Мами, защо се дразните толкова от кучетата ?

  • 12 118
  • 284
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 463
Cantrell_NY  за такива хора само #2gunfire
Сетих се още една човешка глупост.Едно куче било доведено за операция и когато го отворили се коазало ,че някой му дал салам,но не с отрова ,а с кукички за риба ,и кретена не се задоволил с единични ,а с тройни... cry Такъв заслужава същото #Sniper

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Еееее, ама чакайте! Откъде започнахме, къде стигнахме. Това, че в определен момент някой се дразни от кучетата и се притеснява, че могат да са опасни за детето му, едва ли значи, че иска да ги изтребят, и то по такъв жесток начин.

# 182
  • Мнения: 288
Окей, има кучета, които хапят... но пак да кажа зависи много и от стопанина!!
То, няма как, пак ще дам пример с едното от моите кучета... Дърпат му опашката, скубят го, галят го, прегръщат го... НО ТО НЕ ХАПЕ...
Ако кучето ти е агресивно... предупреждаваш децата /както ние правим с другото куче преди време..сега е кротко вече/  "Недей да го закачаш, че хапе.. не, не, недей.. ще те ухапе!!!!" те се стряскат и се отдръпват.. а, ако не го направят ти си придърпваш кучето към себе си и/или отиваш малко по-настрана... В крайна сметка не животното, а стопанина е виновен... и носи отговорност за това животно, откакто го е взел при себе си да се грижи за него!

И мен са ме хапали кучета ама нито имам болест, нито е болка за умиране... имаш синина, кръв, зъби... ама си минава... и заминава!
Една случка:
Едни от съседния вход имат куче, което го пускат навън само... аз излизам с моето с каишка... понякога го пускам зад блока да побяга, понеже има полянка и няма хора... а в случая нямаше и животни... но това другото куче се появява от някъде си и въобще не се понасят с моето ... не знам защо... но кучето ми като чуе "Лошото куче!" и почва да лае ... та... тъй гадното... докато си прибера кучето, онова се е метнало в/у моето ... захапало го е за врата отгоре и се мятат... Ужас... беше ме страх за кучето ми, защото много го обичам!!! Отивам аз, хващам моето на ръце го вдигам... онова другото скача да го захапе ... аз го отблъсквам, а същевременно моето и то посяга да хапе другото.. но ухапва мен в соматохата по ръката... и то здраво...  Синина голяма, зъби, малко кръв... Но го държа, защото ми е скъп... и сплашвам другото, ама то посяга и на мен... и викам .. леле кат' взема една пръчка да те ступам... побеснях... естествено не ми е целта да го пребия, а да го ступам да престане.. защото явно не са го ступвали стоманите му, когато е трябвало наистина... не са го учили..
А, аз моето го поступвам (но не по главата!!!!!!) с шамари по гърба ЕДИНСТВЕНО, когато наистина е имало за какво и е виновен... което не е често... ако има малко провинение само едно леко шамарче веднъж по гърба... и разбира, че е виновен ... И не ми се ерчи, както прави към майка ми, ако му се кара... защото знае, че ако му се карам наистина има за какво...че е виновен... случвало му се е само 2-3 пъти да ми изръмжи лекичко като недоволство... ама тогава му викам "МОЛЯЯЯ?!?!?! Я ПАК?!?!" и млъква... става по-нисък от тревата!

Отраснала съм с животни... майка ми е завършила ветеринарна медицина... баща ми обича много кучетата ни и животните... Имали сме говорящ папагал, таралеж, котки, кучета, риби, а сега 2 кучета и 1 морско свинче.. тези две кучета са били през целия ни живот до нас...
В самото куче като куче няма нищо лошо... има лошо в начина му на гледане и стопанина...
А за бездомните... окей, нека ги приберат в кучкарник... ама да се грижат за тях, наистина, а не да ги убиват...  и да чакат някой да иде да си избере домашен любимец...  

# 183
  • Мнения: 288
Cantrell_NY  за такива хора само #2gunfire
Сетих се още една човешка глупост.Едно куче било доведено за операция и когато го отворили се коазало ,че някой му дал салам,но не с отрова ,а с кукички за риба ,и кретена не се задоволил с единични ,а с тройни... cry Такъв заслужава същото #Sniper

Лелееееееееее.....  Shocked

Направо кукички за кожата на гърба му и пуснат да виси на тези кукички... Тиранин!

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз много обичам животните..........много ми липсва кученцето ми, което почина...........но от позицията на родител с малко дете, мисля, че стопаните трябва да разберат няколко важни неща

Не родителите трябва да се съобразяват с кучетата ви, а вие трябва да правите така, че деца и кучета по площадките да нямат досег.........


Напълно съм съгласна с теб по принцип. Но едно-единствено нещо не приемам /и то се оформя като тенденция в мненията по темата/ - че някой с някого е длъжен да се съобразява, а другия напротив - няма такива задължения. За да има цивилизовани отношения и двете страни трябва да проявят разбиране и толерантност. Да, кучето няма работа на детската площадка. Но и дете не е редно да дразни, пипа, мачка и предизвиква животното, когато те са в досег /защото няма какво да се лъжем, че децата са само по детските плошадки/.

Някой спомена за деца, пикаещи на плажа /а и по парковете това е нормална гледка/. Е как пък на никой това не се стори нередно? Голяма работа, каза друг, те и възрастните пикаят в морето. Не е там работата! Просто не е редно дете да се държи като куче. Стандарта е двоен, не мислите ли? Всеки е краен в позицията си и оттам идва тази непримиримост. И на мен ми се струва, че противниците на животните са много по-ожесточени и непримирими.

# 185
  • Мнения: 46 597
... Просто не е редно дете да се държи като куче. Стандарта е двоен, не мислите ли? ...

 #Crazy

СТИГА ДЕ!

Говорим за животните сред хората, децата спадат към хората, не ги отделяйте в отделна група!
Ако ще продължаваме темата, нека да е в тази насока, иначе смисъл не виждам
 Tired

# 186
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз много обичам животните..........много ми липсва кученцето ми, което почина...........но от позицията на родител с малко дете, мисля, че стопаните трябва да разберат няколко важни неща

Не родителите трябва да се съобразяват с кучетата ви, а вие трябва да правите така, че деца и кучета по площадките да нямат досег.........


Напълно съм съгласна с теб по принцип. Но едно-единствено нещо не приемам /и то се оформя като тенденция в мненията по темата/ - че някой с някого е длъжен да се съобразява, а другия напротив - няма такива задължения. За да има цивилизовани отношения и двете страни трябва да проявят разбиране и толерантност. Да, кучето няма работа на детската площадка. Но и дете не е редно да дразни, пипа, мачка и предизвиква животното, когато те са в досег /защото няма какво да се лъжем, че децата са само по детските плошадки/.

Някой спомена за деца, пикаещи на плажа /а и по парковете това е нормална гледка/. Е как пък на никой това не се стори нередно? Голяма работа, каза друг, те и възрастните пикаят в морето. Не е там работата! Просто не е редно дете да се държи като куче. Стандарта е двоен, не мислите ли? Всеки е краен в позицията си и оттам идва тази непримиримост. И на мен ми се струва, че противниците на животните са много по-ожесточени и непримирими.




Стопанина на животното се предполага да има повече ум в главата от едно малко дете.та затова трябва да се съобразява по- умния..... Peace

Разбира се, че стандарта е двоен........да си виждала отвързан лъв по улиците........лъва или в клетката или никъде........в човешките градове.........За кучетата е почти същото- на каишка.....жалко е, че няма места направени специално за кучета.........Аз лично съм съгласна половината от всички паркове  да се направи за кучета, котки и разни други животинки, с които живеят хората.......Но това....е все още  във фантазиите.......А в дете, което пикае на плажа и аз не виждам нищо нередно........изобщо не ме е гнус........може би защото сме от един вид  Wink

И

# 187
  • Мнения: 6 472
Дааааа отцялата тема разбрах, че някои хора упорито се опитват де ме убедят, че между хора и кучета разлика няма и за това трябва да се третират по един и същи нчин.
В тази връзка предлагам да се внесе петиция в парламента за законодателни промени - от тук на татък всички деца с каишки и наморници, за да не се тормозят взаимно с кучетата Tired

# 188
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дааааа отцялата тема разбрах, че някои хора упорито се опитват де ме убедят, че между хора и кучета разлика няма и за това трябва да се третират по един и същи нчин.
В тази връзка предлагам да се внесе петиция в парламента за законодателни промени - от тук на татък всички деца с каишки и наморници, за да не се тормозят взаимно с кучетата Tired

 hahaha Joy Joy Joy

Абсолютно  Mr. Green

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Места има, но са крайно недостатъчно. И затова не са виновни кучетата, а ние пак. И детето като не може да съобрази, затова майка му е до него.

Колкото до това, че е нормално деца да се изхождат където ги свари нуждата, само защото сме от един билогичен вид... Нямам думи.  Shocked

# 190
  • Мнения: 288
Цитат
от тук на татък всички деца с каишки и наморници, за да не се тормозят взаимно с кучетата Tired

 Joy Joy Joy представих си го, направо!!!

Между другото имаподобни на 'каишки' за деца... виждала съм... имат нещо като висок пояс на себе си, с една дълга "каишка", която майката държи, за да не може детето й да бяга надалеч... да го контролира да не се случи нещо лошо да излезе на улицата например и да го блъсне кола...

# 191
  • Мнения: 46 597
Cantrell_NY, това са колани за прохождащи деца, слагат се, за да не паднат и да се ударят, докато не проходят стабилно, а не да се развеждат на каишка ...

# 192
  • Мнения: 288
Места има, но са крайно недостатъчно. И затова не са виновни кучетата, а ние пак. И детето като не може да съобрази, затова майка му е до него.

Колкото до това, че е нормално деца да се изхождат където ги свари нуждата, само защото сме от един билогичен вид... Нямам думи.  Shocked

Абсолютно си права според мен!!!!
Стопанина е длъжен да си следи и гледа животното, а майките да си следят и грижат за децата си, както и да са до тях! Все пак, както стопанина носи отговорност за кучето си и като цяло животното, което има, така и майките са отговорни за децата си... затова са и майки... иначе са само биологични майки, които не могат дефакто да се нарекат майки, според мен... не е достатъчно...

# 193
  • Мнения: 288
Cantrell_NY, това са колани за прохождащи деца, слагат се, за да не паднат и да се ударят, докато не проходят стабилно, а не да се развеждат на каишка ...

 Laughing Сигурно Simple Smile ! Аз само веднъж съм виждала такова нещо и само предположих за какво може да е...  Peace

# 194
  • Мнения: 693
нямам нищо против домашните животни но когато се разхождаш и навсякъде по улици и градинки има изпражнения или когато ги пускат в града без каишки как да не се дразниш и да не се страхуваш да не нападне теб или детето ти все пак са животни неможе да им се има вяра и някой като ми каже небой се то не хапе  Close ходи му вярвай как може да е сигурен хората които имат домашни животни нямат културата да г гледат или поне повечето

Общи условия

Активация на акаунт