Относно бремеността и пътуването

  • 2 733
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 907
В началото на 3 - тия месец ходихме на море за една седмица. Пътувахме с кола и спирахме през час и половина за малко почивка. Не съм имала проблеми нито с пътуването, нито с престоя там, но много, много не стоях на слънце.

# 31
  • Мнения: 507
Цитат
Разбира се че може да пътуваш...стига да се чустваш добре!
Че втория път и шофьорски курс изкарах и сама с каката си пътувах.

# 32
  • Мнения: 992
аз пътувах ди 9-тия месец до пловдив и обратно  Peace няма проблем

# 33
  • Мнения: 2 673
аз бях на около 40 дни, когато се ландурках към морето ,през Етъра  #Crazy, и обратно. Само не питай как ми ставаше гадно по онези завои Sick
ама иначе всичко живо-здраво Sunglasses

# 34
  • Мнения: 156
ако  се  чувстваш  добре  пътуваи  аз  пътувах  до  началото  на   9-я  месец   

# 35
  • Мнения: 221
Мили бъдещи и настоящи майчета, имам следния въпрос към вас:
Септември месец ми предстои пътуване със самолет в чужбина. Освен някакво лично неразположение и дискомфорт, има съществени пречки, които да ми попречат да пътувам. Тогава (живот и здраве)  newsm17ще бъда в 14 гс.
Моля ви ако знаете нещо по въпроса да ме посъветвате, тъй като това ми дойде доста неочаквано, а не съм казала още на колегите си и не успях нищо да отговоря на новината.
Предварително ви благодаря.  bouquet

П.п. Съжалявам ако дублирам стар постинг, но нямам време да търся Peace

# 36
  • Мнения: 1 053
Мисля,че няма проблем да пътуваш,но все пак зависи как ти протича бременността. HugА ако все пак толкова се притесняваш сподели с гинеколога ти и след това реши какво да правиш  love001
Леко бременеене и успех. newsm10 newsm10 newsm10

# 37
  • София
  • Мнения: 3 407
Никакъв проблем. Аз много пътувах по бреме на бременността.

# 38
  • Мнения: 221
Това ме успокои, благодаря ви. Аз и с гинеколога ще се посъветвам, но все пак исках да се уверя, че и други са пътували без проблем.  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 7 191
По принцип първите 12 седмици са най-рискови за плода, а ти ще си ги минала тогава.
Ще си ходила на лекар, така че ще знаеш как се развива бременността ти, и ако всичко е нормално може би няма да има проблеми да пътуваш.
Доколкото съм чела литература по въпроса, пътуването със самолет всъщност е най-добрият вариант по време на бременност. Естествено не е препоръчително да се пътува твърде надалеч. Лично моето мнение е, че може би не е добре и да има рязка смяна на климата.
Като цяло обаче трябва да имаш предвид, че отсега не можеш да знаеш дали 100% ще пътуваш - винаги  могат да възникнат обстоятелства, поради които да се откажеш.
А окончателното ти решение винаги трябва да е съгласувано с лекар.

Но пък и винаги има риск да заминеш и нещо да се обърка.

Не ти давам много ясен отговор.
Може би трябва да прецениш ситуацията в детайли и тогава ще вземеш най-доброто решение.

Успех!

# 40
  • Мнения: 282
Аз много пътувах, когато бях бременна.
Ако всичко е нормално с бременността (това гинеколога ще го прецени) и няма рискови фактори( високи температури в някои страни, без много време за почивка и т.н.), можеш спокойно да си пътуваш. Лека бременност ти желая!

# 41
  • Мнения: 1 448
В петия месец пътувах около 15 часа с автобус до Турция, след разрешението на доки разбира се Simple Smile Той ще те посъветва най-добре  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 92
Ако всичко е наред с бремеността ти няма проблем, аз пътувах доста и бях м/у 10 и 12 седмица. Лекарката ми каза да пия магнерот и но-шпа. Но се консултирай с доктора който те следи.
Приятно пътуване от мен Wink !

# 43
  • Мнения: 241
Аz пътувах със самолет в 15г.с., после в 18, 20 и 23та. По 2 часа всеки полет. Преди това се съветвах с лекарката си. Проблеми нямаше.

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ако лекар прецени може да се пътува до 28, 30, или 32 г.с. - зависи от авиокомпанията.
Аз лично пътувах от Ямайка за Англия - 8 часов полет и от Англия до България - 3 часов полет , в 30 г.с. Беше малко неудобно с големия корем, но издържах  Wink
Преди това обаче отидох на лекар да се уверя че бебето е добре, като пристигнах, също. Моя съвет е да си купиш някой лекарства от рода на Магнерод, Но Шпа, за да може ако се преумориш да си вземеш хапче и да нямаш дисконфорт.
Преди да пътувам от авиокомпанията ми поискаха медицинска бележка от гинеколог, че мога да пътувам без проблеми.
Успех и лек път  Peace

Общи условия

Активация на акаунт