Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 46 030
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 846
При моето момиче не забелязах някаква връзка с нарастването на височина. Тя е дребна и по всичко си личи, че ще си остане такава. Забелязах, обаче, известно напълняване в първата година, което се регулира след време само и сега си е пак слабичка.

# 706
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моята дъщеря има цикъл от 1 година и за това време порасна с 6 см. Надявам се малко да намали темпото, защото съвсем скоро ще ме задмине /а аз съм 168 см./.

# 707
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Знам, че след като дойде цикъла, вече момичето не пораства кой знае колко. На моята госпожица й дойде преди половин година при височина 146 см. От тогава за 10 мес. е пораснала само с 3 см., а има доста още да расте.

# 708
  • Мнения: 8 078
Коментирахме този въпрос с много примери в предишната тема... на мен ми започна цикъла с абсолютна редовност и изобилие на 11г (седмица преди РД) при ръст около 130см, абсолютен ситнеж бях. Продължих да си раста докъм 16г възраст до (грандиозните) 160см. Сестра ми порасна до 178см и чак тогава и дойде първата менструяциа на 16г... и спря да расте. Та оттук не виждам абсолютно никаква връзка на ръст и цикъл.
Дъщеря ми е почти на 10, вече е над 146см та нямам идея кога точно ще започне, при какъв ръст и докъде ще стигне ръста.

# 709
  • Мнения: 225
Купили ли сте някаква козметика за лице за госпожиците ,и ако  -да ,каква марка ?

Sea stars с черноморска луга, серията тинейджър. Българска марка, много хубава. Аз ползвам шоколадовата им серия и съм много доволна. Девойката също. Ползва измиващият им гел и маскара, а кремът е хидрадиращ на golden snail - oтноео българска марка. Аз също ползвам продуктите и са може би най-добрите на българския пазар.

# 710
  • софия
  • Мнения: 25 465
Точно днес в друга тема се обсъждаше козметиката на БАН. Поръчах и имам големи очаквания, дано се оправдаят.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 570
И аз ползвам крем на sea stars. Много е хубав. Не знаех, че имат и тинейджърска серия.

# 712
  • Мнения: 225
За козметиката на бан е хубаво да пазарувате на място и да си направите клиентска отстъпка. Илизат много по-изгодно. Аз много обичам козметиката с охлювите, дъщерята също. Трябва да ходя там скоро... Освен тези двете марки БАН има ли някоя друга хубава марка?

И за да не е само спам...
На дъщерята и дойде цикъла на 14. Беше към 1.40 висока, сега е цели 1.5... И няколко. Не знам рочно. Ама е дребна. И тя понапълня малко първата година, абе не точно, по скоро се оформи и после се и източи.

# 713
  • София
  • Мнения: 23 096
Ще вкарам някоя от препоръчаните козметики към коледните подаръци. Благодаря!

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Ние това лято си купихме маската с морски водорасли и черноморска кал на Sea Stars от музея на солта в Поморие. Страшно ми харесва и мисля, че е много сполучлив продукт.
Имат ли някакъв сайт да разгледам и другите им продукти?



Пилинг - маската, която похвалих от ДМ, е на Балеа с активен въглен

Скрит текст:

# 715
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
На моето момиче му дойде на 11 год. Сега е на 13 год. И до ден днешен цикъла й не е регулиран все още. Ту идва, ту не.
Има акне и тук, там някоя черна точка. Почиства си лицето с розова вода и точно тази седмица й взех една пилинг маска, но все още не я пробвала.
За тези 2 години си порасна доста и стигна до 39 номер обувка. (Аз съм 36 номер - смятайте 😁).

# 716
  • София
  • Мнения: 23 096
Току-що поръчах на Sea Stars Teenager два гела и един лосион. С това приключих с подаръците на дъщеря ми. Доста практични са тази година, като изключим фитнес гривната. Последно поръчах една пижама с халатче към нея, страхотна е. Взех и за подарък на още две деца. Ако някой се вълнува от хубави и качествени пижами да разгледа страницата на Pink Angel във фейсбук. Заслужават си да им направя реклама.

# 717
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Тонка, много хубави изглеждат пижамите. Оставям ги за догодина. Вече поръчах на Афект. Напиши моля те колко струват.

# 718
  • Мнения: 21 275
Благодаря ви много за препоръките.Засега ще кара с измивния гел , за да свиква.

# 719
  • софия
  • Мнения: 25 465
За козметиката на бан е хубаво да пазарувате на място и да си направите клиентска отстъпка. Илизат много по-изгодно. Аз много обичам козметиката с охлювите, дъщерята също. Трябва да ходя там скоро... Освен тези двете марки БАН има ли някоя друга хубава марка?
Къде има магазин? Аз поръчах он-лайн и имам за 10 лв. 1 точка = 1 лев за следващо пазаруване.

Последно поръчах една пижама с халатче към нея, страхотна е. Взех и за подарък на още две деца. Ако някой се вълнува от хубави и качествени пижами да разгледа страницата на Pink Angel във фейсбук. Заслужават си да им направя реклама.
Вкара ме в грях. Много ги харесах и ще поръчам. И за мен си ще сложа под елхата.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 08:21 от zvаnchе

Общи условия

Активация на акаунт