Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 624
  • 167
  •   1
Отговори
# 30
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тали Дан, няма смисъл да им обясняваш!Стискам палци този кошмар по-бързо да свърши. Сестра ми е в Израел и ми е свито сърцето, не мога даже спокойно да мисля и пиша на тази тема.

# 31
  • Мнения: 1 526
Тали Дан, няма смисъл да им обясняваш!Стискам палци този кошмар по-бързо да свърши. Сестра ми е в Израел и ми е свито сърцето, не мога даже спокойно да мисля и пиша на тази тема.

  Hug не си първата, която ми го казва. Другите момичета също мислят, че е безмислено да се спори с хора, които НЕ са готави да чуят какво им се казва! От малка се боря с вятърни мелници! Благодаря на всички, които ми писаха на лични, изразяваики подкрепата си. А имаше и такива` абе ние сме съгласни- ама не може да го напишем на всеослушание, че ще ни падне рейтинга  #Crazy` не точно с тези думи, ама с това съдържание.

# 32
  • Мнения: 1 860
 Аз нямам мнение по темата. Само мога да предполагам, какво е да живееш пред непрекъснат страх. Било в Ливан, Израел, Палестина, Ирак...все тая, пак умира този, който не трябва. Тази вечер новините бяха 1/2 на живо от Бейрут 1/2 на живо от Тел Авив. Даваха деца, изгорени, безпомощни...въобще не ми пука от къде са - Марс или Венера. Заради няколко болни мозъка страдат душички.

 Малко офче: Тали, мислите ли да оставате там или да се прибирате в Бг, докато се поуспокои обстановката? Въобще може ли човек, подложен на толкова екстремен живот да мисли за бъдещетото или е ден за ден да мине?

# 33
  • Мнения: 1 860
как става този номер? нямат намерение, а нападат първи?
аз излизам от тази тема, не искам да слизам на "ваш`то" ниво. разбирай както искаш!!!

Ами излизай! То е най-лесно да си хване някой дърмите и да си ходи, че да не е на наш'то ниво! Поне го напиши на български, че да разбера кое не те принизява до това ниво.

 Сори, но не се стърпях.

# 34
  • Мнения: 1 526


 Малко офче: Тали, мислите ли да оставате там или да се прибирате в Бг, докато се поуспокои обстановката? Въобще може ли човек, подложен на толкова екстремен живот да мисли за бъдещетото или е ден за ден да мине?
Нани, тук е нашия дом. За сега сме тук, но няма да доведа децата докъто не се успокои. Притеснявам се много, разбира се всяка минута предават за нови бомби, жертви, убити( пък аз споря с разни от високото равнище!) Става все по- трудно, но се държим.

# 35
  • Мнения: 6 167
Аз нямам мнение по темата. Само мога да предполагам, какво е да живееш пред непрекъснат страх. Било в Ливан, Израел, Палестина, Ирак...все тая, пак умира този, който не трябва. Тази вечер новините бяха 1/2 на живо от Бейрут 1/2 на живо от Тел Авив. Даваха деца, изгорени, безпомощни...въобще не ми пука от къде са - Марс или Венера. Заради няколко болни мозъка страдат душички.


и аз мисля, като Нана.
ужасно е и за двете страни
имам мнение, но едва ли е важно, когато умират невинни хора.

# 36
  • Мнения: 1 052
Ей жени и мъже! Четох и другата тема и едвам се сдържах, да не правя резки коментари повлияни от моментния ми афект!
Вземете се в ръце, все си мисля, че можете и сте способни, да проведете един добронамерен разговор, без лични нападки, без цинизми и без да изпадате в бяс!
Аз няма да споделям моето мнение, защото ще се изтълкува превратно, но нека ви разкажа една история от вчера.
Втората братовчедка на моя приятелка е влюбена в ливанец и се е поболяла от притеснение, пишат си смс на всеки час, и ако смс-а закъснее, тя вече си мисли най-лошото. Забравих да кажа, че приятелката ми е половин еврейка и сестра и живее в Ерусалим, имат и рода в Хайфа.
Хайде сега, имате ли толкова дух и доблест, че да пропуснете празните и глупави лозунги и да погледнете този конфликт от към Истинската му страна, а именно че войната е грозна, и от двете страни!

# 37
  • Мнения: 7 091
И аз гледах снощи новините и коментарите които имаше оттук по телевизията. И както винаги в такива конфликти няма никой виновен, ама има избити невинни. За съжаление това е войната. Това е и политиката. Такива са и интересите на някой, който има възможност да подпали чергата на много хора. За съжаление хората, които ще пострадат от всичко това от двете страни няма да са от последните. Кой има интерес да има войни по света? Не знам....винаги съм се чудела. Но се чудя тези хора как спят спокойно? Как имат семейства, как гледат децата си, след като знаят, че са обрекли на смърт толкова много хора?
Трябва да си някакъв много особен вид човек за да можеш да " живееш с интересите си" за сметка на живота и здравето на невинни хора.
Не знам коя страна  се приема за виновна в този конфликт, честно казано за мен няма значение.
Това, което е от значение обаче е, че всички пострадали ще плащат сметките на някой друг.
Можем само да се молим, да не влизаме в сметките на някого, защото от всички тези военни конфликти едно е ясно- нищо не зависи от обикновените хора. Те може да мислят много неща, да имат много мечти, да имат планове, да имат "позиция" в конфликта, но факта е, че техния глас е глас в пустиния и единственото, което им остава след като влязат в такъв конфликт ( като "права" страна или не) е да се опитат с всички сили да оцелеят. На базата на собственото ти оцеляване, вече целия военен конфликт няма толкова голямо значение.
Моля се да има по-малко жертви и от двете страни и най-после в света да се намери някой, който да осъзнае, че " разрешение" на конфликт чрез сеене на смърт не се получава, независимо кой колко е прав.
Заради децата си се надявам да има и друг начин!

# 38
  • Мнения: 934
Ами извинявайте, майки от Израел, но Израел е агресорът в случая, както и да се опитват да ви представят нещата. За двама войници, отвлечени от терористична организация, която ливанското правителство не е в състояние да контролира, да нападнеш столицата на страната и да избиеш хиляди цивилни хора, вкл. жени, деца?????
Естествено, че ми е жал и за децата на Израел - жал ми е, защото са родени в страна с правителство, чиито агресивни до слабоумие действия ги излага на всекидневна опасност, учи ги да мразят, промива им мозъците с военна пропаганда, за да може, когато пораснат достатъчно, да ги прати да убиват. И да бъдат убивани на свой ред.
Много, много ми е жал за Ливан!

# 39
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Tandoori, хората там имат друг начин на мислене, други мечти. не е лесно да се живее под непрекъснат страх. дори смисъла да имаш дом се губи, защото днес строиш, утре идват и го разрушават.
политиката ние не можем да я решим. не зависи от нас и май е по-добре. и от двете страни има жертви, има ги и крайните мнения и позиции.
проблема не виждам как може да се реши при положение , че има окупация, продължавайки десетки години, омраза -стотици. всеки гледа събитията от тези дни, а не причините да се стигне до тук.
вижте ни и нас. не виждам как някой може да ми промени мнението или аз да променя мнението на другите. какво остава за милиони хора. невъзможно. все едно да вярваме в Рая на Земята . важно е да се стигне до компромис. но той с крайни мнения не се постига.
жал ми е за всички потърпевши.
но не виждам на някой да му е узряла главата. как можете да живеете под заплаха за смърт и пак да оправдавате войната като средство. е това не мога да разбера Shocked

# 40
  • Мнения: 5 183
Тали, мислите ли да оставате там или да се прибирате в Бг, докато се поуспокои обстановката? Въобще може ли човек, подложен на толкова екстремен живот да мисли за бъдещетото или е ден за ден да мине?

И на мен такива мисли ззапо4наха да ми се въртят в главата ... Как се живее така в страх и струва ли си! Дано вси4ко скоро приклю4и. Представям си и какво им е на близките ви в БГ...  Praynig Praynig

# 41
  • Мнения: 1 860
 Да си призная честно, гледам новините, мъчно ми е за хората, за дечицата, но някак нереално далеко ми се струва. Нали не тропа на моята врата. Лесно ни е нас, които сме на спокойно и сигурно място. Лесно ние за това, че по цял ден се чудим коя разпродажба да посетим, да се ядосаме, че ни е спрял нета за малко, че в ресторанта са ни объркали поръчката и т.н. Да, това ме интересува мен. Като си изключа личните проблеми, за ей такива глупости се ядосвам по цял ден. Мога да прочета много неща за конфликта и да давам високопарни мнения. Да влизам и излизам от тема в тема, която е и не е на нивото ми. Да казвам: "Ама извинявайте, майки, от Израел..." с тон все ено те са хвърлили поредната бомба...

 Писах, че е малко офче, като питах Тали Дан, какво смятат да правят. После се замислих, че май само този мой въпрос е по темата. Аз не виждам и друга майка, която да пише тук и да е в центъра на пожара.

 Тали Дан, възхищавам ви се, че въпреки всичко имате сили да го наречете ваш дом. Сега и да кажа, че ще се моля, утре ще ме подкара следващата разпродажба и всичко пак ще ми стане далечно и непонятно. Но, ще се помоля сега, докато искам и мисля само за това, да се разрешава по-бързо проблема, за да може в домът ви пак да играят децата.  Hug

# 42
  • Мнения: 677
Докато съЩествуват Америка и евреи мир никъде няма да има.

Ааа ето го отговорът на световния мир - смърт на евреите и американци!!! Смърт!!!
е това вече ме разби...що за примитивизъм...ама вие наистина ли като ги пишете тея неща мислите с главите си?!

# 43
  • Мнения: 1 199
Ами извинявайте, майки от Израел, но Израел е агресорът в случая, както и да се опитват да ви представят нещата. За двама войници, отвлечени от терористична организация, която ливанското правителство не е в състояние да контролира, да нападнеш столицата на страната и да избиеш хиляди цивилни хора, вкл. жени, деца?????


Хизбулла си имат представител в правителството на Ливан! Това е терористична организация с министър в правителството. За да отвлекат двама израелски войници, значи са влизали в израелска територия. Коя е тази държава, която ще позволи безнаказано чужда войска да й влиза в територията и да й напада войниците? Хизбулла са терористична ислямска организация, която от  десетилетия се е укрепила в Южен Ливан и редовно напада израелската територия. Ами ако Бейрут не може да си усмири терористите (от които си има и министър), на какво се надява? Създали са всички условия на Хизбулла да си нападат Израел безнаказано и ако се отговори - било агресия. Те нека да си изчистят границата от терористите,  да не им позволяват да обстрелват чуждата държава, и тях няма да ги нападат. А за изказванията на Марица - не знам как не е пипнал още модератор, много е наложително, направо е достойно за устата на Хитлер.

# 44
  • Мнения: 7 430
Да си призная честно, гледам новините, мъчно ми е за хората, за дечицата, но някак нереално далеко ми се струва. Нали не тропа на моята врата. Лесно ни е нас, които сме на спокойно и сигурно място. Лесно ние за това, че по цял ден се чудим коя разпродажба да посетим, да се ядосаме, че ни е спрял нета за малко, че в ресторанта са ни объркали поръчката и т.н. Да, това ме интересува мен. Като си изключа личните проблеми, за ей такива глупости се ядосвам по цял ден. Мога да прочета много неща за конфликта и да давам високопарни мнения. Да влизам и излизам от тема в тема, която е и не е на нивото ми. Да казвам: "Ама извинявайте, майки, от Израел..." с тон все ено те са хвърлили поредната бомба...

 Писах, че е малко офче, като питах Тали Дан, какво смятат да правят. После се замислих, че май само този мой въпрос е по темата. Аз не виждам и друга майка, която да пише тук и да е в центъра на пожара.

 Тали Дан, възхищавам ви се, че въпреки всичко имате сили да го наречете ваш дом. Сега и да кажа, че ще се моля, утре ще ме подкара следващата разпродажба и всичко пак ще ми стане далечно и непонятно. Но, ще се помоля сега, докато искам и мисля само за това, да се разрешава по-бързо проблема, за да може в домът ви пак да играят децата.  Hug

Нана, много добре си го написала Hug

ТАли, надявам се скоро всичко да свърши и да няма повече убити невинни хора Praynig
Прегръщам те  Hug

Общи условия

Активация на акаунт