Как наричате половинката си на галено?

  • 8 333
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • България
  • Мнения: 6 224
А пред други хора ползвате ли си галените имена? Ние да.
Аз- понякога. Той-не.
Ние сме сериозни, зрели хора, какви са тия мишлета Laughing.

# 46
  • Мнения: 470
Аз на него - ПИС, а той на мен - МЪР.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Ползваме си ги. Нямам притеснения от никой, обаче .. ако се налага да обяснявам нещо ЗА него - тогава му казвам името на галено.

Ползваме си ги и ние, само когато обяснявам нещо за него му казвам цялото име, а не на галено, защото му е специфично, удължава се, когато е галено. По-удобно и сериозно ми е само името му.

# 48
  • Мнения: 6 735
Ползваме ги и както написах се случват смешни ситуации.
Например приятелка е вкъщи, той се прибира  и от вратата казва бодро "здрасти, свиньо". Приятелката се стряска от това обръщение, като си мисли, че е към нея.
Когато говоря за него използвам името му или мъжа ми. Някак си не идва да кажа Свинята или Прасчо направи това и това.

Последна редакция: нд, 05 май 2019, 00:02 от Dincho

# 49
  • София
  • Мнения: 23 098
Ползваме си и пред хора галените имена, но "сладострастна мушмулка" си е само за вкъщи. Joy

# 50
  • Мнения: X
Абе малко ме е срам да го напиша ама хаха
Всичко почна един ден като му споделих една от най-смешните си думи в речника .. "Кирпич " . И от тогава смях смях около тази дума и тя взе че си остана .Не я ползваме поред хората ,но и двамата доста се забавляваме с това хаха . Grinning
Понякога е доста комично като си викаме от съседната стая.

# 51
  • София
  • Мнения: 16 076
Казвам му Скъпи. И тук понякога така го именувам.
Той понякога - Скъпа.
Не ни пречи и пред други хора да се обърнем така един към друг.

# 52
  • Мнения: 1 306
уфф, аз го наричам "Гъзче" ...вече пет години.
Той мен- прилагателно на името ми ( което завършва на -ййко) , звучи по много симпатичен начин.
И пред хора така  си се наричаме.
Но в  подчертано формална обстановка- не.
Съзнавам , че е малко инфантилно за 30+ годишни хора , но пък той се занимава с деца, аз съм психолог- надявам се това е добро оправдание  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 166
Любо:blush:в, както и на моменти Бебе.. Heart

# 54
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Сега се замислих, че освен тези, които си използваме един към друг, ММ често ме нарича "карамфилче" и "пистолетче". Joy
Въобще не знам мъжкия му мозък откъде ги е измислил.

# 55
  • Мнения: 1 925
И ние освен "Писе" понякога той ме нарича Шушка, Шишка или Шунка, аз пък да не остана по- назад му викам Пушка или Пишка Joy

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 598
Аз на него по име,а той ми казва "скъпа",защото съм му излизала скъпо.
Като млади се лигавихме,че чак ме е срам да напиша обръщенията. Embarassed

# 57
  • Мнения: 166
Joy като се замисля понякога даже ме нарича.. Агнешко бутче GrinningGrinning

# 58
  • Мнения: 10 866
Ние си казваме „милче” от „мило” и „мършичке” Joy Понякога като се заяждаме един с друг си казваме „марш, мърш!”  Joy Ама това само в нас, пред хора по имена.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
Миличко. И помежду си, и в компания. Майка ми, като ме бъзика за нещо - примерно за уникалната ми способност да се губя навсякъде - казва "и какво ще направиш? ще се обадиш на миличкото да те намери?" (понеже... точно това правя...  Mr. Green Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт