Предложете ми хубаво място в Северна България

  • 1 448
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте. Предложете ми хубаво място в Северна България около градовете Плевен, Ловеч, Търново, Свищов да отидем с моя приятел, да се разходим, да хапнем.. Допада ми и покрития мост, но сме ходили. И нещо малко романтично.. Гледка.. Или някой мост на влюбените.. Мисля, че в Свищов имаше, но не съм ходила.

# 1
# 2
  • Мнения: 73

Оф, ходили сме.. Ние по принцип си живеем в Плевен и.. В околността почти всички места са ни познати..

# 3
  • Мнения: 11 573
Етъра, Дряновски манастир, с. Емен.

# 4
  • Мнения: 106
Еми то в Северна България няма много места. Виж за южна се сещам много Simple Smile Идете до Копривщица ако не сте ходили, там също е хубаво и не е много далече Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 8 002
Габрово, Боженци, Дряновски и Соколски манастири.

# 6
  • Мнения: 2 600
Еми то в Северна България няма много места. Виж за южна се сещам много Simple Smile Идете до Копривщица ако не сте ходили, там също е хубаво и не е много далече Simple Smile

Изби рибата ама така е - ние в Северна все едно не сме част от тази държава.

Малко трудно е да се съветва, като не знаем, къде точно вече сте ходили.
Близо до Търново - Арбанаси - има заведения, Капиновски манастир -има басейн и ресторанти. Има доста манастири в района, а към тях обикновено има заведения. Соколски, Дряновски, Лясковски.
Може да пообиколите Трявна, ако не сте ходили. Габрово също е приятен за разходка за един ден.
Деветашка, Проходна пещера.
Зависи и от разстоянията, които можете да изминете.
Намерих примерни списъци за северозападна https://opoznai.bg/severozapadna-balgariia/all    и североизточна България   https://opoznai.bg/severoiztochna-balgariia/sort:popular_ever

# 7
  • Мнения: 1 632
Нещо романтично... и с място за хапване- хотел Балканци,Узана.Може да се разходите в рамките на деня и да хапнете на панорамната тераса !!

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 14:59 от dussie

# 8
  • Мнения: 106
То и аз съм в Северна България Simple Smile И сега се сещам, че до Дряновския манастир е и пещерата Бачо Киро и има и заведение за хапване. Ако не сте ходили не е зле като идея Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 494
Троянският балкан, Еленският балкан. Прекрасни места.

# 10
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Тая пролет ходихме в Белоградчик и обикаляхме околностите - ходихме до Видин на крепостта Баба Вида, Магурата, Венеца, Белоградчишките скали и крепостта, а за хапване в Белоградчик е един от най-добрите ресторанти в областта - При Иван, готвят страхотно и самото място е изключително приятно.

# 11
  • Мнения: 1 532
Ако ще е за 1 ден, може в село Стефаново, Дедовите къщи. Наоколо има какво да се види.
https://www.dedovitekashti.com/bg

# 12
  • Мнения: 11 416
Вървете в Русе - разкошен град с много за гледане и ядене Simple Smile

Още в по-северна посока - Букурещ /например Термите/

# 13
  • Мнения: 11 262
В Северна... няма нищо. Пълна мизерия. Ако не сте ходили в Търново, идете да видите поне Царевец ...   В Ловеч няма какво да видите, освен празните улици и разбитата инфраструктура, изоставен град... близо до него е Деветашката пещера.
Северозападна България да не я коментираме... но поне Белоградчик, ако не сте виждали, идете

# 14
  • Мнения: 2 600
Абсолютно не съм съгласна, Вие просто не сте ходили из Севера, сигурно защото Ви трябва магистрала за почивка - друго обяснение нямам. Дунавските градове са приятни за разходка, черноморието на Север не е застроено на ниво жилищни квартали и изровени дюни, крепости, църкви и джамии - дал Господ, къщи за гости и язовири - също, пещери и скални манастири - буквално под път и над път. Говоря за места, където съм ходила и знам, че съществуват и може да се развееш за един ден. Повече обаче съм обикаляла в Североизточна и централна, а авторката е на запад - вероятно ще й е далече да  й препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт