Туберкулоза

  • 1 104
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, много моля за някаква помощ и съвети.. баща ми започна да кашля сериозно и да диша много трудно.. на скенера разчетоха ХОББ.. след 10-тина тежки дни в първа градска болница излязоха слабо положителни резултати за туберкулоза.. прехвърлиха го в белодробната болница, но там буквално никой не се грижи за него.. следобед дори няма лекари, няма термометри, дават му по 2 хапчета на ден и това е.. а той вдига температура по 2-3 пъти на ден.. около 38 градуса.. даже беше се обезводнил... моля за помощ, какво да правя? Наистина ни е страх, че ще го изпуснат..

# 1
  • Мнения: 15 619
В момента е силно заразен. Стойте по-далеч. Дайте време на хапчетата да подействат.

# 2
  • Мнения: 5
Горе долу след колко време може да видим някакво положително действие на тия хапчета... досега всички познати които са лежали там са били на системи.. а не на 2 хапчета на ден. Шокиращо е, че ние си му сваляме температурата. Даваме му течен аналгин и се пооправя.. Дишането си му е все така трудно и мъчително.. не знам дали някой в този форум е лежал там, но аз лекари там не съм видял... ще го изпуснат и после ще трябва да лежа по затворите.. доколкото знам туберкулозата си се лекува безпроблемно от много години..

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 933
Как след 10 дни са ви казали,че има слаби положителни резултати за туберкулоза?Категоричен резултат може да се даде след 40 дни.

# 4
  • Мнения: 5
За 10 дена излизат.. Аз даже ги видях.. Пишеше very low и веднага го преместиха в белодробната.. Проблема е, че като вдигне температура и дишането му съвсем се затруднява. 😭 Едвам го спасиха една вечер. Много ме е страх, че ще го изгубим.

# 5
  • Мнения: 15 619
Говорете с лекуващия го лекар най-добре. Той ще обясни какво е положението и какво следва. Кураж! Баща Ви ще се оправи.

# 6
  • Мнения: 11 360
Туберколозата се лекува, но не е чак толкова леко и безпроблемно. Да, възможно да се влошат нещата.

Хубаво е да знаете какво точно му е изследвано.

Горещо препоръчвам ТБ спот изследване, което към момента пулмулозите приемат като най-достоверно. можете да си го направите сами в лаборатория. Скъпо е.

Трябва да знаете и какви други тестове са правени и изследвана ли е храчка.

Баща ви е силно заразен. Много силно. Така, че не ходете много при него. Ползвайте маски, престилка и дезинфектанти за ръце. Никакви деца. След посещение всички дрехи право в пералнята. Не е нужна паника, но определено трябва стриктно и отговорно да се пазите.

На ваше място бих проучила какви изследвания са направени и бих си платила консултация с главния лекар на отделението. Жалка наша картинка Sad Плащаш за да получи вниманието, за което са длъжни да му отделят.
Също може да потърсите сестра от отделението, на която да плащате на ръка, за да го наглежда и обгрижва.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 933
Какво точно пише на изследването,ако може да кажете?

# 8
  • Мнения: 5
Здравейте, ще поискам утре документите му за да ви ги снимам.. Надявам се да ни ги дадат.. Утре и нас ще ни изследват,защото всеки ден сме при него. Иначе храчки и кръв почти всеки ден му взимат.. Направиха му и бронхоскопия..

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 933
Работя туберкулоза и категоричен резултат издаден след 10 дни няма,не само в БГ,но и в света.Единственото,което могат да ви кажат категорично е,след оцветяване на препарат по Цил-Нилсен,дали има киселинно устойчиви бактерии.Тъй като наличието на КУБ е съмнение за туберкулоза,тогава пациентите се поставят под наблюдение.Но не всички КУБ са M.tuberculosis.Категоричен резултат за наличието им  се прави след 40 дневна посявка на среда Льовенщайн.За кой град говорим?

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте, говорим за гр. София. Той още 40 дни няма да оцелее в никакъв случай.. Въздух не му стига. И от толкова кашлица и храчки вече го боли всичко. Ще поискам по-късно резултатите да ги снимам.

Ако кажат, че не могат да спасят белият му дроб, как стоят нещата с трансплантацията? Той има и син, който разбира се иска да му помогне.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 14:50 от AnMary

# 11
  • Мнения: 11 360
Борислава, бял дроб не се трансплантира.
Трябва да издържи. Вие може да помогнете със силна храна. Да не го тревожите с Вашата тревога. Да се държите така, сякаш всичко е под контрол /и то е, доколкото е възможно в тази ситуация/. Той се лекува - трябва време за да се подобри.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 933
За трансплантация не мога да кажа нищо,не е в компанията ми.Поставен ли е на терапия за КУБ бактерии?Поставен ли е на кислород?Дават ли му бронходилататори?

Че се трансформира,трансплантира се,но само в чужбина,много трудно,защото има страшно много фактори,които да се вземат под внимание и се прави на хора до 35.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 14:51 от AnMary

# 13
  • Мнения: 11 360
 elfito 9000, няма клиника в света, която да трансплантира бял дроб на туберкулозно болен Sad Кауза пердута.

Също така болниците не казват какво правят на болните. В този случай е същото, което е и причината близките да са в шаш и паника какво да правят

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 933
Точно това казвам,че по принцип се прави,но не в БГ,не и с такова заболяване,и още доста "не"-та.

Общи условия

Активация на акаунт