Има ли Бог

  • 12 115
  • 307
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 779
Понеже вече се отказах да споря и да се опитвам да разбера някой неща искам да кажа само едно на вярващите: Моля ви, спрете да твърдите, че молитвите помагат винаги  Stop! Че помагат , когато си се молил на правилния бог с правилните думи. Просто не е честно спрямо всички тези майчици, които са се молили с цялата си душа ( сигурна съм) за живота на рожбата си, но никой не ги е чул. Не можете , а и нямате право да твърдите, че Бог чува избирателно.

# 301
  Не чува избирателно, бе хора.И не отговаря избирателно, но "Не" също е отговор.Ти винаги ли отговаряш с "да" на детето си?И колко деца са доволни от отговора на родителите си, за тях ние грешим ,а те са прави.
  Ми явно не умея да обяснявам ясно, затова сори, ако съм обидила някого, най-малкото това целях

# 302
  • Мнения: 6 167
Хората не разбират, и не могат да повярват, бог отговаря винаги,но не винаги с 'да'.

За темата искам да кажа, че аз не съм християнка, тоест имам друга религия.
Вярвам обаче, че всички гледаме едно слънце, само че седим на различни места на плажа.

Изчетох тук доста неща - доста  невежество цари по темата 'християнство'.
Някои отчаяно се опитват да убедят, че Бог няма или е лош, след като са преживели драма в живота си. Или че са 'наказани'и тн разбирания  от 14ти век.
Други , на които е било отговорено с  Да не пускат, и искат задължително да убедят тук и сега че Бог има и че той е Добър. Трети като видят, че  някой е много вярващ, веднага му лепват етикета ' секта' , 'надъхан' и край, няма място за противоречие.

Тази тема и 150 страници да стане никой няма да пусне, защото всеки гледа от собствения си прозорец.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 20:01 от Lennie

# 303
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
   А коя е официалната църква?Тук е православието, а на една приятелка на запад и се чудили каква ще дае тая секта- Православие.

Това е въпроса:)
Защо да не е правилно човек да се моли на Зевс, Локи, Амон-Ра, Перун, Тангра...или каквото се сетиш там още.
Списъкът от божества, които е генерирало човечеството е УЖАСНО дълъг.
....Труден избор....

# 304
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.......................
Някои отчаяно се опитват да убедят, че Бог няма или е лош, след като са преживели драма в живота си. Или че са 'наказани'и тн разбирания  от 14ти век.
Други , на които е било отговорено с  Да не пускат, и искат задължително да убедят тук и сега че Бог има и че той е Добър. Трети като видят, че  някой е много вярващ, веднага му лепват етикета ' секта' , 'надъхан' и край, няма място за противоречие.
........................

Аз съм от четвърти тип. За себе си съм приела да не вярвам в нищо. За мен и бог и суеверията и духовете и дявола и т.н. са измислени. Не съм преживяла трагедия и никога не съм била вярваща в каквото и да било от този род. Аз следвам логиката, а в описанието на бог не виждам такава, само много противоречия.

# 305
  • Мнения: 6 167
Реза, напълно споделям мнението ти Peace
Никой човек не може да идва и да ми тика 'истината' (си) под носа, и да ми говори кое е правилно и кое не.в какво и как да вярвам и какви практики да упражнявам във вярата си.
В крайна сметка не сме в 13ти век, имаме глави на раменете си, грамотни сме и можем да търсим истината сами. 
за някои молитвите могат да се случват само масово ( 500 души), за други са само в сърцата.

Лиляна, най-важното е да си в мир със себе си, в каквото й да вярваш/или не.

  bouquet
 

# 306
  • Мнения: 1 462
Почина най-близката ми приятелка

загубили бебенце

Починаха баба и дядо

загубили децата си
Всички ще умрем.  Не знам някой, който се съмнява в това.

Но има само един път към Въскресение и живот вечен.

# 307
  lennie, никога не съм твърдяла, че молитвите се случват само масово-това е пълен абсурд.Бог ни чува и познава сърцата ни.Понякога е нужна само дума, за да те чуе.Исках само да подчертая колко е силна братската молитва, когато хората са единомислени.Все пак ние не сме вълци единаци.Защо иначе се правят (примерно) петиции с/у педофилията и хора се обединяват в  масови стачки- ами защото, колкото по-вече сме ,толкова по-голям е шанса да ни чуят.
  Така както никоя главня извадена от огъня не гори, така и вярата на самотния в мъката си човек бързо угасва.Именно това е идеята на църквата, хората да споделят, да са заедно.А то и българската история има чудесен пример със снопа стрели, които не могат да бъдат пречупени.И обратния пример"Разделяй и владей". Това са принципи които важат във всяка сфера на живота.

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 12:11 от gerik

Общи условия

Активация на акаунт