Дългото чакане след трансфер – тема 103

  • 31 863
  • 775
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 507
Добре дошли в новата тема! Да бъде изпълнена с положителни тестове и много щастие.


Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.


Линк към старата тема:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1502815

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 10:21 от So close

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
So close, благодаря.Успех ,момичета!Надявам се до края на годината да се разпиша с един положителен тест(да исках да е точно сега,но е по-добре да позабавя нещата и Росенчо да укрепне още малко и чак тогава да бременея, а и с намирането на лекарствата,кото да поддържат една бременност при мен ще е доста трудно,но се надявам на чудо и че за всяка бременна след инвитро ще станва все по-лесно да си намира необходимите медикаменти).

# 2
  • Мнения: 1 507
Ели, четох, че планираш отново да стартираш опити. Пак в Афродита, нали?
Дори да е до края на годината, пак не е късно, Росенчо ще е прекрасен батко!

# 3
  • Мнения: 916
Благодаря за новата тема, пожелавам успех на всички чакащи! Аз утре мисля да пусна кръвен на 10-ти ден след трансфер на едно 6 дневно бластоцистче. Леко ме плаши факта, че уринните тестове до момента са отрицателни и от днес вече гърдите спряха да ме болят, но няма да се отказвам все още. Искам само да попитам, ако и кръвния е отрицателен знаете ли след колко време би трябвало да ми дойде цикъла? До момента все още слагам циклогест сутрин и вечер, но утре ако е отрицателен тест предполагам ще го спра и след това не знам кога да очаквам.

# 4
  • Мнения: 1 507
S.G.C., първият ми трансфер беше неуспешен, та ще кажа аз как процедирах. На 10 ден след трансфер на 5-дневен ембрион резултатът (кръвен) беше 0. Спрях прогестерона същия ден и след около 5 дни ми дойде. Стискам палци при теб да е положителен резултатът, уринарен не прави, заблуждаващи са често.

# 5
  • Мнения: 95
Здравейте, записвам се в новата тема със ЗЕТ от вчера на три 5 дневни ембриончета.
До тук съм с 1 отрицателен свеж и още 1 отрицателен замразен трансфер. Дано третия път е на късмет. На всички желая скоро да видим дългоочакваните 2 чертички.

# 6
  • Мнения: 47
Честита да ни е новата тема, момичета, да е пълна само с положителни тестове и тлъстички ЧХГ 🤞

# 7
  • Мнения: 437
Пожелавам успех на всички чакащи!
Аз бях на ЕЦ. Извадиха 1Я, но за огромно съжаление, тя не се оплоди Disappointed Relieved !
При следващ цикъл, отново ще пробваме на ЕЦ. Пия купища добавки- резултат обаче не виждам!

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
А,никакви стимулации повече.Имам един ембрион останал от опита с Росен и него ще връщаме.Да,при Станулов ще го направя като преди това имам уговорка с Вецев да ме подготви за една успешна бременност.

# 9
  • Мнения: 2 517
Благодаря за новата темичка ❤️ Аз нямах време, а и се наложи да си тръгна от работа, че съм болна. Стискам палци на всички! Надявам скоро и аз да съм от чакащите. 🙏

# 10
  • Мнения: 1 507
Кактусче, бързо да оздравяваш! Heart

Когато имаш повече време и сили, напиши как се движат плановете за Турция.

patence, не унивай, ще се получи...

Polly, стискам палци след малко повече от седмица да се похвалиш с много внушително ЧХГ.

# 11
  • Мнения: 148
Дано новата тема ни донесе само положителни тестове. Аз този уринарен го направих, че да ми се махне от шкафа, срока му е до  септември ...той пък излезе положителен.Иначе досега все съм си чакала кротко.Това ми е четвърти трансфер.

# 12
  • Мнения: 95
Ползвала ли си овитрел или др препарати с ЧХГ? Ако не си сякаш шанса за положителна бременност е голям дори толкова рано с уринарен тест. При едното ми инсе и аз бързах с такъв тест, но засече само овитрела и като той се изчисти стана отрицателен.

Дано новата тема ни донесе само положителни тестове. Аз този уринарен го направих, че да ми се махне от шкафа, срока му е до  септември ...той пък излезе положителен.Иначе досега все съм си чакала кротко.Това ми е четвърти трансфер.

# 13
  • Мнения: 148
Да, на 1 февруари  - хориомон два броя за пункция. И не вярвам много много, но утре ще покаже.

# 14
  • Мнения: 1 507
15 дни са минали от инжектиране на ЧХГ-то, не вярвам втората линия да е от него...

Общи условия

Активация на акаунт