Нормално ли е 4годишно дете/момче/ да има обеца на ухото

  • 2 755
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лично аз съм твърдо против за моите деца. Но да не забравяме, че всичко е въпрос на личен избор.

# 46
  • Мнения: 525
Нямам момче, но ако имах никога няма да му позволя да го направи, е разбира се докато е наложено моето мнение и разбиране.
Не мисля, че това е нормално, сетете се какви подигравки може да получи в градината или на улицата дори.

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
..........
Не мисля, че това е нормално, сетете се какви подигравки може да получи в градината или на улицата дори.

Какви подигравки, няма такова нещо. Дори може да се подиграят на някой, който няма обица. Единствено и само родителите се впечатляват от това. Учител съм и имам наблюдения как се държат учениците с такива, чиито родители са консервативни. Направо ги игнорират.
Съгласна съм, че не е необходимо да ги правим на "коледни елхички", но и другата крайност не е желателна.

# 48
  • Мнения: 2 214
..........
Не мисля, че това е нормално, сетете се какви подигравки може да получи в градината или на улицата дори.

Какви подигравки, няма такова нещо. Дори може да се подиграят на някой, който няма обица. Единствено и само родителите се впечатляват от това. Учител съм и имам наблюдения как се държат учениците с такива, чиито родители са консервативни. Направо ги игнорират.
Съгласна съм, че не е необходимо да ги правим на "коледни елхички", но и другата крайност не е желателна.
И аз съм на мнение че това е комплекси на родители а децата оценяват другите деца и решават дали ще се приятели с тях или не абсолютно не поради това имат ли децата обици или не.

# 49
  • Мнения: 2 755
Не е нормално, според мен. Не бих пробила ушите на сина ми, не бих му направила татуировка и каквито било процедури с траен ефект. Когато порасне, сам ще има възможност да ги направи, но това, ще бъде НЕГОВ, ЛИЧЕН ИЗБОР.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 15:38 от Tonita

# 50
  • Мнения: 2 108
без да чета нито един от тези ,които са ти отговорили-категорично-НЕ

Общи условия

Активация на акаунт