Лечение на псориазис 7

  • 30 020
  • 300
  •   3
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 798
Николай аз имам роднина с такова заболяване. Храната наистина е фактор при нея, но най-вече качеството на храната - от лоша храна веднага се получава голям проблем. Но много по-голяма роля при нея играе имунитета , а той се намалява рязко при стрес и други заболявания - както обикн. вирус дори . Така че ако ще се получи стрес и нерви в никой случай не бих влязла в остра дискусия за някои аспекти на храненето. Има хора, които се чувстват слаби и храната ги кара да се чувстват по- силни и с енергия ... и споренето на тема какво яде и защо не само сурови чушки на резени ... би ги вкарало в паническа самозащита . Защото тя  може да обясни вътрешни потребности на някой, който няма нейнитевпотрбности и ограничения. Също така нервите и стреса предизвикват според което аз виждам в моята позната е чоплене - а това води до възпаления и от там до повече безпомощност.
Така че  по това, което виждам на първо място е спокойствие и силен имунитет и от тази по-силна позиция лека полека може да се направят някои разговори и постъпки в храната. Насила нищо хубаво не става.

# 286
  • Мнения: 6
Николай аз имам роднина с такова заболяване. Храната наистина е фактор при нея, но най-вече качеството на храната - от лоша храна веднага се получава голям проблем. Но много по-голяма роля при нея играе имунитета , а той се намалява рязко при стрес и други заболявания - както обикн. вирус дори . Така че ако ще се получи стрес и нерви в никой случай не бих влязла в остра дискусия за някои аспекти на храненето. Има хора, които се чувстват слаби и храната ги кара да се чувстват по- силни и с енергия ... и споренето на тема какво яде и защо не само сурови чушки на резени ... би ги вкарало в паническа самозащита . Защото тя  може да обясни вътрешни потребности на някой, който няма нейнитевпотрбности и ограничения. Също така нервите и стреса предизвикват според което аз виждам в моята позната е чоплене - а това води до възпаления и от там до повече безпомощност.
Така че  по това, което виждам на първо място е спокойствие и силен имунитет и от тази по-силна позиция лека полека може да се направят някои разговори и постъпки в храната. Насила нищо хубаво не става.
Да , това е вярно което казахте. Аз искам да уточня че никой не карам на сила да прави това ,което аз казвам. Аз просто споделих каква е истината според мен. И вече всеки сам си решава за себе си . Тялото си е негово.

# 287
  • Мнения: 6 798
Не всеки болен човек има силата да решава. По-скоро има нужда от помощ, подкрепа и когато се подобри да решава. Без натиск и обвинения . Леко и с разбиране . Успех!

# 288
  • Мнения: 6
Не всеки болен човек има силата да решава. По-скоро има нужда от помощ, подкрепа и когато се подобри да решава. Без натиск и обвинения . Леко и с разбиране . Успех!
Да , абсолютно е така. При всеки човек ситуацията е различна.

# 289
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Не всеки болен човек има силата да решава. По-скоро има нужда от помощ, подкрепа и когато се подобри да решава. Без натиск и обвинения . Леко и с разбиране . Успех!
Да , абсолютно е така. При всеки човек ситуацията е различна.
ще ми е интересно да дадете ваше примерно меню!

# 290
  • Мнения: 837
Връщам се в темата, тъй като тук прочетох препоръка за един шампоан, който днес поднових.
За моите коса и скалп се оказа идеален вариант, като го редувам с друг продукт. Много икономичен е, малко количество е достатъчно за измиване на средно дълга коса.

# 291
  • Мнения: 4
А има ли някой, койти поддържа псириазиса с хомеопатия?
Имам близка, която поддържа АД с хомеопатия повече от 20 години, та имам записан час за хомеопатката, при която се лекува тя (Теменуга Сотирова).
Ще ми е интересно да чуя повече отзиви, тъй като си признавам, че не вярвам много в хомеопатията, особено за това упорито нещо..
Може ли да споделите имате ли подобрение от химеопатията

# 292
  • Мнения: 215
Здравейте, от вчера съм с тази диагноза. Миналата година забременях март месец, юли месец на десния крак получих нещо като екзема( мислих си, че е такова). Екземата постепенно нарастваше.  Следящия ме гинеколог също каза, че е екзема и да не предприемам лечение, докато съм бременна, защото приемах доста лекарства. Родих ноември месец. Екземата нямала на половина. Точно на нова година се разболя бебето ми и синът ми. За мен беше голям стрес. Не мина време и усетих и на левия крак, че ми се появява екзема. Не отидох на кожен лекар веднага след раждането, защото живея в Германия. Часове имаше за след 6 месеца. На десния крак екземата, която беше намаляла се удвои. Прибрах се в БГ за Великден . Посетих кожен лекар. Постави ми диагноза псориазис. Имам две плаки. Прочетох, че така се казват. Лекарката такива неща взе да ми обяснява от нейния опит и практика с тази болест,ами разревах се в кабинета. Предложи ми да вземе биопсия и директно да кандидатствам за биологично лечение. Изписа ми рецепта с приготвен мехлем от салицилова киселина и вазелин и два кортикостероидни кремове. Каза ми, че е наследствено  заболяване и се отключва при стрес. Обясних и, че в моята рода няма болни от псориазис. Каза откъде мога да знам до 5то коляно кой бил болен. Разпитах нашите, ами нямаме уж в родата с тази диагноза. Взех да чета и да се ровя какво е отключило проблема при мен. В началото на бременността бях на антибиотик Амоксиклав, заради проблем с гърлото и ушите. Не знаех още, че съм бременна. По време на бремеността бях на терапия с хепарин 9 месеца, прогестерон инджекции 3 месеца, прогестерон таблетки 5 месеца, Л тироксин 9 месеца, вит.Д, витамини Фемибиом за бременни и Омнибиотик 6, 2 пъти ми преливаха и желязо венозно. Една година преди това бях на същата терапия с предишната ми бременност. Всеки месец ми се пускаха и имунологични изследвания. Проблем с имунната система съм нямала. От лекарствата и бременността имах завишени триглицериди и вит. В12. Вит Д не успях да го повиша много.  Кърмих допреди 1 седмица. Поради друг здравословен проблем ми се наложи да спра да кърмя. Въпросите ми са има ли някой получил псориазис по време на бременност, да ползвам ли тези кортикостероидни кремове ( чета,че не се препоръчват), като се пречистя от тези лекарства и инджекции дали ще съм и аз в ремисия,  чета, че нараняване по кожата може да доведе до нова плака, така ли се получават плаките, за две плаки (едната е доста голяма и нараства) да се съглася ли на биологично лечение? Благодаря на всички, които биха отделили време да ми отговорят. Много ми е стресирано,  объркано и уплашено. Това ми е втори сериозен проблем, породен от тази бременност.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 01:55 от Emonka

# 293
  • Мнения: 981
Комбинацията от стрес и лекарства отключва болестта. Която също е и наследствена в поне половината от случаите, но просто вие няма как да го знаете това. Тук лекарката се е оказала права 😁. Странно ми е как веднага са ви насочили към биологично лечение, то се прилага при тежки случаи с над 50% плаки, какъвто мисля вие не сте. Странно ми е и как веднага са ви изписали кремове в чийто състав влизат кортикостероиди ! Но всъщност това често го правят повечето доктори, поради незнание или немърливост. Не бих ти ги препоръчала. Моят съвет е да започнеш строга диета комбинирана с много движение, за да изчистиш организма си от многото отрови и приета химия, както и да свалиш ненужните килограми. На първо четене - никакви тестени, хляб и каквито и да било деривати на бялото брашно. Никакви продукти съдържащи глутен. Никакви сладкиши и никаква захар. Никакво запържено и никакво олио. Само зехтин, и то extra virgin , повече суровоядство, по малко термична обработка и следене за лична поносимост към продуктите. Например картофите и доматите за някои са обострящи, но за други - не чак толкова.  Просто експериментирате. ВСИЧКО Е ИНДИВИДУАЛНО ! На принципа - проба/грешка. Най, най, най общо е това, като за начало. Дисциплина, движение,  спокойствие, редуциране на теглото и много, много внимателно подбрана храна. Болеста е НЕЛЕЧИМА. Има различни по продължителност ремисии. И повече излагане на слънце 😁

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 06:49 от Maria 56

# 294
  • Мнения: 6 798
Emonka запиши си час и иди в Германия на лекар.

# 295
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Emonka, псориазисът ми е от мама. На нея никой никога не й е поставял диагноза. Помня, че тя се мажеше с какви ли не мехлеми, защото имаше напукани почти до кръв пети. Когато отидох в дерматологична клиниката и видях пациенти с подобен на нейният проблем, разбрах откъде ми е генетичното наследство.
Моите плаки са зад ушите, по главата, на лактите и малко в долната част на гърба.
Рядко мазвам  vellutan , крем, който ми изписаха от клиниката. Не ми помага слънце и море. Напротив, обострят се участъците. Има значение витамин Д за състоянието на кожата.
Кремовете и мазилките облекчават, но не лекуват. Трябва да се изключат от диетата някои храни и да се избягва стресът.

# 296
  • Мнения: 7 357
При първи преглед Ви предлагат биологично лечение? Това е много несериозно. Наследственост има голяма при псориазис. Появява се или се влошава през пубертета, по време на бременност и стрес.

# 297
  • Мнения: 215
В Германия честно нямам доверие на лекарите. Живея в Берлин, за да не обобщавам за цяла Германия. И там ще отида на преглед. Пациента не е толкова важен, колкото здравната каса и здравната ми застраховка. Говоря от опит. Последната седмица не ми бяха изписани инджекции, които трябваше да си ги слагам по време на бременност, за да нямала проблем гинеколожката със здравната каса. На 42 години съм. След доста години борба за бебе, станах мама. Това са последствията. В рода ми, както от страна на майка и татко, прадедите ми  са почти столетници. Аз израснах с пра баби и пра дядовци, както и родителите ми. Ами точно до 5то коляно, нямаме в родата болни от псориазис. Предполагам го отключих от стрес и лекарства. Който живее в чужбина знае за какво става на въпрос. Нямам наднормено тегло, но не се храня добре. С две малки деца, честно ям каквото ми е под ръка. Ще променя това. Относно лекарката, която ми изписа тези лекарства- сигурно защото плаката на единия ми крак е много голяма и много зле. Ще пробвам без кортикостероиди. Благодаря на всички отговорили ми. Мъча се да свикна с мисълта и диагнозата си за болестта т.е. да приема, че съм болна от псориазис. Макар, че едната плака е от почти 1 година.

# 298
  • Мнения: 679
Аз използвам Юсерин атопи контрол, мажа плаките и чакам да попие. На малки участъци се изчисти. Не използвайте кортикостероиди. Имам аденом на надбъбречната жлежа, който следя, но е възможно да се е появил от кортикостероидите.

# 299
  • Мнения: 6 798
Emonka честито и дано сега се успокоиш и се радваш на детето и на вас много и на целия живот и да минат всякакви странични ефекти ! Забравяй проблемите. Преборила си ги вече .

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт