Липса на овулация

  • 720
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте.
Омъжена съм от 1 година.
Въпреки усилията ни с мъжа ни не ни се получава.
Отидох на лекър каза, че нямам овулация и ми препоръча Кломен, а след това дуфастон.
Още ми е първи месец с пробването.
Какво мислите по въпроса.

# 1
  • Мнения: 5 140
Касандра, страхотно включване по темата, сигурна съм, че на авторката ще ѝ е много полезно.

Берна, пуснаха ли ти изследване на хормони? Какво ще рече, че нямаш овулация? Не си имала доминантен фоликул? Не се е спукал? Аз лично бих проследила още един месец какво се случва на ехограф + хормони.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Този лекар как установи липсата на овулация? На кой ден от цикъла беше прегледа?

Причините може да са много - хормони, поликистоза, наднормено тегло... С едно ходене на преглед, няма как да се установи имаш ли, нямаш ли овулация.
Започни и да се следиш всеки месец с тест-лентички за овулация, за да имаш представа горе-долу кога настъпва, ако я има. Изследвания на хормони също трябва да направиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 151
Смени лекЪря с истински лекар, защото да изписва Кломен без цветна снимка е не само безотговорно, а опасно.
И как точно установи от един преглед липсата на овулация?
Или пробваш сама да си предпишеш лечение чрез форума?

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 23:11 от Fever Ray

# 4
  • Мнения: 5 275
И как на един месец с пробването тоз лекЪр установи липсата на овулация? А да, това че един месец не е овулаторен, не означава че и всички останали са такива. Ама тез неща ги знаят лекАрите, лекЪрите явно са друга порода същества.

# 5
  • Мнения: 39 311
Тоя Клостилбегит още ли се дава като тик так?
Мислех, че тая практика отдавна е умряла.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 884
Ако на снимката на профила си ти, то си с доста наднормено тегло, най-вероятно имаш инсулинова резистентност и/или проблеми с щитовидна желза и други хормони. Преди да пиеш Клостилгегит, се консултирай с ендокринолог и в клиника по стерилитет.

Общи условия

Активация на акаунт