1 г. неуспешни опити и липса на ОВ

  • 1 685
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, мили момичета!
Най-накрая и аз се престраших да си направя регистрация и да пиша тук, за да потърся помощ, насока и малко допълнителна подкрепа тук!
От година и половина с мъжа ми правим опити за бебе.. Той е на 26 аз на 24.. Още след като мина първата година изпълнена с 12 месеца отрицателни тестове и разочарования.. Посетих гинеколога си.. Той ми постави диагноза "липса на ОВ" пресписа ми скъпи хранителни добавки и един куп витамини, каза също и да си правя тестове за ОВ и след месец - два да отида при него! Минаха 2 месеца.. Отново неуспешни.. Отново при същия лекар, като си носех тестовете за ОВ всички отрицателни! Каза ми, че иска да започна да пия Кломифен цитрат! И аз като послушна ученичка започнах да го пия от 5 до 9 ден на цикъла! Но нещо някак ме съмняваше това лекарство дали е толкова безобидно предвид, че "обърнах света" да го закупя!.. И тогава именно тук във форума прочетох страшни ужасий за кломифена...И го спрях! Нямам никакви изследвания, за да го приемам! Моля Ви дайте ми някакви насоки за добра клиника в София.. И разяснете ми малко какво следва от тук.. Сигурно повечето ще ме нарекът невежа и че съм като 15 годишна,но все пак това ми се случва за пръв път!
Благодаря Ви!

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 13:22 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
Разгледай темите за клиники и лекари в този подфорум – https://www.bg-mamma.com/?board=444
Има много информация.

# 2
  • Мнения: 13
Здравей . Искам да ти препоръчам едни хапчета аз съм доволна и съпруга ми също . Ние също от доста време опитваме и не се получава от както ги пия сега се надявам на || понеже ми закснява .

# 3
  • Мнения: 21
Скрит текст:
Здравей . Искам да ти препоръчам едни хапчета аз съм доволна и съпруга ми също . Ние също от доста време опитваме и не се получава от както ги пия сега се надявам на || понеже ми закснява .
Тези ми излизат на всякъде като реклама.. И много се чудех дали да ги пробвам!
Разгледай темите за клиники и лекари в този подфорум – https://www.bg-mamma.com/?board=444
Има много информация.
Благодаря! 😊

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 11:11 от AnMary

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Вместо да се надявате на витамини да ви помогнат да забременеете, посетете репродуктивна клиника, особено след като не се получава след 1 година опити.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 13:17 от Nandin

# 5
  • Мнения: 13
Помагат много за овулацията и има най важният витамин B 12 . Ние също пробваме от доста време и не става . Сега ще изчакам още два дни и ще направя тест !

# 6
  • Мнения: 7 266
Причините да нямаш овулация са различни. Трябва да посетиш репродуктивен специалист.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Горещо препоръчвам болница Надежда.
И един съвет от човек с опит (личен и професионален) - за сериозни проблеми (а липсата на овулация е сериозен проблем) не пийте нищо препоръчано от непознати във форума, реклами, съседи, приятелки и т.н. Това не е хрема. И най- вече няма никакъв смисъл да пиете каквото и да било преди да се знае причината за липсата на овулация. Посетете сериозен специалист.

# 8
  • Мнения: 8 952
happy.women
На първо място посети друг специалист за второ мнение.
Нещо много недостоверно ми се сториха така описани нещата.
Гинекологът какви изследвания проведе, за да постави такава диагноза. От написаното аз останах с впечатление, че си го посетила един-два пъти.

По какъв начин се опитваш да си засечеш  овулацията? В какъв период прави тестовете?

# 9
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Здравей. И аз нямах Ову, като диагнозата ми е Синдром на поликистозни яйчници. По принцип се лекува с медикаменти, но при мен беше малко по-сложно. Пила съм Кломифен цитират, но под по-извесното наименование Клостилбегит. Не се препоръчва да се пие повече от 2-3 месеца, като се регулира съответно дозата. Проследява се Ову и ако отново липсва се пристъпва към по-сериозно хормонална терапия. Всичко това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от репродоктивен специалист. За София и аз съм чувала добри отзиви за Надежда. Успех!

# 10
  • Мнения: 192
Искам да прочетеш много внимателно моя съвет. Потърси си добър ендокринолог. Нека ти пусне изследвания. Функцията на яйчниците е в пряка връзка с хипофизата и хипоталамуса, а това е работа и от компетенцията на тези лекари. НЕ пий какво да е казано от някой. И още един съвет - НЕ ходи в репродуктивна клиника. Аз имам съвсем различен проблем от твоя и съм на 46. Миналата седмица ходих при една лекарка за консултация къде, в коя клиника да се насочим като последен шанс. Знаеш ли какво ми отговори тя? Не ми препоръча нито една от великите клиники тук. Просто беше откровенна и каза, че тук в БГ клиниките са  обърнали проблемите на хората в бизнес. Преди месец говорих с жена, която от 10 ГОДИНИ ходи в Надежда.  Ти си едва на 24, потърси си ендокринолог, най- важното - УСПОКОЙ СЕ!! защото стреса и нервите са най-големият ти враг. Ако бях слушала навремето и ако имах тогава правилния човек до себе си сега можеше да имам дъщеря на твоите години. Дано всичко бъде наред - пожелавам ти го!

# 11
  • София
  • Мнения: 10 642
Стерилитета може да се дължи и на други неща освен на ендокринологични проблеми.
В случая изобщо не е ясно дали наистина има проблем с овулацията. Може проблема да е в тръбите например или в мъжа.
Репродуктивната клиника е мястото към което трябва да се обърне за помощ.

# 12
  • Мнения: 192
Здравей. И аз нямах Ову, като диагнозата ми е Синдром на поликистозни яйчници. По принцип се лекува с медикаменти, но при мен беше малко по-сложно. Пила съм Кломифен цитират, но под по-извесното наименование Клостилбегит. Не се препоръчва да се пие повече от 2-3 месеца, като се регулира съответно дозата. Проследява се Ову и ако отново липсва се пристъпва към по-сериозно хормонална терапия. Всичко това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от репродоктивен специалист. За София и аз съм чувала добри отзиви за Надежда. Успех!
И като и объркат хормоните тотално с тази ХЗТ ще има да се влачи по клиники с години, да пълни джоба на докторите, които ще я лъжат...ами то този месец няма овулация.....другия месец яйцето е кухо....после в мъжа и проблема.....и така до безкрай. Да не говорим тези за страничните нежелани ефекти от хормонални лекарства.На първо време и трябва ендокринолог, да назначи изследвания на всички хормони в определения период от цикъла и да види как стоят нещата.

# 13
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
july13, явно много си престола и си насъбрала много горчилка, но думите ти по-скоро биха обезкуражили момичето.
Първо аз също ходих на ендокринолог и когато там нещата станаха в норма, но бременност така и нямаше, след същата стъпка определено е репродоктивен специалист. Да, и аз попаднах на едно място, където пръснах доста пари за витамини, а така и не стигнах до Ову, но това не означава, че и тук няма добри специалисти. Напротив! Не съм от София и само съм чувала за Надежда  и Щерев, но не мога да да изкажа лично мнение. За сметка на това заставам с две ръце зад МЦ Св. Иван Рилски и д-рите Богомил и Любомир Бойчеви - за около година намерихме проблема и го решихме. Била съм на стимулации и не, нищо не са ми объркали или увредили. Така че не отчайвайте момичето. Решение има. Трябва сила и търпение!

# 14
  • Мнения: 192
И има ли резултат? Успя ли да забременееш, имаш ли дете? Тези неща за обърканите хормони и нежеланите ефекти не ги споделям от личен опит. Каза ми го лекар, за да ми изтъкне и минусите и да ме предпази от евентуални усложнения.  И не ми говори за Надежда и Щерев и от двете места ме отпратиха без дори да ме прегледат. Не можело да се занимава с моя случай бяха думите на Персенска. Една жена, с която наскоро говорих каза, че от 10ГОДИНИ ходи при Стаменов.
Няма да давам повече примери. Всеки решава за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт