Септемврийки, с нетърпение, бебешорски вещи си избират с умиление

  • 28 345
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Честито на рожденичките ни - желая им здрави септемврийски бебчета и много щастливи моменти с тях  bouquet

Ние се завърнахме от морето и да ви кажа освен 2-3 притеснителни момента със стягане на корема друго нямаше. Седях си под чадъра и си топях краката - само - в морето. Беше екстра, ходехме сутрин рано и вечер, хванахме страхотно време...След малкия тичаше естествено татко му - пу пу много съм доволна от грижите му - и наистина се изкефих на почивката.

Иначе и аз смогнах да кача прясна снимка в албумчето ни. Гледам всичките коремки са станали големички  Heart Eyes Сега вече съм в отпуск, така че се каня да дойда на някоя от лекциите на 9 месеца - глася се за тази за храненето на бременните и кърмачките.

С покупките съм до никъде - само 3-4 дрешки и една хавлийка съм взела. Но в началото на август смятам да наваксам. Ориентирахме се и за креватче вече, ще го вземем и него в началото на другия месец. Малко ще се сбутаме в стаята, но така е кво да правим.

С килата съм + 8, нещо по жегите не ми се хапва нищо друго освен салата и чат пат мъжа ми ме изнудва да ям месо - печено. Сладко само сладолед и диня си хапвам с кеф, друго не ми се и яде...

А за секса ви завиждам - нещо либидото ми е под нулата. Хич не ми се прави секс, да го ожалиш мъжа направо Sad Дано скоро да се върне, че даже и по чужди мъже не се заглеждам, което си е трагедия вече Mr. Green

# 271
  • Мнения: 137
Здравейте! Simple Smile
СпаркиTadaИзпълнен с много положителни емоции ден ти желая и всичко, което си пожелаеш, да ти се сбъдне!!! newsm51
Либра, толкова е хубаво, че си успяла да се свържеш с таткото! HugДано по-често да ти се случва и той да те изненада и да се върне по-рано! newsm10
Аз все още нямам болезнени контракции, но нещо все по-често се замислям да си стягам чантата за болницата... така, за всеки случай Thinking
И на мен са ми се появили нещо като мънички бенки по ареолите на зърната и искрено се надявам да се махнат след раждането, че не са много красива гледка smile3513 
Ирини, и на мен ми харесват и трите заглавийца, но като че ли последното най-много (само без повторение на "с" в началото). А ето и едно предложение от мен Simple Smile
Мама май за мен се стяга, но септември аз ще бъда нейна изненада!
Приятен и лек ден на всички!!! Heart Eyes  bouquet

# 272
  • Мнения: 140
Момичета много ви благодаря за хубавите пожелания,страшно сте мили и да ви се връща.
Аз малко се притеснявам че Ирини не е писала.Как си мила,по-добре ли е коремчето?

# 273
  • Мнения: 4 451
Честит рожден ден, Спарки!
Най-важното сега за теб е да родиш едно здраво бебче, пожелавам ти го от сърце!   bouquet
MariaF, страшно ми допадна тази традиция при вас, с картичките и подаръчетата. Сигурно е много вълнуващо.
AFRODITA, не ми е ясен целият процес на качване. Ако може да ми го обясниш като на малоумник Embarassed - от момента в който снимката я имам качена на моя комп. Искам и аз лентичка, но не мога да си сложа. Кликам върху някоя от вашите и ми се отваря някакъв сайт и съм до там. Нямам кю, но може да ми обясниш на лични.
Днес и аз съм го ударила на мързел. Заведох малката на детска градинка в 8.30ч. и се прибирам едва сега hahaha. Пихме кафе с една приятелка, после се шляхме по магазините. Като резултат се сдобих с още едно боди за бебка и едни миниатюрни чорапки. Още нищо не съм купила за чантата за родилния дом. Май закъснявам, време е да помисля и за това.
Iriniii и аз съм за заглавието на темичката с трите килограма, но което и да изберете все ще съм доволна.
Целувки на всички от мен!  bouquet

# 274
  • Мнения: 514
Момичета,много сте активни,едвам ви прочитам,а влизам всеки ден!
Sparki newsm59 nbirthdayприятно прекарване на празника  bigdance2,а септември хубаво и здраво бебче newsm30!
Аз също усещам стягания ниско долу,но при мен болките наподобяват предменструални и аз затова миналата вечер си помислих,че започва и много се уплаших,но щом раждалите мами казват,че не започва така,поне малко се успокоявам!Щом всички сте си приготвили чантите,трябва и аз да го направя,но все си мисля,че е рано,а то времето лети CrazyАз имам по-малко от 10 контракции на ден и не са болезнени,затова не се притеснявам засега!Lessy,не се е включвала скоро,дано всичко при нея е наред!За заглавието и аз нямам претенции,всичко ми харесва!Аз май съм качила най-много килограми Embarassed,на вас появиха ли ви се стрии?!?! SadАз имам по краката няколко,въпреки всички мерки,които взех-т.е.редовното мазане,по корема нямам още и дано не ми се появят Praynig
Лек ден на всички и сега като излезнем болнични,сигурно ще пишем по-често!Цунки по коремките! newsm51

# 275
Хей, момичета привет и от мен!

Вече съм вкъщи - то било супер да си си вкъщи и пъна почивка!

Пожелавам на всички хубава почивка, позитивни мисли!

Аз не мога да си вкарам календара на бремеността, вие как го при авите, за да може всеки да вижда в коя седмица съм!

Някоа мама да има лични впечатления от д-р Савова - Св.София и от д-р Кълвачева - Вита?
Моля Ви пишете ми ако знаете нещо!

Поздрави на всички

# 276
  • Мнения: 855
 newsm59   bigdance2 sparki , желая ти всичко най- хубаво и едно прекрасно бебче през септември да гушнеш  breastfeeding
doni , аз ходя при Качаров по здравната каса, а иначе на ехограф при Тодоров. И аз ще се радвам да си направим срещичка  #Milti  Мисля, че тази седмица ще приключим с довършителните работи по ремонтчето в къщи и другата седмица може да се разберем нещо, ако искаш  Wink
За килограмите аз не съм мръднала от 2-3 седмици  newsm78 +10кг , незнам нормално ли е  Thinking
И аз започнах да приготвям чантата малко по малко.
Момичета ами аз досега съм имала само една от тези подготвителни контракции и тя беше някъде в началото на 6-ия месец  newsm78 Щом са подготвителни не трябва ли по-често да ги получавам или може и без тях да мине?
Надявам се, че Ирини е добре  Praynig
Целувки мамчета   love001

# 277
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това е специално за една наша бъдеща мама - КОРИГИРАНА ВМЪЗРАСТ е обяснена в тази статия.
Тъй като тя не  успя да я прочете когато я пратих като линк, й я копирам тук - да може да прочете защото е притеснена и иска да знае! НАдявам се, другите да нямат нищо напротив - но нямама друг начин да й пратя текста!

Представете си... най-малките чудеса на света

Недоносеното бебе

Преждевременно родените бебета и днес са изправени пред известни рискове, но шансовете им да пораснат като силни и здрави деца са по-големи отвсякога.

Преждевременно родени
Амниотичната течност в матката и пъпната връв са естествената животоподдържащата система за бебето, която му осигурява всичко необходимо обикновено в продължение на 37 до 40 седмици. Но около 11 % от новородените виждат нашия свят значително по-рано. Понякога това става малко преди 37-ата седмица – етап, на който се предполага, че всички органи и системи на бебето са достатъчно добре развити, за да функционират самостоятелно. Не беше отдавна времето, когато малко преждевременно родени оцеляваха извън майчината утроба. Днес, благодарение на новите технологии и подобренията в методите на лечение, дори и най-малките недоносени бебета имат сериозен шанс да бъдат спасени. Всъщност, въпреки че препятствията пред преждевременно родените бебета са наистина плашещи, стандартът за обгрижването им е изключително висок, а бъдещето им изглежда по-светло отвсякога.

Кои са основните фактори, предизвикващи преждевременно раждане
За експертен отговор на този въпрос се обърнахме към републиканския специалист по неонатология доц. д-р Емилия Христова от Детската университетска болница, София:

„Преждевременното раждане е състояние, което е предизвиквано от комплексни фактори. Погрешно е разпространено схващането, че майката носи отговорност, да не говорим за вина. Евентуалните пропуски от страна на майката като неправилно хранене или лоши навици като тютюнопушене са само допълващи обстоятелства. Най-голям е относителният дял на причините, които са свързани с т.нар. майчино-фетална инфекция. Други възможни причини са: многоплодна бременност, състояния, които влошават плацентарния кръвоток, т.е. храненето на бебето, стресови състояния, ранно забременяване. У нас съвсем не е малък процентът на децата, родени от майки на възраст 13, 14, 15 години – една определено недетеродна възраст.
Смятам, че относителният дял на преждевременно родените деца в България се увеличава. В Европа този процент се увеличава за сметка на ин витро фертилизацията. При нас процентът на случаите на преждевременно раждане след ин витро фертилизация е сравнително малък, а по последни данни относителният дял на недоносените поради други фактори бебета е около 11 %, като в някои райони (един от тях е Бургас) достига 13 %.”

Намаляване на риска от преждевременно раждане
Въпреки изключителните достижения на неонаталната грижа преждевременното раждане остава сериозно изпитание за здравето на бебето – това е и водещата причина за детската смъртност в първия месец след раждането. Колкото и да е увеличен процентът на спасяваните недоносени бебета, твърде рано родените водят дълга и продължителна битка за здравето си. Когато условията позволяват обаче, съществуват някои действащи превантивни мерки, намаляващи риска от преждевременно раждане:
1. Преди да решите да имате бебе, посетете личния си лекар. Ако бременността ви е планирана, лекарят може да ви прегледа за наличието на всички онези състояния, криещи риск от недоносване на плода. Най-разпространените рискови фактори включват диабет, анемия, високо кръвно налягане, наднормено тегло, проблеми с щитовидната жлеза или инфекция на половата система. Необходимо е да преминете нужните курсове на лечение, преди да заченете.
2. Грижете се за организма си по време на бременността. Хранете се правилно, правете упражнения за таза и се пазете от стресови състояния. Ако вече сте раждали преждевременно или сте над 35-годишна възраст, честите прегледи и консултации са препоръчителни. Дори и минимален стрес, когато е постоянна величана, е в състояние да допринесе за преждевременно раждане. Йога, медитация и повече разходки може да осигурят нужното спокойствие.
3. Забравете цигарите и алкохола. При жени, които пият или пушат, рискът от преждевременно раждане е значително по-висок. Консултирайте се с лекаря си за всички лекарствени медикаменти, които сте приемали преди зачеването или трябва да продължите по време на бременността.
4. Запознайте се с основните признаци за преждевременно раждане. Ако усетите чести и постоянни контракции (в интервал от 10 минути или по-малко), вагинално кървене или изтичане на водите, болки ниско в кръста или спазми, наподобяващи характерните за месечен цикъл, незабавно се свържете с наблюдаващия ви гинеколог. Понякога с помощта на медикаменти родовият процес може да бъде спрян или поне забавен, а дори само няколко дни повече в утробата ви може да спасят детето.

Шансове и рискове
Бебето се смята за недоносено, ако се е родило преди 37-ата седмица, рисково – преди 32-рата, и високорисково – преди 28-ата седмица. Рисковете от усложнения и остатъчни здравословни проблеми са високи, но относителният дял на спасените преждевременно родени деца е значително по-висок през последните години.
„Рисковете за адаптацията на недоносеното бебе към новите условия на живот са сериозни поради това, че през последния триместър майката трябва да даде на плода всичко, което е необходимо за оформянето на отделните му органи и системи плюс добър имунен отговор, а реално това не се случва – обяснява доц. д-р Емилия Христова. – Недоносеното новородено е функционално и анатомично непълноценно, което води и до недостатъчен хоморален и клетъчен имунитет, т.е. недобра защита спрямо вирусни и бактериални инфекции. Това са причините недоносените бебета да са включени в рисковите категории новородени деца. В критичния първи месец на адаптиране на новороденото се предприемат или специални грижи в зависимост от състоянието му, или интензивно лечение, което включва животоспасяващи медикаменти като сърфактант терапия, апаратна вентилация и други скъпоструващи високотехнологични дейности.
Най-високорискови са децата, родени преди 32-ра гестационна седмица или с тегло под 1500 грама. Те крият риск не само в хода на адаптацията през първия месец от живота си, но и в хода на по-нататъшното си развитие до 1 година. Констатираме, че голяма част от децата достигат развитието на доносеното новородено, но при някои деца това достигане става до 2- и 3-годишна възраст, което налага използването на термина „коригирана възраст” – времето от раждането до определения термин на раждане е корекцията, която се прави, за да се смята „истинската” възраст на детето.”

# 278
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
СПАРКИ, все пак ако усещаш нещо по-особено при контракциите - е добре да те прегледат за разкритие - за всеки случай.
Само да отчета - ИРИНИИ - аз имам нещо като запек от няколко дни и като тръгнат да ми къркорят червата - имам чувството, че бебето ще изкочи от някъде! Да не говорим за контракциите... но като се има предвид, че при теб има скъсена шийка - питай какво да правиш - ако проблема ти е със стомаха като моя - май повече плодове + прясно мляко /но пак умерено, че и разстройство не е хубаво!/
Успех на всички притеснени!

# 279
  • Мнения: 731
Привет мили момичета,

Спарки, честит рожден ден и от нас! Да си жива и здрава, много щастлива и да гушнеш здравото си сладко бебче през септември!  smile3525

Аз съм за следното заглавие:
Септемврийче,още малко във корема ми постой, килограмките поне до три преброй! 

Макар и с малко закъснение се включвам в отбора на чувстващите разтягания в тазовата област и имам кървави секретчета в носа, но всичко е в рамките на нещата. Няма да се оплаквам!  Simple Smile

Весел ден и приятно пазаруване от нас!   bouquet

# 280
  • Мнения: 2 123
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СКЪПА СПАРКИ!!!  bouquet  bouquet Пожелавам ти супер спокойствие през оставащите ти седмици бременност, много любов - получена и отдадена и, най-вече здраве за теб и всички, които обичаш!
Снощи имах тежка нощ - болки и кошмар /че съм загубила бебето Sad/ Знам, че е нормално в края на бременността д асънуваме страховете си, затова гледам да не мисля...
Аз днес в 11 отидох до клиника Малинов, която е близо до дома ми, за да дам влагалищен секрет. Акушерката ми причини сериозна болка и понеже се дръпнах, тя леко ми се тросна - как ще раждам нормално щом един спекулум не мога да изтърпя. #Cussing out Както и да е - важното е резултатите да са добри Praynig Praynig Praynig /нямам никакви оплаквания,а тя ми обясни, че ме боляло защото ми било леко възпалено влагалището -  #2gunfire  Не ми се вярва Crossing Arms/
Катнадийн, аз имам разстройство средно 2 дни в седмицата - доста нетипично за мен, но го отдавам на хормони+хранителен режим... Даже пуснах тема по въпроса - защото позивите ми за тоалетна са като контракции и обратното. Започвам и аз да се обърквам.
Ивелинче, изобщо не се тревожи, че нямаш контракции /или не разбираш, че имаш/.
Либра, вярвам, че щом имаш новини от мъжа си денят ти щ ее хубав. Кажи какво стан ана доктора.
МарияФ, традицията е страхотна. Ако не бях н алегло бих я въвела веднага и тук Mr. Green
Афродита, какво означава циман? /много ми харесва настроениет оти днес  Grinning/

Аз на връщане от док кривна от пътя и си направих педикюр, маникюр и сешоар, та сега леко гузна, но доволна пак заемам хоризонтална позиция.

# 281
  • Мнения: 318
Sparki Честит рожден ден и от мен мила, да си жива и здрава, много усмихната и щастлива и най-вече обичана и уважавана от любимите хора.  bouquet
Irini не се ядосвай на акушерката мила, нали ги знаеш какви са, за тях всичко е нищо работа, ама ако са на наше място може и да пищят от болка, нормално е сега да си по-чувствителна, както и областта на влагалището.
И аз от снощи имам адските болки пак в тазобедрените кости и опашката, сутринта чак на стол не можах да седна докато мъжлето не ме размачка малко да ми пооотмине. Усещам и едно такова като мускулна треска между краката , все едно съм играла аеробика цял ден. newsm78 Не знам май от сега нататък ще е все така Crazy

# 282
  • Мнения: 151
Мили майчета, здравейте и от мен.
Аз от доста време на смогвам да пиша, защото тичах па всякакви задачки. Нали лежах първите 6 месеца, та сега, сякаш преоткривам света. Толкова неща имах да свърша.
Освен това от 3 дни съм болна и си лежа. Нямам желание за нищо.
Честито на рождениците - и стари и нови!
Добре дошли на новите майчета!

Ирини, Либра браво на вас, че така успешно се справяте с тежките си задачи. Да знаете, после удоволствието е 1000 пъти по-сладко, ако това може да ви успокои.

Ирини, връзката между черва и матка е огромна. Само малко разстроени черва да имаш, може да доведе до контракции на матката при по-чувствителни матки като твоята. Направи всичко, за да успокоиш червата си. Сега е времето на чревните инфекции, които се хващат мноооого лесно. Не яж нищо случайно - или домашно, или от проверен ресторант. Спазвай изрядна хигиена.
Газовете също трябва да се избягват. Аз имам понякога и тогава изпитвам адски силна режеща болка ниско долу. не мога да мръдна. Слава богу знам какво е. Излезе ли въздуха, изчезва и болката.

За Стискането на гърдите - мили момичета, научих нещо много важно. Някои момичета споменаха, че стискат гърдите си за коластра - НЕ ДЕЙТЕ ЗА НИЩО НА СВЕТА! По време на цялото кърмене гърдите не се стиска, защото това води до туморни образования и блокиране на млечните каналчета. Използвайте само помпа и нежен масаж.

За мен - вчера бях на преглед. Моя бебо уж е добре. Много крив ми се стори. Главата е 2 седмици и 1/2 напред, а крачетата 2 назад  newsm78 .  Бебка е сравнително дребен, но с голяма глава - вече е 92мм - Много е! Плацентата леко поостарява, но това е при всички мами след 7ми месец. Храни се добре. Има отлични тонове. Гордея се с бебока си, който има идеален режим - в 22.00 заспива и се събуждаме в 8ч сутринта. Малко яд ме хваща, че ще му съсипят режимчето в родилния дом.
Във влагалището нямам никакви усещания.
При нас има и лошички новини. Вчера ми взеха вагинален секрет и се оказа че имам коки Cry . Доки е убеден, че причината може да е басейна в който бях преди 2 седмици. Изписа ми свещички Брауновидон, които ми звучат съмнително. Отиваме на 100% секцио, заради голяма глава и влагалищна инфекции, за да няма рискове.

Алексал,  много ти благодаря за загрижеността, мила.

Май това е около мен,
поздрави на всички

# 283
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Спарки честит рожден ден и от мен Желая ти здраве щастие и прекрасно малко бебче през септмври да освети и осмисли живота ти  newsm59

Ириини и на мен заглвайцето с 3 кг най много ми допада Стискам палци при теб всичко да е наред и със серета и с контракциите  Praynig
Леси не се безпокой излишно Ао имаше нещо обезпокоително в размерите на беба доки веднага щеше да предприеме нещо А секциото не е приятно но не е чак толкова страшно
Доника аз миналата бременност след 8 месец куцах Дари ми бе притиснала някакъв нерв и адски ме болеше кръста Не се плаши всичко ще бъде наред Hug
Ави на мен ми се ходи пак до Орион така че можем да се уговорим Освен това ми препоръчаха още няколко магазина които искам да посетя и може с дружни сили да ги издирим
Катнадийн благодаря за  информацията От все сърце се моля всички ние да износим максимално дълго нашите бебоци

За кг аз просължавам да съм + 3 но коремчето осезателно е нараснало Дано всичко с бебо да е наред
 Praynig
Бенчици и запушено носле и аз имам както и ситни пъпчици по гърба  newsm45 но какво да се прави
Момичета бях ви питала за бебешката козметика Аз се колебая между Мустела Клоран и Чико Вие какво мислите и имате ли впечатления или отзиви от познати
Поздрави и лек ден

# 284
  • Мнения: 1 091
Здравейте, мили момичета! Не съм писала отдавна, че имах проблеми с компютъра и много ми липсвахте Hug. Сега не успях да ви изчета, но горе-долу се ориентирах, че всички сте добре, което ме радва. Щастлива съм, че Ирини отново е при нас, дано до края всичко да е наред. Ирини, завидях ти за маникюра и педикюра. Аз много искам да отида, но все в главата ми се върти страха от заразяване с гъбички. Не съм сигурна, че навсякъде дезинфекцират  ваничките за крака и инструментите както трябва. Кажи ти къде ходиш и сигурна ли си в хигиената, та и аз да се престраша.
Иначе аз не се чувствам зле, освен че малко ми тежат килограмите и чат-пат имам контракции, но съм решила, че са подготвителни и не се притеснявам. В събота ходих при док, бебката е вече 2200 кг.

Общи условия

Активация на акаунт