Мами, защо се дразните толкова от кучетата ?

  • 12 102
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 167
А, бе, я и аз да Ви питам нещо... Simple Smile
 А колко птички акат, като гълабите и разнасят болести като спин и сифилис?


Божееее. Извинявай ще прозвуча рязко, но от къде идеш!? На колко си години? В училище ходила ли си?

# 211
  • Мнения: 7 474
Не можем да разчитаме на добрата воля на някого докато сериозно не му се бръкне в джоба. #Cussing out

Абсолютно съм съгласна. Само това ще оправи работата.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Моля,  не се хващай така за всяка дума!Не съм си и помисляла, че хората не трябва да карат колело или че светът трябва да спре да се въри, за да расте детето ми в сигурна среда.
Алеи трябват за велосипедистите, площадки за кучетата, обществени тоалетни за децата ни и за нас.
Проблемите са ясни, решенията също. По въпроса за елементарната култура няма две мнения тоже.
Вярно, много безсмислен и леко безумен стана спорът. Някой помни ли още каква беше темата? Wink

# 213
  • Мнения: 6 472
А колко птички акат, като гълабите и разнасят болести като спин и сифилис?
[/quote]

Това изтрепа рибата Joy Joy Joy Честно ви казвам темите за кучетата и за жените шофьори вече са номер едно в списъка ми от форумски бисери Joy Joy Joy
Недейте така  бе хора, на работа съм, неудобно е някак си да се хиля през цялото верем Joy Хубаво нещо са пъргавите пръсти, но тази тема е явна демонстрация на това какво се случва, когато на някой ръцете са му по- бързи от мисълта hahaha

# 214
  • Мнения: 288
Цитат
от тук на татък всички деца с каишки и наморници, за да не се тормозят взаимно с кучетата Tired

 Joy Joy Joy представих си го, направо!!!

Между другото имаподобни на 'каишки' за деца... виждала съм... имат нещо като висок пояс на себе си, с една дълга "каишка", която майката държи, за да не може детето й да бяга надалеч... да го контролира да не се случи нещо лошо да излезе на улицата например и да го блъсне кола...

дано не си майка, че това дори нераждалите знаем за какво е!
просто смешно става вече.. да не бягало далеч! ти да не си в трети клас?
извинявайте, обаче това вече минава някои граници и не мога да се стърпя.

Не съм трети клас, и не знам какви граници минава... Както бях казала в поста след това... написах, че само предположих... никога не съм се интересувала какво е, защото изглеждаше като каишка и все едно майката казва на детето си, че е куче и поради тази причина никога не бих му взела такова нещо...

Как, пък, можа да кажеш "дано не си майка", как ти се изтръгна от устата, въобще!? Аз не бих го казала на никого, защото е жестоко и грубо...

И ДАНО ДА СЪМ МАЙКА, да стана такава, защото ще възпитам едно прекрасно дете, в което съм сигурна! Което ще науча на любов и ще му покажа ценните неща от живота!

Saluti e ti auguro una vita piena d'amore! Spero che non sentirai ste parole che io ho sentito di te!

# 215
  • Мнения: 288
А колко птички акат, като гълабите и разнасят болести като спин и сифилис?

Това изтрепа рибата Joy Joy Joy Честно ви казвам темите за кучетата и за жените шофьори вече са номер едно в списъка ми от форумски бисери Joy Joy Joy
Недейте така  бе хора, на работа съм, неудобно е някак си да се хиля през цялото верем Joy Хубаво нещо са пъргавите пръсти, но тази тема е явна демонстрация на това какво се случва, когато на някой ръцете са му по- бързи от мисълта hahaha
[/quote]

Не съм сигурна, че е така, но така са ми казвали... но за друго съм сигурна ... птичия грип... ето друг пример...   Peace

# 216
  • Мнения: 6 167
ООо, не си ме разбрала)) Извинявам, се ако ти е прозвучало така!!!
КАЗАХ, Дано не си майка, която да си води детето на каишка, за да не бяга далеч  Wink
прочела си само половината , но е нормално, като се има предвид напрежението в таз тема.

Както и дано да имаме късмета да възпитаваме деца, които категорично да знаят, ОТ НАС,  отговорните родители, че СПИН и сифилис са половопредавани болести, и не се разпространяват по гълъби и птички  

 Peace

# 217
  • Мнения: 6 472
Както и дано да имаме късмета да възпитаваме деца, които категорично да знаят, ОТ НАС,  отговорните родители, че СПИН и сифилис са половопредавани болести, и не се разпространяват по гълъби и птички  

 Peace
Ама на мен мама за птички и пчелички ми е говорила Joy Joy Joy Ти сигурна ли си, че не са намесени някъде там hahaha

# 218
  • Мнения: 928
аз пак да кажа - имах куче, и имах едни торбички, казват се БонТон, които си носиш и си почистваш след кучето. това е нормално и никакви оправдания за това, как всъщност уличните цапат НЕ важат по смисъла на БонТон поведението на ХОРАТА!

в парка НЕ мога да си разхождам кучето, защото е Забранено. Има алеи в периферията на прака, където е разрешено разхождането на кучета. Също така има заградени поляни и в града, където може да се рахождат, но ясно е указано с табелки, че е задължение на собственика да почиства.
Моето куче тичаше в собствената ми градина Или на алеята Или на някоя поляна извън града.

Колкото до изхождането на децата навън - във Венеция бях свидетел как арестуваха човек, който 'изпишка' детето си в Канале Гранде. Тоест, айде и хората да не бягаме от отговорност.
Във Венеция и в цяла Италия всички тоалетни са обществени, тези в баровете, кафенетата и тн. също. Не е законно да си сложиш табелка в кафенето " Само за клиенти", някои го правят, но не им минава номера. Кафенетата са обществени места, и тоалетните им също. Все можете да си обърнета взора и да видите кафене, да помолите дори да влезете с детенцето си! Никой няма да откаже достъп до тоалетна на малко детенце.
Не сме в 14ти век все пак и това да се вижда дете, което да се изхожда на площадката или до някое дърво не е допустимо пак по смисъла на БонТон-а.

Въпреки всичко съм склонна да видя някое дете да пишка до дърво, отколкото някой стопанин на куче да не си почисти след кучето! Просто , както казах и преди съм Хомо Сапиенс.





  smile3501  smile3501  smile3501

Дотук един човек, който чисти след кучето си. Жалко, че не е в България  Crossing Arms

# 219
  • Мнения: 288
Сифилиса се предава не само по полов път... причинителя му е една бактерия, която се намира и в слюнката... а също и по повърхността на кожата, но за щастие не живее дълго под влияние на външните фактори на околната среда... както и в раните, които се образуват по кожата... всеки допир до тях е с висок риск...
Както и да е, спирам до тук...
Изчела съм страшно много за венерическите болести, имам и книга и в нета съм гледала и снимките, за да мога да забелязвам видимите симптоми, за да се предпазвам...
В този дух за болестите - колкото по-малко знаеш, толкова по-добре от една страна, защото е страшно стряскащо... А от друга е хубаво поне малко да знаеш, за да се предпазиш и да предпазиш и децата си, което няма гаранция обаче...

Спирам, че не е по темата конкретно...

# 220
  • Мнения: 14 654
Това е- хората са много по-опасни, по- безчувствени, по- егоистични, алчни, жестоки, лъжливи, крадливи и нечистоплътни от всички останали представители на живия свят на планетата!:


ха сега до всеки такъв , описан от теб друкрак индивид, сложи един верен четириног другар и ще получиш така недолюбваната от мен комбинация: куче- кучкар!

# 221
  • Мнения: 6 167
Както и дано да имаме късмета да възпитаваме деца, които категорично да знаят, ОТ НАС,  отговорните родители, че СПИН и сифилис са половопредавани болести, и не се разпространяват по гълъби и птички  

 Peace
Ама на мен мама за птички и пчелички ми е говорила Joy Joy Joy Ти сигурна ли си, че не са намесени някъде там hahaha

абе, Лулу, внимавайте там по Софията и далеч от гълъбите, да не прихванеш някой птичи грип! Нали знаеш - акат, птички, гълъби...

всичко живо ака в тоя свят!
ето, това е извода от темата!

и това е непоклатим довод, в оневиняването на стопаните, които не си почистват след кучетата!

оттеглям се от темата, става безумно, а и почвам да се лигавя.

още веднъж се извинявам на потребителката , явно не съм се изразила правилно, казвайки " дано не си майка"


# 222
  • Мнения: 46 587
Вие или наистина не разбирате, или ви изнася да се правите на ударени ...

Аз съм човек и живея сред хора, искам да излизам от нас и да не срещам тичащи пуснати песове, независимо от породата им, размера или характера, както е във всяка една нормална държава!
Кое по-точно не разбирате или понеже няма какво да кажете, намесвате неща, което нямат нищо общо със спазването на правилата за отглеждане на животни.

Така по-ясно ли е?

# 223
  • Мнения: 6 472
Радето, предлагам от тук на татък да се въведе следната видова класификация:

Куче - най- висша форма на живот
Човек отглеждащ куче - малко по- нисша форма. Характеризира се с високо развита степен на хуманност
Дете - това е специфичен подвид от клас вредители. Към него трябва да се подхожда с особено внимание, защото в последствие се транформира, в някои от другите хуманоидни подвидове
Човек, който не отглежда куче - най- нисшата форам на жив организъм. Особено опасен!

# 224
  • Мнения: 68
По въпроса за събирането на разните му там "неща" след кучето ми копирам мнението ми от др. подобна тема, мързи ме пак да я пиша. Подкрепям идеята, но с малки уточнения:
1.Досега не съм събирала л... на кучето ми, защото не мисля, че е необходимо- песа ми никога не се изхожда по входовете, по тротоарите и улиците, в градинките пред блока или детските площадки, абсурд!!!!   За да го разходя два пъти на ден го качвам в колата и го карам на място, където е безопасно за околните, а и за него, и където няма да ме проклинат истерични майки, затова, че съм си позволила да гледам немска овчарка- такъв звяр, обеществен враг!!!!
2. Ако все пак се случи някога да се "изпусне"случайно на алеята за разходка в парка, задължително ще почистя, но ще искам същото и от майките, които си позвоялват да изхождат децата си на такива места, за мен е еднакво гнусно (не говоря за пишкането)!!!
3. Няма да почиствам след кучето ми, когато го извеждам в гората, по планини и т.н.- на места, далече от цивилизацията. Когато почнат овчарите, козарите, краварите, конярите т.н. да си събират "екстрите", оставени от гледаните от тях животни по поляни и гори- тогава и аз ще се разхождам с торбичка, подтичвайки след  кучето, щото на такива места си позволявам да го пускам да тича на воля, без каишка!
4. Интересува ме кой ще ходи след уличните псета, как ще ги глобяват тях??? А и също и кой ще глобява тези стопани и майки, които не почистват след любимците си (било то кучета или деца)? Ако е за всички- да е за всички!!!

п.п. когато беше на 4 месеца, малко и безобидно, кучето ми беше у нацелено с въздушна пушка от едни 7-8- годишни момчета, докато стояло на балкона- те са ни съседчета и го обстрелвали от тяхната терасата. Извадиха му 6 сачми!!!!! Идваше ми да ги убия! Деца били- не разбирали, обясни ми майка им! Не намразих децата, а майка им! Сори за  оф-а!

Общи условия

Активация на акаунт