Спазвате ли ограниченията за скорост на движение

  • 3 516
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
откакто получих писъмце уведомяващо ме, че камерка на път еди кой си е заснела мъжа ми да кара с 70 при ограничение 50 и глобата е 168 евро плюс няколко точки от талона - влача се, но спазвам знаците, ограничаващи скоростта.

# 31
  • София/Перник
  • Мнения: 984
откакто получих писъмце уведомяващо ме, че камерка на път еди кой си е заснела мъжа ми да кара с 70 при ограничение 50 и глобата е 168 евро плюс няколко точки от талона - влача се, но спазвам знаците, ограничаващи скоростта.


Това е начина явно! Дано да стане и у нас така навсякъде, защото "Аман, от неспазващи знаците"!!!

Харесва ли ви статистиката?

# 32
  • Мнения: 1 172

Това е начина явно! Дано да стане и у нас така навсякъде, защото "Аман, от неспазващи знаците"!!!

Харесва ли ви статистиката?

За много хора това е просто статистика, докато не ги засегне лично. 
От тези 794 жени и 1477 мъже, загинали в катастрофи, 2ма са родителите на едно съседче. Дете на 5 годинки осиротя напълно за един миг, заради (меко казано) неразумното шофиране на баща му. И точно защото детенцето не беше с родителите си в тази катастрофа, попитах всички, които са по-разумни като са с децата си, каква е логиката им.
добре бе, къде сте всичките "спазващи"? що не съм видяла някой по цариградско или по българия с 50?
Ами защото по Цариградско ограничението не е 50.  За другите места не знам. Но всеки ден минавам поне по веднъж по Цариградско, където има ограничения, но не 50 за целия булевард!

# 33
  • Мнения: 2 309
Защо правят толкова хубави и бързи коли?Къде е логиката колата ти да развива 300км/ч,да изпреварва за 3 сек.,да е 500 конски сили и накрая да се влачиш с 60 км извън града.
Яд ме е на това.Ама наистина.
По-точно,яд ме е че карат хората да се изкушават да развиват високи скорости и да си се кефят,а по пътя да стърчат табели 40   50   60   20   тук там 80   90  и то на магистрала.Май всичко е навързано на този свят.Монтьорите се кефят на дупките и не искат да се запълват,ченгетата се кефят на бързи коли......и така.

# 34
  • Мнения: 2 120
В града спазвам, но на дълъг и чист път не съвсем.
Това, че аз спазвам правилата не попречи днес на една мацка да ме удари като даваше на заден ход. Да я убиеш направо. Sick

# 35
  • Мнения: 6 167
Защо правят толкова хубави и бързи коли?Къде е логиката колата ти да развива 300км/ч,да изпреварва за 3 сек.,да е 500 конски сили и накрая да се влачиш с 60 км извън града.
Яд ме е на това.Ама наистина.
По-точно,яд ме е че карат хората да се изкушават да развиват високи скорости и да си се кефят,а по пътя да стърчат табели 40   50   60   20   тук там 80   90  и то на магистрала.Май всичко е навързано на този свят.Монтьорите се кефят на дупките и не искат да се запълват,ченгетата се кефят на бързи коли......и така.

не съм много съгласна.
знаците са , за да се спазват. за да е сложен един знак има някаква ( макар и невидима за нас понякога) причина. Не ги бодват просто така.
на магистралата и 300 вдигни с мощтната си кола.
като си на второстепенен път обаче , спазвай знака.

аз ще ви кажа един случай. пътувам към морето тук в Италия.  излишно е да казвам какви коли отиват към курортите ( парад на Фераритата).  имаше доста завои.
бях напълно спокойна, че отсреща няма да изскочи някое такова червеничко.
всички спазваха ограничението на скоростта.  това да беше Петрохан, със сигурност няколко мачовци щяха да го взимат със 100 в насрещното при остър завой.

така че това каква кола караш, колко 'вдига' и тн няма никакво отношение към безопасността и отговорността на шофьора.
технологиите се развиват, скоростите също.
това не означава, че трябва да сме безотговорни.


# 36
  • Мнения: 9 990
добре бе, къде сте всичките "спазващи"? що не съм видяла някой по цариградско или по българия с 50?
или пък на "летището" при дупница с 90?

Ми ела да те повозя-по Цариградско съм принудена от останалите да се движа по-бързо.По България-максимум 70, колкото е разрешено.На светофара на Ритъм пак сме всички заедно, така че Wink, на летището при Дупница въобще незнам какво е Rolling Eyes
Хубави и много по-бързи коли има и извън България-чудно-защо ли там всички спазват, в противен случай-плащат солени глоби? newsm78
На магистралата е малко по-различно уж-там би трябвало да можеш повечко да вдигнеш в някои участъци, макар че  нашата магистрала е под всякаква критика и ежедневно в черната хроника се съобщават размазаните до неузнаваемост Confused

# 37
  • Мнения: 183
Цариградско е 90, рядко го спазвам - само около спирките, в селата карам сериозно с 50-60, щото с тия завои не знаеш каква каруца има отпред или къде блее селянина с колелото.
Поне така беше тия дни - иначе средната скорост София - Варна от вчера и днес беше над 120 км ...

# 38
  • Мнения: 4 629
Аз спазвам ограниченията за скорост. Те за това са измислени  Peace

# 39
  • Мнения: 183
Аз спазвам ограниченията за скорост. Те за това са измислени  Peace
Предполагам че в USA и аз бих ги спазвал
защото надали ще видиш ограничение 30 мили за да може катаджията да се скрие зад храстите
тези ограничения са изчислявани за жигули, особено тези за завоите
щото този завой с жигула с повече от 60 не можеш да го вземеш, което не значи с нормална кола не можеш безгрижно да го вземеш с 120

# 40
  • Мнения: 7 837
[защото надали ще видиш ограничение 30 мили за да може катаджията да се скрие зад храстите

Е, хайде сега, навсякъде из жилищните райони, ограничението е 30-35 мили, поне при нас на село. Вярно, че в повечето случаи се спазва, но и тук има тарикати.

За мен най-изнервящо, да ми се тупне бабичка отпред и при ограничение 45 мили, тя да си кара спокойно с 25 и то в крайна лява  Laughing

И вярно, че не се крият много катаджийте, но за сметка на това е пълно с цивилни полицейски коли.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 21:50 от Кейси

# 41
  • Мнения: 183
Едно е да караш с превишена скорост, друго е да правиш рискови изпреварвания

# 42
Карам като овцете - със стадото, дори и това да значи че съм нарушила ограничението за скоростта. Страх ме е да карам по-бавно. При по-спокойно шофиране ми се мушкат разни джигити и ситуациите са много повече /особено на Цариградското/. Затова - когато си в Рим, се дръж като римляните...

Повече ме притеснява това, че трябва да спирам отдалече на пешеходна пътека, за да си опазя задницата.Всеки път, когато спра, се чудя дали задния няма да ме центрира, а аз от своя страна да бутна пресичащ пешеходец...

По въпроса за шофиране със и без дете - има малка разлика. Когато съм с дете внимавам за всичко - не искам да го стресирам; когато съм без него си пазя правата - не разрешавам да ме избутват, да ме пресоват /т.е. при завой да ме засичат едновременно от ляво и от дясно - все коли, завиващи от непозволена за завой лента/; вземам си предимствата в малките преки - все неща, които биха довели до смачкани ламарини и изхабени нерви, ако попаднеш на джигит.

# 43
  • Мнения: 2 032
Да, винаги, задължително. Разликата между карането с 30 мили в час в населено място и с 40 може да е човешки живот (нали тестовете са показали, че ако караш с първата скорост и да кажем ти изскочи дете, то най-вероятно ще оцелее; но няма да оцелее ако караш с 40 мили в час). Иначе за каране извън населени места: всеки, който е оцелявал след катастрофа (аз съм) знае разликата, която може да направи превишената скорост
Ако някой ми досажда зад мен, мога да карам и мнооого поооо-бавно на втоооора скоооорост.

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Спазвам. По принцип не обичам да карам бързо. Обикновено вдигам до 80, мнооого рядко до 90-100... Който има зор, да ме задминава. Но на дълъг път не съм карала. Ако тръгна - най-много да ме спрат на магистралата за ниска скорост Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт