Какво възнаграждение би било приемливо?

  • 15 476
  • 193
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Ооо, тези от типа “Гошо и ортаци” искат рецепционистката и да почиства, т.е. с една заплата и една осигуровка някой да върши работата и на рецепционистка и на хигиенистка. За съжаление, такъв тип фирми далеч не са от типа нещо малко и квартално. Наскоро се нагледах на един собственик на “дентална клиника” в подблоково пространство с още 2 стоматолога вътре, който искаше рецепционистката да му води и социалните мрежи, да “привлича нови клиенти” и да “предоговаря цени на стоматологични материали с фирми - доставчици вместо него. Това за 700-800 лв. Още я търси.

# 166
  • Мнения: 15 016
Е, кокошкари значи.
При такива не се задържат служители, не съм сигурна доколко има смисъл да ги включваме в статистиката.

# 167
  • Мнения: X
За съжаление са много и са във всякакви сфери. Аз се очудвам от това, че такива кокошкари (много е точна думата) са именно и в такива сфери като дентални клиники, дерматологични клиники, където не се предполага, че има такива.

# 168
  • Мнения: 15 016
Че защо да не се предполага? Кокошкарството е изначално състояние на духа, не професия. Лекар също може да е кокошкар.

# 169
  • Мнения: X
Е, водят се интелигенция...

# 170
  • Мнения: 19 186
Ооо, тези от типа “Гошо и ортаци” искат рецепционистката и да почиства, т.е. с една заплата и една осигуровка някой да върши работата и на рецепционистка и на хигиенистка. За съжаление, такъв тип фирми далеч не са от типа нещо малко и квартално. Наскоро се нагледах на един собственик на “дентална клиника” в подблоково пространство с още 2 стоматолога вътре, който искаше рецепционистката да му води и социалните мрежи, да “привлича нови клиенти” и да “предоговаря цени на стоматологични материали с фирми - доставчици вместо него. Това за 700-800 лв. Още я търси.

Двамс-трима стоматолози в подблоково пространство си се доближават доста до определението "малко и квартално". Много зависи от мащабите на работа. И в малка администрация съм работила, и в по-голяма, и в малки фирми, и в по-големи. Където нещата са в по-голям мащаб, с повече клиенти, има и повече служители, и е възможно дейностите да са по-тяснопрофилирани и да се запълни работното време с основната дейност. Нали наистина не си мислите, че някой ще плаща на отделен човек за половин час работа месечно да се свърже с доставчик и да закупи материали, или за половин час дневно писане по някой пост във фейсбука, или за административна дейност, за която идват двама клиенти месечно? И надали някой ще очаква да се популяризира точно, докато се обслужват клиенти на рецепция, а вероятно клиентите на са чак толкова много, че да не остава свободно време между тях.

# 171
  • Мнения: 564
Скрит текст:
По принцип не е хубаво да те следят - това си е точно навлизане в личното пространство и е редно да си информиран предварително, че фирмата има подобна политика, за да прецениш дали искаш да работиш в подобна среда.
Това присъства в договора, както и че не можеш да използваш фирменото имущество ( вкл компютър, лаптоп) за лични цели.
Никъде в договорите не пише, че имаш инсталирана програма за следене или че ти преглеждат тайно служебния чат. Поне в България. А би следвало, ако има такава политика. Следенето без предупреждение не е морално, съжалявам. Това си е чиста форма на репресия.

Също така, никой не може да ти държи сметка какво постваш в свободното си време в социалните мрежи - всеки има право да изразява свободно позиция по различни теми.

И да, можеш да отмориш за 10 минути или когато нямаш работа в даден момент и да си провериш някаква информация или съобщения. Това не е злоупотреба. Хората не са роботи.

Аз в момента съм хоум офис все още и ползвам лични ресурси като ток и Интернет за служебни цели, но никой не ме пита искам ли и не ми ги покрива. Около себе си имам познати, които и използват личния си компютър за служебни цели. Интересно в този случай трябва ли да спрат да използват личния си компютър за лични цели, защото той в момента им е работен? Или да поставят ултиматум на работодателя да ги снабди с техника и те да останат без работа, защото към момента това няма как да стане?

# 172
  • Мнения: 15 016
Винаги можеш да кажеш, че компютърът ти е счупен.
Впрочем, за първи път чувам да са пратили някого хоум офис без служебна техника. Много ме учудва това.
П.п. за морала и свободата в соц.мрежи съм с особено мнение.

# 173
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
Вие разлика между свободно време и работно време не правите явно.

# 174
  • Мнения: X
Вие разлика между свободно време и работно време не правите явно.

Не, просто е човешко да погледнеш за 10 минути в телефона или да поговориш с някой. Хора сме все пак. По-добре някой да се разсее и да си почине за 10 минути, но после да е ефективен. Не смятам, че има човек, който може часове наред да е на 100% само в работата.

# 175
  • Мнения: 25 788
Мен ме подслушваха на работното място, без да ме уведомят.
Преди години беше, но е факт. Заподозрях нещо и заложих капан – казах някакви неща по адрес на шефа ми в личен телефонен разговор с мой близък – не помня вече с мъжа ми или майка ми.
Шефът реагира много обидено. Разделихме се.

# 176
  • Мнения: 3 593
Вие разлика между свободно време и работно време не правите явно.
Тоест в извънработво време мога ли да влизам в бг мама от служебния комп или не мога 😀

# 177
  • Мнения: X
Вие разлика между свободно време и работно време не правите явно.
Тоест в извънработво време мога ли да влизам в бг мама от служебния комп или не мога 😀

😂😂😂

# 178
  • Мнения: 3 593
ти се смееш, ама тва са важни работи, щото като следят мен, ще ви четат и вас 😃

# 179
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 873
За влизането можеш да влезеш. Те така или иначе ще те засекат. Ако се скараш с шефа си, могат и да го използват срещу теб.

Общи условия

Активация на акаунт