Е гласуваха го.........Ще се откажете ли от донорство?

  • 3 597
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз също съм мислила по въпроса. Съгласна съм, че това може да даде шанс за живот на някой друг. И принципно съм била винаги за донорството. Но четох едно разследване ( не си спомням в кой вестник беше ) и там се казваше, че Българската Агенция по трансплантации е сключила договор с Американска такава ( за съхранение на такъв материал ) дарените органи щели да бъдат изпращани там. На мен лично ми се вижда абсурдно ( и нечестно ) това. Там съм сигурна, че има много нуждаещи се, но от България да се изнасят органи и то както са си опекли нещата легално, не знам.
Чудя се има ли възможност да се дава съгласие от близки, но ( как да кажа ) при конкретни обстоятелства. А не предварително и принципно.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 958
Категорично не! Няма да ме интересува дори да злоупотребят с моите органи.

# 47
  • Мнения: 1 107
Няма да се откажа, винаги съм била ЗА.

# 48
  • Мнения: 7 263
Радвам се, че много хора са отговорили с първата опция.
Според мен донорството е високохуманен жест. Така чест от теб ще помогне на някой да види още веднъж слънцето, да чуе птиците, да поднесе цвете на любимия човек.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 926
Категорично не Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 38 570
Абе ако намерят нещо читаво по мен - да взимат. Wink

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко си давам... На оня свят нищо не ми требе...

# 52
  • София
  • Мнения: 344
Категорично не! Няма да ме интересува дори да злоупотребят с моите органи.
И аз така мисля.Все-пак дано свършат добра работа на някого.

# 53
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Най-после да направят нещо разумно.
Няма да се откажа.

Нека си ползват, ако имат нужда нещо от мен...
(тук неволно се сещам за Игор...но няма да развивам тази тема  Mr. Green )
Joy Joy Joy
Че може ли да не се сетиш за Игор?
И аз си давам дреболиите.

# 54
  • Мнения: 197
Аз също съм мислила по въпроса. Съгласна съм, че това може да даде шанс за живот на някой друг. И принципно съм била винаги за донорството. Но четох едно разследване ( не си спомням в кой вестник беше ) и там се казваше, че Българската Агенция по трансплантации е сключила договор с Американска такава ( за съхранение на такъв материал ) дарените органи щели да бъдат изпращани там. На мен лично ми се вижда абсурдно ( и нечестно ) това. Там съм сигурна, че има много нуждаещи се, но от България да се изнасят органи и то както са си опекли нещата легално, не знам.
Чудя се има ли възможност да се дава съгласие от близки, но ( как да кажа ) при конкретни обстоятелства. А не предварително и принципно.
Някой знае ли как стоят нещата в Америка с донорството? Мисля ,че хората отдавна са го измислили,но конкретно не мога да кажа newsm78

# 55
  • Мнения: 5 299
Никога не съм си помисляла да се откажа. Ако мога по някакъв начин да спася човешки живот, бих го направила без да се замислям. До скоро ми беше странно, защо някои хора са толкова против донорството.

# 56
  • Мнения: 9 735
Дано намерят орган, който да могат да ми вземат.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 743
КАкво имате предвид под злоупотреби  newsm78 Да не те пречукат нарочно за да те направят донор ли  newsm78

# 58
  • Мнения: X
Няма да се откажа, направо се подарявам цялата да ме правят, каквото знаят Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 546
няма да се откажа:)

Общи условия

Активация на акаунт