Как да откажа по-голямо дете да заспива с биба?

  • 3 399
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 239
ох, малкия още заспива с биба.  а каката беше с биба докато се роди братчето (3г.и4м.) . още първата нощ след като ме изписаха с бебо и казахме че е кака и трябва да махне бибата, не беше съгласна,на другия ден с баща и направиха ритуално хвърляне в тоалетната(в избата имаме тоалетна с клекало) зора беше 1 нощ и край , знаеше че бибата е с ако.....  и неможе да се измие.

# 46
  • Мнения: 2 214
Дани смука биба до 2,5 г.После просто забравих да му я взема от колата една вечер и заспа без нея.Търси я 2-3 дни,но бързо свикна без биба.Странното е,че сега като заспива си смуче езичето така,сякаш смуче биберон. newsm78Много е смешен.Аз предлагам да не бързаш,не е толкова фатално ако смуче биберон още няколко месеца.Дай му време.
Не мисля че това е фаталко, сега бибероните се анатомични така че проблема със захапката отпада.
Аз съм склона да суче биберон и до 3 години важното е да не почне да смуче пръст.

# 47
  • София
  • Мнения: 270
Благодаря на всички за отговорите. Някой от тях ми подействаха доста успокоително, защото явно нито детето, нито аз сме готови за тази промяна. Тъй като това лято се случва често да пропускаме следобедния сън, случи се и да заспи без биберон на няколко пъти Hug. Много се надявам това да е някаква крачка към постепенно и безболезнено отказване Praynig

# 48
  • Мнения: 525
Ние никога не сме искали биба, но имах проблемче със шишето с вода.
Накрая баба меца го занесе на мечетата и готово

# 49
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Махнахме бибата едва преди две седмици.
  Тя я прегриза и след това сама се съгласи да я изхвърлим в кофата. Е, пита за нея, даже рева, че иска да купим нова биба... Отидохме тържествено в аптеката, намигнах на аптекарките и се почна един театър:
 - Имате ли биби?
 - Да, имаме, но на големи деца не даваме. Ти си вече кака, на теб ще дадем дъвка, не биба...

  И т.н... Още се сеща, особенно като й се доспи много, но като си я поиска, аз веднага я питам "Ти ми кажи къде е бибата?" и тя си знае - в кофата е, скъсах я. Няма на кого да се сърди.
  Сега остана само шишето за вода или сок, мисля тези дни да срежа биберона и ще й кажа, че тя сама го е прегризала  Mr. Green Дано имаме успех, като с бибата.

# 50
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Голям проблем ни е бибата, още заспива с нея  ooooh! Опитвахме няколко пъти - то са писъци, рев , истерии  Sick Напоследък на няколко пъти се случи да я метне някъде и да не можем да я намерим, търсим всички и той включително, пак пищи, но май това ще е начинът ... да я скрия и да я търсим и все едно той си я е загубил... Само трябва да се въоръжа с железни нерви, защото ще е ад...

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И двете ми деца от раз се отказаха от бибата . Просто един ден не им я дадох и те не я потърсиха . Май това е единственото нещо по което си приличат  Joy

# 52
  • Мнения: 1 278
Предпочитам нещо, с което ще се откаже постепенно и безболезнено.

Правилно предпочиташ  Simple Smile Но готова ли си за това? Защото единственият начин за постепенното и безболезненото отказване е да изчакаш търпеливо детето само да се откаже от залъгалката.
В случая с Александър чакането беше 4 години  Simple Smile За мен естественото "отбиване" от каквото и да е сукателно нещо  Wink е след 3-3,5 годишна възраст. Преди това, по време на, както го наричаме често тука - бебешкия пуберитет  Simple Smile - принудителните промени трудно могат да бъдат безболезнени.

Иван е на 2 и половина в момента и и още е с биба. Мога да те уверя, че не само не клони към отказване, но е в период, в който я иска почти денонощно. Сашето например по това време беше като твоето детенце - само заспиваше с биба. Да си призная обаче ни най-малко не се тревожа за Иван. Даже напротив. Радвам е, че има нещо, което може да го успокоява чрез сукателния рефлекс в този бурен период от живота му  Simple Smile

С две думи - довери се на детето. То знае най-добре  Heart Eyes

ПП: Извинявай, ако повтарям някого, но не прочетох цялата тема  Blush

# 53
  • Мнения: 239
Цитат
ох, малкия още заспива с биба.  а каката беше с биба докато се роди братчето (3г.и4м.) . още първата нощ след като ме изписаха с бебо и казахме че е кака и трябва да махне бибата, не беше съгласна,на другия ден с баща и направиха ритуално хвърляне в тоалетната(в избата имаме тоалетна с клекало) зора беше 1 нощ и край , знаеше че бибата е с ако.....  и неможе да се измие.
ей , хора искам да се похваля newsm68 newsm68 newsm68 от неделя вечерта малкия заспива без бибероните, направо не вярвам,че стана толкова лесно та той не лягаше ако нямаше поне 2 биби , една в устата и една в ръцете. smile3504 вчера на обяд се беше сетил и вика ''- мами биби'' ама аз се направих на луда. поблема  е че заспива по бавно , той и преди не беше от лесно заспиващите де ама сега бие рекордите newsm48АЗ ПЪК ЩЕ ИЗДЪРЖА

# 54
  • Мнения: 1 278

На какво?

# 55
  • София
  • Мнения: 6 999

Не е ясно  Wink

Въпросът е да се страда. Защото не е шега работа да се гледат деца, ей Деметра  Mr. Green

Какво знаеш ти? Три деца и ти е лесно - оставила си ги да правят квото щат. Какво знам аз - моето още ходи с памперс, заспива с биберон и сутрин и вечер пие адаптирано мляко от шише - защото съм "мързелива майка" и "тъй като ходя на работа нямам време да я отуча" - цитат.

# 56
  • Мнения: 1 278
Какво знаеш ти? Три деца и ти е лесно

Защото са ми се паднали послушни деца. Виж, ако беше само едно като онова на комшийката, щях да видя аз тогава Grinning

# 57
  • София
  • Мнения: 6 999
Защото са ми се паднали послушни деца. Виж, ако беше само едно като онова на съседката, щях да видя аз тогава Grinning

Ааааа и на теб ли? Явно сме били на една и съща опашка - тази за послушните деца.  Mr. Green

Извинявам се за спама, но Деметра ако и твоите ТРИ деца са послушни като моето - явно не е до късмет работата, а до нещо друго  Thinking

# 58
  • Мнения: 1 278
явно не е до късмет работата:thinking:

Ааа, няма да ми обиждаш късмета  Naughty, че да не стане някоя беля четвъртият път и да ми се появи непослушно дете  Grinning

Последна редакция: ср, 23 авг 2006, 22:03 от Demetra

# 59
  • Мнения: 239
Цитат
на всичко ; включително и на това в 22и 30 да е готов за лягане а да заспива в 1ч. няма да ви обяснявам какво беснеене пада през това време.

Общи условия

Активация на акаунт