Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 167
  • 274
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 14 654
Относно написаното от radeto: Да ти е хрумвало че когато ти или баба ти сипвате отрова около блока, за да убиете уличните кучета, много лесно можете да убиете и домашните любимци на хората от квартала?!

Безконтролното боравене с отрова и разпръскването й навсякъде може много лесно да се превърне в трагедия и за самия "загрижен" човечец, тръгнал най-невинно да решава кой да живее и кой да умира... не ви ли хрумва, че има всички шансове и да отровите деца   ooooh!  или може би прилъгвате "страшните зверове" с добро и хоп! Да умре в такива мъки не пожелавам на никого... 

ето точния цитат , който сега като прочетох пак ,ми е смешен

# 241
  • София
  • Мнения: 478
Ами аз не виждам нищо смешно, но смей се, щом така виждаш нещата.

Обаче цитата е на Слънчице, моят постинг не е насочен към теб конкретно, така че нищо не доказваш.  Thinking

# 242
  • Мнения: 574
Приемете ,че кучето не е диво животно със собствен ареал. Къде другаде да живее освен до човека? Щом човека е в апартамент ,то е при него. Какво мислите куче-синджир. Е ,не всеки може да си позволи голямо имение със свободни любимци.
Щом съм в апартамент имам правото да имам любимец. Приемете го най-сетне.

# 243
  • Мнения: 25 641
Приемете ,че кучето не е диво животно със собствен ареал. Къде другаде да живее освен до човека? Щом човека е в апартамент ,то е при него. Какво мислите куче-синджир. Е ,не всеки може да си позволи голямо имение със свободни любимци.
Щом съм в апартамент имам правото да имам любимец. Приемете го най-сетне.
Да, имаш право на любимец. Но на такъв (или така възпитан), който да не пречи на съседите ти. Те също имат права, нали? Най-вече право на почивка и сигурност в собствения си дом.
Има достатъчно голямо разнообразие на животни, които могат да се отглеждат в домашна среда и да не пречат на околните. А ако някой толкова много държи на куче - да го възпита така, че да не нарушава покоя на съседите си. Също и да си чисти след него. Тогава няма да има никакви проблеми.
И да не забравяме, че топлата вода отдавна е открита - във всички страни има строг контрол над домашните кучета (паспорти, ваксини), както и разрешени и неразрешени породи за домашно отглеждане.
ПП Аз лично обожавам огромните породи кучета, но нямам такова и няма да имам, докато живея в апартамент. Е, някой ден, ако се сдобия с малка спретната къщурка, с две каракачанки отпред... Rolling Eyes

# 244
  • Мнения: 6 472
Та то не беше тровене на кучета, то не беше лоши деца дето само дебнат да се покаже куче и да го сритат в корема Tired

Ей, много е лесно все другите да са криви, а ние да сме все прави  Rolling Eyes

Та то не бяха свирки кучегони, та то не бяха зли кучета, които само чакат да се покаже дете отнякъде и да го захапат за черепа или откъснат някой крайник, а може и два, та то не бяха лоши стопани, които не си ваксинират и обезопаразитяват кучетата си, та то не бяха хронично психясали деца, та то не беше не знам и аз вече какво... кучетата - най-голямото зло в нашия живот, което трябва да се изолира далеч от човешкия свят, там където принадлежи, сред дивите и бесни зверове Tired Аман!

ПП А сега като прочетох в темата за свирките кучегони че Luluto хвърля пиратки по кучетата (което ако не ги убие, ги осакатява жестоко, а не решава проблема) се чудя защо въобще споря с вас тук на тази тема Twisted Evil Възпитанието и наложения светоглед няма да ви променя, колкото и да ми иска  Tired

Девойко слънчева  НИКЪДЕ НЕ СЪМ писала че хлърлям пиратки ПО кучетата, а че хвърлям пиратки, за да ги плаша.
Ти може би не схващаш разликата ама аз ще взема да те светна за да не ми говориш глупости - хврърлям пиратка далеч от кучето, идеята е да се стресне от шума и да избяга, а не да го осакатя!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ейййййййййййййййййй ама точно заради такива като тебе темата се напълни с преувеличения и драматизации! Също така съм писала, че  съм мислила да викна службите да го приберат, но не съм го направила. А не съм го направила, защото ми стана жал за кучето - там просто ще го убият.
И ще го повторя за сто хиляден път - детето ми е хапано от куче, когато беше на година и нещо. Нито го беше страх, нито мен ме беше страх, защото на вилата сме имали куче. Кучето беше домашно. Беше без каишка и беше на детската площадка. Аз като наивна глупачка предположих, че като си толкова плиткоумен и  си извел кучето на детската площадка без обезопасителни мерки, значи е свикнало с деца и може да го погали. Детето не го е удряло, не е посягало срещу него, просто се нахили и хукна да го прегръща, както правеше с кучето на вилата. Аз бях седнала на пейката и макар, че станах веденага, кучето беше значително по- близо от мен. Това е положението - пристрастна съм. Опитвам се да запазя добрия тон и да уважавам правата на отглеждащите кучета, но някак си с такива като теб хич не ми се одава проявата на толерантност.
Хайде сега спри да спекулираш и си изясни веднъж за винаги че като поставяш по този начин въпроса, отговора ще е ясен - конфликт, противопоставяне на деца срещу кучета и дъвкане на едно и също до безкрай.
Вдигна ми кръвното в ранни зори Rolling Eyes

П.С. Сега видях, че и ръсенето на отрови по полянките е тръгнало от теб, каот свободно съчинение по картинка по повод поста на Радето #Crazy Силно развинтено въображение имаш, бих казала Wink Само недей да пъхаш в устата на другите, думи които не са казали и на база на тях да изнасяш обвинителни тиради.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 10:38 от Luluto

# 245
Margarita, самата зададена тема съдържа определението 'деца с неврози'  Tired

Няколко пъти повторих вече че разбирам и споделям възмущението ви по много от въпросите касаещи и домашните и уличните кучета. В никакъв случай не съм фанатичка на тема кучета, но начина по който темата беше зададена и обсъждана в продължение на повече от 10 страници ме предизвика. И в опитите си да се противопоставя на крайните изказвания на много от вас тук и аз самата предполагам се подведох и изпаднах в крайност. Умерената версия на мнението ми по въпроса е (както още в самото начало казах, но никой не ми обърна внимание, а се втурнаха вкупом да ми противоречат): Да, има много какво да се желае от стопаните на кучета в България. Но кучетата не са такова абсолютно зло каквото повечето от вас тук ги изкарвате. Стига изпадали в крайности! Толкова ли е трудно да се гледа на нещата по-умерено и по-човешки?! Отново повтарям: да, има безотговорни стопани, но има и много безотговорни родители. Така че нека не стоварваме цялата вина за щяло и нещяло върху плещите на кучетата и техните стопани.

Става въпрос за конкретен случай, така че моля обобщения от рода на "да, има безотговорни стопани, но има и много безотговорни родители" да се ползват по предназначение и да са подплътени със съответните аргументи и факти.

# 246
Темата отдавна излезе от конкретиката на случая. Разбираемо е, защото проблемите са наболели.

Сега, това е по повод проблема на Luluto в темата за кучегона, но тук ми се струва по-подходящо да дам едно предложение. Ако не съм права, админстрацията да реши как да постъпи.
Luluto и всички, които имате конкретен проблем с някое бездомно, помислете по следния вариант:
Потърсете контакт с хората, които хранят кучето. Ако са нормални, бързо ще стоплят за какво става дума.
Обяснете им, че кучето тероризира квартала и рискува да попадне бързичко в изолатора. Все на някого няма да му издържат нервите. По-добре да му потърсят дом. Възможно е да му намерят, това се случва все по-често. Това, че лае и вие нощем, ме навежда на мисълта, че е изоставено домашно.
За целта да направят снимки, да опишат колкото е възможно по-подробно темперамент, предполагаема възраст, физическо състояние, пол, нищо да не спестяват. Тази обява да пуснат в сайтове, чиито адреси ще дам при проявен интерес на лични.
Шансовете зависят от много неща, търсенето на дом е ангажираща, трудна и времеемка задача, но има хора и групи, които се занимават с това. Ако кварталът е близо до моя, лично ще съдействам.

Иначе, пиратките ще ви изиграят лоша шега, казвам го съвсем добронамерено. Кучетата лаят и вият нощем най-често от самота и страх. С пиратките ще задълбочите този страх, а заедно с него - и проблема си. Животното ще лае все повече, знаейки какво го очаква, и ще изпада в паника, което няма да го накара да млъкне. Едно психясало животно в квартала е вече не неудобство, а реална опасност.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 09:57 от развейпрах

# 247
  • Мнения: 6 472
Сега съвсем ще разводня темата с моя проблем Confused Говорих с жената, която храни кучето, но ефекта беше като след монолог със стена #Cussing out  Кучето успяваше да ме гледа по- умно от нея Tired Всъщност се оказа, че не съм говорила само аз. Въпросното четириного не е домашно - отявлен коферман е. Не скимти и вие нощем, ами просто лае (според мен си пази територията). Лошото е  че почна да става доста агресивно Shocked Квартала е Овча Купел. Приемам всякакви смислени и не чак толкова смислени предложения Sad
Всъщност горепосочения квартал, вече доста се понапълни с глутници кучета Confused Аз съм против убиството на животни и за мен прибирането на тези кучета не е съвсем приемлив вариант.

# 248
  • в реалността
  • Мнения: 73
Като гледам пак сте ми наскочили - била съм ви вдигала кръвното... въпреки че полагам нечовешки усилия да ви обясня че разбирам принципно възмущението ви от проблемните кучета и понякога също толкова проблемните им стопани... и да ви накарам да погледнете на нещата малко по-умерено  Rolling Eyes

Първо, дискусията започна от една конкретна случка - да. Но още от 2-рата или 3-тата страница се измести и стана много по-обща - затова и се намесих (това за Станислав, който във всяко нещо, което кажа, вижда себе си обвинен, въпреки че аз говоря принципно по общи въпроси, които бяха повдигнати в развоя на дискусията, и не визирам него).

Второ, относно отровата: ако radeto обясни ясно по какъв начин баба й е оттървала квартала от няколко кучета (не може да не знае след като със задоволство заявява на всеослушание как всички съседи били дълбоко благодарни) ако не с отрова, тогава ще си взема думите назад и ще се извиня за преждевременно направения извод; същото се отнася и за заявлението й че много лесно знае как да се справи с 'разните дребни гадини' - как?!

Трето, що се отнася до luluto и пиратките: добре, приемем че не ги хвърля по кучетата, а някъде около тях с цел да ги сплаши. Но отново повтарям че това не е решение на проблема, опасно е и е безсмислено, тормози и съседите и представлява заплаха и за случайни минувачи (въобще не е ли забранено ползването на пиратки по каквито и да било поводи?!)

И последно: ако много от вас не бяха си позволили да изпаднат в крайности и да прокламират жестокости, и аз нямаше да се наложи да се изявявам като 'фанатичка' (която по принцип не съм, но крайност предизвиква крайност). Повтарям призива си: нека бъдем по-умерени и хуманни! Това е!

# 249
  • София
  • Мнения: 478
И аз съм ЗА умереност и да се прекрати безмисления спор. Една дискусия има смисъл само ако води към нещо позитивно, конструктивно.

Слънчево момиче, относно методите за отърваване от кучетата, нали виждаш резултата от среднощния спам от изсмукани от пръстите доводи   Joy 

Ама аз не искам да се заяждам с никого. Опитвам се да представя моята позиция по въпроса.

# 250
Първо, дискусията започна от една конкретна случка - да. Но още от 2-рата или 3-тата страница се измести и стана много по-обща - затова и се намесих (това за Станислав, който във всяко нещо, което кажа, вижда себе си обвинен, въпреки че аз говоря принципно по общи въпроси, които бяха повдигнати в развоя на дискусията, и не визирам него).

Ами да беше казала по-рано, че не визираш Станислав. Като говориш толкова общо по конкретна случка, която той е описал, мисля че е нормално да се почувства визиран. Я го виж колко хартия изхаби да се "оправдава".

# 251
Цитат
Ами да беше казала по-рано, че не визираш Станислав. Като говориш толкова общо по конкретна случка, която той е описал, мисля че е нормално да се почувства визиран. Я го виж колко хартия изхаби да се "оправдава".
stanislavp, сериозно ли мислиш, че една субективно разказана случка може да е в центъра на обсъждането на световния мир? Естествено, става дума за много случки, много хора и много нерви.
По конкретната случка може да има заключения само ако човек е присъствал. Възможно е да си се държал напълно адекватно, а стопанката да е била откачена.
Самото заглавие на темата е обобщаващо, да не казвам прогнозиращо, затова и така се получи. Нищо лично.

# 252
  • Мнения: 6 472

Второ, относно отровата: ако radeto обясни ясно по какъв начин баба й е оттървала квартала от няколко кучета (не може да не знае след като със задоволство заявява на всеослушание как всички съседи били дълбоко благодарни) ако не с отрова, тогава ще си взема думите назад и ще се извиня за преждевременно направения извод; същото се отнася и за заявлението й че много лесно знае как да се справи с 'разните дребни гадини' - как?!

Трето, що се отнася до luluto и пиратките: добре, приемем че не ги хвърля по кучетата, а някъде около тях с цел да ги сплаши. Но отново повтарям че това не е решение на проблема, опасно е и е безсмислено, тормози и съседите и представлява заплаха и за случайни минувачи (въобще не е ли забранено ползването на пиратки по каквито и да било поводи?!)


Това как Радината баба се е отървала от кучетата не е задължително да става всеобщо достояние. Което съвсем не ти дава право да си съчиняваш измислени истории и да ги драматизираш допълнително, обрисувайки апокалиптични сцени на разпиляна отрова по полянки, където щъкат нищо неподозиращи дечица. По абсолютно същия начин процедира и в моя случай - въображението ти обрисува някаква картина, ти веднага я прие за абсолютната истина почна да градиш тези на тази основа.  Ясно ми е че пиратките не са решение и ТОЧНО заради това съм писала и в темата за кучегона (може пък той да ми свърши работа). Както споменах не смятам, че и решението е във викане на службите. На практика освен критика, базирана на измислици, някакво смислено решение не си дала. Изобщо хем апелираш за толерантност, хем си позволяваш странни квалификации, относно хорските деца, хем подхвърляш крайни изказвания, опиращи се на абсолютно неверни факти. Толерантност не видях. На база твоите постинги мога да си направя два извода: 1. нямаш деца, 2. Някои "кучкари" наистина не могат приемат, че съществува и друга гледна точка - на хората които не се превъзнасят при вида на куче (основен фактор за съществуването на точно такива теми)

Смятам с това моето участие в тази тема да приключи. И без това стана огромна. Който имаше желание помогна дори и по моя въпрос  bouquet

# 253
  • Мнения: 14 654
Ясно ми е че пиратките не са решение и ТОЧНО заради това съм писала и в темата за кучегона (може пък той да ми свърши работа).

кучегонът не винаги върши работа, но помага срещу по-голяма част от уличните (които на са глухи) и ги държи на разстояние. ако са глутница е доста ценен, защото поне едно куче ще се уплаши и ще побегне, а другите се разпръскват.
срещу домашни не смея много да го използвам, защото може животното да е дресирано с точно такъв кучегон и да нападне при звука му. освен това много голяма част от телевизорите излъчват този спектър, който не се възприема от човешкото ухо и домашните кучета са привикнали с него и не се впечатляват. написах това в темата, защото според мен е полезна информация за някои от вас

# 254
  • в реалността
  • Мнения: 73
На практика освен критика, базирана на измислици, някакво смислено решение не си дала.

Изобщо хем апелираш за толерантност, хем си позволяваш странни квалификации, относно хорските деца, хем подхвърляш крайни изказвания, опиращи се на абсолютно неверни факти. Толерантност не видях.

На база твоите постинги мога да си направя два извода: 1. нямаш деца, 2. Някои "кучкари" наистина не могат приемат, че съществува и друга гледна точка - на хората които не се превъзнасят при вида на куче (основен фактор за съществуването на точно такива теми)


Първо, решения съм дала бол (не съм ги измислила аз, но са все пак решения, нали така?!): кучетата само на каишки, стопаните да си събират след тях с пликчета, да ги държат далеч от детските площадки, да ги ваксинират и обезпаразитяват надлежно, да ги разхождат по възможност на места, където не са сред деца и много хора и по възможност да се създадат специални места само за разходка на кучета; също така писах и как хората, които не изпитват вроден възторг към кучетата, да не ги предизвикват с действията си. Какви други решения очакваш от мен?!

Второ, никакви странни квалификации спрямо хорските деца не съм си позволила еднолично - препратка: заглавието на темата, което изрично упоменава 'деца с неврози'.

Крайните ми 'подхвърляния' са естествена реакция на крайните подхвърляния на други участници в дискусията, ако е необходимо ще ти направя и представителна извадка с цитати. Да, апелирам към толерантност, защото за съжаление много малко такава видях в изписаните 13 страници.

Трето, каквото съм имала да си кажа, съм си го казала в прав текст (права си че нямам все още деца, но и това съм написала в прав текст, нямаше нужда извода сама да си го вадиш). И отново се завъртаме в омагьосания кръг... "кучкарите не приемали чуждата гледна точка"...  Tired На мен ми изтръпнаха пръстите да пиша, че разбирам възмущението ви, и споделям притесненията ви, но процеса на разбиране и съпричастност би трябвало да е двупосочен - и вие да се опитате да погледнете по-умерено и обективно на чуждата гледна точка...  Rolling Eyes Но очевидно си говоря сама на себе си. Така че тази дискусия за мен е също изчерпана.

Общи условия

Активация на акаунт