разбрах заплатат на колежката

  • 4 592
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте мацки.  Бях малко на излет, вече ми мина  Simple Smile, а като гледам и какво сте изписали ми стана и гот. Някои от вас са ми дали наистина ценни съвети. Както и да е - създадох си стратегия, ако проработи ще я споделя с вас. Много Ви благодаря и всичко Ви най-хубаво.  bouquet

# 46
  • Мнения: 673
Много е неприятно така. И аз бях разбрала за моя колежка (на еднакви позиции), че получава 2 пъти повече, но тя пък умееше да си клати краката седнала срещу шефа на бюрото му. Е, за такива умения кажете, не заслужава ли момичето добра заплата. Аз като ги нямам уменията и не ме устройваше мизерната заплатка, напуснах.
После започнах в друга фирма, където колежките ми взимаха 3 пъти повече, но жените имаха по-отговорна работа и след като аз бях доволна от моята заплата, освен да се радвам и за тях, че и те получават добро възнаграждение, друго не ми оставаше.
Така че си прецени наистина, дали си доволна от твоята заплата или недоволна от чуждата. По-скоро работи върху това ти да си доволна, дали ще е на това работно място, или друго.

# 47
  • Мнения: 215
Тъпа ситуация - или напусках или отиди да говориш за твойта заплата, защото със сигурност си демотивираа да работиш тази работа.
Но, наистина смятам, че заплатите трябва да са конфиденциални.

Аз съм сигурна, че много от колегите ми взимат повече, но аз съм си доволна от мойта заплата, защо ми е да знам колко взимат другите, та само да се тормозя. Ако ми бяха малко мойте пари, щях или да искам още или да си сменя работата. (което ми се е случвало).

Рядко научаването на нечия заплата ще те зарадва.
Мъжът ми все се оплакваше, че шефът му нищо не правел, а имал огромна заплата. Е по случайност му видя заплатата, която въобще не е толкова огромна. Дори се оказа, че мъжът ми е доста добре платен, по отношение на колегите си. Та понякога има и полза, от това да знаеш къде си.

# 48
  • Мнения: 5 647
За съжалиние този момент го има навсякъде. ЯВно ти не виждаш това, което прави тя и, което всъщност се смята за значимо в очите на шефовете. Нищо не ти пречи да отидеш и да искаш повешение на заплатата, обиче в никакъв случай не казвай, че знаеш колко взима колежката ти.

# 49
  • Мнения: 7 914
Добре де, а ти защо си и гледала фиша? newsm78
Щом тя има твърдо работно време.... направи си и го ти? Защо не можеш? newsm78
 Пък и може при интервюто тя да се е самооценила на повече.... Crazy

# 50
  • Мнения: 8 917
Започнахме двете по едно и също време на сходни позиции. Тя няма никакъв предишен опит, и познанията и са съответстващи, а аз доста голям - десетилетие и нещо. Тя има твърдо работно време, за мен то не важи и стреса е невероятен. Заплатата и е по-висока от мойта. Ще откача.. Shocked


Ами прецени си - какво върши тя и какво ти. Това за опита и времето едва ли е от значение - по-скоро кой каква и колко работа върши е по-важното newsm78 Ако се чувстваш недооценена говори с шефовете си, ако не те разберат - или свикваш, или си търсиш друга работа. Така и да се ядосваш не постигаш нищо Peace

# 51
  • Мнения: 7 474
ПРосто за теб е обидно  Tired и аз бих се ядосала и в това няма нищо ненормално. Дано все пак те оценят!  Peace

# 52
Гледам вдигната е пак темата, та реших да споделя.  Шефа явно не е като да не е забелязал какво правя. Аз за по-сигурно мръннах и на още един шеф, който веднага се съгласи с някои неща. Резултата е, че вече съм много напред с материала  Grinning.  Номера явно бил, че не си ли поискаш няма да ти дадат. Айде и вие да се похвалите скоро.

# 53
  • Мнения: 8 917
Гледам вдигната е пак темата, та реших да споделя.  Шефа явно не е като да не е забелязал какво правя. Аз за по-сигурно мръннах и на още един шеф, който веднага се съгласи с някои неща. Резултата е, че вече съм много напред с материала  Grinning.  Номера явно бил, че не си ли поискаш няма да ти дадат. Айде и вие да се похвалите скоро.
В някои фирми го има този момент. Е, честито тогава Mr. Green И скоро да се хвалиш пак Wink Simple Smile Peace

# 54
  • Мнения: 7 474
Гледам вдигната е пак темата, та реших да споделя.  Шефа явно не е като да не е забелязал какво правя. Аз за по-сигурно мръннах и на още един шеф, който веднага се съгласи с някои неща. Резултата е, че вече съм много напред с материала  Grinning.  Номера явно бил, че не си ли поискаш няма да ти дадат. Айде и вие да се похвалите скоро.

 Money Money Money newsm44 newsm44

# 55
  • Мнения: 5 475
ами всеки си има своите достоинства, за да получава своята заплата. Понякога не е еднозначно мнението за това, кое е достоинство, но това не бива да смущава съня...

 Peace

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
e tova ne e ne6to novo, mislq 4e se slu4va postoqnno. Imai predvid oba4e 4e tvoita poziciq e subektivna, ne slu4aino naroda e kazal, 4e 4ujdata vinagi izglejda po lesna. Nie bulgarite imame navika i mantaliteta sami da se ubejdavame, 4e tova koeto "az sum izrabotil e nai-mnogo". Ne si misli, 4e ne te razbiram, naprotiv, az samata sum minala po tozi put. Tova, koeto moga da kaja e, 4e vseki trud se vaznagrajdava, ako e taka kakto ti kazva6  rano ili kusno 6te polu4i6 svoeto materialno /ili moralno/ udovletvorenie. Az naistina vqrvam v tova

Общи условия

Активация на акаунт