Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 885 234
  • 2 912
  •   3
Отговори
# 615
  • Мнения: 83
Би ли могъл някой тук да ми каже нещо за "Швецка горчивка"-как и за какво се прилага о по калко?Благодаря!!!

# 616
  • Мнения: 1 116
Съдържа около 30 билки.Универсално е за всякакви проблеми Simple Smile

Вътрешно: при сърдечно-съдови проблеми, за засилване на имунната система, подобряване на храносмилането, чернодробни и бъбречни заболявания, проблеми с кръвносната система, главоболие, мигрена, нервно напрежение;
Външно: за по-бързото зарастване на рани, противовъзпалително действие, при алергични реакции след ухапване и ужилване от насекоми, за повърхностни белези, антисептично

Ето и от форума нещо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46728.msg870131

# 617
  • Мнения: 83
Благодаря!!!Оценям ви мнението!!!

# 618
Каква е разликата между Лекоклар и Клацид?
Прочетох на листовките, че и двата антибиотика съдържат clarithromycin, но докторката твърди, че леклоклар бил по-лека форма  newsm78
И как ви се струва дозировка за дете на 10 г /34 кг/ от 500 мг веднъж дневно /на 24 часа/? /за инфекция на горните дихателни пътища става въпрос/

# 619
  • Мнения: 1 116
Едно и също е.Щом е преценила да е 500 толкова да е.

# 620
  • Мнения: 822
Искам да питам за респивакс. Синът ми беше болен и пи аугументин. свърши преди два дни и сега е добре, Малко накашля още сутрин. Може ли да започна да му давам респивакс, защото преди малко четох в един сайт, че може да има реакция след приема? Има ли такава опасност и добре ли е да му давам според вас?Мислех от утре да започваме.

# 621
  • Мнения: 1 116
Изчакай около седмица и ако е добре го почвайте.

# 622
Много ви моля някой ако може да ми отговори компетентно. Изписаха диклак мускулно 3 инжекции всеки ден. Притеснява ме, че в листовката пише че се слага еднократно. И ако трябва да се сложат и трите не е ли по-добре през ден?

# 623
  • Мнения: 1 116
Как така 3 инж всеки ден. Да не е 3 инж ,всеки ден по 1 !? 3 на ден са прекалено много. За какво ви е изписан ?! При възможност се приемат таблетки защото много зле се отразява на мускула,в който се поставя.
Втора инж се поставя най-рано след 12 часа и най много за 2 дена.

# 624
Изписани са по 1 на ден - за 3 дни. За дископатия или нещо такова. Не е ли много все пак.

# 625
  • Мнения: 1 116
Много е. Моето мнение е да опитате с таблетки след първата инж.

# 626
  • Мнения: 335
Моята дъщеричка пи Зинат в продължение на три дни.И на третият ден получи алергична ракция от него(обрив по коремчето,гърба и лицето).Док и предписа Ципротол.Дадох и снощи и днес по една лъжичка,но не забелязвам подобрение.Колко дни трябва да минат за да започне да действа?

# 627
  • Мнения: 1 116
Ципритол ?! Коя е съставката ?! Ако е антибиотик след 2-3 дена трябва да се подобрява, но да се пие поне 6-7 дена.

# 628
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Имам хипертрофия на носната лигавица, която се опитвам да лекувам. Ясно ми е, че няма да стане и все някога ще се стигне до оперативна намеса, но колкото мога ще го отлагам този момент.
  Отпушвам носа предимно с капки, съдържащи Ксилометазолин.

  Скоро специалист УНГ ми предписа 5 - дневна терапия с Клариназе /сутрин и вечер по1 таблетка/ + капки Резоксим и почувствах значително облекчение. Най - вероятно съм се повлияла от хапчетата.

  Въпросът ми е колко време е максималната продължителност на лечението с Клариназе и след колко месеца да речем, приемът може да се повтори?

# 629
Хитко, благодаря ти със закъснение. Направихме само първата инжекция и след това продължихме със Фламексин. Вече има подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт