Относно бремеността и пътуването

  • 2 731
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 176
По принцип първите 12 седмици са най-рискови за плода, а ти ще си ги минала тогава.
Ще си ходила на лекар, така че ще знаеш как се развива бременността ти, и ако всичко е нормално може би няма да има проблеми да пътуваш.
Доколкото съм чела литература по въпроса, пътуването със самолет всъщност е най-добрият вариант по време на бременност. Естествено не е препоръчително да се пътува твърде надалеч. Лично моето мнение е, че може би не е добре и да има рязка смяна на климата.
Като цяло обаче трябва да имаш предвид, че отсега не можеш да знаеш дали 100% ще пътуваш - винаги  могат да възникнат обстоятелства, поради които да се откажеш.
А окончателното ти решение винаги трябва да е съгласувано с лекар.

Но пък и винаги има риск да заминеш и нещо да се обърка.

Не ти давам много ясен отговор.
Може би трябва да прецениш ситуацията в детайли и тогава ще вземеш най-доброто решение.

Успех!

Нямах проблеми, оплаквания, даже обичайните неразположения на повечето бременни...но когато се наложи да пътувам служебно в 16-та гс и се консултирах с моят гинеколог той също не можа да ми отговори еднозначно  newsm78 Каза ми, че по принцип жени в моето положение пътуват и нямат проблеми, но никой не може да ми гарантира, че всичко ще мине гладко, защото има редица субективни фактори които са непредвидими и принципно могат да доведат до усложнения. Аз не събрах смелост и отложих командировката, защото пътуването със самолет веднъж ми докара главоболия с вестибуларния апарат и не ми се искаше да рискувам  Embarassed Не казвам всичко това, за да те плаша.  Просто при мен имаше алтернатива колегите от другата страна да дойдат в БГ  Simple Smile
И аз си позволявам да те посъветвам да се консултираш с твоят АГ, ей така за собствено спокойствие.
Желая ти успех  Peace

# 46
  • Мнения: 712
Аз работя в авиокомпания и със сигурност мога да ти кажа, че няма проблем да пътуваш, освен ако състоянието е крехко и лекарят ти реши друго. Знаеш ли колко луди Ленчета има?
При нормална бременност можеш да си пътуваш до последно (по правило до 1 седмица преди термина). На практика, след седмия месец ти трябва становище от лекаря ти, че си в състояние да издържиш полета без усложнения. Все пак излитането и кацането са натоварващи за организма..
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт