Как върви захранването - част 8

  • 12 586
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 4 966
Мериа,плодове -и конкретно ябълка досега не си ли давала.Аз бих я сварила,или на пара по-добре.И я пасирай.Пък после може и сурова да дадеш.
Не бих замразила плод аз.

# 271
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
isaikova, от плодовете досега съм дала само пюре от круша, от което май стана проблемът. Ябълка беше следващото, което щях да дам, но сега се чудя- дали да продължа пак само на кърма или да дам сини сливи или тиква?

# 272
  • София
  • Мнения: 44 284
е след 5 дни на кърма...нада ли е от крушите....аз пък само сурови давам плодовете....но ги почнах към 7 месец.
дай тиква...според мен

# 273
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Как сурови- на парченца или? Филип няма нито един зъб.

# 274
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
За сиренето - аз давам краве и си го обезсолявам сама. Дадох го в попара най-напред. Някъде из форума бях чела, че козето е най-близо да майчиното, но акот знам как действа на съпруга ми-не бих дала козе на бебе.

# 275
  • Мнения: 2 467
Atrakcia след като ти се струва рано си изчакай. Моята беба е на 13 месеца почти и още няма заместено хранене. Предпочита си детето цицата и не протестирам. За глутен е добре да се изчака след 6-я месец.

Тра-ла-ла сирене дадох на 7 навършени месеца. Започнахме с козе сирене. Краве дадох към 11 месец. Но моята беба недолюбва сиренето и яде много рядко.

Мериа не мисля че имаш повод за притеснение. В началото на захранването и на моята бебка имаше такива периоди или на запек или на разстройство. Постепенно коремчето ще свиква с новите храни и ще се регулира и "ходенето". Дълги запъни ги оправяме със синя слива.
За плодовете, аз ги давах сурови и пасирани. Ябълките траят и не е нужно да ги замразяваш ако не са много.

# 276
  • Мнения: 878
Ами хайде и аз да се разпиша тук.Дани е на 5 месеца и половина и преди окло 10 дена започнах захранването,първо с морков,хареса му,после с картоф,обаче тук имахме някаква реакция,където така и неразбрах дали е от картофа,3 дни акаше по много и зелено.Оставих го няколко дни само на кърма и след това въведох тиквата,която определено му се услади.Днес му направих пюренце от морков и тиква малко по гъстичко от обикновено и хапна 50 грама с удоволствие.С картофа мисля да изчакам още 1-2 седмици и пак да пробвам.

# 277
  • Мнения: 566
Zdraveite otnovo,
na nas ni predstoi tozi mesec kam kraq da se zahranim, pisah predi tuk i me posavetvahte da zapo4na s tikva. Iskam samo da pitam, po kolko da dam v na4aloto, nali se razrejda s karma, po 1 laji4ka ot razredenoto li da dam. Dano ste razbrali vaprosat mi

# 278
  • София
  • Мнения: 44 284
пробвай без да разреждаш, ако няколко дни отказва чист зеленчук тогава прибави. Иначе кърми преди или след пюрето. Та си даваш 1 лъжичка пюре Wink тиквата е сладичка и повечето бебета я приемат добре.

# 279
  • Мнения: 566
Ok mersi, 6te probvam v na4aloto bez da q razrejdam

# 280
  • София
  • Мнения: 4 966
Евентуално може да й е гъстичко,тогава ще разредиш.Кристи например до 7-8 месец разреждах с кърма или вода...

# 281
  • София
  • Мнения: 44 284
а по колко овесени ядки  давате?

# 282
  • Мнения: 766
Добър вечер момичета.
Включвам се вече при вас. Симона става утре на 5 месеца и аз направих информирания си избор да започна захранване. И сега се подготвям теоретично.
Гледах някаква таблица за храните по месеци.  Това което ме изненада е че не съм си го позволявала зелен боб докато кърмя и изведнъж , се оказва че е сред първите зеленчуци newsm78 Вие кога го въведохте?
И второ - какво количество като достигнем се счита, че е риска от алергия е изключен?

# 283
  • Мнения: 541
Момичета моля ви памагайте........   #Crazy
Борис е вече на 7 месеца и малко ,а освен кърма друго не иска да приема, започнахме преди месец с оризова каша на Nestle , хапваше по няколко лъжички и отваряше устата за още и с това си и останахме. Пробвала съм вече с доста неща и по гъсти и по рядки и с лъжичка и с шише, но отказва всичко. Притеснена съм, при вас така ли е , направо незнам какво да правя.
А и вече се налага да го оставям за по дълго време на някоя от бабите и изкам поне малко повечко да хапва. А сега даже и оризовата каша не иска, така ли ще я караме.
 Аз естертвено не го насилвам, но даже и интерес към храната няма.

Приемам съвети всякакви.

# 284
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
а по колко овесени ядки  давате?
Аз дадох в събота за първи път овесени ядки. Някъде около 200 мл се получи, но мисля че е доста множко. Другият път ще пробвам със 100 мл.

Общи условия

Активация на акаунт