Кой е виновен?

  • 3 520
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 569
Запитах се днес кой е виновен че не уча това което искам, кой е виновен че не живея там където искам и кой е виновен че животът ми ще протече така както на моите родители?
Те нямаха пари и затова уча задочно,те нямат пари и не могат да ми осигурят материална подкрепа за да живея отделно, което в момента искам,те винаги са били по плахи и нерешителни, което се отразява върху мен колкото и да не искам да е така. Замисляли ли сте се какво са ви дали вашите родители/освен любов/ и какво вие ще можете да дадете на децата си един ден. Ще имате ли пари за да ги изпратите да учат в друг град, ще им осигурите ли някакъв старт в живота или ще ги оставите сами да се справят. Не търся съвет или укор защо аз не си осигуря пари и т.н.не става въпрос за това, а просто се чудя от кой в крайна сметка зависи животът ни. Не зависи ли бъдещето ни точно от мама и татко, от това какви са те, на какво са ни научили и какво ни дават като материална помощ, защото без пари на никъде не можеш да тръгнеш.

# 1
  • Мнения: 3 715
А защо трябва родителите ти да те подкрепят материално, за да живееш отделно? Аз живеех отделно от моите родители, докато следвах, защото работех на две места, за да се издържам сама. Не мисля, че точно за това нещо си зависима от родителите си. Не можем да чакаме те вечно да ни помагат. В един момент човек трябва да вземе живота си в ръце и сам да се оправя, а не да търси виновни.

# 2
  • Мнения: 2 495
Оххх..позната история, все едно аз съм го писала Rolling EyesАз ще ти кажа кой е виновен-ДЪРЖАВАТА НИ Е ВИНОВНА.. #Cussing out

# 3
  • Мнения: 4 806
nikitita, животът е такъв, какъвто ние си го направим.
Определено, има неща, които зависят от родителите и определено в повечето случаи те много се стараят, за да осигурят най-доброто за децата си. И мен ме хваща яд понякога, като разпозная техни черти у себе си, а не ги харесвам ... Не са ми дали нищо материално, като старт в живота, ама към днешна дата грехота е да се оплача от това, което имам. Не са го постигнали те, а моето семейство (нямам предвид само себе си, защото и мъжът ми има роля за това). Затова, искам да те посъветвам да не се опитваш да прехвърляш отговорността за своя живот на своите родители. Не си права. Отговорността е изцяло твоя. Те са ти дали най-ценното - самия живот, но какво да правиш с него си е само твоя работа.

# 4
  • Мнения: 2 332
Много е лесно да обвиняваш някой друг за това, което не си, за това, което не си постигнала... и аз го мога това, но действа за много кратко време. В крайна сметка ако човек е достатъчно мотивиран може да постигне всичко. Вашите нямат възможности да те издържат? Ам има стипендии, да не говорим че много голям процент от студентите работят докато учат - да не говорим пък за задочно обучаващите се... Малко са ти дали родителите? Те са длъжни да задоволят всеки твой каприз или желание? Не мисля, че е така.

# 5
  • Мнения: 4 651
Като искаш нещо се стремиш да го получиш. Не че са много за пример американците, ама като станат децата на 18 и им бият шута да се оправят самички. Родителите са тези, които те възпитават и сигурно има значение по-плах или по-решителен ще си, но това дали ще ти осигурят материални придобивки - кола, къща, издръжка и прочае не е задължително да има нещо общо със това как ще се стече живота ти.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Никой не е виновен,животът ти ще бъде такъв какъвто сама си го направиш.Моите родители са давали докогато са  имали,след тва времената се промениха,те се разболяха и работеше само татко с такси.Аз ученичка в 10 клас,започнах лятото работа,след тва продължих да бачкам,до обяд на у-ще,следобяд на работа.Помагах вкъщи,давах пари за разходите и така.Абитуриенският бал си го направих от до сама,всичко си купих и платих с мои пари.След тва само  работа и работа,но поне бях самостоятелна и не бях в тежест,а напротив в помощ.Така,че мила стягай се и мисли как да живееш по добре и да получаваш,каквото искаш-лесно нема.Успех!

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Човек е господар на решенията си, никой освен теб не ти е виновен. Виж, ако ти е по-удобно да се самосъжаляваш и да чувстваш, че нещо ти е било отнето, моля, кажи, все ще се намери някой да те погали по косъма.
Животът, който живеем е животът, който заслужаваме, всеки, който си вярва, че заслужава повече, а не се е постарал, просто има още хляб да яде.
Ако и да съм злобна

# 8
  • Мнения: 569
Аз в момента работя и уча задочно и един лев не искам от тях/нито лев/.Много ги обичам,но се чудя защо навремето когато е можело не са направили това и това за мен/курсове, спорт/и сега нищо нямам за което да се хвана и да се развивам

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
Щом те не са го направили,трябва ти да го направиш.Ориентирай се сама на някъде и дерзай,няма цял живот да съжеляваш и да ги упрекваш,че не са ти дали старт в живота,я.

# 10
  • Мнения: 552
Разбирам какво имаш предвид, но все пак не си съвсем права според мен. Е, хората са различни... нормално е  Simple Smile
Мен ако ме е яд за нещо на родителите, става дума за неща от емоционалната сфера... че не са ми давали достатъчно подкрепа, любов и одобрение, както че са ме възпитали ограничено, с което се боря цял живот. Нооо... така пък човек има мегдан за развитие  Joy
Що се отнася до спорта - и с мен е същото... не съм възпитана в такъв дух, което е кофти и за фигурата, и за самочувствието, и за цялостния начин на живот. Но поне се опитвам... дори сега бяхме за 2 дни на море и се качих на сърф, без да ми пука от килограмите, с които се боря безуспешно след раждането  Mr. Green Сигурно съм била чудна гледка... но, както вече казах, абсолютно не ми пука вече  Peace Това му е майката... гледай си живота, хич да не ти пука - и най-вече, не се взирай в стари работи - гледай напред и се опитвай да променяш нещата, които не ти харесват... бавно става, но пък резултатите ще ти харесат  Simple Smile
За мен, когато има проблем, въпросът "кой е виновен" не седи - или поне се опитвам да е така, защото каквото и да излезе в отговор, все не е градивно... много по-важно е да се направи нещо конкретно по въпроса.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 249
nikitita, аз пък съм от обратния вариант семейство. Не че родителите ми не са имали финансови проблеми, то през 90-те кой ли не е имал, но като цяло аз съм израстнала в семейство с много материално и малко духовно! Родителите ми толкова бързаха да ме възпитат, облекат и изучат, че забравиха да ме обичат!

Изнесох се от нас на 20 годишна възраст. Ако не бях срещнала мъжа ми, щях да замина някъде - на бригада например или да се изнеса с приятели на квартира! А курсовете и спорта тепърва сега си ги набавям! Откривам какво ми се прави, събирам пари и го правя! Вярвам, че можеш! Стига да искаш! И не, това не е банално, дори в БГ!!!

Единственото, което ти пречи, е вечният въпрос - КОЙ Е ВИНОВЕН! Аз пък ще ти кажа, че виновен няма или ако може да има, то това си само ти. Родителите ни са ни били "длъжни" когато сме били бебета, деца, тийнейджъри. Един човек на 20-22-25 години няма място до полата на мама и ако сам не намери хобито, спортът, професията, приятелите, заниманията, които да го направят щастлив ОТ ТУК НАТАТЪК, няма кой да го направи. Миналото е минало. Гледай напред!

# 12
  • Мнения: 1 629
 Shocked Това е описателният израз на отношението ми по темата.
Виновен има, да, и това си ти. И учението и начинът на живот е в твои ръце и ти явно го знаеш. Почитта и обичта към родителите е най-малкото, което им дължиш. Не бъди сигурна, че и да бяха спонсорирали желанията ти, животът ти би бил непременно друг. Помисли си за малко дали не заслужават твоето уважение и вместо да се жалваш по форумите им го окажи.
Извинявам се, че звуча грубо, но казусът 'някой ми е длъжен' ме отклонява от спокойното подминаване.

# 13
  • Мнения: 46 526
Не приемам този начин на мислене, вината е в теб, не в родителите ти ...

Моите ме издържаха, докато бях в Унивеститета  Heart Eyes Hug въпреки това нито за момент не съм спирала да работя (редовно си завърших), сигурна съм, че щях да се справя и без тях, изкараните пари изхарчих за забавления  Tired

# 14
  • София
  • Мнения: 6 182
Да, родителите дават насоката, но човек решава сам. И дори не зависи толкова и от възпитанието, колкото от характера на самото дете. Има скромни и плахи родители с амбициозни и решителни деца. Те ще се измъкнат от семейното жилище, от малкия град, от закостенелите норми каквото и да им коства това. Има и срамежливи деца на отракани родители. Тях цял живот ги тикат и вреждат някъде, а децата се чувстват неловко и не на място и пак не са щастливи. На някои деца им идват в повече курсовете и спорта, които са родителска амбиция, а на други не са им достатъчно.
Трудно е когато деца и родители не са в синхрон и със сходен темперамент. Но трябва и двете страни да се разберат и да се приемат такива каквито са.

# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Курсове и спорт  #Crazy Ми ти не си ли ги търсеше? Семейството ми е имало много тежки моменти от към финансова страна, но колай си има. Картата за библиотека е без пари, но някой трябвада чете, нали? Който иска намира начин. Тъй като не съм в настроение да споделям за себе си, ще ти спестя, но пък да тръгна да те съжалявам, щото не си ходела на курсове...  Joy  Mr. Green
Уф, нейсе, дотук, че ще ми излезе име  Stop

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Всеки има някаква съдба и трябва да е наясно, че не може да има всичко... Някои хора им върви на пари, други на любов, трети на приятели, или кариера, някои (щастливци) успешно съчетават всичко гореизброено.
Семейството предопределя до някаква степен какъв ще е човека, като характер, но не и като възможности, според мен. Защото много успели хора са тръгнали от нулата и са успели, ако зависеше само от мама и татко, тогава нямаше да има проспериращи бизнесмени, учени и т.н., които са сираци, не мислите ли? А определено има такива, дори хората в неравностойно положение като че ли имат по - голяма смелост, хъс и воля за борба!

# 17
  • Vienna
  • Мнения: 519
единственото моето те са ДЛЬЖНИ да ти дадат е тяхната ЛюБОВ (и дори това не го правят вси4ките родители)! вси4ко друго е в твоите рьце.

# 18
  • Мнения: 6 206
Без да звучи поучително - работя от 14 годишна, от 17 годишна не съм видяла 1 лв от родителите си, да не говорим, че и тях не видях, на 20 прекъснах висшето си образование, защото просто нямаше как...
На 22 си купих собствена кола и вече знаех, че няма невъзможни неща стига наистина да искаш нещо.
Сега съм на 29, продължавам да уча, краят не му се вижда, обаче въобще не ме е страх.
Никого не обвинявам за това, че прекъснах, ако исках, можех, просто не ми стигнаха сили и избрах по-лесното...
От сега знам - детето ми няма да види нищо на готово, ще се бори и ще си изработи всяко едно нещо.
В много грешна пътека си, въобще всеки, който си мисли, че някой му е длъжен, за мен лично, е обречен все да търси треската в окото на другите, а да види собствената си греда.

# 19
  • Мнения: 1 731
Не е правилно да изискваш! Stop
Те са ти дали това ,което са имали.И ако това е само любовта,значи си богата.Радвай се,защото сама много добре знаеш ,че някои деца са лишени и от това.Ще кажеш че това е пораженческа психика.
Не съвсем.Сега му е времето да учиш ,да се усъвършенстваш  и да побеждаваш и много добре знам ,че само така победите са най-сладки. PeaceАз също нямам нищо материално от родителите си,но ми е все тая.Не съм на улицата,здрава съм,имам две прекрасни деца и съпруг,когото много обичам.Другото все ще се нареди.
Е,и аз съм плакала посред нощ,че нямам това или това,но не ги виня. NaughtyМоже би защото не искам и мен един ден да ме винят,незнам.Правя ,каквото ми подскаже сърцето,пък за резултатите ще се съди по-късно.  bouquet
Така че -ДЕРЗАЙ И ГОРЕ ГЛАВАТА! Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
Вярно е, че при равни други условия и характер на децата, тези които живеят в по-голям град или родителите им са по-богати имат повече възможности. Но нима родителите са виновни, че те самите са родени на определено място.
Да, ако родителите ми не бяха българи, а италианци щях да говоря перфектно италиански, а сега не знам и дума.

# 21
  • Мнения: 7 914
Ако ти не искаш да си помогнеш, никой няма да може!

# 22
  • Мнения: 8 917
Не зависи ли бъдещето ни точно от мама и татко, от това какви са те, на какво са ни научили и какво ни дават като материална помощ, защото без пари на никъде не можеш да тръгнеш.
Да, зависи. За което само мога да се радвам и да благодаря на Бог, че имах най-страхотните родители /мир на праха на татенцето ми Cry/, които винаги заставаха зад мен и всичко, което исках и към което се стремях ми помагаха д достигна, без да ме разглезят Hug

# 23
  • Мнения: 1 446
Без да звучи поучително - работя от 14 годишна, от 17 годишна не съм видяла 1 лв от родителите си, да не говорим, че и тях не видях, на 20 прекъснах висшето си образование, защото просто нямаше как...
На 22 си купих собствена кола и вече знаех, че няма невъзможни неща стига наистина да искаш нещо.
Сега съм на 29, продължавам да уча, краят не му се вижда, обаче въобще не ме е страх.
Никого не обвинявам за това, че прекъснах, ако исках, можех, просто не ми стигнаха сили и избрах по-лесното...
От сега знам - детето ми няма да види нищо на готово, ще се бори и ще си изработи всяко едно нещо.
В много грешна пътека си, въобще всеки, който си мисли, че някой му е длъжен, за мен лично, е обречен все да търси треската в окото на другите, а да види собствената си греда.


Все едно си писала за моя живот. Не искам да кажа , че съм постигнала много , но всичко което имам си е мое и никой нищо не ми е дал даром.
Успех в живота! Peace

# 24
  • Мнения: 765
 Има доста хора с такива родители , или по-тежки дори , които все пак успяват да изживеят живота си както искат , да го подредят както искат и да не се страхуват да бъдат решителни. Никога не съм чакала нещо от моите родители , нещо повече - не бях ги виждала години , но това е друга тема . Обичам ги такива каквито са и не смятам , че те са отговорни за решенията ми , след една определена възраст , нито за начина ми на живот. Помисли за себе си и ако нещо не ти харесва - промени го . Колко компромиси си готова да направиш за да си промениш живота? Всеки си плаща цената на избора , може би ти липства смелост да поемеш тази отговорност ?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Бъдещето ни зависи наистина в голяма степен от мама и татко, но не точно така, както ти го мислиш. Понякога поднесеното на тепсия, може да е по-лошо от живот с известни лишения. Някои успяват да се възползват добре от материалните възможности, които им се предоставят от родителите, други - стават разглезени и неспособни сами да вървят по пътя си. Трудностите, понякога пречупват или смачкат, но друг път именно те създават силни и борбени личности. Така, че в крайна сметка ключът е в теб. Никой предварително не знае кое е за добро, кое - за лошо.

# 26
  • Мнения: 5 647
Защо смяташ, че родителите ти са виновни за всичко? Бабите и дядовците ми не са имали почти нищо, но това не е попречило на моите родители да учат и да постигнат много. Е, времената тогава са били други, но това, че нямаш жилище и не можеш да учиш не зависи от тях, а от теб. И това как ще се развие живота ти от тук нататък, определяш само ти. Що се отнася до мен, моите родители са ми дали много и, да, поднесено на тепсия, но това не ми пречи да  момента да се старая да постигна повече и да искам повече.

# 27
  • Мнения: 4 473
Всеки си носи кръста и никой, абсолютно никой не е виновен на другия! След навършване на пълнолетие, човек трябва да се справя сам с живота. Дали ще учи, работи или лентяйства - негова си работа. Ако нечии родители са издържали финансово детето си - плащали са следването му и са покривали всички останали разходи - чудесно, благородно завиждам на такива! Но, всичко това е на добра воля и възможности, а не защото са длъжни!
Аз не съм получила нищо от моите родители като финансова подкрепа. Започнах работа на ненавършени 14 години и се издържах сама. Така беше до момента, в който се омъжих и забременях. Да са живи и здрави родителите ми - от тях не чакам нищо повече от весело прекарване когато се видим(а това е твърде рядко). Не им се сърдя, не виждам смисъл да го правя, въпреки че това се е отразило на целият ми живот - преглъщам и продължавам напред. Стига ми да знам, че живеят прилично и са здрави, за останалото се грижи съпругът ми (да е жив и здрав), надявам се в скоро време и аз да се върна на работа.

# 28
  • Мнения: 819
Аз в момента работя и уча задочно и един лев не искам от тях/нито лев/.Много ги обичам,но се чудя защо навремето когато е можело не са направили това и това за мен/курсове, спорт/и сега нищо нямам за което да се хвана и да се развивам

За това наистина имат вина и родителите! Защото тия неща се мислят отрано.И въпросът е точно в това- да осигурим на децата си възможност за развитие и някакъв старт, някакъв минимум.И ако това се спазва поколения наред,то всяко следващо ще има повече от предишното.Например ако аз имам апартамент и мъжът ми също,то един ден детето/децата/ ни няма да започнат от нулата,да търсят квартири и т.н. и така , ще им осигурим поне покрив над главата и като прибавим "курсове,спорт" и т.н. /просто като пример/ им осигуряваме добра възможност да могат да продължат живота си  самостоятелно и да бъдат независими!
/Май сложно се изразих,ама аз си се разбирам  Mr. Green/

# 29
  • Мнения: 217
Дадоха ми всичко. Най-ценното - научиха ме да съм самостоятелна.  Hug

# 30
  • Мнения: 217
Човек е господар на решенията си, никой освен теб не ти е виновен. Виж, ако ти е по-удобно да се самосъжаляваш и да чувстваш, че нещо ти е било отнето, моля, кажи, все ще се намери някой да те погали по косъма.
Животът, който живеем е животът, който заслужаваме, всеки, който си вярва, че заслужава повече, а не се е постарал, просто има още хляб да яде.

Анджък, де, точно си го казала! Ама то е въпрос на интелигиентност, светоусещане и манталитет е да ги осъзнаеш тия неща...

# 31
  • Мнения: 552
По повод курсовете и спорта... чудя се, защо всички обръщат темата все към парите? Според мен това не е основното в случая... макар че очевидно за тези неща са нужни пари - когато си неориентиран тийнейджър, понякога трябва някой просто да ти посочи, че съществуват такива възможности и те са достъпни за теб... и това е по-важната страна на нещата от материалната. В семейството на родителите ми не са липсвали чак толкова пари - просто по ред причини самите те не са спортували и не им е хрумнало да ме насърчат да се занимавам с това... разбира се, има деца, които сами се сещат и искат различни неща, които са от полза за развитието им, но далеч не всички са такива  Whistling

# 32
  • Мнения: 569

  Вие ме нападате, а изобщо в случая не търся това. Просто ви питам кой е виновен? Искам вашето мнение относно ролята на родителите в живота ни. Защо едни имат и дават,защо други нямат, но искат да дават и защо трети нямат и не искат да имат за да дават/любов,съвети,разбиране,подкрепа,пари/. А относно моето семейство аз много ги обичам, дали са ми много неща и са ме научили на много, но само ако бяха малко по настоятелни и непреклонни сега можеше и те и аз да живеем друг живот, по добър от този в момента. Това ми е мисълта. Интересно ми е да споделите при вас как е или как е било. Всички които в момента сте майки на малки деца не мислите ли за бъдещето им отсега. Къде ще учат, с какво ще се занимават извън училище, какви са им интересите и т.н. Не правите ли планове за тези неща???

# 33
  • София
  • Мнения: 35 963
Много е лесно да обвиняваш някой друг за това, което не си, за това, което не си постигнала... и аз го мога това, но действа за много кратко време. В крайна сметка ако човек е достатъчно мотивиран може да постигне всичко. Вашите нямат възможности да те издържат? Ам има стипендии, да не говорим че много голям процент от студентите работят докато учат - да не говорим пък за задочно обучаващите се... Малко са ти дали родителите? Те са длъжни да задоволят всеки твой каприз или желание? Не мисля, че е така.
Peace
Мен са ме подкрепяли и са ме  издържали /за всеки мой каприз/, но така се е случило.
Имах приятелка, която освен че не я издържаха нейните родители, но тя работеше /и учеше/ и всеки месец заделяше нещо за тях.Възхищавах се на смелостта и. За нея нямаше невъзможни неща.

# 34
  • Мнения: 481
Аз разбирам въпроса ти по-скоро, дали да имаме деца, ако не можем да им осигурим добър живот. Ако е това идеята ти, моят отговор е - да може да имаш дете и с ограничени възможности. Тук важи максимата дупе знае 2 и 200.
Вчера в предаването на Милен Цветков някаква майка се обади и каза, че било ужасно скъпо на морето. За нея и за 5год. й дъщеря й взели общо 14 лв. за квартира и тя купувала лютеничка и това яли. Накрая почивката й излязла 900 лв.  #Crazy Той я попита защо - отговорът й беше, че детето искало бънджи, патенца, сладоледи и т.н.... Е , след като имаш за бънджи, защо да нямаш и за супа за детето , а го храниш с лютеница за по-евтино? Всеки има различни приоритети. Значи едни родители могат да водят детето си на уроци, курсове, спорт, а други на бънджи, патенца и др.

# 35
  • Мнения: 569
Не става въпрос за това дали да имаме деца, а за това кой носи отговорност какви ще бъдем и как ще се развие животът ни? Не зависи ли от родителите в крайна сметка ???

# 36
  • Мнения: 7 391
Не зависи ли бъдещето ни точно от мама и татко, от това какви са те, на какво са ни научили и какво ни дават като материална помощ, защото без пари на никъде не можеш да тръгнеш.
          Много точно казано:от това какви са те,на какво са ни научили само за материалната помощ нещо не съм съгласна.Какво значи,не са ми платили да уча?Защо трябва да чакаш някой та било мама и татко да ти осигурят материалните ценности,образованието?След като навършиш 18 нямаш ли умението да се оправяш сам /да не говоря,че това трябва да стане още по-рано като изключим финансите за по-ранния период/ какво всъщност са ти дали?Ако си научен да мрънкаш и да чакаш  НИЩО не са ти дали.Мама и татко не са вечни и докога ще могат да угаждат на всички финансови прищевки,да не коментирам ,че и там трябва да са те научили да знаеш къде е границата."Готови пари бързо се харчат" май така беше поговорката дано са те научили и да можеш да ги изкарваш.Как смяташ да живееш ?Цял живот ще чакаш някой да ти осигурява всичко - мама,тате,мъжа и т.н.
                        Няма да коментирам,че в целия свят /с малки изключения/ младежите доста рано напускат бащиния дом и не им го осигуряват мама и тате,а сами учат и работят,дори на няколко места.Само тук чакаме някой да ни свърши работата,да ни сервира ,да ни осигури дом.Какво ще правиш ако твоите деца се обърнат към теб с подобни искания и упреци?Имам съседи втори брак,дъщеря красавица и пълен темерут ,ходи като черен облак, майка и се оплаква,че ги ругаела,че са бедни,нямат пари и не и осигуряват какво ли не.А родителите нямат други деца от първите си бракове.Цялата си обич и грижа ,финанси всичко е посветено на единствената.И какво са пропуснали?Двамата са научни работници говорещи по няколко езика,интилигентни и възпитани.С добри заплати,но не и за мерцедеси и задморски купони.А тя милата я мързи да гледа.Плащат се уроци по какво ли не вкл.рисуване,иконопис и т.н.Да не говоря,че майката е болна.Никаква жалост към собствената си майка.Какво всъщност са я научили когато са задоволявали капризите и?И какво са "отгледали" в къщи?Човек трябва да се замисли преди да обвинява.
                        Забравих и добавям:"Крушата не пада по-далеч от дървото".Това ,което липсва на родителите трудно се дава на децата и те няма как да ги надскочат.Не говоря за пари.Отговорност носят не само родителите.По принцип човек се формира в семейството,в обществото /на улицата / и от възпитанието.Така,че за своите успехи и неуспехи не бързайте да "обвинявате " родителите.

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 19:20 от Didia

# 37
  • Мнения: 569
 Аз не обвинявам ако намекваш за това!!!!!!!!! Laughing

# 38
  • Мнения: 569
И съм благодарна, че не са ме глезели извън рамките на нормалното, защото сега имам претенции че съм добре възпитана и интелигентна млада жена,  която просто се интересува от вашето мнение по темата.

# 39
  • Мнения: 3 715
Аз не търся виновни в случая. Приемам родителите си такива, каквито са. И аз не съм живяла чак в такова охолство, били са ми отказвани много неща, родителите ми не са нито напористи, нито особено предприемчиви, но аз ги приемам такива, каквито са и смятам, че ако човек обича родителите си, не би търксил вина. Аз приемам факта, че моите родители са направили точно такъв избор, решили са да живеят скромно и скромно да възпитат децата си. Въпрос на приоритети.

# 40
  • Мнения: 1 288
напълно разбирам какво има предвид никита. и наистина се учудвам защо я нападате. тя не обвинява никого, просто пита от кого зависи.
моят живот хич не е бил лек. работя от много малка. живяла съм само с майка ми. но пък тя ми е дала всичко каквото е могла. ходех на какви ли не курсове. спомням си, че чакаше всяка есен пред алианса от 5 часа сутринта, за да ме запише на английски. когато аз плачех и бягах от часовете там, чакаше отпред по време на уроците. записваше ме на танци, кънки, рисуване, спортна гимнастика. каквото се сетите. освен английския за нищо друго не ме е насилвала. сега съм й много благодарна, защото с този английски си изкарвам хляба цял живот досега.
материално започнах от нулата. всичко което имам- кола, къща и т.н. съм ги платила сама. но отново благодарение на това, че майка ми беше непреклонна за езика.
лично аз на моите деца смятам да осигуря възможност да получат най-доброто образование. смятам, че това е основното, за да се оправят сами по-нататък.
а до това какво от характерите на родителите се предава на децата, мисля, че там контрол нямаме. или поне е ограничен.

# 41
  • Мнения: 3 394
всеки си има цел и сам си намира начини за постигането й-това дали родителите помагат е въпрос на желание и средства!
лошото е,че все още не са развити т.нар. студенстски заеми в бг, с които всеки си учи каквото иска и ги връща на доста ниска лихва!
а въпросът за жилище-теглиш пак заем и си го изплащаш сам, не виждам защо мама и тате трябва да се бъхтат за теб и след пълнолетието.

# 42
  • Мнения: 4 629
Родителите ми са ми дали достатъчно. За мен са се грижили също и други членове от семейството. Надявам се да мога да отгледам сина си (и други деца, ако имаме в бъдеще), да мога да го изпратя в добри училища, да му осигуря приличен дом, вкусна храна..... Ще направя това, което е по силите ми. Животът ни зависи от родителите докато сме деца. После всеки поема пътя си  Peace

# 43
  • Мнения: 4 629
Забравих да кажа, че според мен виновни няма

# 44
  • Мнения: 2 085
Бъдещето , в моя случай не зависеше от мама и татко.Колкото можаха-помогнаха.От там нататък-сама.Затова не обинявам никой, ако има виновен, съм само аз.

# 45
  • Мнения: 5 317
Замисляли ли сте се какво са ви дали вашите родители/освен любов/

Абсолютно всичко са ми дали и продължават да ми дават.

Общи условия

Активация на акаунт