Трябва ми информация за Първа частна банка

  • 3 628
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 001
Колегите "разучиха" казуса:
Трябва да се отиде на Община Триадица, ул. Узунджовска 13, Йорсет Холдиг, тел. 962 78 14. Подавасе молба, че се иска заличаване вписване на ипотека, учредена по договор #... за кредит ... Ако имате документи, свързани с погасяванията е добре да ги носите. Те проучват и издават документ с който се заличава вписването.
Успех

# 16
  • Мнения: 1 150
Благодаря ти

# 17
  • Мнения: 6 206
Колегите "разучиха" казуса:
Трябва да се отиде на Община Триадица, ул. Узунджовска 13, Йорсет Холдиг, тел. 962 78 14. Подавасе молба, че се иска заличаване вписване на ипотека, учредена по договор #... за кредит ... Ако имате документи, свързани с погасяванията е добре да ги носите. Те проучват и издават документ с който се заличава вписването.
Успех
Пак не е по темата,  но е, тва е...
Чудя се във въпросната банка, където кандидатства, не можаха ли да й кажат това и така да приключи въпроса. А момичето да си блъска главата, чак да кара братовчедка й да пуска теми.
Професионализъм нула.

# 18
  • Мнения: 1 001

Няма защо, но английското "It's OK", ми харесва повече  smile3525
И дано се "преборите" по-скоро  newsm17

# 19
  • Мнения: 1 001
Чудя се във въпросната банка, където кандидатства, не можаха ли да й кажат това ...

Никой не желае да поема "чужда работа" не само от мързел, а защото си е и отговорност. Не точно или невчрно подадена информация може да ти причини доста непричтности - и морални и финансови.

# 20
  • Мнения: 6 206
Чудя се във въпросната банка, където кандидатства, не можаха ли да й кажат това ...

Никой не желае да поема "чужда работа" не само от мързел, а защото си е и отговорност. Не точно или невчрно подадена информация може да ти причини доста непричтности - и морални и финансови.
Съжалявам, не разбирам за какво говориш.
Аз съм прост клиент и през ден изпадам в потрес от порядките в банките. Може би отвътре нещата изглеждат по различен начин или течението ви е понесло, не знам.
Мен ме остави, онзи ден дойде един клиент чужденец, европеец отвсякъде  Laughing, чакал 45 мин в банка да обмени евро и накрая го върнали, сигурно нямал документ. Горкият беше препотен, измъчен, изнервен до крайност. Попита ме "what's with your banks"
Можех много да му кажа, ама си замълчах.

# 21
  • Мнения: 1 001
... Аз съм прост клиент и през ден изпадам в потрес от порядките в банките...

И мен ме дразнят някои порядки, но повечето са наложени "отвън" - БНБ, правителство и т.н. Има много "указания", които твърде често спъват работата на институцията "Банка". И на мен не ми е кеф да попълвам декларация от къде и защо съм получил $500 (от баща ми в USA за майка ми и брат ми в BG), но "да не переш пари".

За чужденеца, обменящ пари навярно има логично обяснение, просто трябва да се потърси.

А за конкретната тема: Банката не е информационна служба за да дава съвети. За да се отгови компетентно, трябва да се проучи въпроса и провери достоверността на информацията - нещо, което клиента не е заявил, че желае и, че ще заплати. Аз все още стискам палци колегите от кредитиране и юристите да не са ме подвели и да съм пратил хората за зелен хайвер (това за отговорността).

И последно - не ОПРАВДАВАМ никого, просто съм свикнал първо да разбера защо човека (институцията) е постъпил така, а едва след това да упреквам.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 328
Независимо от посоченото правоприемство на активите и пасивите на ПЧБ, продължавам да поддържам мнението за приложимост на по-опростената хипотеза на заличаване на ипотеката поради изтичане на 10-годишен срок от учредяването й /при липса на подновяване/.

# 23
  • Мнения: 1 150
Много благодаря на всички ви. Вече всико е ок в благодарение на инфото, което Клисуров даде.

Клисуров имаш я студената бира  Mr. Green

Каримма, благодаря и на теб, в благодарение на теб издирихме правилника за вписване и там прочетохме всико   bouquet

Каспър, никой не е знаел за тази ипотека - когато си мислиш, че всико е ок, нещо такова ти идва като гръм от ясно небе.

Но няма значение, важното е, че вече няма проблем, в благодарение на вас  Hug

# 24
  • Мнения: 1 001

Да разбирам ли, че вписването вече го няма? Praynig

# 25
  • Мнения: 1 150

Да разбирам ли, че вписването вече го няма? Praynig

Почти, чака се подписа на шефа на Йорсет

Общи условия

Активация на акаунт