ЗА или ПРОТИВ ранното захранване сте и ЗАЩО?

  • 6 030
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 040
Захраних детето си на 40 дни със сокче от ябълка по съвет на GP-то ми, а аз все още не влизах във форума. Резултати от ранно захранване- обриви, колики до 6-ти, запек до 4-ти месец - детето акаше 3 месеца само с термометър. Твърдо против ранното захранване.

# 16
  • Мнения: 240
1. Защото е противоестествено.
2. Защото е лишено от смисъл.
3. Защото детето губи така необходимите ми хранителни вещества от кърмата/АМ.
4. Защото влияе отрицателно на процеса на кърмене.
5. Защото е резултат на експеримент от 70-те години.
6. Защото е въпросния експеримент е прекратен във всички държави, заради лошите резултати- храносмилателни проблеми, алергии, затлъстяване ...
7. Защото ензими за разграждане на такава храна има след 6-ти месец.

Ако още не си убедена, влез в клуб Алергии и ще намериш достатъчно причини ПРОТИВ ...

Ти си майката, ти решаваш, но не забравяй, че пак ТИ носиш отговорността!

Чудесно си го казала Никол , браво на теб! Peace
Напълно съм съгласна и не го казвам просто така , а от личен опит.Дадох на детето 2 пъти по лъжичка сокче когато беше на 40 дни и допуснах огромна грешка.Веднага последва повръщане и в резултат на това сме на фризовом.Педиатърката ми беше казала да спра за няколко дни и после да ПРОБВАМ отново.Получих много полезни съвети именно тук във форума от много мами, включително и от Никол.Благодаря на всички , които тогава ми отговориха , бях ужасно притеснена и изплашена.  bouquet Сега знам , че грешката е била моя и съжелявам - допуснах я въпреки че бях чела толкова много по въпроса, но все пак послушах лекарката.Но вече съм твърда на консултациите , когато ми кажат да ПРОБВАМ или ОПИТАМ да дам сокче или пюре, при все че сме на 3 месеца , отговарям , че аз нямам дете за ПРОБИ или ОПИТИ. Знам, че всеки сам взима решенията за детето си и в никакъв случай не искам да налагам мнението си.Казвам го защото ако успея да спра дори и една майка да допусне моята грешка , ще има смисъл.
Нека тези , които са за ранното захранване не ме упрекват, просто всеки има право на мнение.А в спора се ражда истината. Hug Heart Eyes

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.


И аз така долу- горе  Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Първото захраних рано ( преди 5 г. нямах интернет- доста по-спокойно беше Laughing) , но за второто живат и здраве бих избрала среден вариант .

# 19
  • Мнения: 5 370
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.


И аз така долу- горе  Peace
Офф топик!
стана ми яко смешно, понеже се оказа, че май въведох нов термин.
тъй е то, като ми е прегряла от слънце умната главица. hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Не съм привърженик на ранното захранване.
Тук съм публикувала преведена от мене статия на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68875.0, където са аргументите.

Ти решаваш за твоето дете, имаш достъп до информация, прочети, помисли и направи избора си!

# 21
аз съм майка на алергично дете.твърдо съм за късното захранванепоследиците от ранното захранване са много големи.сега Анна е на мляко,картофи,ориз,моркови и пилешко.доста кофти.а на нейните месеци би трябвало да си хапва всичко
ти си решаваш

# 22
  • Мнения: 46 520
След 4 месец е късно захранване, преди 4 ранно, среден вариант няма  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 277
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.
НО!
жЪЛТЪК, риба и кисело мляко съм дала доста по-късно от препоръчителната за това възраст-около и след 10 месец.

По същия начин постъпих и аз. Само киселото мляко го дадох след годинка.

# 24
  • България-София
  • Мнения: 573
ЗА късното захранване.

# 25
  • Мнения: 1 101
Аз също съм ЗА късното захранване.

# 26
  • Мнения: 1 666
Аз пък съм ЗА СРЕДНОТО захранване и така и постъпих.
Какво имам предвид-не съм изчаквала ултра крайни срокове за всичко, а просто се водих от детето. Долу-горе изместих сроковете по Бг стандарт с около месец във времето.


И аз така!

# 27
  • Мнения: 3 205
Против ранното захранване съм. Ще дам храна, различна от мляко, едва когато беб ми покаже, че желае да опита такава.
За мен 6 месеца е по-скоро ориентировъчен срок, защото всяко дете е различно, някои са готови за други храни по-рано, други - по-късно. Важното е да оставим детето да ни води, а не да експериментираме за собствено удоволствие или защото някой така ни е казал.

# 28
  • Мнения: 1 448
След като се убедих в ползите на късното съм ЗА късното с две ръце  Peace Захраних на 5 месеца и малко!

# 29
  • Мнения: 1 860
 Нямам за и против. Имах късмет, че от болницата ме изписаха с 2 чанти книжки и брошурки за това как е най-добре и защо е така, да си храня детето.Тогава все още не знаех за бг-мама и черпех информация от здравната работничка и чуждестранна литература. За мен няма 2 мнения по въпроса. Ако ми е обяснено, като на дете, че до 4 месеца бебешката храносмилателна система все още не е достатъчно развита, мога да сметна 2 и 200, че хората са стигнали до тези заключения позовавайки се на опита от хиляди деца. Не съм искала съвет как и кога да захраня детето си от познати и семейство, защото сляпо вярвам на медицината и мнението на педиатри и диетолози, които са посветили живота си, за това да отглеждаме все повече здрави и силни деца.
 Започнах късно, но не защото съм знаела преди това други алтернативи, а защото ми беше поднесена лесно информацията с всички за и против. Захраних на близо 6 месеца, сокчета и до сега не съм давала. Когато е жаден пие АМ или вода.

Общи условия

Активация на акаунт