ХАНА - знаете ли нещо и какво ви е мнението за това име?

  • 11 816
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 804
Навремето познавах едно момче от смесен брак м/у арабин и българка и на него му казваха Хани ,но сега чак разбирам че е еврейско име та чак се зачудих какво ли му е било точно името на това момче!
Иначе ми харесва като звучене .

# 91
  • Мнения: 2 614
Много ми харесва и звученето и значението Peace
и на мен, но наистина, как ли би звучало с българска фамилия? Thinking

# 92
  • Мнения: 131
а иначе Хана много ми харесва  Heart Eyes
и ми  беше дълго време в списъка от имена за бебона  Wink

Ема също е нежно и силно име Wink

# 93
  • Мнения: 131
Не ми звучи добре, и не бих кръстила детето си така Peace

ок, но понеже са ми интересни всички мнения, примерно вие какви/о име/на харесвате? Wink

# 94
  • Мнения: 698
ок, но понеже са ми интересни всички мнения, примерно вие какви/о име/на харесвате? Wink

Аз ако имам момиче, много вероятно е да бъде София, Лидия или Лия. Ако имам втори син - Климент или Самуил.  Heart Eyes

# 95
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако имам момиче ще е или Ева или Леда....ако е момче ще бъде Матей

# 96
  • Мнения: 559
  И на мен много ми се харесва  Grinning
ХАНА

# 97
  • Мнения: 373
Ако имам момиче ще е или Ева или Леда....ако е момче ще бъде Матей

Супер!
А Ева значи Живот! (Само за Леда нищо не знам, освен че е била оплодена от Зевс, който се е превърнал на лебед... - лудите древни гърци! Simple Smile))))

# 98
  • София
  • Мнения: 3 408
Е, да се включа и аз. Казвам се Анна. Името е ерейско, прякото му значение е "красива и нежна, прилична на ангел"- за протокола. Има и други значения, като "благодат"- писали са ви, но основното е това. За това, че е "чуждоземско" ме разсмяхте от сърце, името е интернационално и се среща навсякъде в християнския свят, както можеш да срещнеш рускиня с това име, така и немкиня и шведка, южноамериканка и т.н.- подобно на "Мария" и т.н. библейски имена.
А по повод комбинацията от две имена - между Християна и Хана- съм за Хана с две ръце  Peace
Дъщеря ми се казва Бояна, баща и е Борис, аз- Анна, старобългарско име, не много популярно, което ми харесва  Hug

# 99
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Името е страхотно аз много исках ако имаме дъщеря да я кръстим така. Е, в последствие я кръстихме Емануила, но просто това име и прилегна повече. Пък името Хана винаги съм го свързвала с някое супер миличко и дружелюбно момиченце. Незнам просто такава асоциация си правя като го чуя. Добър избор е.  Peace  Peace   Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 3 996
и на мен ми харесва!

# 101
  • Мнения: 698
Само за Леда нищо не знам, освен че е била оплодена от Зевс, който се е превърнал на лебед... - лудите древни гърци! Simple Smile))))

ето повече за Леда от митологията тук  Hug

# 102
  • Мнения: 1 555
Много ми харесва и звученето и значението Peace
И на мен ама много !!! Обичам особени и значими имена !!!  Peace Peace Peace

# 103
  • Мнения: 373
Само за Леда нищо не знам, освен че е била оплодена от Зевс, който се е превърнал на лебед... - лудите древни гърци! Simple Smile))))

ето повече за Леда от митологията тук  Hug

Много се надявах в този сайт да е именно Да Винчи! Това е най-прекрасната картина на Леда, и много еротична! Ето още една Леда - на Густав Климт
http://www.gustavklimtcollection.com/images/leda_images/leda_frame_01.jpg
(не знам дали отваряте прозореца). Само не е ясна етимологията на самото име, аз това казвах...

Общи условия

Активация на акаунт