Как върви захранването - част 8

  • 12 568
  • 307
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 4 966
Момичета моля ви памагайте........   #Crazy
Борис е вече на 7 месеца и малко ,а освен кърма друго не иска да приема, започнахме преди месец с оризова каша на Nestle , хапваше по няколко лъжички и отваряше устата за още и с това си и останахме. Пробвала съм вече с доста неща и по гъсти и по рядки и с лъжичка и с шише, но отказва всичко. Притеснена съм, при вас така ли е , направо незнам какво да правя.
А и вече се налага да го оставям за по дълго време на някоя от бабите и изкам поне малко повечко да хапва. А сега даже и оризовата каша не иска, така ли ще я караме.
 Аз естертвено не го насилвам, но даже и интерес към храната няма.

Приемам съвети всякакви.
И Кристи беше така.Почнах да го захранвам на 5 месеца и половина.Ядеше оризова каша и елда,после прояде и ябълкова каша.Но всякакви други пюрета ми отказваше.Плодовите също,да не говоря за зеленчуците.
Мислех,че никога няма да прояде това дете.Но ей така изведнъж стана-за два дни прояде плодовете.След месец близо почна и зеленчуците.В момента всичко му харесва.
А започна да ги яде след 8-ия месец.Дотогава каши и по 60гр.пюренце.
Та мисълта ми е -не се притеснявай-ще прояде-няма къде да ходи.
/Аз за да ги яде в началото много му ги разреждах,иначе не ги искаше.../

# 286
  • Мнения: 9 905
Гледах някаква таблица за храните по месеци.  Това което ме изненада е че не съм си го позволявала зелен боб докато кърмя и изведнъж , се оказва че е сред първите зеленчуци newsm78 Вие кога го въведохте?
И второ - какво количество като достигнем се счита, че е риска от алергия е изключен?


абе не бързай със зеления боб. Имаш достатъчно зеленчуци, с които да запълниш първите два месеца Simple Smile аз още не съм дала боб, вчера ядохме за пръв път грис, а днес ще давам карфиол.

# 287
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И второ - какво количество като достигнем се счита, че е риска от алергия е изключен?
По принцип хранителната алергия бръзо се проявява и дори от съвсем малко количество. Точно затова се препоръчва въвеждането на нова храна да е сутрин или на обяд, за да се появят признаците до вечерта. Наблядавай 3-4 дни.

# 288
  • Мнения: 11 826
estrella, не се тревожи, ние проядохме едва сега в 9-тя месец, но пак основно се кърмим, все пак стига до 120 гр. 2 пъти дневно твърда храна. Просто се въоръжи с търпение и спокойствие. Бавно и по-малко, но ще започнат да се получават нещата, това не ти пречи да въведеш разнообразни неща, разбира се по правилата, независимо, че са в малки количества. Следвай детето си и не се притеснявай! Колкото и когато..  Успех!

# 289
  • София
  • Мнения: 3 648
Здравейте! И ние се включваме към тази тема - в събота захраних с картофено пюре примесено с кърма! след 2 часа се изака и повтори пак след час! Акото беше жълно - баш като картофа! Вчера след обяд, обаче беше много неспокоен и се чудя дали може да е от захранването! Направо крещеше, ако разбирате какво искам да кажа! И сега се чудя, утре да въвеждам ли морков?

# 290
  • Мнения: 9 905
о, не. Дай утре същото количество картоф. Ако реакцията е същата, задръж няколко дни на кърма. Морков дай едва след като приеме охотно картофа, или при повторното захранване вместо картофа.

Лично мнение - може другите мами да ти кажат нещо по-умно Simple Smile

# 291
  • Мнения: 766
Благодаря за отговорите.
Ще изчакам със сигурност с боба, но просто ми стана интересно.
Ще продължа да споделям как вървят нещата и да търся съвети. Пък след някой и друг месец като понатрупам опит и аз да давам Wink

# 292
  • Мнения: 2 467
estrella моята Жанета е вече на 13 месеца и все още сме основно на кърма. Също няма никакъв интерес към твърдата храна. За ден да приеме 100-на грама и то с  Crossing Arms Наддава си добре и не се тревожа. Все някога ще прояде.

Cherepahova зелен боб дадох преди 2 седмици, т.е. на 12,5 месеца.

Вени*
те на тая възраст каквото ядат, такова го и вадят  Laughing Ако те притеснява картофа, не му давай известно време. Изчакай няколко дни, дай морков и так какво то си решила. След седмица две пак дай картоф и следи за реакция.

# 293
  • София
  • Мнения: 3 648
Джес, тити,мерси! То и на мен ми мина същото през ума - че го изкарва неусвоен - възможно ли е?  Днес положението е добре - не е акал, не е крещял или по-точно крещя, но определено му се спеше! вчера бяхме на вилата и е възможно да му е било странно там - небеше ходил две седмици и може да е забравил! Значи мислите да починев ден-два и да въведда морков само или да продължа като добавя към картофа и морков?

# 294
  • София
  • Мнения: 4 966
Ако вече няма проблеми с картофа,въвеждаш моркова към него.

Някой знае ли какво количество мляко трябва да поемат децата на денонощие.Таблица или нещо съществува ли... Thinking

# 295
  • Мнения: 446
...не бих дала козе на бебе.
Заради атопичния дерматит на Борис педиатърът ми препоръча първото сирене, което дам да е именно козе. Още не съм му дала, смятам да изчакам засега, но аз самата също ям предимно такова сирене и е супер  Peace

# 296
  • Мнения: 446
date=1157313777]
Момичета моля ви памагайте........   #Crazy
Борис е вече на 7 месеца и малко ,а освен кърма друго не иска да приема ...[/quote]
Моят Борис също прояде около месец и 1/2  след като започнахме да се захранваме - до тогава хапваше с погнуса по 1-2 лъжички от кашите и пюретата. Може би заради никненето на зъбите или просто му трябваше време, за да свикне или отначало не бях нацелила любимите му храни - явно е било комбинация от няколко неща. Но не се отказвай, дори и по 1-2 лъжички да му даваш, пак е разнообразие за детето и ще може постепенно да свикне и  с лъжичката. Мога и аз да те успокоя, че няма как да не прояде и не се притеснявай- както виждаш от информацията в този форум, важното за тази възраст е да има МЛЯКО Wink

# 297
  • Мнения: 446
И второ - какво количество като достигнем се счита, че е риска от алергия е изключен?
По принцип хранителната алергия бръзо се проявява и дори от съвсем малко количество. Точно затова се препоръчва въвеждането на нова храна да е сутрин или на обяд, за да се появят признаците до вечерта. Наблядавай 3-4 дни.
Peace

# 298
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Някой знае ли какво количество мляко трябва да поемат децата на денонощие.Таблица или нещо съществува ли... Thinking
Исайкова, не знам дали има таблица, но като сметнеш сутрин рано и вечер преди заспиване по едно млечно хранене за бебе на 9-10м като нашите това си е над400-450мл. мляко/кърма на денонощие + още в млечните каши за следобедна закуска. Ако приема повече добре дошло  Wink

# 299
  • София
  • Мнения: 2 162
Някой знае ли какво количество мляко трябва да поемат децата на денонощие.Таблица или нещо съществува ли... Thinking

Абе не знам доколко да му имаш вяра, но нашето педи казва не повече от 1 литър.

Общи условия

Активация на акаунт