Седмица на трепети, надежди и сбъднати желания (24.07-30.07)

  • 7 286
  • 231
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 534
Я да ви питам.
С моя мъж правим опити за бебе,ама нещо не става.Та значи този месец цикъла ми изпревари,но това не е проблема,по принцип ми е по 6 дни, а от 1-2 месеца е по два- три дни и край.Сега се чудя дали е от времето или от нещо друго?Който има цикъл може ли да каже дали и при него има смущения?

# 196
  • Мнения: 352
Здравейте, момичета!   bouquet
Happy Friday! Simple Smile
Вече няколко пъти ми помагате със съвети, изчетох и библиотеката, ама едно нещо не ми стана ясно. След толкова инфо за фоликули, лунеални фази, цервикални слузи, базални температури и ову, не ми е ясно кога точно да правим секс. Звучи глупаво, но веднага ще обясня. В една статия четох, че само по време на 4 цикъла годишно може да стане оплождането. Затова ми се ще ако възможно най-ефективно да правим бебе. Понеже сте по-навътре, моля посъветвайте ме кога точно да сексим - 2-3 дена преду ову или 1 ден преди ову, или по време (ама не знам кога точно е) или може би 2 дена след ову. Направих си графика на зачатие.орг и там ми пише кои са  фертилните дни, та по това горе-долу се ориентирам. Ама във форума пишете, че не е хубаво всеки ден да се секси. Сигурно ви е досадно, но ако може някои от вас да ми обясни с прости думи ще бъда много благодарна. Ще ми се следващия месец да го направим както трябва  Rolling Eyes

Просто вече главата ме боли да чета тия статии и на всичкото отгоре нищо не запомням и пак ги чета след седмица. А на часовете по биология все бягяхме с една съученичка... ееех...

А, и още един въпрос имам: тази базална температура с обикновен термометър ли се мери?
Благодаря и простете невежеството ми.... Embarassed

Пожелавам на всички страхотна петъчна вечер! Simple Smile Какво ще правите?
Ние ще ядем диня и ще гледаме Васко да Гама от село Рупча!  Laughing

# 197
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравей Босилечке /еех, звучи ми като едно детско по Cartoon Network/ Grinning
Базалната температура се мери с обикновен термометър, но за по-голяма точност, а и сигурност е хубаво да използваш електронен такъв /продава се в аптеките за около 10-ина лева/. Най-добре е да се прави секс през ден. Започваш от 8 ден, броейки от първия ден на последната менструация. Така се получава секс на 8, 10,12, 14 ден. За всеки случай правиш и на 15 ден. Това е при условие, че овулацията ти е като по учебник - на 14 или 15 ден. Може в деня преди овулацията да се прави секс, може и в деня на овулацията, но в деня след овуто няма смисъл, ама може пак, за всеки случай, ако не си отегчила мъжа ти много Wink Какво друго да ти кажа? Не се вторачвай много в тия базални температури и прочие. Като забременях със сина си, представа си нямах от БТ, овулации и др. , но стана на 2 месец от опитите. А сега какво Rolling Eyes Много зная и не става.

# 198
  • Мнения: 352
Мила Леа,
Благодаря за отговора   Hug - точно такъв ми трябваше - ясен, написан по човешки  Grinning
Току-що успях да си кача и графиката към подписа Simple Smile
Сега ще чакам с нетърпение да започне следващия цикъл другата седмица и да следвам съвета ти. А ако започна от сега да си меря базалната температура, вярно ли е, че ще мога да определя овуто чак след 4-5 цикъла, т.е. че не може да стане от един цикъл мерене и на следвашия да знам. Не че нямам търпение, ама ....  Wink Приятна вечер и ползотворен уикенд Wink
 И на всички момичета -  cheers

# 199
  • Мнения: 3 154
Босилек, можеш от един цикъл мерене да предполагаш за следващия. Може да е на същия ден, може и да се поизмести. Хормонална му работа. Crazy Но принципно трябва да е около или на един и същи ден.

# 200
  • Мнения: 1 701
Върнах се! Бебето е живо и расте! Доктора ми увеличи дозата дуфастон. Няма да пия по 1 на ден, а по 4. Много ще ми е зле, но това няма значение. Кървенето не спира, но съм малко по-спокойна. След 10 дни ме вика пак на преглед.

# 201
  • Мнения: 4 328
wish - браво!!!

А сега повече лежане и никакви черни мисли и теразния. ПОЧИВКА!!!

# 202
  • Мнения: 4 806
wish, браво, мила, добре че всичко се нарежда,,, бебето расте, а какво по - хубаво от това. Спокойствие - това трябва да е лозунгът на всяка бременност.

# 203
  • UK
  • Мнения: 1 351
wish много се радвам, че всичко е наред  Hug

# 204
  • Мнения: 560
Wish, много се радвам, че всичко е наред Hug
И стига с тия притеснения, бе момиче Naughty Лежи си, пии си дуфастона и позволявай на мъжо да те глези Laughing Доколкото разбрах, днеска доста се беше разтичал Mr. Green

# 205
  • Мнения: 498
момичета, събуждам се тази сутрин с някакво странно усещане и какво да видя Shockedмоя ми опипва гърдите много старателно,като видя,че отворих очи ми вика-бременна си да знаеш,от къде разбра го питам, а той- ами виж как са пораснали.мале умрях си от смях и ми е такава готино настроението тази сутрин.след два дни трябва да ми дойде ама нямам търпение и мисля днес да си взема един тест,какво ще кажете newsm78 а пък и от 2-3 дни ми се гади от цигарите.надявам се да има резултат този месец,стискайте палци.
Е точно тази случка и на мене ми се случва  Laughing

# 206
  • Мнения: 515
WISH много се радвам че всичко е наред а сега само почивка и хубави мисли нали Wink

# 207
  • Мнения: 4 806
мили дами, от утре съм в отпуска - нещо, което много отдавна не ми се е случвало.

Искам да ви пожелая много пъти по две чертички, туптящи сърчица, никакви сълзи, никакви депресии... всичко най-радостно.

Оползотворете почивката, насладете се на хубаво време, любов и морски бриз...

# 208
  • Мнения: 166
wish - мила много се радвам за теб  Hug newsm51

и аз искам да се похваля newsm03 , тъй като вчера бях на лекар и ми беше казал, че и мъжа ми има проблем, днес веднага отидохме на уролог.  Та той е казал че всичко е нормално. Да не се притесняваме, че изследванията са добри Joy

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 19:16 от anna_25

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
WISH радвам се че бебчо е добре ати многа да с епазиш.
При мен нещата пиклюиха.Сега си почивам че имам малко болки.

Общи условия

Активация на акаунт