Хидросалпингс

  • 2 842
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 308
Здравейте на всички.
На скоро си правих салпингография и становището е хидросалпингс на едната тръба. Разбира се съветът на док е да се направи лапаро и да се отстрани засегнатата тръба.
Тъй като съм чела за фалшиво -запушени тръби заради спазъм на тръбата, искам да попитам за всеки случай  дали е възможно да покаже хидросалпингс, а всъщност да няма такъв? newsm78

# 1
  • Мнения: X
Гейзерче, задължително направи лапарото, но при оператор, на когото имаш доверие. Така със сигурност ще се види състоянието на тръбата и ако в действителност няма проблем ще я оставят. Дори само като диагностично лапарото ще ти даде най-голяма яснота по въпроса.

# 2
  • Мнения: 6 308
На мене реално не ми пука особено за тръбата. Ние сме вече на ниво инвитро  и то поради други проблеми. Но ако има вероятност за грешка, защо пък да ме бъркат, та било то и диагностично. Колкото и щадящо да е лапарото, вече имам едно зад гърба си, все пак си е намеса.
Затова и въпросът ми е дали се е случвало при лапаро да се установи че всъщност няма хидросалпингс. Ако се е случвало, поне да проверя още веднъж тръбата, преди да пристъпя към лапаро.

# 3
  • Мнения: 410
Аз правих цветна снимка без упойка при д-р Стаменов и той веднага отсече, че в едната тръба има хидросалпинг и се образува джоб. После като го гледа на своя компютър не беше сигурен дали се образува джоб или се излива течността. Но аз лично много ясно виждах джоба. Направих лапароскопия и се установи, че ми пропускат и двете тръби. Аз бях толкова учудена, че му казах, ама как така не сте ми я отрязали, аз нали затова дойдох Mr. Green Ако не искаш лапароскопия, повтори цс с упойка, за д ане се прави спазъм, При все че знаеш при лапароскоп може да се огледат повече неща.

# 4
  • Мнения: 269
Аз правих снимката с упойка,разчитайки резултата доктора се усъмни за хидросалпингс и направи лапаро с уговорката(писмено съгласие от моя страна),ако има нещо нередно да прекъсне тръбата.Е,оказа се ,че тръбите са наред и няма хидросалпингс.Започнахме опита(с мъжки фактор сме),който за щастие е успешен и вече имам момиченце на три месеца.

# 5
  • Мнения: 6 308
Много странно с тези цветни снимки...
А дали ще ви е удобно да качите вашите за да ги сравня със моята? Може и на лични, ако предпочитате. Praynig

# 6
  • Мнения: 410
Надежда не дават снимка, а и аз не съм настоявала. Толкова бях сигурна, че имам и ще ми махнат тръбата...

# 7
  • София
  • Мнения: 23 165
и при мен на цс излезе проблем с тръбата.
и аз отидох на лапароскопия за да я махат, но се оказа че си е наред и не са я пипали.

# 8
  • Мнения: X
Надежда не дават снимка, а и аз не съм настоявала. Толкова бях сигурна, че имам и ще ми махнат тръбата...

При мен в "Надежда" дадоха снимка, но без коментар.

# 9
  • Мнения: 6 308
Като гледам май без лапаро няма да се изясни има ли няма ли  Laughing Thinking

# 10
  • Мнения: 32
Момичета и при мен на цветната снимка излиза лявата запушена с хидросалпингс и докторката казва, че трябва да се премахне, но аз не съм сигурна. И сега като чета, че може и да няма хидросалпингс съвсем се обърках....

# 11
  • Мнения: 2
Здравейте и аз съм в голямо объркване след цветна снимка. Снимката си правих в конкретна болница по препоръка на репродуктивен лекар и диагнозата дясна запушена, лява образува сак. Бях при трима гинеколози, които се занимават с лапароскопски процедури. Първият ми каза, че снимката може да е "фалшива"  и да я повторя при тяхната клиника или направо на лапаро. Вторият, който се води много добър гинеколог за операции ме прегледа обстойно и каза, че не вижда хидросалпингс нито в ляво, нито в дясно! Мнението му беше много добре да си преценя плюсовете и минусите преди да се подлагам на операция и на рязане на тръби. Той твърди, както и други лекари, че хидросалпингса се вижда и при ехограф особено, когато е голям, а само тогава е оправдано рязането на тръбите. Това последното съм го чела и в чужди източници, изчетох всички статии на темата за диагнозата на хиросалпингса не само мнението на бг лекари. Третият лекар пак голямо светило направо ме потресе! Погледна ЦС прегледа ме и каза, че вижда нещо подобно, но в дясната, а не в ляво. Естествено ми предложи веднага лапароскория и евентуално премахване на тръбите. Пълно объркване! Имам вече две неуспешни икси заради мъжки фактор и не е имало съмнение за хидросалпингс. Започнах с опитите преди години и вече си мисля, че тези ларароскопии са донякъде бизнес за докторите, преди 5-6 години не пращаха за рязане на тръби с такава лека ръка. Знам за теорията как вреди хидросалпингса на ембриона, знам и за успешно забременяване  с такава диагноза. Лапароскопията в моя случай много ще ме забави, а за мен всеки месец е важен заради годините.Трудно се дават съвети и много от вас момичета са изправени пред същата дилема за съжаление.

# 12
  • Мнения: X
Аз минах лапароскопия и един цикъл след нея правихме ново стимулурано икси, което завърши с близнаци. Казвам го за да уточня, че не е задължително да ви забави, в случай, че се подложите на операцията.

# 13
  • Мнения: 289
При мен също месец след лапароскопията направихме инвитро,което е успешно.  Хидросалпингса се вижда на ехограф когато си в стимулация и когато е голям.

# 14
  • Мнения: 6 308
Здравейте. Влизам да се отчета че направо забравих за темата... Embarassed
   Моята лапароскопия мина. Оказа се че в действителност има хидросалпингс в дясната тръба. Лявата, която на ЦС пропусна идеално, се оказа  сраснала за яйчника и къде ли още не. Отстраниха и двете тръби.

Общи условия

Активация на акаунт