаря ми постави инструмента, внимателно, болеше леко, но след това когато започна да вкарва контрастното вещество, много исках да се свия, болеше ме доста, направи една снимка, след това вкара останалата част от контрастното вещество и направи втора снимка, вече адски ме болеше, стана ми горещо. Явно моя праг на чувствителност е по-различен. Тъкмо си мислех, че вече всичко е минало и вече ще ставам, когато се оказа че съм загубила съзнание и съм била получила някакъв гърч, точно от тази болка, до момента не бях изпитвала такава болка... Вляха ми една система, лежах поне час на рентгеновата маса, дори искаха да ме оставят един ден в болницата. Сигурна съм че причината не е в лекаря, от него съм много доволна!

# 192
  • Мнения: 3 453
Тъкмо си мислех, че вече всичко е минало и вече ще ставам, когато се оказа че съм загубила съзнание и съм била получила някакъв гърч, точно от тази болка, до момента не бях изпитвала такава болка...
Също, като при мен, навремето.  Tired А бях се настроила, че няма да е кой знае какво, нали съм търпяла болка от бъбречни кризи...това трябваше да бъде, като разходка в парка. Нищо подобно!
Поздравления за проходимите тръби! Peace

# 193
  • Мнения: 599
Magda90,защо ти препоръчват направо лапаро заради невъзможност за забременяване и леко кистозни яйчници.Дали лекаря ти малко не избързва с тази манипулация?Преди нея има и други изследвания ,които е хубаво да направиш  Peace

# 194
  • Мнения: 3
Magda90,защо ти препоръчват направо лапаро заради невъзможност за забременяване и леко кистозни яйчници.Дали лекаря ти малко не избързва с тази манипулация?Преди нея има и други изследвания ,които е хубаво да направиш  Peace
ами аз вече направих нчкои изследвания и всичко до момента е добре,той каза че ако има пречина да не мога да забременнея то това може да е някоя подпушена траба и заради това трябвало да се направи.

Общи условия

Активация на акаунт