''изкуствено'' разкритие

  • 4 231
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 748
аз на такава "докторка" не бих имала доверие. по-добре я смени докато имаш време. все пак това е важно нещо и не можеш да правиш компромис само, за да е доволно някакво си свеки! Naughty

# 31
  • Мнения: X
Бе какво значи - свеки - ти ли ще раждаш или свеки. Я я разкарай тая смотла дето иска да те мъчи, че да си гледа спокойно отпуската.

# 32
  • Мнения: 1 259
Искам да ти кажа и аз,че това "помагане" за разкритието е много неприятно.Колкото те боли по време на контракция,те точно тогава те бъркат.На всичко отгоре лежиш по гръб,а тогава те боли повече Confused Намери си друг лекар,недей да угаждаш на свекърва си Naughty.

# 33
  • Мнения: 1 503
И аз съм против.На мен се опитаха така да ми  на правят по-голямо разкритие(за 12 часа имах само 3 см,а за да стигна до 5 чаках още 7 часа#Crazy)Тааа за една минута си видях всички роднини(хем имах някакво разкритие)По добре му ударете един секс ,пък дано помогне
Успех и леко раждане

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също бих добавила, че е много гадно и болезнено това "ровичкане" - родих бързо благодарение на него, но при мен се налагаше, защото водите ми бяха зелени и имаше опасност за бебчо. Но е много болезнено - още повече, че се прави в пика на всяка контракция... #Crazy
Ако няма медицински показания за предизвикване или ускоряване на раждането не си прави подобни експерименти - още повече, че теб при добър късмет ще те боли и преболи и ще забравиш, но за бебчето не се знае подобни "инвазии" до какво ще доведат.
Раждането е стрес за теб и два пъти повече за бебето, какви случаи се нагледах и наслушах от такива "бързания" - бебета с хематоми, дихателни проблеми, изкълчени стави и т.н., да не те плаша повече... #2gunfire
Мисли за него, а свекито и тая докторка ги наври ..., ти знаеш къде!!! Twisted Evil

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Бе какво значи - свеки - ти ли ще раждаш или свеки. Я я разкарай тая смотла дето иска да те мъчи, че да си гледа спокойно отпуската.
Peace

# 36
  • Мнения: 261
Ама как да не боли бе. То един преглед за разкритие си боли яко, а това да не ти казвам. То гаранция че няма да те включат на система няма, защото ако преносиш няма да избягаш от това. Но това е нещо различно от това, което ти предлагат. Из литературата пишеше някъде, че всичко, което е срещу природата си е болезнено. При мен баткото тръгна сам да излиза, но малчо го преносих и се налагаше индукция. Не е чак толкова страшна системата, но като ме проверяваха за разкритие си болеше адски. Така че... ти решаваш, но аз не бих се навила на такова предложение. Успех!

# 37
  • Мнения: 723
Когато на мен ми правиха разкритие чрез туширане, това беше най-приятната част от раждането. Само че аз имах ригидна шийка на матката и въпреки двудневните контракции, разкритие от само себе си не се получаваше, затова и изпитах облекчение при неколкократното туширане. Но да ти се прави разкритие насила, без контракци и признаци на приближаващо раждане??? Безобразие е това. Мамите вече са те посъветвали - смени докторката, а ако все пак не го направиш, не се съгласявай на този вариант!  Peace

# 38
  • Мнения: 1 432
Благодаря на вси4ки Hug Heart Eyes
Аз ре6их-няма да позволя да ме рови4ка ве4е и 6те си 4акам бебе само да тръгне Heart Eyes.Ако не ви бях питала ...преедставям си как бих и се доверила ooooh!,като последния наивитет ooooh!......
Пак мерси и скоро дано да се хваля  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 817
  Ооох, аз първото дете го преносих и трябваше с или без разкритие да раждам, медикаментите не ми помогнаха много, така че се сещай как получих разкритие.Трябва да ти кажа, че е адски болезнено, контракциите сами изобщо не могат да се сравнят с тази болка, освен това,разкритието се прави по време на контракция и като се комбинират двете болки...
  Втория път пак нямах разкритие, но лекарката ми даде да пия някакви хапчета и от тях много бързо родих, за има няма 3 часа, при положение, че бях без никакво разкритие.Питай за медикаментозно предизвикване на раждане, ако толкова държиш да раждаш при твоята лекарка, ама на такова мъчение, което тя ти предлага не се подлагай!
И на мен ми правиха разкритие с ръка-това ми беше най-големия ужас от раждането.не се подлагай на това без да има здравословна причина!

# 40
  • Мнения: 967
От това, което казваш се вижда, че тази лекарка е гола-вода. Не искам да те плаша, но аз лично НИКОГА не бих се подложила на раждане при такъв човек 1)защото разкритие с ръка не се прави и 2) как така ще ти провреява разкритието - НИКОГА лекарката ми не е бъркала и пипала там долу - гледала ме е само на видеозон и непосредствено педи раждането се взема вагинален секрет за изследване - това е всичко. Разкритието се проверява чак когато раждането започне и започнат контракциите. Сега е нормално да нямаш разкритие и не разбирам кой изрод ще бърка в бременна жена, че да й проверява разкритието, при положение, че е ясно, че разкритие още няма - в 21век сме и се работи с техника, а не се бърка с ръка. Я се замисли, ако не дай си бже по време нараждането възникнат усложнения - на тази жена ли ще разчиташ и ще повериш живота си и този на бебето #Crazy Що за глупости "''свеки ще се убиди" - Ми по-добре да се убиди, отколкото недай си боже да се оплеска нещо в родилната зала.
Прати докторката на почивка, изчакай раждането да започненормално и раждай с друг лекар. Нямам представа как е във Варна с лекарите, но със сигурност тази не е единствената. Успех! Не се шашкай, но дай малко по-решително и си отсотявай правата - своите и на детето ти - То има правото да се роди НОРМАЛНО!

Общи условия

Активация на акаунт