Да създам ли семейство с него?

  • 12 609
  • 264
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 3 602
На 27. Още не съм го намерила, но и това не ми е цел номер едно в живота. Не се чувствам самотна и когато дойде, дойде Simple Smile
Ти не беше ли ходила да празнуваш годишнина преди 2-3 седмици?
Да, последен опит за закърпване на отношенията и опит от моя страна да заблудя себе си, че го обичам.
(преди месец беше)
Какво "закърпване" като уж си щастлива и всичко ви е "хармонично"? Значи не и достатъчно, за да се убеждаваш, че искаш семейство. Не го и обичаш. Темата приключи. 

# 46
  • Мнения: 18 866
Живееш си в заблудата, че ако го вземеш за мъж, ще му направиш голяма промоция и той ще те носи на ръце цял живот Simple Smile Съвсем не вървят с гаранционна карта и "най-добрите момчета". Поемаш с него същия риск, както и с всеки друг мъж - да се изпокарате след време, да гледаш децата сама и т.н. Хората обикновено го правим по любов, дето се вика, идва ти сляпата неделя. Ако си готова да рискуваш "по сметка", защо не?

# 47
  • Мнения: 18 377
Не прочетох всички мнения, но не сте ли чували, че бракът върви по-добре, когато мъжът е по-влюбен от двамата?

# 48
  • Мнения: 3 251
И всички числа след нулата са по-големи от нея.

# 49
  • Мнения: 2 224
Имайки подобен опит, бих те посъветвала да го оставиш. Без тръпка сама се обричаш на страдания (когато срещнеш тръпката) и изневери. Според мен тръпката трябва да я има. Заради деца и битовизми може постепенно да остане на заден план, но щом я е имало, може отново да се запали. Там, където е нямало тръпка обаче, нищо не може да се направи. Гаранция няма кога и дали ще срещнеш някого който хем да е тръпка, хем да е подходящ и по други важни критерии. Разбирам напълно, че изборът пред теб не е лесен. Ако останеш с него обаче, пак никога няма да си щастлива на 100% нито и на 90. Ти сама го усещаш. Това, което ме притеснява е, че залиташ по “лоши момчета”. Аз такива ненавиждам и при първия сигнал ги сиктирдосвам.

Аз също имах връзка, в която имах почти всичко, но не и силна тръпка. Точно така започнаха нещата - той беше много влюбен, много добър. Оцених добрите му качества и започнахме връзка. Имах дори и тръпка, но не силна. Влюбена никога не съм била. Още в първите няколко месеца много ме привлече едно момче, ама много. Случи се еднократна изневяра от моя страна. Години по-късно изпитах силна тръпка към друг мъж. Знаех, че не е подходящ за мен, но много силно ме привличаше. Тогава изпитах истинска болка осъзнавайки, че не изпитвам това към моя приятел и никога не съм изпитвала. Малко по-късно се разделихме. Бяхме заедно почти 6 години. За щастие няма и 2 години по-късно срещнах мъж, в който се влюбих много силно, чак ми се виеше свят, буквално 😄 и който сега ми е съпруг. Доволна съм от избора си и се радвам, че така се развиха нещата. Нямаше да съм щастлива с бившия си.

П.п. Бях на почти 28, когато се разделихме с бившия. На 29 и малко срещнах съпруга ми. На почти 31 се ожених. Желая ти каквото и решение да вземеш, да се окаже правилно.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 20:00 от Anastasiya_S

# 50
  • Мнения: X
Това, което ме притеснява е, че залиташ по “лоши момчета”.


Това заслужава консултация с психолог/психотерапевт Simple Smile

# 51
  • Мнения: 10
Това, което ме притеснява е, че залиташ по “лоши момчета”.


Това заслужава консултация с психолог/психотерапевт Simple Smile

Не ЗАЛИТАМ, просто на такива попаднах в миналото си.

# 52
  • Мнения: 107
Аз също съм имала подобна на твоята история. Бяхме заедно около година и половина и вече нещата отиваха на женене и деца, но аз нямах тръпка към този човек, може би в началото имах някаква тръпка, но съвсем бързо си отиде. Осъзнах, че не е моя човек още на 4 месец, но тогава се стекоха така обстоятелествата, че няколко месеца бяхме в различни градове и аз реших да изчакам. Когато отново бяхме заедно (в един град) може би връзката ни беше около година. И реших да му дам шанс, но пак мъчех себе си. В последствие аз отново заминах за известно време и точно тогава взех решението да се разделим. Иначе да беше идеалния, грижовен, обичаше ме, нооо просто не беше за мен, не го обичах и повярвай ми в един момент направо ми стана неприятен. Аз мисля, че в даден момент и при теб така ще се получи, затова не се мъчи, всяко нещо се случва с причина, ще срещнеш твоя си човек и ще се радваш, че си го оставила. А и по-добре ли ще ти е да живееш живота си в нещастен за теб брак?

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 20:24 от Eli25

# 53
  • Мнения: X
..., но от моя страна никога не е имало истинска любов и тръпка и това ме кара да се чувствам не напълно щастлива.

Тъй като наближава моментът, в който трябва да взема решение, дали да остана с него и да имаме деца /защото и годините ни напреднаха, а и той вече настоява за това/, ви моля да изкажете мнението си.
Щом никога не си чувствала истинската любов и тръпката към него според твоите думи, недейте да създавате семейство, защото ако го създадете и след месеци/година-две (за кратък период), ако се наложи раздяла и ще трябва раздяла с мъжът и децата, заради простата несериозна причина, че защото не знаеш какво изпитваш и искаш към този човек? Харесва ли ти поради тази причина да се разделите? Не или да? За мен е грозно това, но... всеки си знае и ще си пати.

А и не мисля, че ще се чувстваш пълноценна, ако му родиш дете, защото е било щастие, дар да си майка... ами не мисля, че е така. По-скоро трябваше да сте щастливи взаимно, всичките чувства, които изпитвате би трябвало да са взаимни, защото ако единият изпитва по-малко или много, а другият - нищо особено - непълноценна връзка е това и е пречка за създаване на семейство. Защото децата трябва да израснат при щастливи, мъдри и обичащи родители. И виждат, и усещат чувствата на родителите в повечето случаи.

В този етап, в който сте в момента - ставате само за някаква връзка, но и не за семейство според мен. По-горе описах защо за семейството.

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 487
Това, което ме притеснява е, че залиташ по “лоши момчета”.


Това заслужава консултация с психолог/психотерапевт Simple Smile

Не ЗАЛИТАМ, просто на такива попаднах в миналото си.



Ти си попадала на всякакви типове, просто тези си си харесала.

# 55
  • Мнения: 2 948
На 32 няма много време да чакаш друг . Тръпка има само в началото . Един възрастен индивид трябва да знае какво иска .

# 56
  • Мнения: 2 948
Докато хората и основно жените продължават да живеят с предразсъдъците за старата мома и, че като си на определена възраст не трябва да чакаш и взимаш каквото има, на света ще е пълно с нещастни жени, на антидепресанти. Аз не виждам какво лошо има да си сам или да родиш по-късно. А и има жени, които не желаят да стават майки.

# 57
  • Мнения: X
До какво доведе при мен - изневяра от моя страна. Изневяра, за да си набавя емоции, да изляза от скуката, монотонността на които се бях обрекла с човек, който не обичам, но който ми е мил и удобен.
Да, това е най-вероятният развой на събитията и при авторката.

# 58
  • Мнения: 1 467
Авторке, помисли си добре какво точно искаш. Ако не се замисляш самата ти и нямаш нагласа за сериозни семейни отношения, по-добре не задълбочавай с този мъж. С разума си осъзнаваш, че е подходяща партия за семейство, но дали самата ти искаш това? Ако е така, действай. Ако обаче тръпката ти е по-важна, ще имаш сериозен проблем в един момент, а за човека до теб ще е още по-трудно.Просто помисли добре.

# 59
  • Мнения: X
Авторке, помисли си добре какво точно искаш. Ако не се замисляш самата ти и нямаш нагласа за сериозни семейни отношения, по-добре не задълбочавай с този мъж. С разума си осъзнаваш, че е подходяща партия за семейство, но дали самата ти искаш това? Ако е така, действай. Ако обаче тръпката ти е по-важна, ще имаш сериозен проблем в един момент, а за човека до теб ще е още по-трудно.Просто помисли добре.
Е, как ще е подходяща партия за създаване на семейство, като авторката е описала, че не чувства някакви си чувства, какво ли беше - тръпка. Липсва ли нещо в една връзка, като пълноценност и от двете страни - как изобщо се създава спокойно семейство?

Общи условия

Активация на акаунт