През НОЕМВРИ стрелец или скорпион ще влезе в моя дом

  • 18 290
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 667
Да се похваля, днес пак си видях бебчето. Уж отидох на обикновен ехограф, а докторката ми направи 4Д изследване. Потвърждава се - момче е. Малко сме по-напред в развитието ок.1 седм. и половина и тежи 770 гр. Аз си го усещах и за това отидох на УЗВ. Много ми  спокойно след подобно изследване. Златна, всеки път си плащам. Даже изследвания си плащам. В неделя ми бяха отекли краката и днес си пуснах урина за албумин - имам опал., което било междинен резултат. Ще трябва да повторя.

Бебчо ме рита около пъпа и по-рядко горе и долу. В момента е с главата надолу и с гръб към корема ми. Но окончателно ще заеме предлежание по-нататък.

Пигментацията по време на бременността /появата на тъмната линия през корема/ се дължи на "увеличеното отделяне на един хипофизарен хормон". Малко след раждането ще избледнее.

Лека вечер!

# 271
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен Мамета  Hug,
Относно покупките за бебчо  newsm32- още не съм започнала, струва ми се доста раничко. В момента съм на етап обзавеждане (на детскта стая) и оглеждане  Wink.
За дрешките не бързам. Имам сестра-близначка, която си има розово ангелче на 1,2 год. и се надявам да ми завещае доста полезни неща (макар че ние уж чакаме момченце  stork-boy)... Хвърлила съм око на един бебешки шезлонг: http://www.family-bg.com/catalog/prX_774.htm, който ми изглежда много практичен, тъй като ще може да се ползва няколко месеца  newsm44. Какво мислят настоящите мами, някоя използвала ли е такъв до сега ?
Приятен ден на всички Heart Eyes !

# 272
  • Мнения: 44
Здравейте  Laughing
по отношение на прегледите, аз ходя по ЗК и всеки път ме гледат на УЗ до сега съм платила само някаква такса от 1.50 лв за изследванията /може би заради антителата, незнам, не съм питала/ иначе нищо на са ми искали и не съм давала  Simple Smile
А бебо рита почти непрекъснато и всеки път като баща му сложи ръка на корема ми направо пощурява  Laughing
От доки съм недоволна само, защото дава много малко инфо за бебо - само ето му ръчичките, ето му крачетата и т.н. и всичко е ок и толкоз  Confused а аз искам подробности, ама няма  Crossing Arms
Поздрави на всички  Heart Eyes

# 273
  • Мнения: 2 274
   Малеееееее, колко сте изписали  Shocked! Аз 2 дни не бях добре и не съм влизала ввъв форума и сега едва успях да ви изчета! Доки ми каза да намаля Магнерота и в резултат на това пак бях готова за болницата! Вчера говорих с док и той ми каза, че някои организми имат по-бърз метаболизъм на магнезий и много бързо го преработват и изхвърлят! Стигна до извода че аз съм от тях, така че продължявам да се тровя с хапове! Каза ми и да забравя за плануваното пътуване, за да не взема да родя в колата  Tired! Не съм си ходила повече от година и много ми се искаше да си видя градчето и родата, ама ще почакам до другата пролет  Confused!
   Моят бебок на консултацията беше с главата надолу, но от 2 дни пак се е обърнал и отново ме рита в пикочния мехур  Sick! Отвратително е! Все ми се струва че ще се напишкам  Mr. Green! Честно казано по ми беше добре като ме риташе в ребрата! А иначе не се спира! В петък май имаше някакви си 30 мин пауза  Mr. Green!
   За консултациите аз писах в предния си пост! Лекарката по ЖК не съм я виждала от установяване на бременността - само акушерката!
  За сега нищо не съм купувала за бебо! Надявам се мама да ми прати всичко което е останало от сина и племенниците! Шезлонг не съм купувала за баткото! Първо, щото навремето не се намираха много и второ - бяха безумно скъпи за нашите бедни студентски джобове  Laughing!
  Т'ва е от мен и както винаги се олях - Sorry  Embarassed!

# 274
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет и от мен, мили мамета.
И аз не смогвам да ви изчета, щъкам по планините и морето. Аз напоследък също усещам болка ниско долу в корема, не знам бебо ли рита, или друго. Сутринта ходих на лекция към сп. "9 месеца" и като повървях повечко, усетих болки /вчера по същия начин/.
Иначе лекцията беше доста интересно, темата беше за кърменето. Днес бях за втори път. Някоя мама от форума ходи ли, че да си правим компания?
По отношение на бебешките неща, съм изплела само едни терлички и в момента правя шапчица, иначе още не сме купували нищо, само каквото сме получили като рекламни подаръци от списания и лекции като днешната.
Ето и моето предложение за нова тема: "Ноемврийското дете скача бурно и расте".
Засега чао.

# 275
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен,момичета!
Всеки ден с най-голямо удоволствие сядам пред компютъра да прочета какво сте написали! Laughing
Днес ми беше готово изследването за антителата,за наша радост с бебо,всичко е наред. Peace
За килцата-аз съм вече +11,но и корема ми е доста голям и както пише Мерилин всички си мислят,че съм 8-9 месец.
Ако мога да засегна и един друг въпрос EmbarassedИмате ли бяло течение?И как трябва да се лекува сега ,в това положение?При бременните е било нормално да е по-обилно,така ли е? newsm78 Embarassed Shocked

# 276
  • Мнения: 2 577
аз имах и преди на първата и сега на втората бременност с тази разлика че сега ми бе за по-кратко и не толкова обилно. Пуснаха ми преди месец изследвания: цитонамазка пише на едното, а на другото е микробиология на материал от гениталната система/каквото и да означава това, не разбирам тия неща/. В крайна сметка резултатите са ок и явно си беше нещо нормално и преходно/вее почти нямам/. Първия път обаче както казах си бе по-обилно и се лекувах с някакъв мехлем и свещички.
При всички случаи те съветвам да споделиш с лекаря, които те наблюдава. Най-вероятно ще ти пусне изследвания. Наистина за бременни е нормално, но той ще каже най-добре дали е в рамките или не.

# 277
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Здравейе и от мен днес  Laughing Включвам се да ви покажа как се грижат хората по света за бременните  http://curious.actualno.com/news_73398.html! Това е защото в нашите трамваии - се обръщат в дургата посока, като те видят с корем.
Наистина ли само 2 видеозона се полагат по ЗК - моя доктор там ме гледа всеки път и не плащам нищо, може би защото му е нов видеозона и му харесва ли?!
evita_fr , за бялото течение  - нормално е да е по-силно по време на бременността, ако стане доста по-обилно и се появят сърбежи май беше индикатор на гъбична инфекция. Тя се установява след преглед. Аз вече лекувах 1 път. Наскоро си купих 1 интимен гел на Нивея и май е по-добре, защото и от обикновен сапун може също да се увеличи.
Толкоз знам!  Laughing
Хайде усмивки  newsm03

# 278
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Казват, че бялото течение било нормално при бременност - стига да няма силна миризма или различен от светлия цвят.
За килограмите аз съм +6 и мисля, че засега се движа в границите. Каквото и да стане, не мисля да си го втълпявам.
Между другото, вие решихте ли къде ще раждате? Аз се колебая между І АГ "Света София" и Окръжна. Първата, защото е голяма и специализирана, ходихме със съпруга ми на безплатно училище и ни хареса. Втората, защото ни е близо. Има ли от нашите мами, които могат да кажат нещо по въпроса? Може да ми пишат и на лични.
Bye.

# 279
  • Мнения: 87
Благодаря,момичета за мненията. EmbarassedЗасега е само по- обилно и без сърбежи и миризми,но живи и здрави другата седмица ще кажа на докито какво ме мъчи. Rolling Eyes
Какво отношение към бременните!!!!!! newsm78
Тук като се качиш в автобуса също се обръщат на другата страна,все едно не са видели,макар че можеш да ги  бутнеш с корема #Cussing out

# 280
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Мамете здравейте!
Ето да се отчета и аз по основните точки. За килограмите съм +5, но съм близо месец зад някой от вас (нашето бебче е определено чак за края на Ноември), а пък и от предишната бременност си нося един килограм в повече  Thinking .
За позицията на бебето и аз мисля, че е рано. Предишния път почти до последния месец беше с главичката нагоре, а после се намести точно както си трябва. В повечето случаи бебчовците си намират начин, аз дори не усетих кога го е направил Wink.
За разните болчици... при мен са основно болки в кръста/ таза. Има го и опъването отпред. Както и една нова бременска "екстра" - малките подкожни розови венички, които имах на едно място на десния крак ужасно са се увеличили, виждат се от далече като едно гадно синьо петно, а наскоро започнаха и да се подуват. Утре съм на преглед и ще разпитам подробно, обаче може да се окаже и "нормално" положение, защото и предишната бременост се получи същото, само дето беше в доста по-лека форма.... Sad
Моля споделете ако имате подобни оплаквания и какво са ви казали вашите лекари.  Praynig
Последно, по въпроса за покупките - предишния път доста рано започнахме обзавеждането, защото аз съм от тези дето обичат да имат време да разгледат, да сравнят, да преценят и чак тогава да купят, а то си иска време. Mr. Green  Този път нищо ново не сме взели, освен едни шишета и биберони за хранене. Наистина дрешки ще получите вероятно много като подаръци, а бебчовците толкова бързо ги израстват, че ако можете гледайте много да не купувате. Обаче знам, че е много изкусително.  Wink Особенно пък за момиченцааааа  Heart Eyes.
Много целувки от мен на всички и леко бременеене!!!   bouquet

# 281
  • Мнения: 38
Добро утро на всички мами, днес ходих на редовен преглед и за голямо съжаление не гледаха на ехото- така се надявах да се види вече и пола- имала съм право на 2 ехо от здр. каса- 
Килограмите са +10- което си е доста -нооо  Браво ма мамите които не
Ще пийвам и феро фолгама- хемоглобинчето да държим.
Ще се запиша час в Торакс-Пв да си видя бебчето.-

# 282
  • Мнения: 38
аа забравих да ви кажа за това колко неловко се чувствам в градския транспотр- ходя си на работа- изведнъж те заглеждат все едно имам 2 глави.
Ссамо вчера една жена скочи- и ме накара да седна- аз малко пътувам 15 мин де. - НО защо сме толкова прост народ ех
И от бабите да ви се оплача- в поликлинаката и навсякъд се бутат все напред. даже пререждат сакън да не им стане нещо
Извинявайте за многословието- лека работа

# 283
  • Мнения: 247
CJ, разбирам прекрасно възмущението ти!
Ама да ти кажа и в чужбина не е по-добре.
Скоро се върнах от Германия - все едно си фикус - никакво внимание не ти обръщат.
Бях за малко и в Холандия - там е малко по-добре, но не че ти отстъпват място, а просто могат да те питат как се чувстваш в тая жега, или да ти се усмихнат...
Абе, народа се е повредил като цяло!

А бабичките хич не ги жали!
Като че ли майки не са били и не знаят какво е. Точно на тях по ме е яд, щото мъжете са по-толерантни, а идеа си нямат какво е. Докато не само бабичките, ами и по-младите лелки са злобни. Ужас!
Аз имам и колежки, които ме гледат все едно съм извънземно и все едно, че на тях подобно нещо не може да им се случи...

# 284
  • Мнения: 216
Момичета, разбрахте ли вече добрата новина за по-високото майчинство: http://dnes.dir.bg/2006/08/09/news525155.html.
Честито !!! Дано да бъде прието възможно най-скоро  newsm10.

Общи условия

Активация на акаунт