Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 166
  • 274
  •   1
Отговори
# 225
Добре де, какво го дъвчем, нали всички се съгласихме с тези неща?
Повтаряме си едно и също до припадък.
Но ти казвам, че не си права за кучето и апартамента. Позволи да ти го каже човек, който е изчел томове за тях и поведението им, изгледал е много филми, знае каква физическа и психическа активност им е нужна, споделял е поне 17 години живота си с тях.

# 226
  • Мнения: 6 472
Мнението си е мое и е изградено също на база доста прочетено и гледано. Касае абослютно всички животни, не само кучетата - рибки, хамстери, костенурки, канарчета и подобни Peace Приеми го като друга гледна точка, това им е хубаво на форумите Grinning Не е задължително да си съгласна Grinning
А повтаряме едно и също до припардък, защото все се намира зесегнат, обиден и най- вече неразбрал и от двете страни. Та то не беше тровене на кучета, то не беше лоши деца дето само дебнат да се покаже куче и да го сритат в корема Tired

# 227
  • Мнения: 1 180
Аз също обичам кучетата, НО.....обичам на майка ми кучетата, които са в двора, и които тя ако се наложи, връзва! С мен се държат много приятелски, много са мили и със всички останали от семейството и въпреки, че ги виждам мноого рядко, те ме помнят и ме посрещат винаги с огромна радост! Не одобрявам обаче това втелясване на повечето "граждани", живеещи в апартамент, да си имат куче - малко, голямо, расово, помияр, каквото и да е! Вбесявам се, като ми кажат "ааа, то не хапе, много е добро". Винаги изпитвам страх от улични и не дотам улични кучета - препикаващи всичко, тичащи на воля по детски площадки, точещи лиги, ръсещи бълхи....
Преди години, наши приятели имаха доберман - е, изпадах в ужас, като ни поканеха на гости! И на една Нова година се случи страшен инцидент - няколко семейства празнуваме в тях, имаше две малки деца /добре, че аз още нямах!/. Майката гушкаше едното дете на дивана и това "добро кученце" от ревност ли, какво, скочи и заръфа с огромната си паст детето отзад по главата!!! Щях да умра, просто ми прилоша.... и до днес си го спомням много ясно и косите ми настръхват.... След 1-2 години същото куче захапва 7-месечното бебе на приятелка на стопанката - пак по главичката, беше му пробило черепчето.... Слава богу, децата са добре, кучето замина на село, и...така.
Съжалявам, много дълго стана, но напълно разбирам автора на темата! И изобщо не се трогвам от разни апели на защитниците на кучета!

# 228
  • в реалността
  • Мнения: 73
Та то не беше тровене на кучета, то не беше лоши деца дето само дебнат да се покаже куче и да го сритат в корема Tired

Ей, много е лесно все другите да са криви, а ние да сме все прави  Rolling Eyes

Та то не бяха свирки кучегони, та то не бяха зли кучета, които само чакат да се покаже дете отнякъде и да го захапат за черепа или откъснат някой крайник, а може и два, та то не бяха лоши стопани, които не си ваксинират и обезопаразитяват кучетата си, та то не бяха хронично психясали деца, та то не беше не знам и аз вече какво... кучетата - най-голямото зло в нашия живот, което трябва да се изолира далеч от човешкия свят, там където принадлежи, сред дивите и бесни зверове Tired Аман! Интересно защо нито аз нито никой от семейството ми (включително децата) не сме никога били нападани от куче, пък било то и улично... Може би защото се държим спокойно в присъствието на кучета и не им даваме повод да се ядосат (гледайки ги в очите, което те приемат за предизвикателство, замахвайки с ръка да ги пъдим, посягайки да ги ударим с чантата защото само вида им ни кара да изпадаме в див ужас, който те естествено усещат)  Tired
Всички си признаваме че проблем с кучетата има - домашните, чиито стопани не си чистят след тях и ги пускат по детските площадки, и уличните - по разбираеми причини, но в тази тема сте наредили преувеличение след преувеличение - като че ли в момента, в който прекрачвате вратата на дома си ви захапва някакво куче и ви дъвче по целия път из града, крачка като че ли не можете да направите без някой звяр да ви разкъсва  Outta Joint


ПП А сега като прочетох в темата за свирките кучегони че Luluto хвърля пиратки по кучетата (което ако не ги убие, ги осакатява жестоко, а не решава проблема) се чудя защо въобще споря с вас тук на тази тема Twisted Evil Възпитанието и наложения светоглед няма да ви променя, колкото и да ми иска  Tired

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 21:47 от слънчево момиче

# 229
  • Мнения: 6 315
Слънчево момиче, стига ни зачеква възпитанието, няма нужда - добро си е. Аз пък не мога да разбера хора които изкарват децата ни психясали. В момента лично аз се чувствам засегната заради "психясалото" си дете. Айде стига простотии и крайности!

Мен въпреки доброто ми и нормално отношение към кучета два пъти са ме хапали - все домашни кучета на "добри" стопани. За мен не е нормално да си пуснеш овчарката да изхвърчи от входа и да захапе първия срещнат в гръб. Добре, че бях с дебело палто и единственото, което ми остана бе обидата. Ей такъв "стопанин" с удоволствие следващия път ще осъдя. И да интересно защо ме захапа тогава, при положение, че спокойно вървях и даже не знаех че има животно зад мен. Дано не ти се случва нито на теб нито на някого от семейството ти да раберете. На лек фанатизъм ми избиваш, ама карай.

П.П. Невъзпитана съм явно щом допускам да пиша с такъв гневен тон, ама то щото покрай детето и аз съм психясала.  Sick

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Интересно защо нито аз нито никой от семейството ми (включително децата) не сме никога били нападани от куче, пък било то и улично... Може би защото се държим спокойно в присъствието на кучета и не им даваме повод да се ядосат (гледайки ги в очите, което те приемат за предизвикателство, замахвайки с ръка да ги пъдим, посягайки да ги ударим с чантата защото само вида им ни кара да изпадаме в див ужас, който те естествено усещат)  Tired

ти наистина ли си вярваш  ooooh!

Маргарита, сега ще видиш как ще се окаже, че палтото ти е било неприемливо за кучето-естет, тоест не си мисли,че ти си жертвата, моля те!  Naughty

# 231
  • Мнения: 14 654
тези, които ме обвиняват , че съм тровила кучета, да намерят цитат и да го приложат . не съм написала никъде , че съм го правила, нито съм написала , че ръся около блока отрова. явно целта на тези, които ме обвиняват е не да защитят тезата си, а да се заяждат. само, че поне намерете реда, в който споменавам за отрова  Wink
много добре знам, че децата пипат навсякъде и е възможно всяко едно от тях да пострада. ако реша да премахна някое куче- моля,моля- има си по-възпитани и хуманни начини.
между другото никъде не съм споменала за луда бабичка с булонка. надявам се да подкрепите мненията си с цитати или да ми се извините

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 22:50 от radeto

# 232
  • в реалността
  • Мнения: 73
Margarita, самата зададена тема съдържа определението 'деца с неврози'  Tired

Няколко пъти повторих вече че разбирам и споделям възмущението ви по много от въпросите касаещи и домашните и уличните кучета. В никакъв случай не съм фанатичка на тема кучета, но начина по който темата беше зададена и обсъждана в продължение на повече от 10 страници ме предизвика. И в опитите си да се противопоставя на крайните изказвания на много от вас тук и аз самата предполагам се подведох и изпаднах в крайност. Умерената версия на мнението ми по въпроса е (както още в самото начало казах, но никой не ми обърна внимание, а се втурнаха вкупом да ми противоречат): Да, има много какво да се желае от стопаните на кучета в България. Но кучетата не са такова абсолютно зло каквото повечето от вас тук ги изкарвате. Стига изпадали в крайности! Толкова ли е трудно да се гледа на нещата по-умерено и по-човешки?! Отново повтарям: да, има безотговорни стопани, но има и много безотговорни родители. Така че нека не стоварваме цялата вина за щяло и нещяло върху плещите на кучетата и техните стопани.

# 233
  • Мнения: 6 315

В темата става дума за конкретна ситуация, която за жалост е част от ежедневието ни. И в случая "безотговорният" родител с право е възмутен. Кучетата не са зло (според мен) - злото са стопаните, които не се грижат добре за тях. И наистина не е редно покрай малки деца, които няма как да знаят какво да правят покрай куче (ръкомахат, викат, пищят и пр. неща нормални за малчовци), да тичат свободно пуснати кучета, чиито стопани я ги виждат я не.

Аз така и не разбирам как тръгнахме от кучетата, стигнахме до нааканите памперси и лошите родители, че накрая и темата за безпризорните кучета зачекнахме.

И пак казвам искрено - дано на никой не му се случва детето му да се уплаши и изпадне в истерия. Защото на 2-годишно дете не е никак лесно да обясниш как голямото куче е добро при положение, че в него то вижда заплаха.

blekuta, следващия път на пазар за палто ще ида с куче - да го избираме заедно  Laughing.

# 234
  • Мнения: 14 654
патита, думата отрова очаквам да намериш, също така ръсенето и около блока, това, което цитираш сега е различно от това, което си преразказвала по- рано. все още мисля , че трябва да се извиниш

# 235
  • София
  • Мнения: 478
Ще се извиня, но ако ми разкажеш как точно баба ти е отървала квартала от въпросните кучета... Може да съм направила грешен извод. Но ще ми бъде трудно да приема за хуманно ако се е обадила на Екоравновесие или както там се казваше кожарската фабрика, просто защото попаднах в интернет на невероятно ужасяващи кадри /знам, че това е встрани от темата/ на дране на още живи животни   като се сетя ми прилошава... дано поне има полза от това, че истината излиза наяве в такива случаи 

ПС: А и аз никъде не съм казала, че точно ти или баба ти сте разпръсквали отрова    

# 236
  • Мнения: 14 654
извини се само заради това, че казваш от мое име своите грешни изводи, а как баба ми е отървала квартала от двете кучета - питай нея (мен лично никога не ме е интересувало)

# 237
  • София
  • Мнения: 478
Не казвам нищо от твое име, все пак си влизам от собственото, а колкото за грешните изводи, не виждам нищо невярно.

Ти беше тази, която говори за ликвидирането на кучета, нали? Е, аз това и съм цитирала.

Спорът явно вече е безмислен, така или иначе всеки си има собствено мнение на база житейските си ценности и минали преживявания   Peace

# 238
  • Мнения: 14 654
Ти беше тази, която говори за ликвидирането на кучета, нали? Е, аз това и съм цитирала.

така е, но не за използването на отрова, нито ръсенето и по полянките.
когато обвиняваш някого в нещо конкретно, първо прочети внимателно, за да си подкрепиш добре тезата . това не се отнася само за теб

# 239
  • София
  • Мнения: 478
Аз никъде не съм казала, че ТИ си ръсила отрова. А за думите всеки сам си носи отговорност.

Накратко, не съм те обвинила в нищо, което не си казала. Конкретно. Хайде сега ако искаш прочети внимателно темата и ако намериш безпочвено обвинение, кажи ми.

Общи условия

Активация на акаунт