Кучета добри, кучкари психолози и деца с неврози

  • 13 161
  • 274
  •   1
Отговори
# 255
слънчице, успокой се, написала си, така е. За хората това са глупости, щом няма кой да те хване за гушата и да те отведе в районното, че си си изпуснала кучето да гепи някоя топка.
btw, разбрах, че най-омразната реплика за родителите е "то не хапе".
Най-омразната реплика за кучкарите е "шъ ми води куче, а не дете". Ама без пет пари да дават имам ли дете и ако нямам, защо... и кво общо има нещастният представител на семейство кучета с това. И всъщност, интересуват ли ме децата и с колко деца съм заобиколен, без значение мои ли са.
Тази информация е ценна. Написах ги горните, за да се погледнем пак отстрани.

Не е трудно, обаче, да се възползва човек от "маниите" на хората, за да реши свой проблем. Случва се реално. Като не можеш да му ръкопляскаш, бъди актьор.
Иначе се получава така, че radeto е завинаги заличена от списъка на хората, които могат да нарекат себе си хуманни, а слънчево момиче е заличена от списъка на онези противници, с които все пак можеш да провеждаш разговор.

# 256
  • Мнения: 14 654
хуманност=човеколюбие, а не на кучелюбие  Wink

# 257
хуманност = способност да си човек.
любовта към собствения си вид я владеят и животните.

# 258
  • Мнения: 6 472
На практика освен критика, базирана на измислици, някакво смислено решение не си дала.

Изобщо хем апелираш за толерантност, хем си позволяваш странни квалификации, относно хорските деца, хем подхвърляш крайни изказвания, опиращи се на абсолютно неверни факти. Толерантност не видях.

Първо, решения съм дала бол......
 

Не си ме разбрала. Говорех конкретно за моя случай, в който кучегон съм искала да използвам срущу куче, което ми лае нощно време, та даже си измисли, че с пиратките ще го осакатявам. Не чух там да изказа предложение, но за сметка на това ме оплю на база фантазии.
Както и да е развейпрах веднага ми писа на ЛС с конструктивно предложение  bouquet

На мен ми изтръпнаха пръстите да пиша.....

Ако ще и да си изтъркаш клавиатурата от писане, начина по- който го казваш говори точно обратното на това, което пишеш. Не се учудвай че толкова народ се нахвърля срещу теб.

# 259
  • Мнения: 14 654
е, поне едно е ясно със сигурност:
ако видите някое загинало край улицата куче-преди това  аз съм минала и съм наръсила отрова;
ако пък видите някое бедно куче да накуцва, значи лулуто го е осакатила с пиратка .

# 260
Това откъде стана ясно? Няма връзка
Лично моето уважение няма да спечелиш отново, но това е мой личен проблем. Предпочитам разговор с хора, които си представям, че уважавам.

# 261
  • Мнения: 14 654
Лично моето уважение няма да спечелиш отново, но това е мой личен проблем.

не е и необходимо. защо казваш отново, все едно сме стари приятели и внезапно съм те рзочаровала. щом това е проблем за теб - ок. за мен не е

# 262
представих си за миг, че те вълнува душевното състояние на един непознат, прочел добросъвестно постингите ти.
туй интернет - гуляма сила!

# 263
  • Мнения: 574
хуманност=човеколюбие, а не на кучелюбие  Wink
Това е егоизъм ,а не човеколюбие.Това си написала.

# 264
  • Мнения: 5 026
Кога ще се въведат глоби както е в чужбина- за куче без наморник- 200 евро, за непочистено от собственика лайно на пътя- 500 евро и т.н.т.  Нищо лично срещу стопаните на кучета- трябва малко култура и морал да имат- не слагам всички под общ знаменател.

# 265
Има такива глоби. Намордник е задължителен само за агресивни. За всички е добре да познават разпоредбите.
Вижте сами: ЗВМД чл. 172-178 Размерите на глобите са накрая, в Административно наказателни разпоредби.
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/103164.html
Също така може би ще ви зарадва това, че от 2007 точно стопаните на кучета и само те ще плащат за решаването на проблема бездомни.

# 266
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Мисля, че излишно се драматизира. И аз имам кученце - пинчер, който обожава децата и при всеки удобен случай се "врязва" в детската група и започва да гони децата, а ако и те го подгонят е най-щастливият. До сега не сме имали проблеми, още повече децата го чакат с нетърпение на площадката и се започва Laughing. Но често виждам майки и най-вече баби, които казват на малки деца - не се приближавай, че ще те ухапе #Crazy. Ако това не е насаждане на страх, то тогава какво е? Агресивните кучета си ги водят на каишка. А що се отнася до акитата - трябва да има полянки за кучета - така е.

# 267
  • Мнения: 46 526
iramira, аз мисля, че родителите са тези, които трябва да определят с кой да общува детето им, не ти Naughty
И като собственик на куче, предполагам знаеш, че всяко едно неагресивно куче, в един момент може да поднесе изненада, затова каишката, когато е сред непознати хора, трябва да е задължителна ...

# 268
  • Мнения: 14 654
iramira, едно дете не може да знае , че пинчерът ти иска да играе и за това го гони. има деца, които обичат да си играят с животни, но има и такива, които не обичат и които ги е страх. един дакел (безобиден) се спусна в пясъчника (сигурно да си играе ) и изплаши едно момиченце на годинка и малко, което не си играеше там. обясни на това дете, ако можеш, че всъсщност не трябва да се страхува и животното не е заплаха за него. а вчера в парка едно дребно както тичаше изведнъж се спусна и ухапа едно по-голямо момиче за крака, което изобщо не забелязваше кучето.

# 269
  • София
  • Мнения: 2 437
По темата...така крайно е написана, че ще се въздържа от коментар.

Абсолютно съм против там, където играят децата, кучетата да си тичат на воля....Редовно се карам с разни в парка, които минават по некучешката алея с отвързани песове ( и малки и големи).
И вчера, и днес имаше плачещи деца.
Обичам кучетата, уважавам стопаните им, но не и когато не спазват елементарни правила.

Има място за всички- място за деца и място за кучета. Ако някой е с дете и куче...ми, да си върже кучето и да остави детето да си играе в парка.

Спора е излишен!

ПП. Имам си куче, голямо е и го водя с мен в парка всеки ден. Имам очи да правя забележки.

Отделен е въпроса, че гледам мръсно и майките, които не си взимат боклука с тях или изпикават детето си на средата на градинката Confused

Общи условия

Активация на акаунт