Да създам ли семейство с него?

  • 12 604
  • 264
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Simple Smile Аз съм жена на 32 г., имам приятел, на 37 г., с който живеем заедно вече 2 г. Той е най-сериозният мъж,  който някога съм срещала, има повече положителни качества, отколкото отрицателни, отдаден е изцяло на мен, обича ме много, грижовен е, мил, нежен ... направо е идеалът за мъж. Имаме общи интереси, имаме идея за общ бизнес и в момента работим в тази насока. Подкрепя ме за всичко, помага във всичко, има спойка вече между нас, винаги имаме за какво да говорим с часове, мъжкар е /не е някой путьо/, но от моя страна никога не е имало истинска любов и тръпка и това ме кара да се чувствам не напълно щастлива. Още в самото начало си дадох сметка за това и доста обмислях дали да започна връзка с него, но той беше много влюбен в мен, много настоятелен и успя да ме спечели. Тъй като наближава моментът, в който трябва да взема решение, дали да остана с него и да имаме деца /защото и годините ни напреднаха, а и той вече настоява за това/, ви моля да изкажете мнението си. Аз не бих могла да поговоря с някой близък на тази тема, защото всичките ми роднини и приятели го обожават и мислят, че всичко при нас е прекрасно и че аз съм голяма късметлийка, че съм го срещнала. Наскоро  единствено майка ми подметна, като бяхме двете насаме, че като че ли не ме е видяла много влюбено в него още в началото и това малко я притеснява, но смята, че той е подходящ за мен. Иначе преди него съм се влюбвала 2 пъти и двата пъти беше в мъже, които са женкари, несериозни и отношенията ми с тях бяха разтърсващи и силни, но нещастни, несигурни и кратки. Тоест, като че ли само едно "лошо момче" може да ме накара да се влюбя в него до лудост, защото там нещата са трудни и невъзможни и това провокира любовта ми. Нещо такова ми се струва, така поне съм устроена аз. Simple Smile Та така ... разколебана съм и не знам как да постъпя. Нямам гаранция, че ако го оставя ще срещна по-подходяща и щастлива любов, давам си сметка колко е трудно в днешно време да срещнеш стойностен човек и любовта ви да е взаимна и да си допадате по характер ... едно на милион е май. Зная, че ако го оставя, ще ми липсва много и може би след време ще осъзная, че съм направила много голяма грешка. Това, което аз изпитвам към него е обич, привързаност и благодарност за отношението му. Е ... има и дребни неща, които ме дразнят в него разбира се, но те не са болка за умиране. Относно секса, по скалата от 1 до 10, бих го определила като 7.                                                                                                                   Благодаря за вниманието! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 622
За едно семейство е важно да има обич. Не си на 16 , че да търсиш тръпка. Сама виждаш, че те привличат само лоши момчета, но те не са подходящи за семейство. Щом го обичаш, разбирате се и секса е добър не виждам къде е проблема. Влюбването и без това е до време, а след това идва обичта.

# 2
  • Мнения: 3 758
Ако го оставиш, ще срещнеш ново "лошо момче" , което да разбие сърцето ти( в най-добрия вариант). Все още не ти е ясно какво искаш от един партньор в живота, затова и търсиш  мнението на приятели, майка, форум. Късмет си извадила с добър и разумен мъж, който вероятно те и обича. Опитай! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 417
"Зная, че ако го оставя, ще ми липсва много и може би след време ще осъзная, че съм направила много голяма грешка. Това, което аз изпитвам към него е обич, привързаност и благодарност за отношението му."
Сама си си отговорила на въпроса. Трудно се намира такъв, ти си късметлийка! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 567
Аз не бих.
Не за друго, а защото след няколко години няма да можеш да го понасяш, особено като срещнеш човек, към когото имаш тръпка. И тогава или ще страдаш ти, или той и децата ви.

Това са смешки за лошото момче, въобще нямаш никаква идея какъв ще е човекът, в когото ще се влюбиш. Мисълта ми е, че сега си го представяш еди как си, но като се появи този, с когото имате химия. може да е съвсем обикновен, дори такъв, какъвто в момента би определила като смотан.

Създаването на семейство е сериозна стъпка и решението е комплексно - и тръпка, и отношения, и характер, и възпитание, и разбирания за живота и т.н. Това са основни неща, когато едно от тях липсва още в самото начало, трудно се компенсира след това.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 14:27 от Не се сърди, човече

# 5
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Мен само едно нещо не ми стана ясно в цялата тази картинка: след като твърди, че няма тръпка, как така са заедно от 2 години, че и заедно живеят? Ако не тръпката, тогава какво ви държи заедно?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Трябва сама да прецениш какъв човек си. Ако можеш да живееш сигурен, приятен, но скучен живот ожени се за него. Но ако не можеш, ако тръпката ти е важна, ако емоцията ти е важна, по-добре недей. И не съм съгласна, че тръпка е нужна само на 16. И на 40 и на 60 е нужна понякога, зависи от човека. А скуката може да убие всеки брак. И без това бракът е скучно нещо и рутината и еднообразието рано или късно идват, а като не си влюбен още от началото пък съвсем.
Лично мое мнение е, че по отношение на дългите връзки, особено пък доживотни такива, не трябва да се започва с компромис. По-добре сам, от колкото с неподходящ раптньор.

# 7
  • Мнения: 2 694
Недей съсипва на човека живота.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 176
но от моя страна никога не е имало истинска любов и тръпка и това ме кара да се чувствам не напълно щастлива. Още в самото начало си дадох сметка за това и доста обмислях дали да започна връзка с него, но той беше много влюбен в мен, много настоятелен и успя да ме спечели. Тъй като наближава моментът, в който трябва да взема решение, дали да остана с него и да имаме деца /защото и годините ни напреднаха, а и той вече настоява за това/, ви моля да изкажете мнението си.

Дай му да прочете това и сам ще ти помогне да вземеш решение, когато си тръгне.
Може да е клише, може да е изтъркано, но всеки има право на истинско щастие и любов. Може да е до време, може да е за малко, но точно заради тая любов избираш конкретен човек измежду всички други.
Ти къде си тръгнала?
Направи му услуга и го остави да срещне жена, която ще го обича.

# 9
  • Мнения: 37
 Без много да се замислям бих казала- раздели се с него - и заради теб и заради него - всеки заслужава да го обичат безрезервно. Но като помисля -  не бих те разубеждавали ако останеш с него-стойностни мъже, с които да създадеш деца наистина смятам не се срещат често. той те обича очевидно-много важно условие. А това , че говориш с такова уважение и обич за него ми е последния аргумент, но не по важност. Истината е , че емоциите са по-силни от всяка логика.... труден е избора  ти признавам.. но децата трябва да се създават с много любов и желание...две години заедно не са нито много, нито малко. Ако можеш отложи още малко решението - то може само да си дойде.

# 10
  • Мнения: X
Според мен въобще не знаеш какво е любов. Разните влюбвания с горещи тръпки по лошите момчета не са любов.

Нещо бъркаш тук... Никога не си го обичала, но спиш с него и живеете заедно, изкарвате си страхотно времето заедно, говорите, в секса е над средното и май единстветото, което ти липсва, е някой да те тормози, няма драма, и може би те дразни това, че случващото се не съвпада с описаното в любовните книжлета, в които като видиш някой за пръв път и трябва да зазвучат камбани.

Гаранция дали ще срещнеш друг, дали ще е по-добър или по-лош - няма. Взимаш решение и си поемаш отговорността. Страстта и пеперудите умират до няколко години, остава основата: приятелството, грижата, обичта.

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 437
Щом те привличат лошите момчета, а добрите са ти скучни... по-добре го остави да си намери жена, на която ще й е добре с него и ще го обича именно заради това, което е самият той.
Ти искаш да береш плодовете на същността му, но от чисто егоистична гледна точка - защото знаеш, че ще ти е добре.

Друг вариант е да се посъветваш със специалист и да разбереш и поработиш върху причините да те привличат връзки с проблеми. Лошите момчета са си проблемни, несигурни, ненадеждни, а ти ги харесваш. Значи има какво да променяш в себе си към по-добро.

# 12
  • Мнения: 7 423
Винаги съм мислила, че човек трябва да слуша сърцето си. В твоя случай обаче бих продължила с този мъж. Не се срещат много често свестни мъже, а и той те обича. По- добре е мъжът да обича повече. А и си на 32, време ти е за нещо по- сериозно. Пък каквото сабя покаже, в живота няма гаранции за нищо.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това не са евтини обувки, да си ги купиш, въпреки че малко ти стискат и ако не се отпуснат да ги хвърлиш. Съветвате я да съсипе живота на човека, да създаде евентуално дете, което по презумпция няма да живее добре, защото или родителите му ще са разделени, или майка му ще е нещастна.... Не е добре според мен.  Naughty

# 14
  • Мнения: 924
Със сигурност ако го загубиш ще го оцениш! Щом живееш с него и ти е приятно се чудя какъв ти е проблема. По думите ти човека е идеален за семейство. На тия години тепърва да търсиш мъж да се влюбиш ми се струва неразумно. Ми ако не го намериш?

Общи условия

Активация на акаунт