Относно бремеността и пътуването

  • 2 735
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте,

бременна съм в втория месец, разбрах го наскоро но тъй като ми предстои или предстоеше лятна почивка на морето се чудех дали може да се пътува в толкова ранна бременност и то чак до морето, с кола.

Моля, споделете вашия опит, дали е противопоказно да се пътува толкова рано.

Благодаря Ви!
 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 907
Аз миналата година ( 2ри месец бременна ) пропътувах 2000км с кола до България. Можеш да си пътуваш както си искаш. Приятна ваканция!

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Абсурд, вече никакво пътуване!Изключение прави само лимузината, с кожена тапицерия Naughty
        Естествено, че можеш да пътуваш колкото искаш-стига да се чувстваш добре!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
Ние със съпруга ми пътуваме много.
През цялата ми бременност съм пътувала (като влязох в средата на 9-ти месец спрях с пътешествията),когато се роди детето и навърши 2 месеца - пак тръгнахме насам-натам.

Ако ти се чувстваш добре и ти е приятно,защо не?!

# 4
  • pomorie
  • Мнения: 848
без проблеми стига ти да се чувстваш добре.аз съм девети месец вече и миналия месец пътувах до ямбол не са много 130км но все пак и аз бях вече осми месец.а преди това пътувах всеки месец до там че даже и с влака така че не се тревожи а си прекараи страхотно.и внимавайте по пътищата че като гледам тук в поморие каква лудница е лятото... Hug Hug

# 5
  • Мнения: 3 216
Направи си консултация с лекар,но не мисля,че ще имаш проблеми.

# 6
  • Мнения: 517
Аз миналия месец бях на море Simple Smile) бях в 5-ти месец бременна..но ти се консултирай с лекар, тъй като най-рискова е бременността до 4-ти месец.

# 7
  • Мнения: 1 986
 Аз съм в 5 месец  и не съм спряла да пътувам-просто ми се налага Wink,бременността ми протича нормално и щом нямаш изрична забрана от лекар,и ти се чувстваш добре-не виждам пречка да не пътуваш Peace

# 8
  • Мнения: 103
Изобщо не се притеснявай,можеш да пътуваш колкото си искаш.Аз съм в 8мия месец бременна,от Варна съм а мъжътми работи в София и постоянно пътувам до софия и обратно.Аз също в на4алото много се страхувах 3а да не навредя на бебо но преодолях страхаси и несъмсе спряла.ЖЕЛАЯТИ ЕДНА ПРЕКРАСНА БРЕМЕННОСТ.  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 621
Ако нямаш проблеми можеш да пътуваш колкото искаш. Ако се притесняваш консултирай се с гинеколога си Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 561
Не се спрях през цялата бременност - не само пътувах, но и аз карах колата. Ако се чувстваш добре не виждам причина да не си изкараш почивката на морето Wink Но първо се консултирай с лекаря си  Peace

Приятна ваканция

# 11
  • Мнения: 2 309
принципно може, ако се чувстваш добре и нямаш забрана от лекаря си. аз лично бях 2 месец на море, но гледай да се пазиш повечко, почивайте по пътя, недей да киснеш много на плажа да не ти прилошее, ей такива неща.

# 12
  • Мнения: 564
Ако всичко протича нормално, няма никаква причина да не пътуваш.  Аз във втори месец бях на ски (вярно че доста внимателно карах вече  Laughing), а в 6-ти на море - с колата до там...
Така, че.. консултация с доки и ... на напред newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 298
Консултирай се с лекаря си, за да се почувстваш по-сигурна и давай, ама по-полека!
Аз в 12 седмица ходих чак до Англия, и там пътувах, и обратно се върнах, без никакви проблеми!

# 14
  • Мнения: 3 334
Не мисля,че е проблем стига да се чувстваш добре.Аз през цялата си бременност не съм спирала да карам кола и да се возя!Весело изкарване на морето Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Пази се поне да мине третия месец.Тогава е най рисковано.
И съжалявам ,но мн се дразня от изказвания"Аз пътувах,няма проблем.Пътувай и ти"
Ами не при всички нещата се развиват еднакво.
Лично аз начална бременност ,пътувах и до провинцията и до Италия./не знаех че съм бременна/И загубих бебчето.От друсането.
В книгите пише да се избягва първите 3 месеца....
Но всеки сам си решава.
За второто-от доста спорт,се беше отлепил плодния сак,но за щастие навреме го хванахме този път...
така че пази се!Бременна си!

# 16
  • Мнения: 1 975
Ако ти се чувстваш добре няма никакъв проблем, аз съм в 9 месец и не съм спряла и на плаж да ходя, така че не се тревожи, само не стой много на слънце м/у 14-16h.
Весело изкарване и леко бременеене newsm51

# 17
  • Мнения: 8 917
Здравейте,

бременна съм в втория месец, разбрах го наскоро но тъй като ми предстои или предстоеше лятна почивка на морето се чудех дали може да се пътува в толкова ранна бременност и то чак до морето, с кола.

Моля, споделете вашия опит, дали е противопоказно да се пътува толкова рано.

Благодаря Ви!
 Rolling Eyes
Ако се чувстваш добре - пътувай Peace Аз пътувах през цялата си бремонност, а в 8-я месец направих един маратон от пл.Славейков до Плиска - пеш, и друг - ходихме на Вихрен, където между другото бебка се поразрита сякаш - нещо като контракции и се поспрях Rolling Eyes Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 098
Разбира се,4е можеш да пътуваш. Peace
Аз пътувах и шофирах до края на бременноста ми,носеше ми приятни емоции,освен това по4ти цялата си бременност я изкарах на плажа. Sunglasses
Разбира се,трябва да си направиш режим,за да нямаш проблеми.

# 19
  • Мнения: 1 097
Аз пътувах в 3 г.с. 500 км с автобус и после с влак. На отиване една кола се блъсна в автобуса  Shocked и аз като бременна бях най-отпред, та все едно в мен се блъсна  #Crazy
Обаче въпреки инцидента всичко е наред  Praynig Peace
Ако си спокойна и не се притесняваш - няма проблем според мен  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 040
Както са ти казали момичетата преди мен - няма проблем - пътувай смело, но все пак е хубаво по пътя да спирате, за да си почиваш(ако сте с кола разбира се). Миналото лято в 3-ти месец ходихме на море с кола и нямах проблеми Peace

# 21
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Разбира се че може да пътуваш...стига да се чустваш добре! Аз съм бременна в 5- я месец.....а досега нероденото бебчо пропътува 10000км. Омъжих се в Германия....и първо пристигнах с автобус. После с мъжа ми пътувахме по Великден....още 4000км......за една седмица. А отпуската му прекарахме в Бг  сега през юни и пак пътувахме с кола/ още 4000 км/ . Дори бяхме и на море.....Пекох се на плажа без проблеми....Само пий достатъчно течности....за да не получиш топлинен удар...Аз се пекох дори и с коремчето....Веднъж влязох в водата но беше студено....и бебето така ме ритна...!! Приятна отпуска ти желая! И се пази!

# 22
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Според мен по-добре си помисли хубаво преди да предприемеш каквото и да било!Консултирай се с лекаря си!На мен лично ми бяха забранили да пътувам в началото на бременността,защото било много опасно за плода,но след 6-я месец пътувах постоянно!
Но все пак ти си решаваш   bouquet

# 23
  • Мнения: 247
И аз подкрепям мамите, които са ти препоръчали да се консултираш с лекаря си преди това.
Всичко е индивидуално.
Аз в 6 г.с. прокървих благодарение на 500 км. по родните пътища и въпреки, че пътувахме с доста комфортна кола, ме сложиха да лежа и ме натъпкаха с хормони.

Всяка бременност е различна и не приемай на 100%-та чуждия опит.
Сега наистина си в рисковите 3 месеца - не пречи да си по-внимателна.

Леко бременеене! Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 721
Според мен това е много индивидуално и зависи изцяло от конкретната бременност! На мен ми забраниха да пътувам през първите четири месеца. Не че щях  да тръгна и да не ми бяха забранили, защото загубих предишната бременност и никакви рискове не поемам сега. Не може да вземеш такова решение от съвети. Ако лекарят ти каже, че бременността ти е нормална и ти даде карт бланш - тогава решаваш дали си поемаш риска и така. Но все пак пътуването трябва да е с много почивки и четох някъде - със свалена по-назад седалка, да си малко полегнала назад.

Лека бременност!

# 25
  • Мнения: 7
Привет и от мен  Simple Smile
аз съм 7 г. с. и миналата събота и неделя ходих от София до морето и обратно. Да си призная, смятам че беше излишен риск. Напълно споделям мнението за лекарската консултация. Аз я пропуснах и след като няколко пъти не се чуствах добре горчиво съжалих. И всико това при условие, че вече имам едно ангелче...  ooooh!

# 26
  • Мнения: 566
консултирай се с доктор първо, че имаше май различно захванати плодове т.е. ако е ниско захванат плода в матката не се препоръчва пътуване или нещо такова беше /ама как го обясних/
пази се също от жегата и слънцето най-вече да не ти излязат петна
приятна почивка!топни се в морето веднъж и за мен!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 826
Първо се консултирай с лекаря си и ако той каже,че може тогава тръгвай Wink.

# 28
  • Мнения: 5 391
Пътувала съм на дълъг път без да знам, че съм бременна.Ако знаех може би щях да се замисля...

# 29
  • Мнения: 2 494
По принцип няма проблеми, ако не е рискова бременност!
Аз съм пътувала основно с влак до Варна-в 1 месец, 2-ри месец-после прокървих и до 4-я лекарката ми забрани да пътувам. После 5-я пътувах,6-я пак,7-я месец го изкарах на морето-плаж всеки ден под чадъра, къпах се също, ако те интересува!В началото на 8 месец се върнах с кола-нямаше проблеми, освен, че ме болеше гърба 2 дни след това, но се преживява! Hug
Успех и приятно изкарване на морето!
П.П. Консултирай се с гинеколожката, която те следи!  Peace

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 907
В началото на 3 - тия месец ходихме на море за една седмица. Пътувахме с кола и спирахме през час и половина за малко почивка. Не съм имала проблеми нито с пътуването, нито с престоя там, но много, много не стоях на слънце.

# 31
  • Мнения: 507
Цитат
Разбира се че може да пътуваш...стига да се чустваш добре!
Че втория път и шофьорски курс изкарах и сама с каката си пътувах.

# 32
  • Мнения: 992
аз пътувах ди 9-тия месец до пловдив и обратно  Peace няма проблем

# 33
  • Мнения: 2 673
аз бях на около 40 дни, когато се ландурках към морето ,през Етъра  #Crazy, и обратно. Само не питай как ми ставаше гадно по онези завои Sick
ама иначе всичко живо-здраво Sunglasses

# 34
  • Мнения: 156
ако  се  чувстваш  добре  пътуваи  аз  пътувах  до  началото  на   9-я  месец   

# 35
  • Мнения: 221
Мили бъдещи и настоящи майчета, имам следния въпрос към вас:
Септември месец ми предстои пътуване със самолет в чужбина. Освен някакво лично неразположение и дискомфорт, има съществени пречки, които да ми попречат да пътувам. Тогава (живот и здраве)  newsm17ще бъда в 14 гс.
Моля ви ако знаете нещо по въпроса да ме посъветвате, тъй като това ми дойде доста неочаквано, а не съм казала още на колегите си и не успях нищо да отговоря на новината.
Предварително ви благодаря.  bouquet

П.п. Съжалявам ако дублирам стар постинг, но нямам време да търся Peace

# 36
  • Мнения: 1 053
Мисля,че няма проблем да пътуваш,но все пак зависи как ти протича бременността. HugА ако все пак толкова се притесняваш сподели с гинеколога ти и след това реши какво да правиш  love001
Леко бременеене и успех. newsm10 newsm10 newsm10

# 37
  • София
  • Мнения: 3 407
Никакъв проблем. Аз много пътувах по бреме на бременността.

# 38
  • Мнения: 221
Това ме успокои, благодаря ви. Аз и с гинеколога ще се посъветвам, но все пак исках да се уверя, че и други са пътували без проблем.  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 7 191
По принцип първите 12 седмици са най-рискови за плода, а ти ще си ги минала тогава.
Ще си ходила на лекар, така че ще знаеш как се развива бременността ти, и ако всичко е нормално може би няма да има проблеми да пътуваш.
Доколкото съм чела литература по въпроса, пътуването със самолет всъщност е най-добрият вариант по време на бременност. Естествено не е препоръчително да се пътува твърде надалеч. Лично моето мнение е, че може би не е добре и да има рязка смяна на климата.
Като цяло обаче трябва да имаш предвид, че отсега не можеш да знаеш дали 100% ще пътуваш - винаги  могат да възникнат обстоятелства, поради които да се откажеш.
А окончателното ти решение винаги трябва да е съгласувано с лекар.

Но пък и винаги има риск да заминеш и нещо да се обърка.

Не ти давам много ясен отговор.
Може би трябва да прецениш ситуацията в детайли и тогава ще вземеш най-доброто решение.

Успех!

# 40
  • Мнения: 282
Аз много пътувах, когато бях бременна.
Ако всичко е нормално с бременността (това гинеколога ще го прецени) и няма рискови фактори( високи температури в някои страни, без много време за почивка и т.н.), можеш спокойно да си пътуваш. Лека бременност ти желая!

# 41
  • Мнения: 1 448
В петия месец пътувах около 15 часа с автобус до Турция, след разрешението на доки разбира се Simple Smile Той ще те посъветва най-добре  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 92
Ако всичко е наред с бремеността ти няма проблем, аз пътувах доста и бях м/у 10 и 12 седмица. Лекарката ми каза да пия магнерот и но-шпа. Но се консултирай с доктора който те следи.
Приятно пътуване от мен Wink !

# 43
  • Мнения: 241
Аz пътувах със самолет в 15г.с., после в 18, 20 и 23та. По 2 часа всеки полет. Преди това се съветвах с лекарката си. Проблеми нямаше.

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ако лекар прецени може да се пътува до 28, 30, или 32 г.с. - зависи от авиокомпанията.
Аз лично пътувах от Ямайка за Англия - 8 часов полет и от Англия до България - 3 часов полет , в 30 г.с. Беше малко неудобно с големия корем, но издържах  Wink
Преди това обаче отидох на лекар да се уверя че бебето е добре, като пристигнах, също. Моя съвет е да си купиш някой лекарства от рода на Магнерод, Но Шпа, за да може ако се преумориш да си вземеш хапче и да нямаш дисконфорт.
Преди да пътувам от авиокомпанията ми поискаха медицинска бележка от гинеколог, че мога да пътувам без проблеми.
Успех и лек път  Peace

# 45
  • Мнения: 176
По принцип първите 12 седмици са най-рискови за плода, а ти ще си ги минала тогава.
Ще си ходила на лекар, така че ще знаеш как се развива бременността ти, и ако всичко е нормално може би няма да има проблеми да пътуваш.
Доколкото съм чела литература по въпроса, пътуването със самолет всъщност е най-добрият вариант по време на бременност. Естествено не е препоръчително да се пътува твърде надалеч. Лично моето мнение е, че може би не е добре и да има рязка смяна на климата.
Като цяло обаче трябва да имаш предвид, че отсега не можеш да знаеш дали 100% ще пътуваш - винаги  могат да възникнат обстоятелства, поради които да се откажеш.
А окончателното ти решение винаги трябва да е съгласувано с лекар.

Но пък и винаги има риск да заминеш и нещо да се обърка.

Не ти давам много ясен отговор.
Може би трябва да прецениш ситуацията в детайли и тогава ще вземеш най-доброто решение.

Успех!

Нямах проблеми, оплаквания, даже обичайните неразположения на повечето бременни...но когато се наложи да пътувам служебно в 16-та гс и се консултирах с моят гинеколог той също не можа да ми отговори еднозначно  newsm78 Каза ми, че по принцип жени в моето положение пътуват и нямат проблеми, но никой не може да ми гарантира, че всичко ще мине гладко, защото има редица субективни фактори които са непредвидими и принципно могат да доведат до усложнения. Аз не събрах смелост и отложих командировката, защото пътуването със самолет веднъж ми докара главоболия с вестибуларния апарат и не ми се искаше да рискувам  Embarassed Не казвам всичко това, за да те плаша.  Просто при мен имаше алтернатива колегите от другата страна да дойдат в БГ  Simple Smile
И аз си позволявам да те посъветвам да се консултираш с твоят АГ, ей така за собствено спокойствие.
Желая ти успех  Peace

# 46
  • Мнения: 712
Аз работя в авиокомпания и със сигурност мога да ти кажа, че няма проблем да пътуваш, освен ако състоянието е крехко и лекарят ти реши друго. Знаеш ли колко луди Ленчета има?
При нормална бременност можеш да си пътуваш до последно (по правило до 1 седмица преди термина). На практика, след седмия месец ти трябва становище от лекаря ти, че си в състояние да издържиш полета без усложнения. Все пак излитането и кацането са натоварващи за организма..
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт