Бавно захранване?

  • 1 534
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: SZA
след това докато вечеряме той си седи в столчето и яде или троховци, или оризов сухар, или царевични пръчици (без глутен) - абе finger food някакъв
?


SZA, много ме заинтригува с тези finger foods. Какво представляват и откъде ги вземаш? Че ,  на малката й изтичат слюнките и много се дразни, като ни гледа как се храним. Чудех се и аз дали няма нещо подходящо и сега разбирам, че имало.

# 16
  • Мнения: 6 243
Накратко да кажа как се храни моята хубавица - ако това може  да ти послужи за ориетнир, тъй като са почти на една възраст. Започнах захранването няколко дни преди календарните 6 месеца, защото на 6 м. и 10 дни бях на работа и исках да съм въвела първите храни сама. Сутрин я кърмя в 8 и отивам н работа.  11  в 14 ч. бавачката я храни. В 16 ч съм в къщи и я кърмя. Оттам до сутринта я кърмя на поискване - обикновено с едно събуждане към 3 - 4ч. сутринта. Тъ като момата не приема шише, храненията й в мое отсъствие са пюре (зеленчуково или плодово - зеленчуково), смесено с кърма 1:1 и сгъстено с малко инстантна оризова каша (отскоро и с царевична инстантна - с тях е по-лесно). ругото хранене е домашна каша, пак с кърма - обикновено е пак 1:1. Пропорциите все пак са приблизителни. Сокове не давам, понякога вечер - малко троховци. Едва от тази седмица имахме два-три дни, в които е успяла да изяде около 100 мл. на хранене. През другото време яде по 40, 60 мл. - според настроението и предпочитанията си към вида храна. По думите на бавачката - "тя просто стои  и те чака да се върнеш, за да се намоца". За сметка на това като се върна, моца като за световно...

Та мисълта ми в крайна сметка беше, че като за кърмено бебе, Гогата си я кара много нормално. Явно е от бебетата, които си харесват млякото и сам не бърза да се отказва от него. Което в крайна сметка е чудесно, защото и твоята цел е точно такава.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Mila77
Цитат на: SZA
след това докато вечеряме той си седи в столчето и яде или троховци, или оризов сухар, или царевични пръчици (без глутен) - абе finger food някакъв
?


SZA, много ме заинтригува с тези finger foods. Какво представляват и откъде ги вземаш? Че ,  на малката й изтичат слюнките и много се дразни, като ни гледа как се храним. Чудех се и аз дали няма нещо подходящо и сега разбирам, че имало.


Ама то няма специална храна, която да се казва finger food  Wink - това си е термин, който означава всичко, което е подходящо за бебето за да го хване и само да си го сложи в устата - парченца хляб, разварен картоф, бисквитка - всичко, с което прецениш, че детето няма да се задави и ще може да сдъвче му го слагаш пред него на малки късчета - така хем ще се храни с останалите, хем му засилваш интереса към храната и развива нови умения.

# 18
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Mila77
Цитат на: SZA
след това докато вечеряме той си седи в столчето и яде или троховци, или оризов сухар, или царевични пръчици (без глутен) - абе finger food някакъв
?


SZA, много ме заинтригува с тези finger foods. Какво представляват и откъде ги вземаш? Че ,  на малката й изтичат слюнките и много се дразни, като ни гледа как се храним. Чудех се и аз дали няма нещо подходящо и сега разбирам, че имало.


mam4e ти е отговорила изчерпателно.

Аз давам не с цел да се храни, а да се учи да взима сам и да носи към устата, както и да дъвче.

# 19
  • София
  • Мнения: 985
Благодаря ви за отговорите, но имах впредвид точно

Цитат на: SZA
троховци, или оризов сухар, или царевични пръчици (без глутен) -


това специални бебешки храни ли са и откъде ги купуваш?

П.С Извинявай, че се включвам с въпрос в темата ти!

# 20
  • Мнения: 3 379
Не, не са специални бебешки, по-скоро са диетични, тъй като не съдържат глутен. Трохо е като зръчно, но съдържат само царевичен и оризов грис и профилактична сол, оризов сухар има с марка HAM-LET, безлутенови бисквити взех от аптеките на Лечител на Gullen, а царевичните пръчици са също само от царевичен грис и съответно без гултен, от един диетичен щанд в магазина до нас.

# 21
  • Мнения: 830
Да , Бондюел за мен са най-добрите замразени зеленчуци - особено грах - никой друг не ми е ставал така мек и вкусен като го сготвя ! Всичко от тях съм ползвала - супер са за готвене на дете . Че и за нас  Wink
 За въпроса на SZA , и аз да кажа да не се тревожи ... Децата са просто различни - голямата ми беше така - едва на 1 год и 3 месеца започна лека - полека по-охотно да си хапва "твърди "храни . Фаворит и беше чушката - е в каквото и да добавех чушка , се ядеше !!! Зимата купувах замразени капии , но няма на Бондюел , а БГ бяха някакви ....
Малката много , много по-рано от нея има жив интерес , апетит и желание за "твърдите "храни .  То не е било някой да яде и тя да не сочи с пръстче и да иска  Laughing
Децата си знаят - и кога , и колко , и кое им е любимото .. За последното четох съвсем скоро , че ако не харесва някоя храна , все пак му я предлагаме чат-пат - отнемало около 20 предлагания , за да свикне детето с вкуса и  , и може и любима да му стане ...
Нашето задължение е да им предлагаме адекватните храни за определената възраст , а колко и от кое ще ядат , е тяхното "задължение ". Така го виждам аз .

# 22
  • Мнения: 3 379
Благодаря nadia и sladka hapka.

Аз просто се чудех дали си набавя всичко необходимо все още от кърмата, тъй като явно не набавя кой знае какво от твърдите храни. Но явно не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт