Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 7

  • 52 957
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 979
Абе, момичета, сличвало ли ви се е да вдигат високо кръвно от пременото? Вчера на работа както си говорех с клиентката усетих нещо като горещина в областта на гърдите, после пак и след това ми изстинаха пръстите, последва сърцебиене и ми се разтрепераха ръцете. Едва изпратих жената и прибягах до близката аптека, кръвно 180/100.Аз не пия нищо за кръвно, защото е нормално. Дадоха ми капки валериана, вечерта беше 115/75.Личния ми вика да пия Небилет, едното вика-не. Според него да взимам нещо за нерви и ако пак понякога така стане, да имам Хлофазолим и да пия четвъртина. Това паник атака ли е, критика ли?

# 706
  • Мнения: 20 238
Общо взето май през този период или след него, се почват проблемите с вдигането на кръвно.

# 707
  • Мнения: 1 979
Общо взето май през този период или след него, се почват проблемите с вдигането на кръвно.

Казват, че вече като е много нисък естрогена го няма защитната му функция и се почва с вдигане на кръвно... Пак спада на естроген отключва и ПА.

# 708
  • Мнения: 20 238
Виж, че докато сме млади, почти всички жени сме ниско кръвно, после всички баби са на хапчета за кръвно. 😎

# 709
  • София
  • Мнения: 6 223
Описаните симптоми ми напомнят повечена паник атака, а виспокото кръвно може да е било от това, че си се притеснила за здравето си. Аз бих наблегнала на валерианата като начало. И разбира се го следи това кръвно.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 870
След абразио колко дни има кървене?

# 711
  • Мнения: 1 979
Описаните симптоми ми напомнят повечена паник атака, а виспокото кръвно може да е било от това, че си се притеснила за здравето си. Аз бих наблегнала на валерианата като начало. И разбира се го следи това кръвно.

Аз напоследък започнах да се замислям дали не получавам ПА. Ама хич не ми беше идвало на ума. Чудех се какво ми има.... И понеже периодично от лятото съм така, и нищо не се намира от лекарите като причина, почнах леееко да мисля, че май не съм добре с главата. А и щом ми предлагат все за нервите нещо... Почнах да си меря кръвното по 20 пъти на ден... И съвсем лошо става:head_band:

# 712
  • Мнения: 13 992
Аз си мисля че няма дим без огън.
Ако нямаше пременопаузален процес, нямаше да имаш паник атаки  , нито нещо което да напомня същите. На младини всички сме имали притеснения но кръвното не скача ей така на180 на 100. Но дори и да скочи маааалко -млад -здрав  си - за пет минути си го свалил. Сега за нещо незначително и хоп -  сърцебиене, кръвно главоболие, стягане в гърдите, световъртежи и прочие екстри.  Никой не е казал да почваме тежката артилерия лекарства  (ще дойде момент когато няма да може без нея} , но трябва да си даваме ясен отчет че вече не сме на 20 а такива като мен дори не сме на 40 Wink . Нещата имат друго изражение.

# 713
  • София
  • Мнения: 6 223
Аз и не съм сигурна, че са ПА, то кой ли може да даде точно определение за тях. При мен симптомите бяха изведнъж (буквално от нищото - без тревоги, притеснения  или стресови ситуации) силно сърцебиене, последвано от невъзможност да си поема въздух за няколко секунди. След това нещо като експлозия и нахлуване на кръв в главата ми. Цялото ми лице се зачервява и затопля, а ръцете се разтреперват от преживяното. Всичко това в рамките на половин минута сигурно. Не искам да се повтарям защото със сигурност писах в тази тема за същото. Бях стресната тогава, в някои дни се е случвало по 3 пъти на ден, в други нищо. Колежката ми 3г. по-голяма от мен поклати глава и каза "От възрастта е и при мен се е случвало". Няколко други човека и ЛЛ казаха, че са ПА. Аз за себе си реших да спра кафето и проблема се реши. Но и смених работата по стечение на обстоятелствата. В последствие пак започнах да пия кафе, но за сега се ограничавам с по-слабо уж. Беше преди около 3 години и продължи половин година. Аз тогава имах и много сериозни проблеми с паметта. После и те отшумяха, но последния месец пак се появява "лудостта" ми да не мога да си спомня рождените дни на децата. Та ще видим ще имали и отново други изненади.

# 714
  • Мнения: 1 979
Благодаря ви много за подкрепата и разбирането... И аз си мислех че е свързано с хормоните, но досега все ми се е случвало преди МЦ, а сега по време на него... Не знам какво да правя... И при мен става от нищо то. Даже когато се случи за първи път тъкмо заспивах. Такъв ужас ме обвзе, направо от качих, не знаех къде се намирам

# 715
  • Мнения: 4 694
След абразио колко дни има кървене?
При мен е било от 7 до 10 дни (имам повече от едно абразио).
Получавала съм сърцебиене от продължителен прием на мента, глог, валериана по лекарско предписание.

# 716
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
На мен ми зацапва след последния цикъл 15 дни. И сега вече ми е 32-ри ден от цикъла, а не идва. Явно се объркаха нещата.
Аз с паметта започнах да имам проблеми, след като родих (на 41).

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 5 702
Хм, точно вчера при личната ме стресираха с измерено кръвно 170 на 110! Веднага ми изписа Ирбек да пия и да си следя стриктно кръвното няколко дни, след което пак да ида и щяла да ме праща да ми огледат сърцето. Лошото е, че по всякакви параграфи са ми навързани проблемите в момента - Хашимото с хипофункция, висок TSH, дефицит на вит.Д, ниско желязо, холестерол, триглицериди, пикочна киселина - над горните граници, предполагам и гонартроза, която ще ходя във вторник да ми я потвърдят, но съм сигурна че е това... След дългия, изтощителен, анормален цикъл с много кръв и съсиреци, овладян с кръвоспиращи, днес след около 14-15 чисти дни, пак започва да ми прицапва и съм на нокти как ще продължи. Чувствам се не като бабичка, ами не знам като какво Sad А хлапето си иска своето и нямам сили и желание за нищо!

# 718
  • Мнения: 4 042
Брадата, прилича ми това на метаболитен синдром, особено ако има и наднормено тегло или обиколка на талията по-голяма от ръста в сантиметри разделен на 2. За ИР изследвала ли си се?

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 5 702
Наднормено тегло да искаш Grinning ИР не съм изследвала досега, но кръвната захар на гладно е все още в референтните граници.

Общи условия

Активация на акаунт