Коремче вече ни тежи, АВГУСТ бебчо до мен ще си лежи!

  • 14 551
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Цвети имам една позната работи в Майчин дом - Варна и си говорих на скоро с нея за ражданията там.Каза ми че нещата са на много високо ниво, но и сумата е солидна.Ето ти линк ако проявиш интерес: http://www.maichindom-varna.com/index_bg.html.Цените в сайта не са актуални до колкото разбрах.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 755
Здравейте, момичета!  Hug
Времето е екстра за разходки тук, дори е малко хладно сега. Аз бях на обиколка по пазара в Люлин и видях ..... мама Иги!  Heart Eyes Изглежда и се чувства добре, само малкия боледувал още. Каза, че към 20-ти ще я вкарват в болница. Но предполагам, ако се включи скоро сама ще ви разкаже.  Peace
Lorexa , радвам се че вече си по-добре! Но се пази и наистина по-добре, ако може майка ти да дойде отново.
Иначе и аз съм от оплакващите се днес - нашия татко го пратиха на морето по работа за два дни и аз много тежко го изживях - плаках цяла нощ  Cry Blush Мъчно ми е, а и на мен ме се ходи, но няма как.
Пазете се, милички! Цунки от нас!  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 656
tsveti_i миличка единственият вариант, който се сещам и който отговаря на твоите изисквания, а именно таткото на бебо да е с теб и да ти сложат епидорална упойка е Майчин дом - Варна само незнам дали ще искат да ти предизвикат раждане. В Майчин дом - Варна можеш да родиш, при който доктор си избереш и даже да използваш това че си здравно осигурена. Цените за здравно осигурени лица са 500 лв за нормално раждане + 100 лв за епидорална упойка, като престоя в Майчин дом ти се поема от здравната каса, а при нормално раждане той е 3 дни, храната казват е страхотна поръчваш си по меню от един варненски ресторант. Аз ходя на консултации в Майчин дом там въобще не прилича на болница по скоро на реномирано лечебно заведение, миналата седмица една приятелка роди там секцио и се качихме заедно с Мадона да я видим, стаите са страхотни, навсякъде е чисто и уютно, е и паричките не са малко, зависи ти какво си решила за раждането. Иначе ако те интересева секциото, за него трябва да си приготвиш 800 лв, като в тази цена е включена и упойката, която си избереш, а именно пълна или такава от кръста надолу, и при него престоя се поема от ЗК като говорим за 5 дни. Grinning
Надявам се да съм помогнала и другите мамчета не ми се сърдят, че ги занимаваме  Grinning

# 33
  • Мнения: 743
Здравейте и от мен,аз като по традиция напоследък се включвам пак от чужд комп, но този път на моя приятел в Ботевград.
Реших,тази седмица да дойда тук , уж да си почина от свекито и ме посрещна нова изненада,баща ми с който не поддържаме много близки връзки ме "сюрпризира" че има намерение да препише неговата половина от апартамента на чужд човек срещу гледане!!!!така аз и сестра ми ще делим след време с една съвсем непозната жена!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Нямам думи да опиша как се вбесих,не стига че цял живот не положи грам усилие за да помага на мама в нищо ами сега и от единственото наследство ще ме лиши! #Cussing out
Не помня дали сред вас мили мами има юриски,но ако да моля искрено за помощ!Какви права имам и вобще мога ли нещо да направя за да предотвратя всичко това?
Помогнете ако знаете нещо! Praynig
Иначе с беба сме добре,имам доста оттоци по краката, а кръвното ми е по скоро ниско,обиколката ми е 105см, което не знам много ли е ,но корема ми като е ли не е порасъл много.
Вече съм +17кг Embarassedуж гледам да не пълнея ама май не се получава,лекарката ми казва ,че съм си добре ,елегантна бременна съм била,ама не мога да се гледам вече така,но нали малко остана...
Аз дрешките от Ники ги изпрах с Персил сенсетив ,като тези от чист памук и бели на 90,цветен памук на 40,и тези по плюшените на 30,много съм доволна ,на някои дрешки имах петна от пюре а сега няма нищо,така че праха за мен е супер!
Вчера получих от моята кума в Испания 1 малък пакет с дрешки,ако мога ще ги кача на сайта, защото са толкова сладки,че нямам думи да ги опиша върха са! На марката Н&М са ,има и на Дисни и на Карефур(магазини като МЕТРО но много по големи и хубави).
Това са първите нови дрешки за бебо и сега не мога да им се нарадвам!
Понеже не съм се включвала отдавна да кажа и аз:
 на blueеye ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ДА СИ ЖИВА,ЗДРАВА ВИНАГИ МНОГО ОБИЧАНА ДА СИ НАЙ ЩАСТЛИВАТА МАМА НА СВЕТА!  bouquet
На мамите с изпитите Честито!
tsveti_iне се ядосвай явно че тази лекарка не струва,дано  да има как да родиш във Варна,ще се моля всичко да е наред! Peace

Лорекса,как ме уплаши само!Внимавай моля те с тези вируси,извикай пак майка ти да ти помага сега е наистина наложително! Naughty

На мен ми взеха секрет за цитонамазка и ми казаха, че няма нищо от кървенето Слава Богу, бебето е високо и няма проблеми засега, но ми казаха никакво напрягане,ама при мен няма кой да дойде така че си карам по старому. Wink
Анален секрет дори не са ми и споменали.
Това е засега,аз си харесах една количка на Galaxy със зимен кош с дръжки ,а лятната седалка ставала за столче за кола,има и чанта и дъждобран с три големи гуми е но не помпащи се,струва 208лв.,какво мислите някой има ли впечетления от тези колички?
Благодаря на Обърквация за лекцията,кажете ми дали ще има курс и тази седмица как да се запиша?
Сега видях албума  и бебоците на Ема- Прекрасни са ,като куклички!Да ги нацелуваш много когато можеш!
Сигурно пропускам нещо ама като пиша рядко така става Wink
Целувам Ви по тумбаците,да сте ми живи и здрави всички,много ме утешавате с думите си ,тук се чуствам много уютно,сред толкова готини мами! Hug
П.С Ако някой има свободна двойка готини родители на заем да ми пише Laughing

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 23:15 от MamaMargo

# 34
  • София
  • Мнения: 1 397
Браво на вас, контракции, разкритие, киселини, не спите и всички разправяте, че всичко е наред  newsm10

tsveti_i, и аз бих се ядосала, ама няма смисъл, което и ти си го знаеш. Надявам се да има вариант нещата да се подредят, така както ти си решила. Ех значи, на моменти много се ядосвам на цялата ни система и това какви лекари има и как се принуждава човек да плаща двойно, хем осигуровки, хем на лекарите и пак няма гаранция, че ще получи адекватно и компетентно лечение. Покрай детето на какви глупости се наслушах  и от педиатри, ама дано вие нямате подобен опит.

За праха Сано Максима, на мен ми бяха подарили един пакет. Знам само, че е доста скъп, мисля, че е изрелски производителя. Не мога да кажа, че съм особено впечатлена, прах като прах. Но, може би, ако детето е предразположено към алергии да е от значение. Аз в началото перях с бебешки прахове, ама след 6-тия месец като асе видя, че няма проблем пера и детските неща заедно с нашите.

Иначе при мен всичко е наред. И аз не качвам килограми, но то от жегата нямам и особено голям апетит, така че ми се струва съвсем нормално. 37г.с. съм +11 кг. а корема ми е 98см.

# 35
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Здравейте момичета
аз и бебока сме добре, но таткото не е  в петък му правиха операция и му вадиха един ретиниран зъб (зъб, който расте настрани и се забива в корените на др.зъби). две нощи подред се буди рано-рано от болки, та и аз покрай него  тази сутрин станал в 3.30ч, но тъй като течния аналгин свършил отишъл до денонощната аптека, ама там - никой  аз се събудих към 4.30 и с него отидохме до друга аптека, за късмет имаше кой да ни обслужи...после дремнах малко и към 6.30 отидохме за вода в горна баня, а там вече дядовците се наредили на опашка  но както и да е.. а таткото не може да спи, и се е подул много..дано днес му спадне отока и започне да минава  в петък ще му махат конците.
иначе ремонта продължава, тази седмица ще купим латекс и боядисваме стените, след това и ламинирания паркет да вземем и ще сме готови  а нашето куче няма да го даваме на никой, просто първите месеци няма да му позволяваме да влиза в детската стая и спалнята (то и сега в спалнята не му е разрешено)
spinki, стискам палци да се подобрят нещата
ние все още не сме започнали с покупките.
tedy84, голям мъж пу пу пу
emelle, биричката добре ще ми се отрази  Hug
tsveti_j и ellenka, просто нямам думи  #Cussing out
ROZI24, покрай емоциите около посрещането на майка ти май скоро няма да се сетиш за нас  Mr. Green
MamaMargo, аз имам готини родители, но не си ги давам дори и само на заем  Mr. Green  но ти не се ядосвай, едва ли това ще промени нещата, най-важно е ти и бебока да сте здрави  Hug
отивам да полегна до таткото, дано успеем да поспим малко
слънчев ден и се пазете! малко остана!  

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
MamaMargo не съм юрист, но мисля, че баща ти може само да ДАРИ половината си на чуждата гледачка, а дарения се оспорват винаги. Единствената опция, която не може да се оспори е покупко-продажбата, но мисля, че не може да продаде 1/2 от съпружеска съсобственост. Така че спокойно! И се консултирай наистина с адвокат.

Иначе за протокола - шест дни от 30 юни до 5 юли изкарахме в болница заради некадърна лаборантка. Беше ми изкарала, че имам белтък в урината. Оказаха се следи от белтък или т.нар опалесценция, което било нормално за всяка бременна. Но ми изкараха акъла, че на детето щяло да му стане нещо #2gunfire
След шест дена в болница и 1000 изследвания ме пуснаха да се прибера, но трябва да лежа до 25 юли - до секциото, че наш бебко е станал доста голям.  Simple Smile При последния ехограф се оказа, че главата му е 9,5 см и отговаря на 39-та седмица, а пък аз бях в 36-та.
Както и да е - да е жив и здрав да се роди. На вас спокойна почивка днес.  bouquet

# 37
  • Мнения: 743
Благодаря много за всички отговори,много сте мили!
Blueeye, съжалявам за мъжа ти,дано всичко се оправи и аз имах проблеми със зъбите и разбирам  напълно ситуацията! Simple Smile
nana77 какво си преживяла ужас!Спокойно сега почини си и не се ядосвай!
Аз днес се консултирах с адвокат и се оказа ,че аз трябва да се подпиша пред нотариус ,че съм съгласна друг човек да вземе часта на баща ми,така че не може да ми отнемат нищо за сега,поне не честно,така че се поуспокоих!

# 38
Здравейте  Hug,

Честита ни нова тема! Дано да се пишат само хубави неща в нея!  Надявам се проблемите да са по-малко и да има повече  Grinning!

Аз в петък отидох до Св. София да я разгледам - пълна мизерия, но пак е пъти по-добре от МД, от други болници нямам впечатления и слава Богу!

Уф, и аз имам да се оплача, въпреки бодрите ми пожелания в началото - вечерта в петък мъжът ми събра двете граници на кръвното и ми изкара всичките ангели  SickЗа няколко секунди изгуби съзнание, не съм виждала по-страшно нещо #CrazyВикнах Бърза помощ, те дойдоха след 20 мин.,  бяха доста отзивчиви. Прегледаха го и докторът каза, че бил добре, че било преумора, ама това и аз можех го да кажа...Уф, надявам се на никого да не се случва...през нощта се будя през час и го проверям дали диша  Crazy Той  пък се притеснява за мен и бебето... Въобще сме чудна картинка, макар че в цялата работа има и нещо хубаво - той обеща да спре цигарите!

Утре ще ми правят изследванията за секциото - пак ще докладвам!

Приятен ден на всички и  love001

# 39
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,

mmar , blueeye®, дано мъжете ви да нямат повече проблеми и единствените вълнения да са свързани с очакването на малкото човече вкъши.

Вчера ходихме и поръчахме легълцето, естествено не това,което ви показах.Когато го вземем ще го снимам и ще ви го покажа.Чудя се какъв матрак да избера дали с кокос и пяна или латексов или ... Thinking newsm78
Бебешките шкафове ми се стуват много скъпи(около 250-300 лв.) и сигурно ще си вземем обикновен скрин.

Харесах си и количка.Много е сладурска, лека и удобна.На Giordani.

Чао и лек ден. Hug

# 40
  • Мнения: 173
Здравейте момичета.
Аз рядко се включвам, защото все още ходя на работа, а като се прибера се занимавам с малката, но иначе редовно ви чета.
 tsveti_j   Аз също ходя при Давидков / освен при лекарката при която ще раждам/ и не се съмнявам в това, което ти е казал. Можеш да споделиш с него проблема си и той да ти препоръча лекар или дори да се обади и да ти уговори раждането. Поне на мен ми беше предложил такъв вариант. И разбира се става дума за Варна. Друга алтернатива, момичетата са ти казали, е майчин дом. Също така и VIP - a в АГболница, аз предния път раждах там и сега пак там ще е. Мисля, че имаш все още време да разучиш условия и цени и да избереш. Успех.
Да се отчета на бързо - 33г.с. - +15кг, Хемоглобинът ми преди две седмици беше 101, другата седмица на 13.07. ще ми правят пълни изследвания и ще ми дават болничен. Бебо все още е мъж и ще раждам със секцио в АГболница- Варна.
Лек ден на всички.

# 41
  • Мнения: 266
Момичета безкрайно ви благодаря за успокоителните думи и съветите  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
ще говоря с мъжа ми (дано се съгласи  Praynig) да отскочим до Варна за да проучим къде какво предлагат  Peace

# 42
  • Мнения: 372
Здравейте, и честита ни нова темичка. Laughing
Относно праха за пране аз мисля в нач. да използвам  Тео бебе, имаше преди време темичка за праховете за пране и мамите бяха доволни от него.
Elen, радвам се чи сте си харесали легълце и количка. Аз съм си харесала легълце на Мебел Джен модел  „Моника”, но ще видим, как ще го купим, ако се наложи ще се ходи и до Шумен, където ги произвеждат, защото тук не съм виждала да продават такива.
Емма, честито, поздравления за малките съкровища, да са ти живи и здрави.    bouquet
tedy84, радвам се, че при теб нещата са се стабилизирали и ни споделяш само хубави новини. Praynig
Цвети,не се ядосвай на скапаните доктори, и тук в Търново са едни идиоти вс. Затова съм решила да раждам в Плевен, даже вече два пъти съм ходила там на преглед при доктора, просто разликата м/у Търново и Плевен е колкото от земята до небето. Затова съвета ми е да се ориентираш за др. град, напр. както те съветват момичетата във Варна Grinning
Лорекса, мила, радвам се че пак са се разминали нещата и стискам палци да издържиш още малко. А относно този вирус и аз явно го изкарах, беше голяма гадост, оставя те без абсолютно никакви сили. Сега хапвай препечен хляб, сирене , ориз и картофи и ще се стабилизира стомаха ти.   bouquet
Еленка, стискам палци и ти да издържиш още малко, че колкото повече бебо стои на топло в мама, толкова по-добре.   bouquet
MamaMargo, това им е лошото на родителите, не можем да си ги избираме. И мен ме е яд на моите, ама какво да се прави. Ясно ми е, че с мъжа ми можем да разчитаме само на себе си. Чак ми е мъчно, когато някоя мама сподели, че еди си какво родителите й щели да купуват, а моите досега и думичка не са обелили, че ще ми помогнат с нещо, не че нямат пари. Сега си правят ремонт в апартамента, уж за бебето, като не ми е ясно какво ще го бърка бебето като ще ходи за час напр. На гости у тях. Ама си се успокоявам и си викам, карай да върви да сме си живи и здрави и сами ще се справим.
blueeye®, дано мъжа ти да се оправи по-бързичко, че да сте си спокойни в очакване на бебо.  bouquet
Mmar, дано това да не се повтаря повече, че е мн. гадно да се чудиш за себе си и за бебо ли да мислиш или за мъжа си. А пък и стига с тези преуморявания, ние с нашия татко сме си казали че ще я караме по-полека, че това напрежение нищо добро не ни донеси, да сме си здрави, пък вс. Др. ще си дойде на място.  bouquet
Иначе при мен нещата си вървя по старому, купувам си от време на време по нещо за бебо, започнах да си стягам чантата за болницата, че нищо не се знае, и си гледам мъжо, че с тази негова диета трябва да се внимава мн.
Ами това е за сега лек ден на вс.   bouquet

# 43
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Здравейте и от мен!

Моля ви дайте ми някакви рецепти за запушен нос и кашлица , че вече ще се побъркам . От няколко дни съм много зле и кашлям толкова зверси , че имам чувството че ще рода Sad Сигурно шийката ми се ескъсила още повече с тези напъвания. И този запушен нос ме побърква...От както съм бремемнна това вече се повтаря за втори път като първия път като бях болна ме държеше 2 месеца, но какво да с еправи като не можем д апием силни хапчета и само на билкови караме . Направо толкова хапчета не съм пила до сега през живота си:(
Горкото бебче сигурно и на него яко вреда:(

Иначе вчера си капарирахме кошарката и аз се чуда с тези матраци какво да правим.  Кошарката е ето такава http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=2557 само , че с  плътен гръб. Иначе нищо не съм взимала предварително за бебчо, нещо ме гонят суеверия мене и някакви лоши мисли...
 Направо вчера не се спрях от 9 сутринта до 19 вечерта с тези обиколки за кошарки и други неща. Направо накрая бях като парцал , толкова уморена никога не се бях чувствала.
Сега в петък съм на преглед и то гинекологично само вече щял да ме гледа, да видим доктора как пак ще ме шашне.
Също от петък ще правим лек ремонт за освежаване, дано да свършим преди да съм родила, че няма никакво време.
Еми това е от мен , пазете се всички и не се преуморявайте:)

# 44
  • Мнения: 330
Здравейте мами! Stop
Поздравления за креватчетата,и да качите после снимчици.
На болните татковци пожелавам бързо оздравяване,че ще им трябват силички за щастливи моменти Party
MimSss Според мен трябва да се консултираш с дока си.При тази кашлица е по- добре да се вземе лекарство,което ще я излекува а не само да се подтиска.На мен в 4ти месец ми изписаха оспамокс,който го дават и за лечение на бебета.Док ми каза,че е по добре да се лекува навреме за да не се зарази и бебчето.
Mama Margo Не се ядосвай то винаги ще има недоразумения.Гледай с бебчето да сте добре те другите неща ще се понаредят Peace
Мамите с разкритие мъничко остана ще остискате NaughtyЗа силните лъвчета
tsveti_i Дано и при теб всичко се нареди и намериш добър лекар Peace
Сигурно пак съм пропуснала нещо newsm78ама като не помня дълго Mr. Green
Чао и по-малко ядове Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт