Как да откажа по-голямо дете да заспива с биба?

  • 3 387
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Ние му казвахме, че кучето я е взело.
По 30 мин. вечер седяхме пред прозореца да гледаме дали ще дойде кучето, но то не идваше.
Аз му обясняввах, че има малки кученца, на които ще я даде.
Той поплакваше, нощем се будеше и пак поплакваше, но аз пак го вдигах до прозореца да гледаме къде е кучето...и така 2 седмици  #Crazy
Иначе по принцип изпада в страшни истерии като не получи нещо...
Но с рев в нормални граници, без истерии свикна.
Търпение и само търпение...  Wink

# 16
  • Мнения: 2 255
Само търпение и здрави нерви му е майката  Joy
 Аз се каня от 2-3 мес. да я махна и все има за нещо да преодолява стреса.... то зъболекар, то после ясла... то пак ясла след морето  newsm78 и така все отлагах  Wink
Докато преди 4-5 дни в яслата го приспали без биберон  Shocked и аз продължих  #Crazy 2 вечери и нощи се съдра от рев, а аз се скъсах от носене  hahaha, но не се предадох  Grinning а и в яслата се заинатиха та продължаваме да се борим  Peace
Калоян още си реве отвреме навреме и си я иска, нощем дори суче на празни обороти  hahaha, но това е КРАЙ   Hug казвам му, че кучето я е взело и се надявам след още няколко дни да миряса  Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 270
И този път се предадох  Tired
Заменихме биберона с пухкаво, розово кученце, което беше изхвърлено още на петата минута. След 14 часа безсъние и 3 часа рев, капитулирах. Купихме нова, по-малка, по-различна, с надеждата да не я хареса....  нищо подобно  babyuu
И по-добре, че купихме, защото на другия ден получи страшен обрив, със сърбежи  ooooh!.
Ще го отложим за друг път  Rolling Eyes.

# 18
  • Мнения: 18
Махнахме я от един път. Беше при баба си в провинцията.Вечерта в София вече ,си я поиска.Казах му, че сме я забравили при баба.
Прие го от раз. Успех ти пожелавам. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 22 887
Дани смука биба до 2,5 г.После просто забравих да му я взема от колата една вечер и заспа без нея.Търси я 2-3 дни,но бързо свикна без биба.Странното е,че сега като заспива си смуче езичето така,сякаш смуче биберон. newsm78Много е смешен.Аз предлагам да не бързаш,не е толкова фатално ако смуче биберон още няколко месеца.Дай му време.

# 20
  • Мнения: 431
При нас беше много лесно. Отрязах му бибата и му я дадох , първо я лапна после я извади гледа я , гледа я , така няколко мин. и накрая я изхвърли. Когато попита за нея по късно му отговарях , че кучето я е изяло и така няколко дни докато я забрави съвсем. smile3504Сега заспива с една малка възглавничка. smile3524

# 21
  • Мнения: 468
Моя син беше на две като я махнахме.Една съседка ме уплаши като каза че нейната я е носела до 5 годишна и и се смеели другите деца махналия с помоща на психолог.Аз като чух казах че е дно куче я е взело за бебетата си ,но не помогна .Два дни беше голям рев , носене на ръце и песнички, на третия ден свикна и взе да заспива сам.Таткото за малко не я изкара пак защото не се траеше от реване, но аз се оказах желязна .Успех на всички на които им предстои това начинание с бибата.

# 22
  • Мнения: 272
Ох , и ние имаме същия проблем. Дъщеря ми е вече на 2г и два месеца , но положението е трагично, защото си ходи с нея и през деня(от време на време).
Няколко пъти опитвах да и я взема, като си измислях какви ли  не историйки, но не ставаше .
И днес амбицирана от тази тема , я   накарах да хвърли бибата през прозореца на котето, което ще я занесе на своите бебета. Е направи го и естествено тази вечер заспа доста по-трудно , имаше рев и постоянно обяснявах ,че няма как да си я вземем обратно , че е вече голяма  и т.н.
Ще видим какво ще правим ако се събуди през нощта newsm78
Успех на всички ни с това начинание Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 8 280
При нас стана за 3-4 дни.
Забравих да я дам при един обеден сън, а той бе уморен и що видях че може да заспи без нея "забравих" да я дам и следващите дни Simple Smile
Е, мрънка ама стисакам зъби.

# 24
Здравей сигурна сам че е много неприятно Аз все още нямам такъв проблем,но ще ти кажа как моята майка без да иска е намерила решение на проблема -малкия ми брат е бил на сащата вазраст. Без да иске я е изпуснала в тоалетната и водата я е отнеслал При което и тои го е видял. след това не я е тарсил повече.

# 25
  • Мнения: 2 070
казваш, мче кучето/котката я е изяла...Добре е да посочиш конкретно животно /на съсед или някое, покрай което минавате всеки ден в някой двор.../ Даже може да казваш - дай бибата бе куче или като минавате да му се карате1 че я е изяло - така показвате съпричастност с детето, бързо ще забрави...Успех

# 26
  • София
  • Мнения: 726
Ние успяхме с Даум Ексол на Дентинокс - има го в аптеките - стана от раз! Жожо беше на 2 години като я отказахме - 2 пъти му намазах бибата с тази гадост и не я потърси повече. Разбира се обясних му, че бибата се е развалила и вече "не работи" и той ще не ще я забрави.

# 27
  • Мнения: 5 622
Не съм чела какво са казали другите, но ще ти кажа какво мисля аз- психичното здраве на детето, а и вашето е много по-важно от премахването на бибата. Детето не е първи клас, че да се притесняваш все пак  Wink

Нищо повече няма да казвам, само ще ти дам пример- забележи как чужденците си возят децата на по 4-5 години все още в количка и как същите тези деца са с биба в устата. И на никого не му пука. Какъв е плюсът на всичко това- много по-спокойни и раумни деца. Такива са на чужденците. НАшите, Българските дечица са много по-различни. Не знам на какво се дължи, сигурно е комплексно, но именно заради това искам да ти кажа да не насилваш нещата.

НЯма да ходи на училище с биба, спокойно  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Не съм чела какво са казали другите, но ще ти кажа какво мисля аз- психичното здраве на детето, а и вашето е много по-важно от премахването на бибата. Детето не е първи клас, че да се притесняваш все пак  Wink

Нищо повече няма да казвам, само ще ти дам пример- забележи как чужденците си возят децата на по 4-5 години все още в количка и как същите тези деца са с биба в устата. И на никого не му пука. Какъв е плюсът на всичко това- много по-спокойни и раумни деца. Такива са на чужденците. НАшите, Българските дечица са много по-различни. Не знам на какво се дължи, сигурно е комплексно, но именно заради това искам да ти кажа да не насилваш нещата.

НЯма да ходи на училище с биба, спокойно  Peace

Това е и моето мнение. Да не говорим, че заменянето на биберон с играчка, възглавница, одеало и др. подобни е абсолютно погрешно. Просто се сменя един вид залъгалка с друг.

За протокола - на 2 г. и 2 месеца Дариа заспива с биберон /аз после й го пъхам под възглавницата/ и най-редоявно я возя в количка, защото ми е много по-удобно от това да я мъкна на ръце из магазините. Вече взеха да ми подмятат разни случайни минувачи защо това голямо дете било в количка.  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 14 654
при нас не беше проблем залъгалката, а шишетата с биберон. миналото лято, около 2 годинки и малко сам си изхвърли шишенцата. а количката си е голямо удобство. возила съм си го много време с нея и постоянно разни съседки подмятаха: "ама ти още ли се возиш в количка, вече трябва да тичаш пред майка си " или пък " това дете няма ли си крака, че го возиш, с това шише си точно като бебе" .
подкрепям мнението, че сам трябва да си изхвърли залъгалката

Общи условия

Активация на акаунт