Френски мадами

  • 20 297
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 353
В Ст Мало е хубаво,ама аз бих ти препоръчала богатите квартали на Париж...С идеята някои ден да живee в 200 квадратни метра с изглед към Аифеловата кула,например  Joy Joy Joy

# 271
  • Мнения: 49
chaumont  това е добро предложение  Laughing
Момичета имаме друг проблем.Мъжът ми е спортист и този сезон ще играе тук.На него веднага му изкараха работна виза.Тъй като ще стоим повече от 3 месеца и на нас със Сами ни трябва виза.От клуба оба4е ни казват, че не можело,защото аз няма да работя.Такива проблеми до сега не сме имали,защото с представянето на акта за брак и на мен са ми изкарвали виза.Какви са възможностите?

# 272
  • Мнения: 1 017
А колко време ще стоите? Защото по принцип процедурата по издаване на документ за пребиваване е дълга и може би за това ти казват че не може, в смисъл ако стоите малко повече от 3 месеца. Иначе в момента  в който на него са му задвижили документите би трябвало и на вас заедно с неговите.

# 273
  • Мнения: 11 316
Гледам, че си говорите за подправките.
Няма ли при вас Биомагазини или нещо от немския тип Реформхаус (здравословни магазини) - там би трябвало да имат. Друг вариант е по аптеките, ако имат за билка да го ползват.
Но определено нямат същия мирис като българските - нито мащерката, нито чубрицата, нито джоджена (него намерих в един турски магазин, ама пак не беше същото). Може и в арабските магазини да има.

# 274
  • Мнения: 353
Мразя месец септември..Преди го свързвах с неизбежното тръгване на училище...И не че съм имала проблеми,или лоши озенки ,но все пак 15 септември не е от лубимите ми дни...
И тук във Фр нямам повече поводи да обичам месец септември...От две години вече това е месеца в които  подновявам картата ми за пребиваване...Първият път си я получих след 9 месеца ходене по мъките Дано този път посрещнем Дядо Коледа заедно....
И като за капак,че може случаино да се порадвам на спокоиствие хазяиката ни помоли да напуснем квартирата възможно наи-бързо,защото не искала никакви бебета в лубимия си апартамент...Отначало ни даде два месеза предизвестие,тоест до края на октомври,но днес се обади да побързаме,че си намерила други квартиранти...как да го обичаш този  септември...
Kery 25,Надин правилно ти казва,4е френската бурократична машина е много бавна и тежка...Ако наистина си за кратко просто нqма смисал да се товариш и с това.Просто питаи дали можете при нужда с малката да ползвате здравната осигуровка на съпруга ти..А докато му изтече договора ще сме влезли в Европеиския сыуз и няма да имаш нужда от фр документи

# 275
  • Мнения: 147
chaumont  това е добро предложение  Laughing
Момичета имаме друг проблем.Мъжът ми е спортист и този сезон ще играе тук.На него веднага му изкараха работна виза.Тъй като ще стоим повече от 3 месеца и на нас със Сами ни трябва виза.От клуба оба4е ни казват, че не можело,защото аз няма да работя.Такива проблеми до сега не сме имали,защото с представянето на акта за брак и на мен са ми изкарвали виза.Какви са възможностите?
Ами защо не попиташ в префектурата там където живеете в момента,от там със сигурност ще те упътят какво е необходимо за да ти изкарат и на теб виза!Аз съм с виза по брачен договор(нямам работна),тоест ползвам правата на работната виза на съпруга ми така е и със здравните осигуровки(прикрепена съм към неговите-така ще стане и с бъдещото ни дете).Но според мен седиш ли повече от 3-месеца ти е необходим някакъв документ, ако ще да е и временно "респисие",за да нямаш проблеми при излизане от Франция или влизане в България след време!Не разчитай на влизането ни в Европа, че няма да имаме нужда от визи,до колкото съм запозната поне година ще отнеми на всяка страна от членките да оформи своите клаузи по отношение на новочленикте- България и Румъния!Това е мое мнение разбира се ,най точно могат да ти кажат длъжностни лица работещи в префектурата занимаващи се с нас емигрантите. Flutter
Но определено съм съгласна с френската бюрокрация, която може да ти довлече много нерви #Crazy и неприятност!За издаването на моята виза чакахме 1 година и за направата на едно досие искат от "девет кладенеца вода" !А след като вече я получих продължавам да имам не един проблем:първо не ми признаха че съм запазила моминското си име и веднага ме прекръстиха с фамилията на мъжа ми   #Cussing out,след което трябваше да се разровя из френските закони, за да им докажа че имам право на моминското си име.За момент си бях помислила: че България ли ще излезе по демократичната република?  #CrazyА това че за подновяването на визите се чака с месеци......възмутена съм, че ако ти не си потърсиш сам правата и законите, никой не е "в час" да ти помогне!   Laughing
Но всеки път при среща с бюрократи и чиновници си "отварям очите на шест"  Shocked,защото дори и името не могат правилно да ти напишат и такива елементарни грешки правят за които объркават живота на човек  Whistling!
Разпитвай за всичко,дойзяснавай подробностите зада ти е мирна после глават!  Flutter

# 276
  • Мнения: 235
след като вече я получих продължавам да имам не един проблем : първо не ми признаха че съм запазила моминското си име и веднага ме прекръстиха с фамилията на мъжа ми   #Cussing out,след което трябваше да се разровя из френските закони, за да им докажа че имам право на моминското си име.

точно с това твърдение абсолютно не съм съгласна.  във всички френски официални документи (за огромна разлика от българските) на всякъде има отделна графа за моминското име и отделно за името по съпруг.

# 277
  • Мнения: 49
Здравейте момичета,в понеделник ще отидем сами в префектурата,защото ако раз4итаме някой друг да го направи е ясно,4е няма да стане.Вси4ки с които говорихме казват,4е след като имаме брак няма проблем и на мен да ми изкарат виза.Ще седим окола 8 месеца и не искам да рискувам.Защото при завръщането ни в бг най-вероятно българите ще ми направят проблем.Все пак благодаря за помоща.
Поздрави.

# 278
  • Мнения: 768
С поканата която имате на мъжа ти трябва да отидете във префектурата. Той предполагам че има и виза, защото такава обикновено правят на хората които отиват да работят във Франция за повече от 3 месеца, било то 8 месеца, било година. Има един закон от 58 година според който на теб трябва да ти направят адресна регистрация след като мъжа ти работи във Франция легално.
Виза не могат да ти направят, заради това правят адресна регистрация (titre de sejour).
http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F2209.xhtml?& … ravail&l=N110
Много е възможно в съответната префектура да не знаят за този закон.
Затова най-добре някой твой близък да отиде във френското посолство в София и да поиска разяснение за твоя случай. Тъй като за съжаление нямаме визов режим със Франция ти е нямало как да си направиш входна виза тъй като не си дошла на работа тук, но след като мъжа ти работи тук трябва да имаш право на адресна регистрация. Да пребиваваш нелегално не е желателно.
Проблем могат да ти направят не само българите, но и местните.
Тук са големи бюрократи и добре да си изясниш всичко.
За гореспоменатия закон знаят във френското посолство в София (за съжаление не помня нито точно как се наричаше и досега рових да вида нямам ли копие от него), но при добро желание могат да го изпратят по факса във вашата префектура.
Ако намеря копието от закона ще го сканирам и ще ти го пратя, дано все още го пазя.

# 279
  • Мнения: 49
Ружа72 благодаря ти много.Визата на мъжа ми вече е готова.

# 280
  • Мнения: 1 194
Извинявайте, но на какво казвате виза? На това, което се издава от посолството или тук от префектурата?Аз доколкото знам тук визи не дават, а Titre de séjour което си е "визата " всъщност, не адресна регистрация....
Ако той има работна "виза" ти имаш право на Titre de séjour със статут visiteur, не ти дава право на работа, но можеш да живееш тук с мъжа си и да ползваш неговите права като здравна осигуровка и тн. Прави се на място в префектурата.

# 281
  • Мнения: 147
след като вече я получих продължавам да имам не един проблем : първо не ми признаха че съм запазила моминското си име и веднага ме прекръстиха с фамилията на мъжа ми   #Cussing out,след което трябваше да се разровя из френските закони, за да им докажа че имам право на моминското си име.

точно с това твърдение абсолютно не съм съгласна.  във всички френски официални документи (за огромна разлика от българските) на всякъде има отделна графа за моминското име и отделно за името по съпруг.
Не знам точно с какво не си съгласна или просто не си разбрала какво съм написала?!Факта е, че въобще не съм взела фамилията на мъжа ми а съм си запазила и трите имена отпреди бракосъчетанието.А при направата на Titre de séjour на мястото на моминската ми фамилия написаха тази на мъжа ми(дори и с неправилното произношение:както би трябвало на български с окончанието "-ва")!С това искаха да кажат че съм омъжена ,но това че не съм взела фамилията на мъжът ми не значи че не съм омъжена за него по българските закони, както и по френските с които по късно се запознах за да реша този проблема и да ми сменят Titre de séjour с правилната ми самоличност.

Извинявайте, но на какво казвате виза? На това, което се издава от посолството или тук от префектурата?Аз доколкото знам тук визи не дават, а Titre de séjour което си е "визата " всъщност, не адресна регистрация....
Ако той има работна "виза" ти имаш право на Titre de séjour със статут visiteur, не ти дава право на работа, но можеш да живееш тук с мъжа си и да ползваш неговите права като здравна осигуровка и тн. Прави се на място в префектурата.

Права си че официалния документа за пребиваване в Франция е  Titre de séjour, която се издава на базата на visa ,издадена в Френското посолство в България и важи 3-месечен срок в който трябва да изкараш  Titre de séjour.Затова и си мисля че kery25 е трябвало да се запознае с това още преди тръгването си за Франция в посолството.Защото до колкото съм запозната новия закон за издаване на  Titre de séjour-по семейно събиране трае 2-години след подаване на документите(преди това беше година),което обезсмисля това чакане след като kery25  ще пребиваваш 8-месеца!Надявам  Praynig се с някаква адресна регистрация за която споменава Ружа72 да можеш да останеш!Но за моя случай чаках година и за мен важеше закона както за всички туристи- пребиваване 90 дни! Confused
Успех в понеделник! Hug

# 282
  • Мнения: 235
след като вече я получих продължавам да имам не един проблем : първо не ми признаха че съм запазила моминското си име и веднага ме прекръстиха с фамилията на мъжа ми   #Cussing out,след което трябваше да се разровя из френските закони, за да им докажа че имам право на моминското си име.
точно с това твърдение абсолютно не съм съгласна.  във всички френски официални документи (за огромна разлика от българските) на всякъде има отделна графа за моминското име и отделно за името по съпруг.
Не знам точно с какво не си съгласна или просто не си разбрала какво съм написала?!Факта е, че въобще не съм взела фамилията на мъжа ми а съм си запазила и трите имена отпреди бракосъчетанието.А при направата на Titre de séjour на мястото на моминската ми фамилия написаха тази на мъжа ми(дори и с неправилното произношение:както би трябвало на български с окончанието "-ва")!С това искаха да кажат че съм омъжена ,но това че не съм взела фамилията на мъжът ми не значи че не съм омъжена за него по българските закони, както и по френските с които по късно се запознах за да реша този проблема и да ми сменят Titre de séjour с правилната ми самоличност.

Напротив,   yes разбрах много добре, за това си позволих да се намеся.
Още повече, че аз съм в същата ситуация - омъжена съм за българин, но си запазих моминската фамилия. без тирета и чертички.
Всеки път, когато си подновявам Titre de séjour на него имам две имена:
Nom - моето моминско фамилно име, така както си е в бг ми паспорт.
Epouse - фамилното име на съпругът ми, изписано така, както е в акта за граждански брак.

Voila!   Sunglasses

# 283
  • Мнения: 147
след като вече я получих продължавам да имам не един проблем : първо не ми признаха че съм запазила моминското си име и веднага ме прекръстиха с фамилията на мъжа ми   #Cussing out,след което трябваше да се разровя из френските закони, за да им докажа че имам право на моминското си име.
точно с това твърдение абсолютно не съм съгласна.  във всички френски официални документи (за огромна разлика от българските) на всякъде има отделна графа за моминското име и отделно за името по съпруг.
Не знам точно с какво не си съгласна или просто не си разбрала какво съм написала?!Факта е, че въобще не съм взела фамилията на мъжа ми а съм си запазила и трите имена отпреди бракосъчетанието.А при направата на Titre de séjour на мястото на моминската ми фамилия написаха тази на мъжа ми(дори и с неправилното произношение:както би трябвало на български с окончанието "-ва")!С това искаха да кажат че съм омъжена ,но това че не съм взела фамилията на мъжът ми не значи че не съм омъжена за него по българските закони, както и по френските с които по късно се запознах за да реша този проблема и да ми сменят Titre de séjour с правилната ми самоличност.

Напротив,   yes разбрах много добре, за това си позволих да се намеся.
Още повече, че аз съм в същата ситуация - омъжена съм за българин, но си запазих моминската фамилия. без тирета и чертички.
Всеки път, когато си подновявам Titre de séjour на него имам две имена:
Nom - моето моминско фамилно име, така както си е в бг ми паспорт.
Epouse - фамилното име на съпругът ми, изписано така, както е в акта за граждански брак.

Voila!   Sunglasses
LaughingЕми не знам може и аз да не съм разбрала,но на моята карта пише:
nom-моето моминско фамилно име
nom marital-фамилията на мъжа ми, а такава не съществува нито в сключения ни брак нито в паспорта ми.След което става объркване и за всяка френска администрация: за тях аз съществувам с фамилното име на мъжът ми което не е вярно! #Crazy
Радвам се че си разбраха грешката  Whistling и като получа новата карта ще ти кажа какво пише,а може би ще пише това което пише на твоята- Thinkingнезнам!
 Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 235
LaughingЕми не знам може и аз да не съм разбрала,но на моята карта пише:
nom-моето моминско фамилно име
nom marital-фамилията на мъжа ми, а такава не съществува нито в сключения ни брак нито в паспорта ми.След което става объркване и за всяка френска администрация: за тях аз съществувам с фамилното име на мъжът ми което не е вярно! #Crazy
Това, че името на съпруга ти фигурира в документите ти не трябва да те притеснява. Whistling
Просто трябва да поясняваш, че твоето nom d'usage е моминското ти име. Така им става ясно, че не носиш фамилията на мъжа си и проблемите (поне в моя случай), отпадат.
Bon courage! Grinning  Peace

Общи условия

Активация на акаунт