Лято иде вече, ЮНЧЕТО не е далече! - Тема 8

  • 21 170
  • 709
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 44
И ние ще пренасяме в коша за кола.
Честито за Михаела, другите да кажете как върви. Аз съм чак в четвъртък на преглед, утре пак правим тонове.

Нашата количка също е на буба и съм приготвила кошчено, но се чудех дали да подложа нещо под подложката на кошчето, така че гръбчето да му е по-изправено.. ти ще подлагаш ли одеалце или нещо такова?
И още един въпрос имам, ще постилата ли нещо на кошчето под бебчето, напр. пелена Thinking

# 691
  • Мнения: 60
Здравейте момичета. Честито на новите ни бебета и техните мами. Всеки път влизам тук в очакване на новите ни герои, радвам се така сякаш аз съм родила Simple Smile и моята бебка още си седи в корема на топло. Термина ми е на 18ти но е много ниско долу вече. Едвам ставам. Мислех си , че ще излезе скоро понеже е много голяма но... няма нищо. Вчера бях с болки но след два часа спряха и нищо. Успех на неродилите мами. Ще издържим Simple Smile

# 692
  • Мнения: 861
И ние ще пренасяме в коша за кола.
Честито за Михаела, другите да кажете как върви. Аз съм чак в четвъртък на преглед, утре пак правим тонове.

Нашата количка също е на буба и съм приготвила кошчено, но се чудех дали да подложа нещо под подложката на кошчето, така че гръбчето да му е по-изправено.. ти ще подлагаш ли одеалце или нещо такова?
И още един въпрос имам, ще постилата ли нещо на кошчето под бебчето, напр. пелена Thinking
аз ще постилам пелена. А да питам комарниците за колички , моята е на тутек , от къде мога да купя , знаете ли

# 693
  • Сандански
  • Мнения: 230
Честито на всички нови мами, да са ви живи и здрави рожбите, а на вас бързо въстановяване.  Имам въпрос към мамите родили вече секцио: взехте ли нещо да обработвате операцията и какво е то? Аз се чудя дали да си купя цикадритина или контратубека, или да оставя нещата като първия път без нищо 😊

# 694
  • Мнения: 3 280
Tania323, аз няма да слагам, изпрала съм вътрешното оранжево, а и за разлика от другите кошчета и т.н., това си има подложка, така че да не е сгънато бебето, аз взех и подложка на Лорели , но тя е на абсолютно на същия принцип като това оранжевото (отгоре е плат, отдолу има дунапрен в средата, за да изравнява). Та' това на Лорели ще го ползвам за люлката, че тя не ми се струва въобще равна.
За тутек колички не съм виждала комарници, може би просто трябва да си вземеш някакъв универсален, но да измериш да стане точно - примерно има на sevi baby, за около 10 лв.

# 695
  • Мнения: 1 134
И ние ще пренасяме в коша за кола.
Честито за Михаела, другите да кажете как върви. Аз съм чак в четвъртък на преглед, утре пак правим тонове.

Нашата количка също е на буба и съм приготвила кошчено, но се чудех дали да подложа нещо под подложката на кошчето, така че гръбчето да му е по-изправено.. ти ще подлагаш ли одеалце или нещо такова?
И още един въпрос имам, ще постилата ли нещо на кошчето под бебчето, напр. пелена Thinking
Пелена със сигурност ще сложа под бебето, иначе някой беше показвал във форума едни много практични подложки за коша за кола. Мисля, че това беше:
https://www.hippoland.net/sevi-baby-v-zglavnica-za-stol-za-kola-6273

# 696
  • София
  • Мнения: 4 011
И аз съм с такава подложка, а на люлката съм сложила одеало отдолу, че не ми се занимава да я местя постоянно.
За комарник, аз ползвам от мрежите за прозорци от практикер. Много са ми удобни , освен това са черни и ми седят по-добре от белите. Не се забелязват почти.

# 697
  • Мнения: 448
Честито на всички нови мами, да са ви живи и здрави рожбите, а на вас бързо въстановяване.  Имам въпрос към мамите родили вече секцио: взехте ли нещо да обработвате операцията и какво е то? Аз се чудя дали да си купя цикадритина или контратубека, или да оставя нещата като първия път без нищо 😊

Доколкото знам, Цикатридина и Контратубекс (примерно) не са взаимозаменяеми. Цикатридина подпомага по-бързото заздравяване на раната, а Контратубекс (и подобни) са за заличаване на белези, тоест първо се използва едното и чак когато раната е напълно затворена и зараснала, се започва третирането на белега. Потвърдиха ми го и в аптеката.
Аз след лапароскопия използвах Biotrade Scarex Силиконов Гел против Белези и останах доволна. Засега, обаче, съм си взела само Цикатридина спрей, а после ще мисля с какво да продължа.

# 698
  • Мнения: 44
Аз за кошарката ще си направя комарник от тюл, ситен и незабележим за да не се плаши бебчо... за количката си имам комарник, който вървеше с нея заедно с дъждобран, но е едър, дебел и забележим (според мен седи грозно).
Тюла върви на топове с ширина 3м, и цената на метър е 6,50лв Blush

# 699
  • Мнения: 2 564
Благодаря момичета, успех на неродилите: )
Аз след като писах, в 12 се върнах с контракции на 4-5 мин и докато ме приемат, докато пуснат записи, вече разкритието беше 4 см. Пуснаха окситоцин и много бързо започнаха да стават нещата. Сложиха катетър и на 7-8 см започнаха да ме обезболяват. Към 2,30 имах пълно разкритие и почнаха напъните. След 15-20 мин се роди малкото зайче. Последваха малко шевове, още ме боли от катетъра кръстта. Оттогава след 3-4 часа си станах и ми дадоха бебка в 10. Тя засега спи и е доста уморена, но е при мен.
Успех на всички мамчета Heart Eyes

# 700
  • Мнения: 861
Благодаря момичета, успех на неродилите: )
Аз след като писах, в 12 се върнах с контракции на 4-5 мин и докато ме приемат, докато пуснат записи, вече разкритието беше 4 см. Пуснаха окситоцин и много бързо започнаха да стават нещата. Сложиха катетър и на 7-8 см започнаха да ме обезболяват. Към 2,30 имах пълно разкритие и почнаха напъните. След 15-20 мин се роди малкото зайче. Последваха малко шевове, още ме боли от катетъра кръстта. Оттогава след 3-4 часа си станах и ми дадоха бебка в 10. Тя засега спи и е доста уморена, но е при мен.
Успех на всички мамчета Heart Eyes
Болезнено ли е поставянето на катетъра

# 701
  • Мнения: 2 564
Благодаря момичета, успех на неродилите: )
Аз след като писах, в 12 се върнах с контракции на 4-5 мин и докато ме приемат, докато пуснат записи, вече разкритието беше 4 см. Пуснаха окситоцин и много бързо започнаха да стават нещата. Сложиха катетър и на 7-8 см започнаха да ме обезболяват. Към 2,30 имах пълно разкритие и почнаха напъните. След 15-20 мин се роди малкото зайче. Последваха малко шевове, още ме боли от катетъра кръстта. Оттогава след 3-4 часа си станах и ми дадоха бебка в 10. Тя засега спи и е доста уморена, но е при мен.
Успех на всички мамчета Heart Eyes
Болезнено ли е поставянето на катетъра
Ами по-скоро неприятно, стоиш свит по време на контракция и анестазиолога се опитва да ти сложи катетър. Аз само чувах прешлен, прешлен, докато откри правилното място. Дали затова сега ме боли,  не знам.

# 702
  • Мнения: 87
Здравейте, аз имам въпрос към родителите вече момичета- кога смятате да изведете бебето навън? Моята малка госпожица днес става на седмица и ми се иска да я изведа за 30-40 Мин. Как смятате дали е рано?

# 703
  • София
  • Мнения: 4 011
От петия ден сме навън. Първо по 15-20 мин, после все повече. На 15 дни вече бяхме по цял ден, ако времето позволява. А вкъщи на отворен прозорец и денем и нощем.

# 704
  • Мнения: 641
Нашето първо излизане навън беше на 1 седмица. Днес става на 20 дни и досега сме излизали на разходка 6-7 пъти, просто защото се съобразяваме с променливото време.

Общи условия

Активация на акаунт