Въздух от влагалището - защо се случва?!

  • 3 528
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте!От известно време усещам,че ми излиза въздух от влагалището.Забелязях,че при свиване на корема някак си направо се чува как влиза и при напъване излиза като пръцкане и то доста шумно.Наред с това имам затрудено уриниране...Нямам чести позиви,а просто като седна и минават 1-2мин докато започна да уринирам.Посетих трима гинеколози и двама уролози.И никой няма обяснение.Изследванията са в норма : пуснах 2 цитонамазки и двете бяха 2А група,микробиология чиста,стерилна урина без бактерии,и на ехографа всичко излезе нормално.А този въздух и трудното уриниране продължава.На някои случвало ли му се е?Към какъв лекар да се обърна вече..
П.С. На 25г съм и не съм раждала,нямам операции.Установени болести до момента са ми : лек колит и две медианни дискови протрузии на л4-5 и л5-с1 ,но нямам болки в кръста.

# 1
  • Мнения: 890
Затова освен в часовете по биология, трябва да се внимава и в часовете по физика.
Напълно нормално е, няма нужда от лекар.

# 2
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
За въздуха не мога да помогна, случвало ми се е след като сложа глобули да се получи, в следствие на разграждането на глобулата се образува газ.

Трудното уриниране обаче може да е на психическа основа. Аз например страдам от "срамежлив мехур", ако има някой до вратата на тоалетната например колкото и да ми се пишка не мога и капка да пусна.

# 3
  • Мнения: 4 711
А болки има ли при уриниране? Да не е цистит?

# 4
  • Мнения: 25
А болки има ли при уриниране? Да не е цистит?





Не,болки нямам при уриниране.А дискомфорт като парене по цялата вулва.

# 5
  • kladno
  • Мнения: 29
А болки има ли при уриниране? Да не е цистит?





Не,болки нямам при уриниране.А дискомфорт като парене по цялата вулва.
За мен това е някаква инфекция ,или гъбички .

# 6
  • Мнения: 25
А болки има ли при уриниране? Да не е цистит?





Не,болки нямам при уриниране.А дискомфорт като парене по цялата вулва.
За мен това е някаква инфекция ,или гъбички .
Микробиолигията е чиста.И кандида и трихомони са отрицателни.Не се изолира нищо.Не знам вече какво да правя.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 499
Да го преживееш. Случва се.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
Може да отидеш и на дерматолог, да ти изпише някакво мазило, успокояващо сърбежа. Не пречи и да изпиеш един-два блистера, примерно, Уростаб или друго с червена боровинка. Действа добре на уринарния тракт, а се води хранителна добавка.

# 9
  • Мнения: 4 711
А болки има ли при уриниране? Да не е цистит?





Не,болки нямам при уриниране.А дискомфорт като парене по цялата вулва.
Преди няколко седмици имах лека болка при натиск, нищо при уриниране или често такова. Изпих две опаковки цистирен, като пиех максимална доза. А първата седмица си правех и чай от полски хвощ. На мен ми помогна и нямам повече оплаквания.

# 10
  • Мнения: 25
А за въздуха...?На някой случвало ли му се е?Много е неприятно

# 11
  • Мнения: 2 442
При хирург ходила ли си? Да нямаш фистула.При ректо-вагиналната фистула излизат газове(и не само)през влагалището

# 12
  • Мнения: 25
При хирург ходила ли си? Да нямаш фистула.При ректо-вагиналната фистула излизат газове(и не само)през влагалището
Ходих и там.Казва,че няма такова нещо.Доки казва,че ако има фистула освен газове отпред ще има и изпражнения,а аз имам само газове отпред.А проблема си стои.Чувствам се единствената с такъв проблем.Къде да ходя,вече не зная.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 499
Не, не си. Случва се често, при много жени. Не е нищо особено.

# 14
  • Мнения: 2 242
Това с въздуха и на мен ми се е случвало и аз нямам обяснение. Но не мисля, че е нещо супер притеснително.
А за трудното уриниране е възможно да е и от протрузиите. Аз имам протрузии и когато ходих на невролог първия въпрос, който ми задаваха е имате ли проблем с ходенето до тоалетна. Аз като получавам криза и ме боли кръста ми е трудно, но ти казваш че не те боли в момента. Confused

Общи условия

Активация на акаунт