ЗА или ПРОТИВ ранното захранване сте и ЗАЩО?

  • 6 029
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 962
Ние сме на почти 2 месеца и си пийваме сокче от ябълки и морков.
А вие какво мислите по въпроса?  newsm78

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е сега вече ще има война Mr. Green
Аз не мога все още да преценя. Тук обаче се убедих, че късното захранване поне няма недостатъци.
За протокола: и двете си деца съм захранила рано и за сега без последствия.

# 2
  • Мнения: X
Мисля, че си е твоя работа кога и какво ще даваш на детето си. Мисля, че е добре човек да чете, да се информира и тогава да прави преценка.

Като цяло съм за нещо средно между ранното и късното захранване, защото напоследък почна да се спекулира и с късното захранване и се появиха поредните "ултраси", които изпадат в другата крайност.

Така, че - има много теми във форума на тази тема - разрови се, прочети и сама прецени какво и как ще правиш.

# 3
  • Мнения: 8 505
За късното захранване съм.
Тео ти една хубава тема и една статия по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104831.0
http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm

# 4
  • Мнения: 649
за късното захранване!
предимства има доста, недостатъци не съм чула:
+ стомахчето на бебето до към 5-6 месец не е достатъчно развито, за да преработва друга храна освен мляко ( АМ или кърма, а НЕ кисело)
+ предпазване от алергии
+ бебчето приема лъжицата по-лесно когато е по-голямо- към 5-6 месец
+ няма опасност от колики, предизвикани чрез прием на сокчета

# 5
  • Мнения: 46 520
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Захраних рано, НО тогава нямах никаква информация по въпроса. За късно захранване, даже не бях и чувала. Сега, след като прочетох доста неща, знам че второто си дете, живот и здраве, ще захраня късно, защото:
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 LaughingАз захраних рано и съм за ранното захранване!Нито за момент не смятам, че съм сгрешила.Ако пак ми се наложи да избирам, пак ще захраня така.А защо-наистина се разрови в темите, има много изписан материал.

# 8
  • Мнения: 5 370
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.
НО!
жЪЛТЪК, риба и кисело мляко съм дала доста по-късно от препоръчителната за това възраст-около и след 10 месец.

# 9
  • Мнения: 4 068
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!

Това е и моето мнение. Абсолютно ЗА късното захранване.

# 10
# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!


Браво Никол, по-добре не бих се изразила  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз съм за "средното" захранване Peace Имам предвид , че захраних след 4 навършени, още нес ъм дала месо , жълтък, сирене и т.н

# 13
  • Мнения: 498
И за мен средният вариант се оказа най-удачен:)Захраних Янето на 4 месеца и 8 дни с оризова каша...сега въвеждам леко по леко зеленчуци-морков,картоф,тиква,тиквичка...бавно,да свикне бебето с лъжичката и новите вкусове,не бързам да измествам млечно хранене,мисля,че е още малка за това.Другия месец ще въведа плодовите пюрета,а соковете ще ги предложа след като е захранена вече стабилно,т.е. след 7 месец примерно...ако иска:)Ти сама решаваш кое ще е най-доброто за детето ти,но...сок на 2 месеца не бих дала!!!!Мамите са ти предоставили достатъчно информация,за да можеш да избереш сама. Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 663
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!

АЗ СЪЩО СЪМ ЗА КЪСНОТО ЗАХРАНВАНЕ Peace
НАПРАВИХ ОПИТ ЗА РАННО ЗАХРАНВАНЕ ПО СЪВЕТ НА ПЕДИТО И СЕГА БЕБА ОТКАЗВА ДА ЯДЕ С ЛЪЖИЧКА. ПРОСТО НЕ БЕ ГОТОВА ЗА НОВА ХРАНА, СПОРЕД МЕН. СЕГА ПОЧВАМЕ ЗАХРАНВАНЕТО НАНОВО - НА 6 МЕСЕЦА СМЕ.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 040
Захраних детето си на 40 дни със сокче от ябълка по съвет на GP-то ми, а аз все още не влизах във форума. Резултати от ранно захранване- обриви, колики до 6-ти, запек до 4-ти месец - детето акаше 3 месеца само с термометър. Твърдо против ранното захранване.

# 16
  • Мнения: 240
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!

Чудесно си го казала Никол , браво на теб! Peace
Напълно съм съгласна и не го казвам просто така , а от личен опит.Дадох на детето 2 пъти по лъжичка сокче когато беше на 40 дни и допуснах огромна грешка.Веднага последва повръщане и в резултат на това сме на фризовом.Педиатърката ми беше казала да спра за няколко дни и после да ПРОБВАМ отново.Получих много полезни съвети именно тук във форума от много мами, включително и от Никол.Благодаря на всички , които тогава ми отговориха , бях ужасно притеснена и изплашена.  bouquet Сега знам , че грешката е била моя и съжелявам - допуснах я въпреки че бях чела толкова много по въпроса, но все пак послушах лекарката.Но вече съм твърда на консултациите , когато ми кажат да ПРОБВАМ или ОПИТАМ да дам сокче или пюре, при все че сме на 3 месеца , отговарям , че аз нямам дете за ПРОБИ или ОПИТИ. Знам, че всеки сам взима решенията за детето си и в никакъв случай не искам да налагам мнението си.Казвам го защото ако успея да спра дори и една майка да допусне моята грешка , ще има смисъл.
Нека тези , които са за ранното захранване не ме упрекват, просто всеки има право на мнение.А в спора се ражда истината. Hug Heart Eyes

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.


И аз така долу- горе  Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Първото захраних рано ( преди 5 г. нямах интернет- доста по-спокойно беше Laughing) , но за второто живат и здраве бих избрала среден вариант .

# 19
  • Мнения: 5 370
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.


И аз така долу- горе  Peace
Офф топик!
стана ми яко смешно, понеже се оказа, че май въведох нов термин.
тъй е то, като ми е прегряла от слънце умната главица. hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Не съм привърженик на ранното захранване.
Тук съм публикувала преведена от мене статия на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68875.0, където са аргументите.

Ти решаваш за твоето дете, имаш достъп до информация, прочети, помисли и направи избора си!

# 21
аз съм майка на алергично дете.твърдо съм за късното захранванепоследиците от ранното захранване са много големи.сега Анна е на мляко,картофи,ориз,моркови и пилешко.доста кофти.а на нейните месеци би трябвало да си хапва всичко
ти си решаваш

# 22
  • Мнения: 46 520
След 4 месец е късно захранване, преди 4 ранно, среден вариант няма  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 277
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.
НО!
жЪЛТЪК, риба и кисело мляко съм дала доста по-късно от препоръчителната за това възраст-около и след 10 месец.

По същия начин постъпих и аз. Само киселото мляко го дадох след годинка.

# 24
  • България-София
  • Мнения: 573
ЗА късното захранване.

# 25
  • Мнения: 1 101
Аз също съм ЗА късното захранване.

# 26
  • Мнения: 1 666
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.


И аз така!

# 27
  • Мнения: 3 205
Против ранното захранване съм. Ще дам храна, различна от мляко, едва когато беб ми покаже, че желае да опита такава.
За мен 6 месеца е по-скоро ориентировъчен срок, защото всяко дете е различно, някои са готови за други храни по-рано, други - по-късно. Важното е да оставим детето да ни води, а не да експериментираме за собствено удоволствие или защото някой така ни е казал.

# 28
  • Мнения: 1 448
След като се убедих в ползите на късното съм ЗА късното с две ръце  Peace Захраних на 5 месеца и малко!

# 29
  • Мнения: 1 860
 Нямам за и против. Имах късмет, че от болницата ме изписаха с 2 чанти книжки и брошурки за това как е най-добре и защо е така, да си храня детето.Тогава все още не знаех за бг-мама и черпех информация от здравната работничка и чуждестранна литература. За мен няма 2 мнения по въпроса. Ако ми е обяснено, като на дете, че до 4 месеца бебешката храносмилателна система все още не е достатъчно развита, мога да сметна 2 и 200, че хората са стигнали до тези заключения позовавайки се на опита от хиляди деца. Не съм искала съвет как и кога да захраня детето си от познати и семейство, защото сляпо вярвам на медицината и мнението на педиатри и диетолози, които са посветили живота си, за това да отглеждаме все повече здрави и силни деца.
 Започнах късно, но не защото съм знаела преди това други алтернативи, а защото ми беше поднесена лесно информацията с всички за и против. Захраних на близо 6 месеца, сокчета и до сега не съм давала. Когато е жаден пие АМ или вода.

# 30
  • Мнения: 166
Против ранното захранване съм. Ще дам храна, различна от мляко, едва когато беб ми покаже, че желае да опита такава.
За мен 6 месеца е по-скоро ориентировъчен срок, защото всяко дете е различно, някои са готови за други храни по-рано, други - по-късно. Важното е да оставим детето да ни води, а не да експериментираме за собствено удоволствие или защото някой така ни е казал.

 newsm10

# 31
  • Мнения: 962
Охоо taz тук ли си бе мила

# 32
  • Мнения: 27 524
Определено съм ПРОТИВ, а защо - има отговор събран в съответните теми и приложена литература, събрана с труд от момичетата. Който има желание може да прочете и да види защо  Wink

# 33
  • Мнения: 1 084
Аз съм ЗА късното захранване независимо от това, че при всяка консултация ми се налага да убеждавам педи-то си, че все още ни е рано за сокчета. Знам всички аргументи в полза на ранното (всеки втори педиатър ще те засипе с информация колко е  важно още след 40-тия ден да даваш сокче, да захраниш с плодова каша и т.н.; последния път дори ми намекнаха за риска от нисък хемоглобин ), но предпочитам да слушам детето си и то да ми подскаже, че е готово. Съжалявам единствено за това, че тези иначе обичащи професията си доктори продължават да се придържат към старите правила и нямат желание да научат нещо ново.

# 34
  • Мнения: 509
Нямам за и против.Захраних дъщеря си рано защото така реших.И изобщо не съжалявам.

# 35
  • Мнения: 1 259
Аз съм за захранването след 4-ия месец.

# 36
  • Мнения: 5 577
Значи по тази тема се водя от собствения си опит.
Аз самата съм рано захранена,  не съм кърмена и на 10 месеца съм била изяла 10 буркана мед с биберона топен вътре. Изобщо всякакви глупости.
Първите ми детски спомени са как единия ми дядо ми дава бира, а с другия сме на бустана и ме учи да пуша. Shocked

Днес аз съм най-здравия човек когото познавам  Laughing , нямам никакви алергии, стегната фигура, не съм нито алкохоличка нито пушачка. Нямам никакви проблеми със зъбите заради сладкото.

Естествено не казвам, че е закон, може да е било случайност. Но и аз позволявам по-малко и от всичко на детето.

Така де, темата е за захранването. Сина ми е рано захранен, няма никакви проблеми (за сега казвам).
Исках да науча повече за късното захранване, не можах да се убедя, че е правилно.
Можело да доведе до спад в хемоглобина - една основна причина за късно захранване.
На моя син рано рано захранен хемоглобима на първите профилактични изследвания беше 162. До сега за по-висока стойност не съм чувала, нито чела.

Та с две думи - съдейки по себе си и по детето си - не виждам едно лошо нещо от ранното захранване.

# 37
  • Мнения: 5 370
След 4 месец е късно захранване, преди 4 ранно, среден вариант няма  Rolling Eyes
НАпротив=късното е на 6 и малко след това.
Дип "средно" си е това захранване за мене. Wink

# 38
  • Мнения: 1 427

Можело да доведе до спад в хемоглобина - една основна причина за късно захранване.
На моя син рано рано захранен хемоглобима на първите профилактични изследвания беше 162. До сега за по-висока стойност не съм чувала, нито чела.


Това за спада на хемоглобина  е една от измишльотините на педиатрите-няма такова нещо при късно захранените деца!А що се отнася за стойностите на  сина ти-чували сме и сме чели!Има майки от форума с деца,кърмени и късно захранени, с хемоглобин над160.

# 39
  • Мнения: 46 520

НАпротив=късното е на 6 и малко след това.
Дип "средно" си е това захранване за мене. Wink

Няма да споря, аз го приемам за късно, не си падам по средните неща  Mr. Green Hug


За Хемоглобина, преди време една майка беше пускала тема, че на детето й е около 170 и ги пращаха в болница, после се оказа, че има грешка в лабораторията и нямаше проблем, но явно високата стойност не е нещо нормално, за деца границите са 110-130, 160 или е грешка, или проблем.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз също съм ЗА късното захранване.Захранихме се на 5,5 месеца много бавно и хемоглобина ни беше 132.Още не сме опитвали жълтъци,черен дроб и т.н.

# 41
  • Мнения: 6 472
Против ранното захранване.

Захраних голямата си дъщеря по бг схемата и моментално разбрах, че това е грешка. Алергия влачихме до скоро, проблеми с храненето също, а за злоядост просто не ми се коментира - и до ден днешен ми се реве, като седне на масата. Просто съм захранила едно безкрайно неподготвено за това дете.

Второто си дете захраних късно. Не мога да твърдя, че само заради това алергии няма, но със сигурност мога да кажа, че яде мноооого добре (пу-пу), че си спестих много разправии покрай приготвянето на храна за бебе дето яде само от биберон и че дете се гледа страшно лесно, когато се ръководиш по него.

Всичко останало Никол, както винаги е обобщила много точно  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 2 298

Можело да доведе до спад в хемоглобина - една основна причина за късно захранване.
На моя син рано рано захранен хемоглобима на първите профилактични изследвания беше 162. До сега за по-висока стойност не съм чувала, нито чела.

Това за спада на хемоглобина  е една от измишльотините на педиатрите-няма такова нещо при късно захранените деца!...
Македонска го е казала в обратния смисъл, доколкото разбирам - препоръчва се късно захранване за да се избегне спад на хемоглобина, но нейното дете, въпреки, че е рано захранено, пак е имало супер хемоглобин...
Аз лично никъде не съм чела за такъв аргумент за късното захранване, а съм чела съм доста доста чужда литература по темата. Спада на хемоглобина се свързва само с ранното захранване с краве мляко : изместването на кърмата/АМ с такова може да довоеде до спад на хемоглобина (освен до други неща, разбира се), защото кравето мляко не съдържа количеството желязо, характерно за кърмата/АМ.
За стойностите на хемоглобина Никол вече се е произнесла ...

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 16:41 от nati_nat

# 43
  • Мнения: 2 957
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.


И аз така!

И аз съм по същия начин !

# 44
  • Мнения: 330
LaughingАз захраних рано и съм за ранното захранване!Нито за момент не смятам, че съм сгрешила.Ако пак ми се наложи да избирам, пак ще захраня така.А защо-наистина се разрови в темите, има много изписан материал.

И аз така Simple SmileВсичките ми познати,включая и роднини са ранно захранени.Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...Самата аз също рядко боледувам,а алергия не знам какво е Grinning СЗО да ме хване за..... Grinning

# 45
  • Мнения: 765
 Писах , писах и ми спря нета и айде наново ! На въпроса - захраних на 4 и половина месеца , сокове дадох доста по-късно . При следващо дете ще захраня още по-късно , писна ми да мисля  "разнообразна"  храна и без това ще се занимавам с това години . Защо си усложняваш живота ? Мислиш че е полезно за бебо ли ? Ами не е ! Не знам колко вреди , но със сигурност не му помага с нищо в развитието . Споко и полека , такава е моята философия за захранването . Peace

# 46
  • Мнения: 3 098
Запо4нах захранването към 4етвъртия месец,а от втория давах сокове.
Доволна съм от резултатите.
Ако имаме второ дете,пак бих процедирала така.

# 47
  • Мнения: 2 587
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.

Против ранното захранване,но пък и как да мъча детенце само с мляко като го гледам как гладно гледа пържолата ми  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 46 520
... Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...

Ти сериозно ли говориш  Grinning Преди 70-те години на миналия век никой не е бил и чул за ранно захранване  Laughing предполагам, че бабите ти са родени доста преди това  Thinking

# 49
  • Мнения: 2 768
ЗА късното захранване!
А доводите на Никол мога да докажа с личен опит: поради запек (при кърмено бебе!) педката препоръчва да почна с плодовите пюрета  #2gunfire В резултат на което София направи такова жестоко разстройство, цяло чудо, че не й докара някаква алергия! След дълги перипетии и безсмислени изследвания, я заведох най-накрая при лекаря-хомеопат при когото всички се лекуваме, и той ми каза "Я си седни на д*то и  храни детето само с мляко!" И против всички изследвания, при които се установи, че има бактерии къде ли не (а то кой ли няма?) като минахме изключително на мляко всичко се оправи!

# 50
  • Мнения: 4 362
След 4 месец е късно захранване, преди 4 ранно, среден вариант няма  Rolling Eyes

И аз мисля да захраня след навършени 4-ри  месеца,мисля,че тогава и аз и най вече бебето ще сме готови за този период. Peace

# 51
  • Мнения: 5 391
ЗА късното захранване съм Peace

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...

Ти сериозно ли говориш  Grinning Преди 70-те години на миналия век никой не е бил и чул за ранно захранване  Laughing предполагам, че бабите ти са родени доста преди това  Thinking

Аз също се почудих. Аз, макар да съм '76г., съм захранена късно( и то доста късно).

# 53
  • Мнения: 3 334
Захраних рано, НО тогава нямах никаква информация по въпроса. За късно захранване, даже не бях и чувала. Сега, след като прочетох доста неща, знам че второто си дете, живот и здраве, ще захраня късно, защото:
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

  202uu  202uu  202uu 

# 54
  • Мнения: 6 472
LaughingАз захраних рано и съм за ранното захранване!Нито за момент не смятам, че съм сгрешила.Ако пак ми се наложи да избирам, пак ще захраня така.А защо-наистина се разрови в темите, има много изписан материал.

И аз така Simple SmileВсичките ми познати,включая и роднини са ранно захранени.Имам две баби столетници,дядо и баба,които на 75г са работливи като пчелички и съответно железни от към здраве ...Самата аз също рядко боледувам,а алергия не знам какво е Grinning СЗО да ме хване за..... Grinning

Ей не се умори да ръсиш глупости ooooh! Дай първо малко по- културно и второ вземи се замисли малко. Ако баба ти столетницата е захранена на 2 месеца живо ме вълнува по какво точно технология са приготвили храната. Връм с пасатора или ..... Joy Може пък вие да сте от някакво специално генетично подобрено семейство, да ви никнат зъби рано и бабите ти на 1 месец вече да са можели да дъвчат непасирана храна newsm78
Мойте баби не са били толкова облагодетелствани от природата и са захранени късно, също както и мама и тате.

Това да не се приеме като заяждане към всички ранно захранилите  bouquet Няма лошо, това е решение, което сте си взели и сте си се ръководели от вашите деца  bouquet Само да не се ръсят глупости и да не се излиза от рамките на добрия тон Grinning

# 55
  • Мнения: 330


Ако баба ти столетницата е захранена на 2 месеца живо ме вълнува по какво точно технология са приготвили храната. Връм с пасатора или ..... Joy

Виж,относно добрия ми тон,забележка могат да ми правят единствено и само модераторите!Така че,всяка жаба да си знае....!А относно захранването на бабите ми-и двете от раждането си са били на козе мляко Simple SmileНе с пасатора,цеди се направо от вимето на козата!Кашички са яли под формата на препечено брашанце,а братовчед ми който е най-здравият мъж,който познавам е "закърмен"с кисело мляко със захар,а на 6 месеца си е похапвал кюфтенца LaughingНикой не се е превземал,то не са глутени,страхове от кисели млека,пък алергии...И аз съм толкова генетично подобрен вид Grinning,колкото ще бъде дъщеря ми и  всичките ми роднини и познати от така наречените грешки на болния експериментален ум на цивилизацията,тоест(да те подсетя Crazy)- ранно захранените Joy

# 56
  • София
  • Мнения: 15 222
Luluto , Usmivchica ,
Хайде стига. Нека в тази тема има смислени аргументи, а не лични разправии.
Не ми се яха метлата Laughing, моля ви!  Peace

# 57
# 58
  • Варна
  • Мнения: 758
Ние започнахме да "опитваме" преди 15-20 дена. Казвам опитваме защото от тогава насам съм и дала 3 ч.л. пюре от моркови, 1ч. л. зърнена каша, 1 ч.л. настъргана ябълка и 2 ч.л. сок, 2 ч.л. сок от диня и парче пъпеш.
За късното захранване съм не заради научни доводи, които прилагат защитниците му, защото човек не може да вярва толкова на науката - през 10 г. идеите се менят драматично.
Не вярвам, че ранното или късно захранване е най-важното за развитието на човека. Също толкова важни са гените и условията в които расте и пр.
Реших да захраня късно защото обичам да следвам "пътя на логиката". Майката природа мисли за неща, за които дори не подозираме, че съществуват и след като е направила човешките бебета толкова "бавноразвиващи се" (в сравнение с останалите бозайници и животни въобще) сигурно си има причина. В този ред на мисли - хората са си бозайници и следователно е редно да бозаят докато не са готови самостоятелно или с малко помощ да приемат нещо друго.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 679
Мисля, че си е твоя работа кога и какво ще даваш на детето си. Мисля, че е добре човек да чете, да се информира и тогава да прави преценка.

Като цяло съм за нещо средно между ранното и късното захранване, защото напоследък почна да се спекулира и с късното захранване и се появиха поредните "ултраси", които изпадат в другата крайност.
Точно така постъпвам и аз- дадох сокче с 1месец по-късно, пюрета също,кисело мляко на 10месеца, жълтък давам когато се сетя- поне веднъж седмично,прясно мляко- не ,ама яде макарони на фурна с него Winkсамо с Детската кухня сме в унисон- от 10 месеца/от толкова е при нас/....

Общи условия

Активация на акаунт