секцио-за или против

  • 2 565
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 117
Преди четири години родих със секцио- не беше планирано, наложи се в последствие, живот и здраве февруари пак ще раждам и лекаря каза, че съм можела да избирам.
Пак секцио ще избера Peace И аз бях добре и на петия час станах от леглото , разбира се с помощта на мед.сестрата. А да не казвам, че бебето е свежо като репичка Mr. GreenНе някакво посинало , с изкривена глава и омаломощено.
Но избора е индивидуален!

# 46
  • Мнения: 241
Против секциото съм. Преди 2 месеца родих със секцио - трудно възстановяване  Cry и раздвижване, по-късно ми дойде кърма, инфекции  Cry и още имам огромен корем  #Cussing out !!  Опитах се да родя нормално - приблизително 16 часа - но уви  Banghead. Ако има следващо - пак ще искам нормално! Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 2 227
Винаги съм имала желание да родя нормално и да кърмя детето си.... ами какво да ти кажа...нито едно от двете не стана,  smile3516 явно съдбата е имала други планове за мен. Та мисълта ми беше: секцио само, ако се налага   bouquet

# 48
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Секцио само, ако се налага Два пъти раждах секцио, втория път се възстанових изключително бързо и двата пъти корема ми се прибра на другия ден (това е до натура не зависи от това как си родил). И въпреки всичко както съм писала и в други подобни теми щом Бог е отредил жената да ражда по определен начин (вагинално) значи, ако не се наложи операция няма за какво да говорим.

# 49
predvaritelno se izvinqvam za latinicata.Az sam za sekcio samo ako se naloji bremenna sam v 8 mi mesec iskam da rodq po estestven put no poradi zdravoslovni pri4ini nqma da moga.Za men sekcioto e prosto na4in da se spasi jivota na maikata ili bebeto ako ima risk za tqh.No vse pak e hubavo 4e go ima

# 50
  • София
  • Мнения: 4 966
Родих секцио/но да изтъкна че преди това се мъчих с нормално раждане 14 часа/.И пак не съм за секциото.За съм -ако има мед.показания.
Операция си е -и незнам защо някои го предпочитат.Грешно е мнението,че секциото не боли.След операцията съм ревала от болка при ставане.И болките продължават едно 5 дни поне.
А и е хубаво да си изживееш нормалното раждане.Емоция си е .Трепета да чакаш термин,контракции,тапи,чудесии.
За ест.раждане! Peace

# 51
  • Мнения: 82
Твърдо съм против секциото.Първият път раждах естествено, а втория със секцио защото се наложи.Ако от естественото раждане се възстановяваш за няколко дни то секциото си е рязано и е зца цял живот.Избора си е твой.КЪСМЕТ

# 52
  • Мнения: 3 089
ЗА секцио, но аз така и раждах, защото си имах показания за това. пред мен никога не е стояла подобна долема, защото още от 13-14 годишан си занех, че ще е така. за родилите по нормален път вероятно има смисъл от този въпрос. за мен отговорът е еднозначен.

# 53
  • Мнения: 4 621
Аз съм ЗА секцио категорично Peace Раждах по този начин и се чувствах перфектно, не знам какво е контракция, разкритие, разкъсвания и т. н. Възстанових се много бързо, болката беше поносима, бебчето беше много добре.

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 239
аз съм за секциото.така родих и втория път пак така ще е.

Общи условия

Активация на акаунт