Пука ли ви?

  • 5 364
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 822
ами да, нищо лошо, ако детето е паднало n-на брой пъти...
Нека си страда детето от това, че майка му просто не се е сетила, че трябва да внимава... Аз пък ще си трая, да се не меся в чуждото семейство...
Аз пак се включвам с моя опит...Надявам  се,че не ти звучи като заяждане.Само споделям.Синът ми има едно пукане на глава,още едно падане,при което челото се беше обезформило и пробождане с пръчка на 2 -3 мм под лявото око - всичко това в градината.Какво да направя?Пак ли аз не съм внимавала?И в градината също не мога да ги съдя-защото няма налице резултат,който да покаже увреждане на детето на този етап...Детето ми наистина все още не умее да се пази и е по-буен.Не мога да го вържа и да не го пускам навън...Нали това,че на теб подобно нещо не ти се е случвало,не води до крайното заключение,какъв родител си?

# 121
  • Мнения: 5 299
На кой изобщо му пука, дали на мен ми пука Mr. Green Това за мен си е поредната провокативна тема...
Ех, темата ще се обърне сега на кой е по-по-най състрадателен и загрижен  Simple Smile
bowuu

# 122
  • Мнения: 46 562
... Тук са решили,че правилата са други ...

Не мисля, че са други правилата, така е навсякъде. Мисля, че ако имаше проблем, лекари и спасители щяха да предуреждават, но наистина това е прието за безопасно (естествено с шапка и слънцезащитен крем), аз също я извеждам тогава, може да ми се струва горещо, но самото слънце е далеч вече и не може да причини поражения, както в 12 на обяд  ooooh!

# 123
  • Мнения: 4 806
nia, изключително далеч съм от мисълта да съдя за качествата ти на родител по това, което се е случвало с детето ти. И ми е много мъчно, че такива перипетии го срещат. Дано да няма такива и за напред.
И представи си следното: някой сега прочита какво си написала и ти дава някакво решение на проблемите. Някой, на който му пука, че на твоето дете това се е случило. Или друго: има някой, от който зависи това никога да не се случва, но не му пука, какво и как се случва с твоето дете. Кое от двете ще избереш? Някой да се намеси за добро или да пази дистанция, щото да не се намесва?

# 124
  • Мнения: 2 818
Пука ми,но не го казвам, защото всеки има правото да си троши главата както намери за добре. По принцип изобщо не обичам критикарството... И знам аз как реагирам на критикарство (нарочно не пиша критика, защото градивна критика съм виждала много малко, почти винаги е избиване на комплекси).

# 125
  • Мнения: 27 524
Незнанието ядосва знаещите  Sunglasses

# 126
  • Мнения: 2 925
  Тъй като всеки ник тук за мен е нереален аз не мога да приема личностите криещи се зад тях за реални същества и съответно да изпитам чувства, породени от нещо ,което са написали,направили, изкрещяли. Фантазията ми не действа в тази посока и не ми позволява да облека неясните сенки във форума с плът.    Така,че тук кой как си гледа детето, съпруга, любовника, свекървата или комшийката не може да докосне чувствителните струни на душата ми:)
 Но бих повикала примерно социалната служба  ,ако видя ,че някой пребива или тероризира по друг начин детето си. Бих помогнала на някой нуждаещ се пред вратата ми. Бих предала и на полицията някой за когото подозирам ,че разпространява дрога. И хич няма да ми е жал ,че може би той има семейство. Пък нека после ми кажат ,че съм доносник. Не мога да толерирам всичко само и само ,за да изглеждам модерна и в крак с времето или от страх да не разваля личното си спокойствие да се правя ,че нищо не виждам.
Обичам и съвети да давам, но само ако са ми ги поискали.Simple Smile
Та май не ми пука много за душите витаещи тук.

# 127
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми защо си пишеш тогаз с нереални личности ?  newsm78

# 128
  • Мнения: 2 925
Ми защо си пишеш тогаз с нереални личности ?  newsm78
не си пиша с личности. Говоря си сама.  Както и повечето тук обичам да си пиша мненията и после самодоволно да си ги чета, радвайки се ,че съм много интелигентна и модерна:) Суета ,какво да правиш?

# 129
  • Мнения: 46 562
secretgarden, сега е мой ред да чакам отговора ти с интерес  Mr. Green

# 130
  • Мнения: 495
прочетох някъде тук, че даващите съвети били комплексарки, интересна теория, не ми се рови кой го беше казал, пък и ми е все тая Mr. Green
ами даващите съвети са обикновено хора знаещи или поне използвали по предназначение възможностите на нета, да не говорим за други източници на информация Thinking
тогава как да наречем незнаещите newsm78
за сетен път се убеждавам, че на някои жени майчинството нищо не дава Rolling Eyes
че и им взема на всичкото отгоре Shocked

# 131
  • Мнения: 7 837
Meryt, усещам че ти е скучно, щом се напъваш да провокираш. може и да ти се върже някой  Sunglasses

# 132
  • Мнения: 212
 
 Но бих повикала примерно социалната служба  ,ако видя ,че някой пребива или тероризира по друг начин детето си. Бих помогнала на някой нуждаещ се пред вратата ми. Бих предала и на полицията някой за когото подозирам ,че разпространява дрога. И хич няма да ми е жал ,че може би той има семейство. Пък нека после ми кажат ,че съм доносник. Не мога да толерирам всичко само и само ,за да изглеждам модерна и в крак с времето или от страх да не разваля личното си спокойствие да се правя ,че нищо не виждам.

  Това мнение май най-адекватно се доближава до първоначалния замисъл на питащия.Тук,доколкото аз мога да предположа,без да съм изчела всички публикации подробно,би трябвало действително да става въпрос за реакция на проявата на недопустими поведенчески акции,за съпричастност към нуждите на детето,пък било то и чуждо.В този смисъл-ДА,ПУКА МИ!И то не защото някой или нещо ще "ми накриви шапката" ако не се държи според моите виждания и разбирания(що се отнася преди всичко за децата),а защото по-късно МОЕТО дете ще консумира последствията и ще съществува в среда,предопределена от неумението,и по-лошо-от нежеланието на родителите на връстниците й да подготвят и възпитат своите деца.
И моля,не ме разбирайте погрешно!В никакъв случай не мога,не искам и не трябва да слагам под един знаменател грижата на родителите за физическия комфорт и телесна цялост на малките човечета(от една страна)и уменията им да им създават среда,изпълваща ги с обич,изграждаща ценности и възпитаваща ги като качествени и силни личности.Не мога да се намесвам и обвинявам родител за падане,изгаряне,чупене на крайник и други подобни инциденти,но мога да помогна за облекчаване на последствията при възможност.Пука ми за това,дали едно дете изпитва болка,наранявайки се!Това,обаче,рядко се случва заради лоши грижи и немарливост.Но намесата ми би била остра и непримирима именно когато родител умишлено или от нехайство застрашава здравето(душевно и физическо)и възможността за пълноценното развитие на едно дете.  

# 133
  • Мнения: 495
Кейси, да не се чувстваш засегната от мнението ми? Wink

# 134
  • Мнения: 7 837
Хаха, не се хващам аз  Twisted Evil
А, дали ми пука, или не, едва ли има значение, особено от неизяснения предмет на диалога в тази тема  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт